EUR 25.280

USD 23.131

REPO sazba ČNB 4.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.280

USD 23.131

Rok 2008 nejúspěšnější v historii ČMSS

 


 

Obchodní bilance Českomoravské stavební spořitelny potvrzuje, že rok 2008 je nejúspěšnějším rokem v historii spořitelny. Ve všech obchodních polích eviduje ČMSS nové rekordy a v porovnání s trhem i další jedinečné výkony. „Důvodem velkého růstu jsou i systémové výhody stavebního spoření, které jsou znatelné právě na pozadí světové finanční krize: stabilita, spolehlivost a transparentnost,“ konstatoval místopředseda představenstva ČMSS Manfred Koller.

Obchodní výsledky ČMSS za rok 2008 navázaly na výbornou výkonnost v předchozích letech, a to i přes finanční krizi, která zasáhla i Českou republiku. „Podle kvalifikovaných odhadů představuje celková cílová částka 142,7 miliardy korun v roce 2008 podíl ČMSS na trhu  45,9 procenta, což je též historicky nejlepší výsledek,“ uvedl Manfred Koller.

V roce 2008 podstatně vzrostl zájem o stavební spoření ČMSS

Výrazný růst eviduje ČMSS především v celkové cílové částce nově uzavřených smluv o stavebním spoření. „Od roku 2004 dokázala Liška roční celkovou cílovou částku zvýšit o 161 procent,“ komentoval růst výkonu v tomto obchodním poli Manfred Koller.

Cílová částka uzavřených smluv za rok 2008, včetně zvýšení cílové částky, dosáhla hodnoty 142,7 miliardy korun. To znamená meziroční nárůst o 36,3 procenta. Své cíle ČMSS značně překročila i přes dopady světové hospodářské krize.

V období od ledna do prosince 2008 uzavřela ČMSS celkem 366 106 nových smluv o stavebním spoření včetně zvýšení cílové částky (+ 12,6 procenta).

REKLAMA

Objem úvěrového obchodu ČMSS představuje nejlepší roční výsledek v historii spořitelny

Celkový objem poskytnutých úvěrů překonal další výkonovou hranici, když dosáhl rekordní částky 33,4 miliardy korun při meziročním nárůstu téměř 3,2 miliardy korun. Objem poskytnutých překlenovacích úvěrů a úvěrů ze stavebního spoření představuje nový historický rekord ČMSS i stavebního spoření v České republice.

„Objem poskytovaných úvěrů na bytové potřeby dynamicky roste. Ve srovnání s rokem 2002 zvýšila ČMSS svou výkonnost o 280 procent,“ zdůraznil Manfred Koller. Žádná z tuzemských stavebních spořitelen nedokázala dosud takovou výkonnost následovat. Za dvanáct měsíců roku 2008 klienti ČMSS čerpali 66 tisíc překlenovacích úvěrů a úvěrů ze stavebního spoření.   Tempo růstu úvěrového salda bylo přitom vyšší než tempo růstu naspořené částky, a tak hodnota ukazatele poměru úvěrů a vkladů k 31. 12. 2008 přesáhla 70 procent.

V oblasti cross-sellingových obchodů zaznamenala ČMSS v roce 2008 další růst zájmu o produkty, které její nabídku stavebního spoření a úvěrů na bydlení optimálně doplňují

Rekordní výkonnost ČMSS a jejích finančních poradců přinesla nový rekordní výsledek v cross-sellingu. Nabídka zahrnuje podílové fondy, penzijní připojištění, rizikové životní pojištění a běžný účet. A počet uzavřených smluv se přiblížil 157 tisícům (+ 16,6 procenta).

REKLAMA

S velkým zájmem se i v roce 2008 setkal finanční program Liška plus, který ČMSS uvedla na trh v průběhu předchozího roku. Efektivně kombinuje výhody stavebního spoření a penzijního připojištění, a je tak pro klienty optimálním řešením v otázkách souvisejících s vlastní střechou nad hlavou i s tvorbou majetku. Liška plus představuje jedinečný nástroj zabezpečení na stáří.

Výkonná a široce dostupná obchodní síť je základem úspěchů ČMSS

ČMSS má největší odbytovou síť. Jejím nosným pilířem a zároveň nejvýkonnější složkou jsou finanční poradci, jejichž profesionalita má zásadní podíl na vysoké obchodní výkonnosti spořitelny. „Hodnota dosaženého odbytového výkonu 197,9 miliardy korun představuje vůbec nejlepší výsledek od vstupu ČMSS na český trh,“ zdůraznil místopředseda představenstva ČMSS Manfred Koller. Počet finančních poradců dokázala ČMSS od roku 2002 do současnosti prakticky zdvojnásobit. K 31. 12. 2008 tak poskytovalo 1,9 milionu klientům služby téměř 2800 finančních poradců ČMSS.

Výhledy

V roce 2009 se v České republice ekonomická krize masivně projeví. Pokud jde o stavební spoření, jsou předpoklady velmi pozitivní. Vysoká atraktivnost stavebního spoření, které představuje stabilní systém s garantovanými sazbami, se i v podmínkách ekonomické krize a nadále klesajících úroků ještě zvýší. Potvrzují to i průzkumy. Celkem 73 procent obyvatel České republiky je přesvědčeno, že z finančních produktů na českém trhu je nejbezpečnější stavební spoření (zdroj: výzkum SC&C 2008).

Úvěry ze stavebního spoření budou v roce 2009 naprosto neporazitelné. Jejich úrokové sazby jsou ve velké míře nezávislé na vývoji na trhu. To znamená, že mohou ve srovnání s dalšími úvěry na bytové potřeby poskytovat i výhodnější sazby. ČMSS má velký klientský kmen a velmi mnoho jejích klientů také možnosti výhodně financovat své bytové záměry využije.

Růst zájmu očekává ČMSS v oblasti modernizace bydlení. „Stále významnějším důvodem bude záměr snížit  energetickou náročnost domácností. A právě pro realizaci takových bytových potřeb je stavební spoření ideálním finančním nástrojem,“ uvedl Manfred Koller.

Zvlášť v krizových časech nabývá ve finanční oblasti na významu důvěryhodnost. ČMSS patří mezi nejdůvěryhodnější finanční instituce na tuzemském trhu, těší se důvěře 71 procent obyvatel. Je výrazně klientsky orientovanou stavební spořitelnou a právě její klienti jsou ze všech stavebních spořitelen nejspokojenější. Index spokojenosti činí 88 procent (zdroj: agentura Icon).

ČMSS je velkým a důležitým poskytovatelem finančních služeb. Její nabídka zahrnuje širokou škálu produktů, a to od spoření a financování bydlení až po potřeby domácností. ČMSS má nabídku opravdu pro každou cílovou skupinu obyvatel v naší republice.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.49 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%

5.49%
Historie vývoje

 

 Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.