Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Podle statistik Allianz přinesla letošní letní turistická sezóna nárůst krádeží a také více incidentů našich turistů s domorodci

Autor: Allianz pojišťovna | 18.09.2012 14:27 | Kategorie: Pojištění | 0 komentářů
Tagy: cestovní pojištění krádeže

Za letní prázdninovou sezónu zaznamenala Allianz pojišťovna již více než 1400 případů z cestovního pojištění a počet pojistných událostí i přes blížící se konec sezóny stále roste. Konečné číslo za letošní léto tak bude vzhledem k průměrným denním hlášením minimálně o dvě stovky případů vyšší, než loni.  Počty událostí se zvyšují i přesto, že letos mělo do zahraničí na dovolenou vycestovat méně rekreantů, než v uplynulých letech. Léto 2012 přineslo i dva nové trendy – enormně se zvýšil počet škod našich turistů z krádeží a z bezdůvodných napadení místními obyvateli. 

Mezi nejčastější destinace, ze kterých v uplynulých měsících klienti hlásili zdravotní problémy, patřily tentokrát Řecko a Egypt – i když odtud jich letos bylo podstatně méně, než v předchozích letech, turisté se do těchto končin báli vyjíždět kvůli politickým a vojenským nepokojům. Vyráželi tedy častěji po vlastní ose do Evropy, proto stojí na dalších příčkách Chorvatsko, Bulharsko, Turecko a Itálie.

Letošní léto přineslo hned několik nových trendů. Za prvé to byl s výjimkou Egypta a částečně Řecka – tradiční výskyt zažívacích potíží – v ostatních destinacích vyrovnání poměru počtu onemocnění a úrazů. Druhým poznatkem byl rapidní nárůst ceny za ošetření našich pacientů. Například průměrné náklady na jedno, i banální ošetření, se v Řecku pohybovaly kolem 6 tisíc korun a v Turecku dokonce dospěly k hranici 10 tisíc korun. V Bulharsku pak byly srovnatelné zákroky až o tři čtvrtiny levnější!

Letos jsme v hojné míře zaregistrovali i další události, které byly dosud spíše výjimečné. Je to zřejmě tím, že turisté kvůli nebezpečí a možná i financím změnili své dosavadní cestovatelské návyky a více cestovali v autech, obytných vozech, nebo na lodích,“ komentuje aktuální zjištění Allianz Kateřina Krenarová z úseku likvidace škod z cestovního pojištění. Zdvojnásobil se počet krádeží, a to jak zavazadel – nejčastěji právě z obytných vozů, tak i krádeží a loupeží na ulici, v autobusech, na nádražích, či ze zapůjčených lodí.

Lidé by měli být obezřetní a zapomenout na ujištění domorodců, že „tady se nekrade“. Naopak, zloději například v Itálii vymýšlejí stále sofistikovanější metody, jak turistu okrást a pracují většinou ve dvou. Cestovatele  například upozorní na to, že má zašpiněný oděv a ve chvíli, kdy jeden oprašuje fiktivní špínu, druhý sahá do batohu a vytahuje peněženku. Jeden turista takhle přišel i o notebook,“ doplňuje Kateřina Krenarová.

Bohužel v letošním roce si turisté přivezli ze zahraničí i dost úrazů, často i ošklivých, například z dopravních nehod na vypůjčených skútrech, nebo děti z aquaparků. Kuriózní bylo hlášení hned dvou úrazů najednou – když maminka čtyřletého chlapce viděla, že si po pádu z prolézačky zlomil ruku, omdlela a při svém pádu si rozsekla hlavu. Do ordinace je odvezli společně.  Mezi letošní nejdražší škody, které přesáhly hranici 300 tisíc korun, patřily kromě úrazů po dopravních nehodách i celkem běžné zlomeniny – pažní kosti po pádu z motorky, nebo zlomenina lýtkové a holenní kosti, která se stala hráči amerického fotbalu.

Poslední letošní novinkou a ne právě příjemnou, byla bezdůvodná napadení našich turistů místními obyvateli. „To se přihodilo například mladému páru v Chorvatsku – při čekání na uvolnění pokoje v Chorvatsku se stal muž obětí řádění skupinky místních, kteří mu zlomili čelist. Podobné šarvátky často s nádechem alkoholu se objevovaly v hlášeních zejména z jižních zemí a často končily nejrůznějšími pády, tržnými ranami, ale i majetkovými škodami – zničením oděvu nebo zařízení v hotelích či penzionech,“ uzavírá K. Krenarová.   

Podle statistik Allianz přinesla letošní letní turistická sezóna nárůst krádeží a také více incidentů našich turistů s domorodci >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Pojištění

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 23.09.2016 00:00 Chalupářská sezóna končí. Na co si dát pozor

Češi jsou po Švédech v chataření a chalupaření světovými přeborníky. Majitelů letního bydlení je více než 400 tisíc a jejich počet neustále roste. Nejohroženější jsou letní příbytky během podzimního a zimního období, kdy se chataři a chalupáři vracejí do svých primárních rezidencí. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 23.09.2016 03:23

Petr Zámečník | 15.09.2016 00:00 Pojištění domácnosti: Nepodceňujte vloupání

Šetřit na pojištění domácnosti se nevyplácí. Minimální varianty sice pokryjí škody z požáru, vichřice či krupobití, na zloděje ale nestačí. Ve kterém kraji lidé bez pojištění pro případ vloupání riskují nejvíce a kde jsou naopak v relativním bezpečí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 26.07.2016 00:00 Škody v domácnosti Čechy netrápí

Češi jsou nepoučitelní, pojištěné bydlení stále nemá více než čtvrtina Čechů. Slováci jsou na tom o chlup lépe, bez pojištění jich je „jen“ pětina. Nic na tom nemění ani jejich osobní zkušenost s vloupáním či prasklým potrubím. Co nejčastěji Češi podceňují při pojištění bydlení? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 22.07.2016 00:00 Žně zlodějů jsou v plném proudu. Nepodceňujte zabezpečení ani pojištění

Lidé si užívají v letních měsících volna u moře či na chalupě, příbytky nechávají bez dozoru a často i nezabezpečené. Zloděje ale na dovolené v této době rozhodně nenajdete. Počet vloupání v létě každoročně přibývá. Jak se co nejvíce vyvarovat nezvané návštěvě? Na co si dát pozor, aby vám pojišťovna případné škody proplatila?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Pojištění

18.08.2015 14:35 Češi přicházejí ročně o tisíce korun

Téměř třetina Čechů má nějaký druh finančního produktu. Ať už se jedná o půjčku, úvěr, anebo hypotéku, tak zadlužení českých domácností každým rokem roste víc a víc. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

05.12.2014 15:06 Pojišťovny už se chystají na Vánoce. Počet požárů bývá dvojnásobný

Zvláště o Vánocích a na Silvestra dochází v domácnostech k mnha požárům. I pojišťovny v prosinci a lednu zaznamenávají velký nárůst požárů v domácnostech. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

02.09.2014 13:53 Životní pojistky nebude možné vybrat před šedesátým rokem

Podle chystané novely zákona o daních z příjmu nebude možné předčasně vybrat úspory z životního pojištění od příštího roku dříve než v šedesáti letech. Rozpočtový výbor sněmovny bude zítra novelu schvalovat. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.06.2014 14:02 Dovolené přicházejí, zloději se radují

V loňském roce bylo evidováno Policií ČR 4 446 případů krádeží bytů a 6 671 rodinných domů, z toho bylo v letních měsících vykradeno 1 225 bytů a 1 559 domů. Kromě dobrého zabezpečení bytu či domu a pojištění nemovitosti a domácnosti, je také nutné myslet na to, že zlodějům napomáhají sociální sítě, na kterých lidé sdílení informace o svých dovolených.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

19.02.2014 14:31 Češi dělají chyby při nastavení pojistné ochrany majetku

Podle aktuálního průzkumu České asociace pojišťoven se Češi se nejvíce obávají požáru a blesku, pojišťovny paradoxně nejčastěji řeší škody způsobené povodněmi a záplavami. Živelné pohromy ale v poslední době přestaly být pro Čechy neobvyklým jevem. Jenže lidé své pojistky většinou neaktualizují, a tak po pojistné události často přicházejí o peníze s pojistného plnění. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (360)
 
Spíše ano. (51)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (58)
 Celkem hlasovalo 516 čtenářů

Nejčtenější články z Pojištění za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »