Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Návod, jak přežít konec světa aneb Zachovejte paniku, všechno špatně dopadne

Návod, jak přežít konec světa aneb Zachovejte paniku, všechno špatně dopadne

Podle mayského kalendáře má dnes nastat konec světa. Tato teorie má své odpůrce, zastánce, ale většině lidí je to jedno. Nic se ale nemá podceňovat, a jak se říká, štěstí přeje připraveným. Přinášíme vám tedy návod, co dělat v případě potopy, požáru, nebo pokud se z některých z nás stanou zombíci.

Jednou z variant konce světa je, že se prohodí severní a jižní magnetický pól, nebo póly na zemské kůře posunou, každopádně výsledkem budou změny klimatu, zemětřesení, povodně, požáry, prostě zavládne chaos a panika.

Při zemětřesení raději zůstaňte doma

Zemětřesení u nás není moc častým jevem, a když, jedná se jen o slabé otřesy. Většina z nás tedy ani neví, jak se v takové situaci zachovat. Pokud se začne země otřásat a vy ještě nemáte vybudovaný svůj bezpečný bunkr, přitisknete se k nosné stěně, nebo se schovejte pod postel, či stůl.

Když budete mít pocit, že vás nějaké zemětřesení nerozhází nebo se nechcete schovávat pod postel jako malá holka, vzdalte se aspoň od vnějších dveří a oken. Rozbité sklo by vás mohlo nepříjemně pořezat. Jestli máte pocit, že na ulici vám bude líp, tak tento nápad raději zavrhněte. Podle odborníků nejvíce zranění vzniká při panickém vybíhání z domů. Když už opravdu chcete vyjít ven, třeba rabovat, nebo pořídit nějaké pěkné fotografie, rozhlédněte se, zda nestojíte pod uvolněnou římsou, rozbitým komínem nebo v blízkosti věže zdevastovaného místního kostela. V každém případě si chraňte hlavu alespoň jednou rukou.

I když budete nervózní z přicházející apokalypsy, nekuřte. Otevřený oheň by vám mohl způsobit pěknou neplechu. Hrozí totiž například výbuch plynu a velký požár.

Zlaté pravidlo: utíkejte

Tím se dostáváme k další prekérní situaci, do které se můžete nejen dnes dostat. Pokud kolem vás začne hořet, pomozte lidem kolem sebe, zkuste zatelefonovat hasiče a křičte „Hoří“. V případě, že plameny zachvátí půlku města a všude bude vládnout královna Panika, nemá smysl volat policii, hasiče nebo záchranku. Musíte se spolehnout sami na sebe.

Jste-li v blízkosti požáru, skloňte se co nejníže k zemi a pokud to jde, dejte si přes ústa navlhčený kapesník. Kdo viděl katastrofické filmy, ví, že rozhodně není dobré odvětrávat prostory, ve kterých hoří. Vzduch totiž ohni pomáhá. Zabezpečte také přívod plynu, vypněte elektřinu a utečte. Když se nemůžete dostat z hořícího domu, zavřete okna a utěsněte dveře mokrým ručníkem. Pak můžete už jen doufat, že hasiči přijedou a pomohou vám.

Důležitá telefonní čísla:

Hasiči: 150
Záchranka: 155
Policie: 158
Tísňové volání: 112
Upozornění: Pokud opravdu nastane konec světa, nesnažte se na tato čísla dovolat, zbytečně si vybijete baterku u telefonu a na druhé straně to pravděpodobně stejně nikdo nezvedne.


Panika je váš nepřítel

Zachovejte klid. To se lehce řekne, ale v kritické situaci hůř udělá. Pokud zjistíte, že nastalo silné zemětřesení, což vcelku rychle dojde i těm, kteří otřesy půdy nikdy nezažili, připravte se i na možnost povodní a tsunami. I když naše republika nemá moře, neznamená to, že se k nám nějaký vodní tok nedostane. Problém je, že tsunami na sebe upozorňuje rychlým vzestupem nebo poklesem mořské hladiny. Tam bohužel nedohlédneme, proto zkuste kontaktovat kamarády či příbuzné u různých moří, aby vám rychle dali vědět, pokud se změní výše mořské hladiny. Není žádná výhra tsunami vidět, když tuto obrovskou vlnu totiž zahlédnete, jste moc blízko.

A jak se chovat při tsunami? Utíkat. Ale pokud vlna dorazí až do České republiky, obávám se, že prostoru na únik už mnoho nebude.

Zombíci všude kolem

Nikdo v podstatě neví, jak bude konec světa vypadat. Třeba se rozšíří virus, který z nakažených udělá oživlé mrtvoly. Pokud věříte této variantě, doporučuji shlédnout co nejdřív film Zombieland. Tento komerční snímek se hemží praktickými pravidly, jež můžete v případě napadení zombíky využít. Jedno cenné doporučení například je, že pokud vcházíte do opuštěného domu, vždy si zajistěte únikovou cestu. Třeba dejte cihlu do dveří, aby se vám nezaklaply. Jestliže všude kolem nás budou oživlé mrtvoly, nikomu nevěřte. Kráska ze sousedství nebo dobrý kamarád už nejsou vaši přátelé, jsou to potvory, které je nutné slušně řešeno eliminovat.

Ve většině případů je důležitá fyzička. Když můžete, utíkejte. Na hrdinství není čas. Samozřejmě to neznamená, že necháte své blízké napospas nějakým hnusným příšerám nebo je opustíte, když budou potřebovat vaši pomoc. Tohle doporučení se týká spíš machrovinek v podobě surfování na tsunami, pokus o ochočení zombíka nebo nebojácné navázání kontaktu s mimozemšťany.

Článek je samozřejmě napsán s nadsázkou.

 

Návod, jak přežít konec světa aneb Zachovejte paniku, všechno špatně dopadne >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Poslední přidané komentáře (celkem 1 komentář)

Apokalypsa VikThor | 21.12.2012 15:37

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Realitní makléř

Petr Zámečník | 25.10.2016 00:00 Daň z nabytí se mění… pozor na smlouvy o prodeji nemovitosti

S účinností od 1. 11. 2016 dochází k významné změně. Daňovým poplatníkem bude nabyvatel. To s sebou ale může přinést komplikace ve smlouvách o prodeji nemovitostí. Jak se vyhnout problémům? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 18.10.2016 08:24

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Realitní makléř

21.10.2016 15:43 Antimonopolní úřad prověřuje akvizici realitní skupiny CPI Radovana Vítka

Realitní skupina CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka převezme společnost CPI Hotels, která provozuje hotely vlastněné skupinou. Akvizici začal prošetřovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.10.2016 15:08 Paneláky jdou na dračku. Ceny vzrostly již o pětinu

Ceny bytů v panelových domech zdražily za poslední dva roky o 21 procent. Ceny nových bytů přitom vzrostly „pouze“ o 14,3 procenta. Byty v panelácích i přesto zůstávají stále levnější než v cihlových domech či novostavbách. Vyplývá to z údajů portálu Cenovamapa.org. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 14:57 Ceny bytů v Praze mají největší výkyvové rozdíly mezi ostatními srovnatelnými městy

Ceny nových bytů v centru Prahy jsou dvakrát i třikrát dražší než ceny bytů na okraji Prahy. Mezi ostatními srovnatelnými městy se tak v žebříčku umístila Praha na prvním místě. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 10:24 Letošní ročník staveb roku vyhrál tunelový komplex Blanka

Letošního vyhlášení 24. ročníku soutěže o stavbu roku, kterou pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelstvíse v druhém kole zúčastnilo 29 staveb. Porota vybrala za letošní stavbu roku tunelový komplex Blanka. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

12.10.2016 11:23 Inženýrská firma Centroprojekt má nového majitele

Novým majitelem inžnýrské společnosti Centroprojekt, která provádí projektovou dokumentací k novým stavbám se stal holding Andreje Babiše. Hodnota celé transakce nebyla zveřejněná. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (367)
 
Spíše ano. (52)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (60)
 Celkem hlasovalo 526 čtenářů

Nejčtenější články z Realitní makléř za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »