Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Rekordní výsledky ČMSS v jubilejním roce stavebního spoření

Autor: | 11.07.2008 10:44 | Kategorie: Stavební spoření | Komentáře zakázány komentářů

Za šest měsíců poskytla úvěry na bydlení v rekordním objemu 16,7 miliardy korun. Cílová částka nově uzavřených smluv dosahuje 70 miliard korun. Pololetní výsledky jednoznačně potvrzují směřování ČMSS k novému ročnímu rekordu.

Patnáctiletá historie stavebního spoření v České republice eviduje nejúspěšnější start do nového obchodního roku a jedinečné obchodní výsledky za první pololetí. Dosáhla jich Českomoravská stavební spořitelna a opětovně posílila svou vedoucí pozici na trhu.

Za první pololetí poskytla na bydlení úvěry v rekordním objemu 16,7 miliardy korun. Poslední čtyři měsíce vyřizuje úvěry ve standardní objemu 3 miliardy korun měsíčně.

Celková cílová částka uzavřených smluv dosahuje 70 miliard korun a eviduje vysoký meziroční nárůst,  téměř 26 miliard korun.

Mimořádných výsledků dosahuje obchodní síť ČMSS i v doplňkových produktech. Meziroční srovnání počtu uzavřených smluv dokumentuje nárůst vyšší než 20  procent.

Výborné obchodní výsledky ČMSS za šest měsíců tohoto roku představují vynikající nástupní pozici na cestě k novému ročnímu rekordu.

ČMSS, v České republice největší a nejvýkonnější stavební spořitelna a poskytovatel úvěrů na bydlení, úspěšně směřuje k pozici nejvýznamnějšího poskytovatele finančních služeb na tuzemském trhu.

Financování bytových potřeb

Objem poskytnutých úvěrů za měsíc červen 2008 se těsně přiblížil třímiliardové hranici, meziroční nárůst činí více než 160 milionů korun. Celkový objem poskytnutých úvěrů ze leden až červen 2008 se přitom již přiblížil 17miliardové hranici. Z meziročního srovnání vychází nárůst o 22,9 procenta, v peněžním vyjádření to je více než 3,1 miliardy korun. Růstový trend v úvěrové oblasti dokumentuje i hodnota poměru úvěrů a vkladů, která již vzrostla na 65 procent. „Když je vysoká inflace a úroky na trhu rostou, je právě stavební spoření tím nejlepším nástrojem pro zajištění konstantních úroků. Jisté je, že trh s úvěry ze stavebního spoření se bude i nadále pozitivně rozvíjet. Navíc inflace v České republice je vysoká. Evropská centrální banka již protiinflační opatření přijala a zvýšila své úrokové sazby. Domnívám se, že ke zvýšení úrokové sazby bude zřejmě muset přistoupit i  ČNB.,“ uvádí k situaci na trhu člen představenstva ČMSS Manfred Koller.

Významnou součástí úvěrového obchodu ČMSS je přeúvěrování. Průměrná výše přeúvěrované půjčky na bydlení je cca 1,4 milionu korun. „V této oblasti máme silné nárůsty. A předpokládáme, že do konce roku bude přeúvěrování činit deset procent našich obchodů,“ dodal k situaci v tomto dynamicky se rozvíjejícím obchodním poli Manfred Koller.

Stavební spoření

S velkým zájmem se i nadále ČMSS setkává v oblasti nových smluv o stavebním spoření. Výsledky za leden až červen 2008 jsou vynikající. Celková cílová částka za šest měsíců tohoto roku dosahuje 69,8 miliardy korun. V meziročním srovnání to představuje nárůst Meziročně to znamená jedinečný nárůst o téměř 26 miliard korun, tj. o 58,1 procenta. O atraktivnosti  stavebního spoření a nabídky ČMSS vypovídá i celkový počet nově uzavřených smluv včetně zvýšení cílové částky: 182 536 kusů. „Stavební spoření zažívá svou renesanci. Vzhledem k inflaci a nárůstu úroků na trhu lidé chtějí bezpečný produkt s garantovanými úroky a samozřejmě také s garantovaným úrokem z úvěru. Přesně to v sobě spojuje stavební spoření,“ uvádí k rostoucí poptávce po stavebním spoření Manfred Koller. 

Doplňkové produkty

Standardní součástí produktové nabídky ČMSS jsou též penzijní připojištění, podílové fondy, rizikové životní pojištění, spotřebitelské úvěry a běžný účet. I v této oblasti se prezentují finanční poradci skvělou výkonností. Počet v lednu až v květnu zprostředkovaných smluv překročil 76 tisíc kusů. V meziročním srovnání to znamená nárůst o více než 20 procent. 

Z obchodních výsledků ČMSS za leden až červen 2008

Počet poskytnutých úvěrů na bydlení                                   34 489

Objem poskytnutých úvěrů na bydlení                                  16,7 miliardy korun

- meziroční nárůst                                                                 22,9  %

Počet uzavřených smluv                                                      182 536

- meziroční nárůst                                                                 12,3  %

Celková cílová částka uzavřených smluv                             69,8 miliardy korun

- meziroční nárůst                                                                 58,1  %                                              

Tisková zpráva ČMSS

Rekordní výsledky ČMSS v jubilejním roce stavebního spoření >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Stavební spoření

Jana Zámečníková | 17.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Změny se dotknou i stavebních spořitelen

S příchodem prosince začne platit nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Všechny úvěry poskytované stavebními spořitelnami budou nově v tomto zákoně sjednoceny. Stavební spořitelny čeká ale i celá řada dalších změn. Přípravy stavebních spořitelen jsou v plném proudu. Modrá pyramida je ale v předstihu a úvěry podle nových pravidel začne poskytovat dokonce dříve. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 13.09.2016 00:00 Zastaralý bytový fond nahrává stavebním spořitelnám

Bytový fond v České republice je poměrně zastaralý. Není proto divu, že investice směřují právě převážně do jeho obnovy. Téměř polovina poskytnutých úvěrů ze stavebního spoření byla vloni použita na modernizace a údržby bytů a domů. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.09.2016 00:00 Nové bydlení s půjčkou od stavební spořitelny

Potřebujete půjčit na nové bydlení nebo postavit dům? Se zástavou nemovitosti vám půjčí nejen banky, ale i stavební spořitelny. Jsou úvěry na nové bydlení výhodnější u stavebních spořitelen? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 25.08.2016 00:00 Stavební spořitelny lákají na úvěry bez zajištění

Klienti stavebních spořitelen letos uzavírají více smluv než v loňském roce, na druhou stranu ale zpomaluje tempo úvěrování. Stavební spořitelny proto hledají způsoby, jak klienty na úvěry nalákat, úvěry zlevňují. Neváhají ani hledat další způsoby, jak klientovi nabídnout ještě výhodnější podmínky. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 2 / 2 Poslední komentář: 25.08.2016 13:05

Jana Zámečníková | 19.08.2016 00:00 Rekonstrukce ze svého, nebo s půjčkou?

Většina Čechů nemá změny příliš v lásce, ani do rekonstrukce se nevrhají po hlavě. Zásadnější přestavbu řeší až ve chvíli, kdy je to opravdu nutné. Rozhodnutí o rekonstrukci je ale pouze prvním krokem, důležité je také vyřešit vhodné financování. Kde berou Češi peníze na vylepšení svého bydlení? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 19.08.2016 18:09

Další články »

Krátké zprávy z Stavební spoření

03.10.2016 13:32 Poradci Stavební spořitelny České spořitelny míří do terénu

Nová služba ČS Plus Stavební spořitelny České spořitelny (SSČS) chce nabídnout klientům finanční i nefinanční produkty spojené s bydlením v terénu. SSČS hodlá do konce roku 2018 spolupracovat s 250 poradci. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

27.06.2016 11:39 ČMSS nabízí zajištěné meziúvěry od 1,9 %

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) zlevnila meziúvěry zajištěné nemovitostí podle typu a výše meziúvěru až o 0,4 procentního bodu. Úrokové sazby zajištěných úvěrů lze tedy získat již od 1,9 %. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.05.2016 13:55 Stavební spořitelny sníží od léta úroky

Úroky na stavebním spoření mohou klesnout i o více než polovinu. Stavební spořitelny by ke změně mohly přistoupit již od léta. „Budeme to muset udělat. Předpokládáme, že to bude od července," potvrdil Vladimír Staňura, šéf Českomoravské stavební spořitelny. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 11.05.2016 19:21

12.04.2016 15:03 Stavební spoření odstraní diskriminaci registrovaných partnerů

Vláda se shodla na změně zákona o stavebním spoření, který dosud dikriminoval registrované páry. Zákon nově umožní čerpání úvěru ze stavebního spoření i na bytové potřeby registrovaného partnera. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.03.2016 12:43 Dojde ke zjednodušení výpovědi stavebního spoření nezletilých dětí

Senátoři rozhodli, že po ukončení zákonné šestileté vázací doby spoření nebude potřeba souhlas soudu pro výpověď stavebního spoření nezletilých dětí.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (340)
 
Spíše ano. (48)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (56)
 Celkem hlasovalo 491 čtenářů