Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Průměrná mzda v developerské společnosti EKOSPOL vloni přesáhla 53 000 Kč

Autor: | 12.10.2010 10:34 | Kategorie: Realitní makléř | Komentáře zakázány komentářů

Průměrnou hrubou mzdu 53 097 Kč měsíčně pobíralo v roce 2009 celkem 49 zaměstnanců přední české developerské společnosti EKOSPOL a.s. Pro srovnání – průměrná hrubá mzda na území České republiky, na níž nedosáhnou dvě třetiny obyvatel, dosáhla v loňském roce 23 488 Kč. V reáliích České republiky se tak EKOSPOL řadí mezi firmy s vůbec nejvyšším platem. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti za rok 2009.

V „předkrizovém“ roce 2008 byl přitom průměrný plat v EKOSPOL a.s. téměř o 9 000 Kč nižší. Tehdy pobíralo celkem 57 zaměstnanců průměrnou mzdu 44 654 Kč měsíčně. Za „krizový“ rok tak platy vzrostly téměř o 19 %.

Česká rarita: zvyšování platů i „za krize“

Vysoké platy v porovnání s českým, popřípadě pražským trhem práce, nejsou ve společnosti EKOSPOL náhodné. Mzda ve firmě roste průměrným tempem přes 12 % ročně, a to nepřetržitě od roku 2006. Jde totiž o dlouhodobou strategii generálního ředitele a předsedy představenstva EKOSPOL a.s. Evžena Korce. „Mou vizí je vybudovat největší a nejlepší developerskou společnost. Klíčovým faktorem je výběr nejschopnějších spolupracovníků, které český trh práce nabízí,“ přibližuje Evžen Korec. „Nemám zábrany dát i velmi mladým lidem opravdu vysoký plat, pokud jsou pro firmu zásadním přínosem. Roční výdělky přes milion korun nejsou výjimkou,“ dodává Korec. Jako majitel a generální ředitel kapitálově silné společnosti, která výstavbu všech svých projektů financuje výhradně z vlastních zdrojů, si to může dovolit.

Tvrdá selekce a sázka na individualitu

Není divu, že o práci v EKOSPOL a.s. je obrovský zájem. Jen malé procento uchazečů však uspěje. EKOSPOL totiž sází na mládí a silné individuality. V rámci několikakolových výběrových řízení procházejí všichni uchazeči náročnou selekcí. Pokud uspějí v baterii analytických testů a při pohovoru s budoucím nadřízeným, musí ještě absolvovat pohovor přímo s generálním ředitelem a majitelem společnosti. Ten si nechává rozhodující slovo u všech pracovníků.

„Dlouhodobé statistiky říkají, že přijmeme pouze jednoho z 330 uchazečů,“ vypočítává Korec a pokračuje: „Samotné přijetí je však pro nového pracovníka teprve začátkem. Ve zkušební době nás opouští přibližně 2 ze 3 přijatých. Prodloužení původní pracovní smlouvy se pak po osmi měsících dočká pouze jeden ze sedmi přijatých.“ Teprve pak se zaměstnanec stává skutečně plnohodnotnou součástí firmy.

Práce pro EKOSPOL je totiž velmi náročná a ne každý ji zvládne. Zejména klíčoví zaměstnanci se musí sami maximálně zajímat o svůj obor a doplňovat si vzdělání tak, aby bylo neustále na špičkové úrovni. Firma jde totiž cestou minimálního outsourcingu a maximální samostatnosti. „V maximu věcí se snažíme být nezávislí a dělat si vše sami – nevyužíváme služeb poradenských ani auditorských společností, realitních kanceláří ani reklamních či mediálních agentur,“ říká hrdě Evžen Korec.

Trendům současného HR navzdory

EKOSPOL nabízí vedle slušných platů i řadu dalších výhod a pracovních podmínek, které se zejména v posledních letech z České republiky vytrácejí. Ve firmě třeba neexistuje žádný kodex oblékání. Nařizovat svým zaměstnancům, co si mají oblékat či dokonce jak často mají chodit ke kadeřníkovi, považuje Evžen Korec za absurdní. Stejně tak neexistují ve firmě kanceláře typu open-space. Zaměstnanci mají vlastní kanceláře po 2-4 lidech, řada z nich má svou samostatnou kancelář. „Každý pracovník v mé firmě je výraznou individualitou. Pokud je vaše firma postavena na myšlenkovém přínosu každého zaměstnance, nemůžete je zavírat do skleníku po desítkách. Kanceláře typu open-space jsou vhodným pracovním prostředím pro lidi, kteří vykonávají myšlenkově nenáročnou rutinní práci. A taková v Ekospolu neexistuje,“ tvrdí Evžen Korec.

V EKOSPOL a.s. se také nesetkáte s žádnými teambuildingovými aktivitami. Shora nařízené povinné družení zaměstnanců Evžen Korec nepodporuje. „Silné individuality se často vyznačují tím, že se nerady zapojují do povinných kolektivních aktivit. Proto nechávám úroveň osobního kontaktu s kolegy plně na uvážení každého zaměstnance,“ říká Evžen Korec. V jeho firmě totiž neexistuje nic jako „týmová zodpovědnost“. Každý zaměstnanec je zodpovědný za konkrétní výsledky své práce a je plně na něm, zdali je dokáže naplnit. „Pokud ano, je zásadním přínosem pro firmu a pozná to na svém platu. Pokud ne, musíme se s ním rozloučit. Léta praxe mne naučila, že osobní zodpovědnost je motorem úspěchu. Týmová zodpovědnost se naopak rovná nulové zodpovědnosti,“ uzavírá Korec.

Průměrná mzda v developerské společnosti EKOSPOL vloni přesáhla 53 000 Kč >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Realitní makléř

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 18.10.2016 08:24

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.10.2016 00:00 Nabídka nových bytů nebezpečně klesá, ceny rostou

Prodeje nových bytů v letních měsících bývají tradičně slabší. Jinak tomu nebylo ani letos. Ve třetím čtvrtletí bylo prodáno o téměř třicet procent bytů méně než ve čtvrtletí předchozím. Přesto se nabídka developerů ztenčila na historická minima a ceny mírně vzrostly.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Realitní makléř

21.10.2016 15:43 Antimonopolní úřad prověřuje akvizici realitní skupiny CPI Radovana Vítka

Realitní skupina CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka převezme společnost CPI Hotels, která provozuje hotely vlastněné skupinou. Akvizici začal prošetřovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.10.2016 15:08 Paneláky jdou na dračku. Ceny vzrostly již o pětinu

Ceny bytů v panelových domech zdražily za poslední dva roky o 21 procent. Ceny nových bytů přitom vzrostly „pouze“ o 14,3 procenta. Byty v panelácích i přesto zůstávají stále levnější než v cihlových domech či novostavbách. Vyplývá to z údajů portálu Cenovamapa.org. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 14:57 Ceny bytů v Praze mají největší výkyvové rozdíly mezi ostatními srovnatelnými městy

Ceny nových bytů v centru Prahy jsou dvakrát i třikrát dražší než ceny bytů na okraji Prahy. Mezi ostatními srovnatelnými městy se tak v žebříčku umístila Praha na prvním místě. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 10:24 Letošní ročník staveb roku vyhrál tunelový komplex Blanka

Letošního vyhlášení 24. ročníku soutěže o stavbu roku, kterou pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelstvíse v druhém kole zúčastnilo 29 staveb. Porota vybrala za letošní stavbu roku tunelový komplex Blanka. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

12.10.2016 11:23 Inženýrská firma Centroprojekt má nového majitele

Novým majitelem inžnýrské společnosti Centroprojekt, která provádí projektovou dokumentací k novým stavbám se stal holding Andreje Babiše. Hodnota celé transakce nebyla zveřejněná. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (346)
 
Spíše ano. (49)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (56)
 Celkem hlasovalo 498 čtenářů

Nejčtenější články z Realitní makléř za posledních 14 dní

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 06.10.2016 00:00 Sousedské právo: Přestavek v novém občanském zákoníku

Stavba je postavená tak, že přesahuje na malou část cizího sousedního pozemku? Jakým způsobem zákon řeší takovou situaci a jak se mají vypořádat vlastníci sousedních pozemků? Pomoci nám může právní úprava přestavku, kterou vymezuje nový občanský zákoník. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 05.10.2016 00:00 Dostupnost bydlení v Praze je horší než v Mnichově či Vídni

Dostupnost nového bydlení v Praze se zhoršuje. Rostoucí prodeje v kombinaci s klesající developerskou nabídkou bytů ženou ceny vzhůru. Deset průměrných ročních platů na koupi bytu v Praze již nestačí, v Mnichově, Vídni či Bratislavě stále ještě ano. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.10.2016 00:00 Nabídka nových bytů nebezpečně klesá, ceny rostou

Prodeje nových bytů v letních měsících bývají tradičně slabší. Jinak tomu nebylo ani letos. Ve třetím čtvrtletí bylo prodáno o téměř třicet procent bytů méně než ve čtvrtletí předchozím. Přesto se nabídka developerů ztenčila na historická minima a ceny mírně vzrostly.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 03.10.2016 00:00 Ceny bytů rostou. Blíží se další realitní krize?

Ceny bytů od finanční krize rostou. Pražské byty se již dostaly na dosah historických úrovní z roku 2008. Vyplatí se rychle kupovat, nebo spíš počkat na splasknutí bubliny? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Další články »