Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Praha má své centrum pro seniory!

05.03.2015 16:29 | Kategorie: Realitní makléř | 0 komentářů
Tagy: RoSa centrum pro seniory

Rezidence a komunitní centrum RoSa v Praze 8 dnes zahájili svůj provoz (Tisková zpráva: Rezidence RoSa)

Dům seniorů a komunitní centrum s názvem Rezidence a Centrum RoSa otevřely svoje brány novým obyvatelům i veřejnosti. Dva roky trvající přestavba chátrající ubytovny přinesla své ovoce – nedaleko metra Kobylisy vznikl unikátní dům, který nabízí bezpečné bydlení pro seniory i současné propojení pro všechny generace. První projekt tohoto typu v České republice podle francouzského vzoru postavila společnost Atkins a Langford Development s.r.o. 

„Já jsem městský člověk, patriotka, nechci někam do přírody. Tady ji mám také – v parku,“ říká paní Ludmila Sobotková, vitální 76letá bývalá lékařka o svém novém bydlení v RoSe a jedním dechem dodává: „Proč se mám stresovat v paneláku? Všechny choroby jsou ze stresu. Potřebuju vědět, že je tu lékař, i když ho teď nepotřebuji,“ upřesňuje Ludmila Sobotková.

„Pár let jsem už přemýšlel, jak bych se mohl osamostatnit od rodičů, s nimiž jsem od malička bydlel s výjimkou pobytu v internátě Jedličkova ústavu v době mých studií. V mých 25 letech jsem považoval osamocení za nezbytné. Protože se ale vzhledem ke svému postižení neobejdu bez asistence, potřeboval jsem si najít bydlení, kde by byla v potřebné míře k dispozici. Navíc Rosa už nyní nabízí některé zajímavé společenské a kulturní akce, zatím jsem navštívil jeden koncert a dnes jsem v hale v prvním patře objevil pianino! Poprvé jsem ťukal do kláves…“ svěřuje se s nadšením Štěpán Buralt, jeden z prvních obyvatel RoSy. 

 „Pravidelně chodím na aktiv klub pod vedením paní Mgr. Dvorské, nejenom že s námi trénuje paměť, ale vždy je to zajímavé tematicky – například jsme se zabývali výročím Poláčka. Teď jsem ještě začala s internetem a tak nevím kam dřív skočit, i když jak vidíte, už toho moc nenaskáču,“ usmívá se paní Emilie Hlavová.

Svěřují se noví obyvatelé Rezidence RoSa se svými prvními dojmy po tříměsíčním bydlení na adrese Střelničná 1680, Praha 8.

Domov v soukromí a pohodlí i komunitní centrum plné zábavy a vzdělání – to je RoSa

V domě pro seniory v Praze 8 vzniklo 108 bytů a 60 procent z nich už má svého nájemníka, nebo jsou rezervované. V domě, který dnes již nepřipomíná bývalou ubytovnu ve špatném stavu má každý obyvatel svoji vlastní nájemní jednotku 1+kk či 2+kk. Důraz je kladený na bezpečí a pohodlí nájemníků. Přímo v objektu funguje lékař a psychiatr, kdokoli z domácích i příchozích tam najde rehabilitační personál či obchod se smíšeným zbožím, kavárnu a knihovnu. 

„Od začátku nám šlo o to nestavět další dům, který uzavře seniory od okolního světa. RoSa doslova volá – přijďte k nám, těšíme se na návštěvy, využijte některé služby, zajděte si k lékaři, vyzkoušejte třeba kurz cvičení paměti, muzikoterapii, naučte se anglicky nebo se zastavte v aktiv klubu nebo na výstavu! A je to jedno, jestli je vám dvacet nebo sto. V Rose je možné všechno..,“ říká za tvůrce projektu Anna Ježková, ze společnosti Rezidence RoSa s.r.o

Komunitní centrum RoSa je otevřené každý den zájemcům o různé aktivity. Veřejnosti může navštívit knihovnu i přednáškový sál. Na všechny čekají vzdělávací programy, poradenství pro seniory i tvůrčí dílny. V úterý si například pod vedením Marty Dvorské může každý zdokonalit kreativní myšlení a tvůrčí psaní. Ve středu si sportovní nadšenci zacvičí se všemi generacemi, nebo se domluví na společnou zdravotní procházku. Čtvrtky věnuje Klub RoSa dílnám zaměřeným na různé povídání, výuku na počítači či vytváření drobných dárků. Výjimkou nebudou ani zajímavé koncerty. 26. března od 16 hodin vystoupí v RoSe klavíristka Jitka Čechová, která je členkou Smetanova tria. Aktuální program vždy najdou zájemci na recepci RoSy nebo webových stránkách www.centrumrosa.cz.

