Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Koupit nebo pronajmout?

Autor: PR článek | 24.12.2013 00:00 | Kategorie: Komerční sdělení | 1 komentář
Koupit nebo pronajmout?

Pokud vás čeká rozhodnutí o pořízení bydlení, tak si jistě kladete následující otázku: „Pronajmout nebo koupit?“. Nájemní bydlení má tak trochu špatnou pověst. Pokusíme se vám předložit pár argumentů, které snad povedou k tomu, že tuto alternativu hned nezavrhnete. 

Pořízení jakékoliv reality je velmi složitá věc. Při zvažování všech těch jednotlivých faktorů často nad rozumem zvítězí srdce. Tato rozhodnutí jsou ovšem natolik důležitá, že by se mělo postupovat pouze na základě racionálních argumentů.

Když si byt koupím, je můj.

Toto je příklad argumentu, který je zcela chybný. Samozřejmě jste uvedeni v katastru nemovitostí. Do vaší schránky chodí pošta, která je určená vám. Je tu ovšem jedna malá drobnost. V katastru nemovitostí je i malá poznámka o smluvním právu zástavním. A když zrovna neručíte nemovitostí, kterou jste si pořídili, tak nějakou jinou.

Pokud nebudete schopni hypotéku splácet, může se klidně stát, že banka své právo uplatní. A v nejhorším vás vystěhuje. Tak snadné to není, ale tento fakt si uvědomuje jen málo kdo. Je dobré vědět, že banka nemá povinnost vám splátky odložit.

Z nájmu mě mohou kdykoliv vystěhovat

I nový občanský zákoník ponechává pronajímateli možnost vás vystěhovat. Nicméně to není tak snadné. Do této situace se dostanete až poté, co zameškáte platbu nájemného tři měsíce po sobě. Samozřejmě i zde platí, že je vždy lepší se domluvit.

Přes to vše vás pronajímatel nemůže vystěhovat tzv. na ulici. Musí vám poskytnout lhůtu přiměřenou k úhradě dlužného nájemného. Není tedy možné, abyste se ocitli bez střechy nad hlavou.

Pokud se vám nájem zdá vysoký, vždy si můžete (třeba jen krátkodobě) najít pronájem menšího bytu. Takovouto flexibilitu s hypotékou mít nebudete.

Koupit nebo pronajmout? >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Poslední přidané komentáře (celkem 1 komentář)

trága PiDzej | 29.12.2013 14:59

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Komerční sdělení

PR článek | 06.10.2016 00:00 Hypotéky stále zlevňují. Dočkáme se do konce roku ještě poklesu úroků?

Mít vlastní bydlení je lákavou představou, kterou ještě více zatraktivňují nízké úrokové sazby úvěrů na bydlení. Za posledních osm let velmi rapidní pokles úroků hypoték se dle prognóz ekonomů blíží ke svému konci. Je opravdu nejvyšší čas na sjednání hypotečního úvěru? A jaké úrokové sazby aktuálně banky nabízí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

PR článek | 22.06.2016 00:00 Letní Půjčka ProBydlení je zdarma

Potřebujete opravit byt nebo se konečně pustit do plánované rekonstrukce? V takových situacích je klíčové, zda máte potřebné finanční prostředky. Když ne, nezbývá než si půjčit. Zajímavé podmínky nabízí Půjčka ProBydlení od Wüstenrotu. Celá zpráva »

Komentářů: 2 / 2 Poslední komentář: 19.10.2016 12:36

PR článek | 27.10.2014 00:00 Dopravní nehoda bez viníka? Kdo zaplatí škodu?

Parkoviště u nákupních středisek a nepřehledné kolony jsou jednou z nočních můr řidičů. Na těchto místech se záhadně lámou plechy a objevují škrábance na autech. Kdo vám v těchto případech uhradí vzniklou škodu? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 24.04.2015 09:23

PR článek | 17.10.2014 00:00 Půjčka ProBydlení do 500 tisíc korun bez zajištění

Nová Půjčka ProBydlení od Wüstenrotu přijde vhod při větší rekonstrukci bydlení i při dodělávkách na míru. Do konce roku je poskytována bez poplatků. Klient může navíc získat státní podporu stavebního spoření až 2000 korun ročně.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

PR článek | 04.09.2014 00:00 Hypotéka na nové bydlení už od 2,14 % ročně

Podle hypoindex.cz poskytovaly banky v červenci hypotéky na účely bydlení v průměru za 2,72 % p. a. Pokud však potřebujete vyšší úvěr a jste dostatečně bonitní, získáte hypotéku výrazně levněji.  U Wüstenrotu například již od 2,14 % ročně. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Komerční sdělení

10.03.2016 09:56 Češi mají problém vyjít se svými příjmy, zadlužují se a sázejí

Jak vyplývá z mnoha průzkumů, lidé v Česku mají často problémy vycházet s penězi. Až jedna pětina dotázaných domácností uvádí, že má opakovaně problém vyjít se svými příjmy. Co je skutečnou příčinou špatné finanční situace? Jsou to nízké příjmy, nebo špatné hospodaření s penězi? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 10.03.2016 12:48

16.10.2012 14:00 Hypotéky od Wüstenrotu od 2,69 % ročně

Situace pro koupi nemovitosti je v poslední době neobyčejně příznivá. Ceny bytů šly všeobecně dolů a úrokové sazby hypoték jsou na historickém minimu. Díky nízké úrovni úrokových sazeb hypoték vás přijde levněji i rekonstrukce domu. A zcela ideální je současná doba pro refinancování starších a dražších úvěrů.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

01.11.2011 16:29 Stavební spoření a úvěry Wüstenrot jsou nyní ještě lepší

S mimořádnou nabídkou vstoupila do závěru roku stavební spořitelna Wüstenrot. U nově sjednaných smluv zvýšila úrokovou sazbu z úspor na 3 % ročně. Překlenovací úvěry vyřizuje bez poplatku. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (358)
 
Spíše ano. (50)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (57)
 Celkem hlasovalo 512 čtenářů