EUR 24.820

USD 23.164

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.6 %

EUR 24.820

USD 23.164

Rekordní výsledky ČMSS v jubilejním roce stavebního spoření

 


 

Patnáctiletá historie stavebního spoření v České republice eviduje nejúspěšnější start do nového obchodního roku a jedinečné obchodní výsledky za první pololetí. Dosáhla jich Českomoravská stavební spořitelna a opětovně posílila svou vedoucí pozici na trhu.

Za první pololetí poskytla na bydlení úvěry v rekordním objemu 16,7 miliardy korun. Poslední čtyři měsíce vyřizuje úvěry ve standardní objemu 3 miliardy korun měsíčně.

Celková cílová částka uzavřených smluv dosahuje 70 miliard korun a eviduje vysoký meziroční nárůst,  téměř 26 miliard korun.

Mimořádných výsledků dosahuje obchodní síť ČMSS i v doplňkových produktech. Meziroční srovnání počtu uzavřených smluv dokumentuje nárůst vyšší než 20  procent.

Výborné obchodní výsledky ČMSS za šest měsíců tohoto roku představují vynikající nástupní pozici na cestě k novému ročnímu rekordu.

REKLAMA

ČMSS, v České republice největší a nejvýkonnější stavební spořitelna a poskytovatel úvěrů na bydlení, úspěšně směřuje k pozici nejvýznamnějšího poskytovatele finančních služeb na tuzemském trhu.

Financování bytových potřeb

Objem poskytnutých úvěrů za měsíc červen 2008 se těsně přiblížil třímiliardové hranici, meziroční nárůst činí více než 160 milionů korun. Celkový objem poskytnutých úvěrů ze leden až červen 2008 se přitom již přiblížil 17miliardové hranici. Z meziročního srovnání vychází nárůst o 22,9 procenta, v peněžním vyjádření to je více než 3,1 miliardy korun. Růstový trend v úvěrové oblasti dokumentuje i hodnota poměru úvěrů a vkladů, která již vzrostla na 65 procent. „Když je vysoká inflace a úroky na trhu rostou, je právě stavební spoření tím nejlepším nástrojem pro zajištění konstantních úroků. Jisté je, že trh s úvěry ze stavebního spoření se bude i nadále pozitivně rozvíjet. Navíc inflace v České republice je vysoká. Evropská centrální banka již protiinflační opatření přijala a zvýšila své úrokové sazby. Domnívám se, že ke zvýšení úrokové sazby bude zřejmě muset přistoupit i  ČNB.,“ uvádí k situaci na trhu člen představenstva ČMSS Manfred Koller.

Významnou součástí úvěrového obchodu ČMSS je přeúvěrování. Průměrná výše přeúvěrované půjčky na bydlení je cca 1,4 milionu korun. „V této oblasti máme silné nárůsty. A předpokládáme, že do konce roku bude přeúvěrování činit deset procent našich obchodů,“ dodal k situaci v tomto dynamicky se rozvíjejícím obchodním poli Manfred Koller.

Stavební spoření

S velkým zájmem se i nadále ČMSS setkává v oblasti nových smluv o stavebním spoření. Výsledky za leden až červen 2008 jsou vynikající. Celková cílová částka za šest měsíců tohoto roku dosahuje 69,8 miliardy korun. V meziročním srovnání to představuje nárůst Meziročně to znamená jedinečný nárůst o téměř 26 miliard korun, tj. o 58,1 procenta. O atraktivnosti  stavebního spoření a nabídky ČMSS vypovídá i celkový počet nově uzavřených smluv včetně zvýšení cílové částky: 182 536 kusů. „Stavební spoření zažívá svou renesanci. Vzhledem k inflaci a nárůstu úroků na trhu lidé chtějí bezpečný produkt s garantovanými úroky a samozřejmě také s garantovaným úrokem z úvěru. Přesně to v sobě spojuje stavební spoření,“ uvádí k rostoucí poptávce po stavebním spoření Manfred Koller. 

REKLAMA

Doplňkové produkty

Standardní součástí produktové nabídky ČMSS jsou též penzijní připojištění, podílové fondy, rizikové životní pojištění, spotřebitelské úvěry a běžný účet. I v této oblasti se prezentují finanční poradci skvělou výkonností. Počet v lednu až v květnu zprostředkovaných smluv překročil 76 tisíc kusů. V meziročním srovnání to znamená nárůst o více než 20 procent. 

Z obchodních výsledků ČMSS za leden až červen 2008

Počet poskytnutých úvěrů na bydlení                                   34 489

REKLAMA

Objem poskytnutých úvěrů na bydlení                                  16,7 miliardy korun

– meziroční nárůst                                                                 22,9  %

Počet uzavřených smluv                                                      182 536

– meziroční nárůst                                                                 12,3  %

Celková cílová částka uzavřených smluv                             69,8 miliardy korun

– meziroční nárůst                                                                 58,1  %                                              

Tisková zpráva ČMSS

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.51 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%
Historie vývoje

 

 Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.