Bydlení lidí nad 65 let – nejpalčivější problém seniorů v Praze

Statistika uvádí, že dnes žije v Praze více než 200 tisíc obyvatel na 65 let a mnohdy bydlí v objektech s vyššími nájmy, které navíc nejsou přizpůsobené jejich zdravotnímu stavu. V Praze dnes žije 270 tisíc seniorů, kteří pobírají starobní důchod, stejně tak ve Středočeském kraji. Dohromady tedy více než půl milionu obyvatel. Prodlužující věk a statistiky ukazují, že v roce 2020 bude v Praze bydlet více než 22 procent lidí starších 65 let a v roce 2040 bude dokonce přes 30 procent populace v seniorském věku.  Nabídka malometrážních bytů, kde by mohli senioři pohodlně bydlet je v Praze i celé republice malá. „Je to pro seniory nejpalčivější problém současnosti a v souvislosti s vyšším počtem starších lidí bude narůstat. Jen v hlavním městě chybí takových bytů 12 tisíc. RoSa je jednou z cest rozšíření nabídky, jak toto řešit a my ji od začátku podporujeme,“ říká Zdeněk Pernes, předseda Rady seniorů.

Praha má své centrum pro seniory! >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Realitní makléř

Jana Zámečníková | 27.10.2016 00:00 Zájem o nové byty ochabuje, ceny strmě stoupají. Blíží se zlom?

Zájem o nové bydlení v Praze ve třetím čtvrtletí 2016 polevil. Ceny však i nadále pokračují ve spanilé jízdě směrem vzhůru. Průměrná cena za metr čtvereční prodaného bytu se přiblížila hranici 70 tisíc korun. Dostává se trh s novými byty do zlomu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 26.10.2016 00:00 Budoucnost Čechů je ve vlastním bydlení

Příznivá ekonomická situace v kombinaci s nízkými úrokovými sazbami nahrává bydlení ve vlastním. Bydlení v pronájmu Češi navíc většinou nevnímají jako definitivní řešení. Svou budoucnost vidí pod vlastní střechou. Od nákupu bytů Čechy neodrazují ani rostoucí ceny nemovitostí. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 25.10.2016 00:00 Daň z nabytí se mění… pozor na smlouvy o prodeji nemovitosti

S účinností od 1. 11. 2016 dochází k významné změně. Daňovým poplatníkem bude nabyvatel. To s sebou ale může přinést komplikace ve smlouvách o prodeji nemovitostí. Jak se vyhnout problémům? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Realitní makléř

26.10.2016 14:45 Praha hledá kompromis s majiteli pozemků pro stavbu metra D

Hlavní město Praha hledá dohodu s majiteli pozemků, které je potřeba získat pro stavbu metra D. Zvažované vyvlastňování již není na pořadu dne. Místo toho chce město najít kompromis.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

21.10.2016 15:43 Antimonopolní úřad prověřuje akvizici realitní skupiny CPI Radovana Vítka

Realitní skupina CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka převezme společnost CPI Hotels, která provozuje hotely vlastněné skupinou. Akvizici začal prošetřovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.10.2016 15:08 Paneláky jdou na dračku. Ceny vzrostly již o pětinu

Ceny bytů v panelových domech zdražily za poslední dva roky o 21 procent. Ceny nových bytů přitom vzrostly „pouze“ o 14,3 procenta. Byty v panelácích i přesto zůstávají stále levnější než v cihlových domech či novostavbách. Vyplývá to z údajů portálu Cenovamapa.org. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 14:57 Ceny bytů v Praze mají největší výkyvové rozdíly mezi ostatními srovnatelnými městy

Ceny nových bytů v centru Prahy jsou dvakrát i třikrát dražší než ceny bytů na okraji Prahy. Mezi ostatními srovnatelnými městy se tak v žebříčku umístila Praha na prvním místě. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 10:24 Letošní ročník staveb roku vyhrál tunelový komplex Blanka

Letošního vyhlášení 24. ročníku soutěže o stavbu roku, kterou pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelstvíse v druhém kole zúčastnilo 29 staveb. Porota vybrala za letošní stavbu roku tunelový komplex Blanka. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (372)
 
Spíše ano. (53)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (60)
 Celkem hlasovalo 532 čtenářů

Nejčtenější články z Realitní makléř za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »