Úterý 17. října. Svátek má Hedvika.

SFRB rozdělil na podpoře oprav panelových domů již 12,5 miliard Kč

Státní fond rozvoje bydlení (SFRB) podpořil od roku 2001 rekonstrukci už 340 000 bytů a celkově na úrokových dotací vyplatil 12,5 miliardy korun.

Z programu PANEL, který byl zaměřen na opravy a zateplování panelových domů bylo od roku 2001 vyplaceno 12,5 miliardy korun a rekonstruováno bylo přes 340 tisíc bytů. Podle současných odhadů čeká na renovaci ještě více než 600 000 bytů v panelových a více než 800 000 bytů v nepanelových domech, dohromady tedy více než 1,4 milionu bytů.

Program Nový panel je od roku 2009 podporuje jak opravy a modernizaci jak panelových, tak i nepanelových domů. Podpora má formu úrokové dotace, která může v závislosti na rozsahu plánovaných oprav domu snížit úrok z úvěru až o 4%. Hlavním cílem programu je motivovat investory ke komplexní rekonstrukci a modernizaci domů.


"Forma, kterou je tato dotace poskytována, má pozitivní vliv na uvolnění soukromého i bankovního kapitálu. Dosavadní zkušenosti ukazují, že 1 Kč státní podpory vyvolá investici 4 – 5 Kč ze soukromých zdrojů. Navíc vyvolává zpětný příjem ve výši 1,37 Kč do státního rozpočtu ve formě daní,"
uvádí se v tiskové zprávě Ministerstva pro místní rozvoj ČR.

Zdroj: Tisková zpráva Ministerstva pro místní rozvoj ČR

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *