SFRB rozdělil na podpoře oprav panelových domů již 12,5 miliard Kč

Státní fond rozvoje bydlení (SFRB) podpořil od roku 2001 rekonstrukci už 340 000 bytů a celkově na úrokových dotací vyplatil 12,5 miliardy korun.

Z programu PANEL, který byl zaměřen na opravy a zateplování panelových domů bylo od roku 2001 vyplaceno 12,5 miliardy korun a rekonstruováno bylo přes 340 tisíc bytů. Podle současných odhadů čeká na renovaci ještě více než 600 000 bytů v panelových a více než 800 000 bytů v nepanelových domech, dohromady tedy více než 1,4 milionu bytů.

Program Nový panel je od roku 2009 podporuje jak opravy a modernizaci jak panelových, tak i nepanelových domů. Podpora má formu úrokové dotace, která může v závislosti na rozsahu plánovaných oprav domu snížit úrok z úvěru až o 4%. Hlavním cílem programu je motivovat investory ke komplexní rekonstrukci a modernizaci domů.


"Forma, kterou je tato dotace poskytována, má pozitivní vliv na uvolnění soukromého i bankovního kapitálu. Dosavadní zkušenosti ukazují, že 1 Kč státní podpory vyvolá investici 4 – 5 Kč ze soukromých zdrojů. Navíc vyvolává zpětný příjem ve výši 1,37 Kč do státního rozpočtu ve formě daní,"
uvádí se v tiskové zprávě Ministerstva pro místní rozvoj ČR.

Zdroj: Tisková zpráva Ministerstva pro místní rozvoj ČR

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *