Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Rok 2008 nejúspěšnější v historii ČMSS

Autor: | 22.01.2009 15:07 | Kategorie: Stavební spoření | Komentáře zakázány komentářů

ČMSS posílila vedoucí postavení na trhu, obchodní rok 2008 je nejúspěšnějším rokem v její historii. Úvěrovému obchodu dominuje rekordní objem poskytnutých úvěrů větší než 33 miliard korun. Nejvyšší tržní podíl v celkové cílové částce smluv uzavřených v roce 2008 ve výši 45,9 procenta.

Obchodní bilance Českomoravské stavební spořitelny potvrzuje, že rok 2008 je nejúspěšnějším rokem v historii spořitelny. Ve všech obchodních polích eviduje ČMSS nové rekordy a v porovnání s trhem i další jedinečné výkony. „Důvodem velkého růstu jsou i systémové výhody stavebního spoření, které jsou znatelné právě na pozadí světové finanční krize: stabilita, spolehlivost a transparentnost,“ konstatoval místopředseda představenstva ČMSS Manfred Koller.

Obchodní výsledky ČMSS za rok 2008 navázaly na výbornou výkonnost v předchozích letech, a to i přes finanční krizi, která zasáhla i Českou republiku. „Podle kvalifikovaných odhadů představuje celková cílová částka 142,7 miliardy korun v roce 2008 podíl ČMSS na trhu  45,9 procenta, což je též historicky nejlepší výsledek,“ uvedl Manfred Koller.

V roce 2008 podstatně vzrostl zájem o stavební spoření ČMSS

Výrazný růst eviduje ČMSS především v celkové cílové částce nově uzavřených smluv o stavebním spoření. „Od roku 2004 dokázala Liška roční celkovou cílovou částku zvýšit o 161 procent,“ komentoval růst výkonu v tomto obchodním poli Manfred Koller.

Cílová částka uzavřených smluv za rok 2008, včetně zvýšení cílové částky, dosáhla hodnoty 142,7 miliardy korun. To znamená meziroční nárůst o 36,3 procenta. Své cíle ČMSS značně překročila i přes dopady světové hospodářské krize.

V období od ledna do prosince 2008 uzavřela ČMSS celkem 366 106 nových smluv o stavebním spoření včetně zvýšení cílové částky (+ 12,6 procenta).

Objem úvěrového obchodu ČMSS představuje nejlepší roční výsledek v historii spořitelny

Celkový objem poskytnutých úvěrů překonal další výkonovou hranici, když dosáhl rekordní částky 33,4 miliardy korun při meziročním nárůstu téměř 3,2 miliardy korun. Objem poskytnutých překlenovacích úvěrů a úvěrů ze stavebního spoření představuje nový historický rekord ČMSS i stavebního spoření v České republice.

„Objem poskytovaných úvěrů na bytové potřeby dynamicky roste. Ve srovnání s rokem 2002 zvýšila ČMSS svou výkonnost o 280 procent,“ zdůraznil Manfred Koller. Žádná z tuzemských stavebních spořitelen nedokázala dosud takovou výkonnost následovat. Za dvanáct měsíců roku 2008 klienti ČMSS čerpali 66 tisíc překlenovacích úvěrů a úvěrů ze stavebního spoření.   Tempo růstu úvěrového salda bylo přitom vyšší než tempo růstu naspořené částky, a tak hodnota ukazatele poměru úvěrů a vkladů k 31. 12. 2008 přesáhla 70 procent.

V oblasti cross-sellingových obchodů zaznamenala ČMSS v roce 2008 další růst zájmu o produkty, které její nabídku stavebního spoření a úvěrů na bydlení optimálně doplňují

Rekordní výkonnost ČMSS a jejích finančních poradců přinesla nový rekordní výsledek v cross-sellingu. Nabídka zahrnuje podílové fondy, penzijní připojištění, rizikové životní pojištění a běžný účet. A počet uzavřených smluv se přiblížil 157 tisícům (+ 16,6 procenta).

S velkým zájmem se i v roce 2008 setkal finanční program Liška plus, který ČMSS uvedla na trh v průběhu předchozího roku. Efektivně kombinuje výhody stavebního spoření a penzijního připojištění, a je tak pro klienty optimálním řešením v otázkách souvisejících s vlastní střechou nad hlavou i s tvorbou majetku. Liška plus představuje jedinečný nástroj zabezpečení na stáří.

Výkonná a široce dostupná obchodní síť je základem úspěchů ČMSS

ČMSS má největší odbytovou síť. Jejím nosným pilířem a zároveň nejvýkonnější složkou jsou finanční poradci, jejichž profesionalita má zásadní podíl na vysoké obchodní výkonnosti spořitelny. „Hodnota dosaženého odbytového výkonu 197,9 miliardy korun představuje vůbec nejlepší výsledek od vstupu ČMSS na český trh,“ zdůraznil místopředseda představenstva ČMSS Manfred Koller. Počet finančních poradců dokázala ČMSS od roku 2002 do současnosti prakticky zdvojnásobit. K 31. 12. 2008 tak poskytovalo 1,9 milionu klientům služby téměř 2800 finančních poradců ČMSS.

Výhledy

V roce 2009 se v České republice ekonomická krize masivně projeví. Pokud jde o stavební spoření, jsou předpoklady velmi pozitivní. Vysoká atraktivnost stavebního spoření, které představuje stabilní systém s garantovanými sazbami, se i v podmínkách ekonomické krize a nadále klesajících úroků ještě zvýší. Potvrzují to i průzkumy. Celkem 73 procent obyvatel České republiky je přesvědčeno, že z finančních produktů na českém trhu je nejbezpečnější stavební spoření (zdroj: výzkum SC&C 2008).

Úvěry ze stavebního spoření budou v roce 2009 naprosto neporazitelné. Jejich úrokové sazby jsou ve velké míře nezávislé na vývoji na trhu. To znamená, že mohou ve srovnání s dalšími úvěry na bytové potřeby poskytovat i výhodnější sazby. ČMSS má velký klientský kmen a velmi mnoho jejích klientů také možnosti výhodně financovat své bytové záměry využije.

Růst zájmu očekává ČMSS v oblasti modernizace bydlení. „Stále významnějším důvodem bude záměr snížit  energetickou náročnost domácností. A právě pro realizaci takových bytových potřeb je stavební spoření ideálním finančním nástrojem,“ uvedl Manfred Koller.

Zvlášť v krizových časech nabývá ve finanční oblasti na významu důvěryhodnost. ČMSS patří mezi nejdůvěryhodnější finanční instituce na tuzemském trhu, těší se důvěře 71 procent obyvatel. Je výrazně klientsky orientovanou stavební spořitelnou a právě její klienti jsou ze všech stavebních spořitelen nejspokojenější. Index spokojenosti činí 88 procent (zdroj: agentura Icon).

ČMSS je velkým a důležitým poskytovatelem finančních služeb. Její nabídka zahrnuje širokou škálu produktů, a to od spoření a financování bydlení až po potřeby domácností. ČMSS má nabídku opravdu pro každou cílovou skupinu obyvatel v naší republice.

Rok 2008 nejúspěšnější v historii ČMSS >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Stavební spoření

Jana Zámečníková | 24.10.2016 00:01 Stavební spořitelny se přetahují o klienty. Novou zbraní je refinancování

Úvěrům se stále nepřestává dařit a vědí to i stavební spořitelny. Proto vytahují nová esa z rukávů, aby získaly další úvěrové klienty. Potenciál vidí nyní v refinancování úvěrů od jiných stavebních spořitelen. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 17.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Změny se dotknou i stavebních spořitelen

S příchodem prosince začne platit nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Všechny úvěry poskytované stavebními spořitelnami budou nově v tomto zákoně sjednoceny. Stavební spořitelny čeká ale i celá řada dalších změn. Přípravy stavebních spořitelen jsou v plném proudu. Modrá pyramida je ale v předstihu a úvěry podle nových pravidel začne poskytovat dokonce dříve. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 13.09.2016 00:00 Zastaralý bytový fond nahrává stavebním spořitelnám

Bytový fond v České republice je poměrně zastaralý. Není proto divu, že investice směřují právě převážně do jeho obnovy. Téměř polovina poskytnutých úvěrů ze stavebního spoření byla vloni použita na modernizace a údržby bytů a domů. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.09.2016 00:00 Nové bydlení s půjčkou od stavební spořitelny

Potřebujete půjčit na nové bydlení nebo postavit dům? Se zástavou nemovitosti vám půjčí nejen banky, ale i stavební spořitelny. Jsou úvěry na nové bydlení výhodnější u stavebních spořitelen? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 25.08.2016 00:00 Stavební spořitelny lákají na úvěry bez zajištění

Klienti stavebních spořitelen letos uzavírají více smluv než v loňském roce, na druhou stranu ale zpomaluje tempo úvěrování. Stavební spořitelny proto hledají způsoby, jak klienty na úvěry nalákat, úvěry zlevňují. Neváhají ani hledat další způsoby, jak klientovi nabídnout ještě výhodnější podmínky. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 2 / 2 Poslední komentář: 25.08.2016 13:05

Další články »

Krátké zprávy z Stavební spoření

03.10.2016 13:32 Poradci Stavební spořitelny České spořitelny míří do terénu

Nová služba ČS Plus Stavební spořitelny České spořitelny (SSČS) chce nabídnout klientům finanční i nefinanční produkty spojené s bydlením v terénu. SSČS hodlá do konce roku 2018 spolupracovat s 250 poradci. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

27.06.2016 11:39 ČMSS nabízí zajištěné meziúvěry od 1,9 %

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) zlevnila meziúvěry zajištěné nemovitostí podle typu a výše meziúvěru až o 0,4 procentního bodu. Úrokové sazby zajištěných úvěrů lze tedy získat již od 1,9 %. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.05.2016 13:55 Stavební spořitelny sníží od léta úroky

Úroky na stavebním spoření mohou klesnout i o více než polovinu. Stavební spořitelny by ke změně mohly přistoupit již od léta. „Budeme to muset udělat. Předpokládáme, že to bude od července," potvrdil Vladimír Staňura, šéf Českomoravské stavební spořitelny. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 11.05.2016 19:21

12.04.2016 15:03 Stavební spoření odstraní diskriminaci registrovaných partnerů

Vláda se shodla na změně zákona o stavebním spoření, který dosud dikriminoval registrované páry. Zákon nově umožní čerpání úvěru ze stavebního spoření i na bytové potřeby registrovaného partnera. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.03.2016 12:43 Dojde ke zjednodušení výpovědi stavebního spoření nezletilých dětí

Senátoři rozhodli, že po ukončení zákonné šestileté vázací doby spoření nebude potřeba souhlas soudu pro výpověď stavebního spoření nezletilých dětí.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (360)
 
Spíše ano. (51)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (58)
 Celkem hlasovalo 516 čtenářů

Nejčtenější články z Stavební spoření za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 17.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Změny se dotknou i stavebních spořitelen

S příchodem prosince začne platit nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Všechny úvěry poskytované stavebními spořitelnami budou nově v tomto zákoně sjednoceny. Stavební spořitelny čeká ale i celá řada dalších změn. Přípravy stavebních spořitelen jsou v plném proudu. Modrá pyramida je ale v předstihu a úvěry podle nových pravidel začne poskytovat dokonce dříve. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »