Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Roste zájem o spolubydlení, výměny bytů a pronájmy

Kvůli hůře dostupným hypotékám a ekonomické nejistotě výrazně stoupá zájem o spolubydlení, výměny bytů a pronájmy. Bezrealitky.cz lidem umožní lépe se zorientovat v nemovitostech, a to prostřednictvím on-line televizního kanálu Bezrealitky.cz TV a nového využití cenových map. Ty pomáhají zorientovat se v cenách při pronájmu, prodeji nebo koupi nemovitosti.

Obliba pronájmů letos stoupá po celém Česku. V Praze od ledna poptávka vzrostla přibližně o 5 procent, v Ostravě je růst zájmu dvojnásobný a analytici realitního tržiště bezrealitky.cz počítají do konce roku s dalším až dvacetiprocentním nárůstem. Reakcí serveru bezrealitky.cz na zvýšenou poptávku je zavedení nové sekce Poptávka pronájmu. „Nové bezrealitky.cz jsme stavěli na zkušenostech našich uživatelů, proto věříme, že změny ocení,“ říká Jakub Havrlant, ředitel realitního tržiště bezrealitky.cz. Měsíčně server bezrealitky.cz navštíví 190 tisíc uživatelů a zrealizuje se zde přes 350 prodejů a pronájmů nemovitostí, čímž uživatelé ušetří přes 12 milionů korun měsíčně.


Zájem o spolubydlení meziročně vzrostl o pětinu

Mezi studenty, mladými lidmi a cizinci bez trvalého pobytu je zase velký zájem o sdílení bytů s několika dalšími nájemníky – takzvané spolubydlení. „Počet inzerátů nabízejících spolubydlení trvale roste. Zájemci je dříve vkládali do sekce pronájmů. Vycházíme poptávce vstříc a zavádíme přímo kategorii Spolubydlení, ve které mohou uživatelé vkládat nabídku i poptávku,“ říká Havrlant.

V kurzu je spolubydlení hlavně ve větších městech, kde sídlí vysoké školy a je dostupná práce. Například v Praze ceny za pokoj začínají na 2500 korunách měsíčně na osobu, obvykle se však pohybují mezi 5000 a 6000 korunami, v Brně jsou sazby zhruba poloviční. „V Praze registrujeme největší zájem zejména o lokality v okolí stanice metra Chodov a vůbec po celém Jižním Městě. Při spolubydlení lidé nemají tak vysoké nároky na kvalitu bytu, proto mohou být velmi atraktivní formou pronájmu pro majitele zejména starších a panelových bytů,“ dodává Havrlant.

Mladé rodiny a důchodci mají zájem o výměny bytů

Pomalá deregulace, nerovnoměrnost cen v regulovaných a deregulovaných bytech spolu s dopady finanční krize a horší dostupností úvěrů oživily také zájem o výměnu bytů. Mladé rodiny shánějí větší bydlení, senioři se velkých bytů kvůli vysokým nákladům naopak rádi zbavují a případný doplatek je pro ně vítaným přilepšením k důchodu. Vstříc jim na bezrealitky.cz vychází nová sekce Výměna, ve které lze nemovitosti hledat i nabízet.

„Jako reakci na sílící zájem subjektů z komerční sféry jsme nově přidali také sekci pro majitele nebytových a kancelářských prostor,“ doplňuje Jakub Havrlant. V plánu je také spuštění sekce Aukce – tento způsob prodeje nebo nákupu nemovitosti je hlavně mezi mladými lidmi stále populárnější.

Cenová mapa pomáhá najít výhodné lokality

Dobrá investice do nemovitosti není jen otázkou štěstí. „Je zde řada lokalit, které mají výbornou infrastrukturu, občanské vybavení a rekreační potenciál, a přesto je tam bydlení relativně levné. Naopak mnohé lokality jsou zbytečně přeceňovány a ceny neodpovídají komfortu bydlení,“ říká Jakub Havrlant. 

Server bezrealitky.cz proto již před časem představil unikátní cenovou mapu na http://cenovemapy.bezrealitky.cz. Mapa pomáhá uživatelům orientovat se v cenách při pronájmu, prodeji nebo koupi nemovitosti v dané lokalitě – ulici, čtvrti nebo městě. Nově se uživatelům cenová mapa zobrazuje přímo při zobrazení výsledků hledání. Barevná škála monitoruje cenu za metr čtvereční i objem obchodů na vybrané adrese.

„Lze tak snadno najít lokality s dobrým investičním potenciálem, zejména v okolí velkých měst. Tyto lokality jsou dobře dostupné například vlakem, v okolí je dostatek zeleně a přitom ceny nejsou zdaleka tak vysoké jako ve městech,“ vysvětlil Jakub Havrlant. Nejnovější inzertní nabídky se nyní zobrazují přímo na homepage.

Televizní kanál Bezrealitky.cz TV lidem pomáhá se zorientováním

S výběrem nemovitosti nově pomáhá zájemcům i naprostá novinka na českém realitním trhu: Bezrealitky.cz TV, první on-line televize z oblasti bydlení a realitního trhu. „Myšlenkou je poskytnout uživatelům multimediální nástroj, který napomůže lepší orientaci na realitním trhu a představí nové trendy v bydlení u nás i v zahraničí,“ vysvětluje šéf bezrealitky.cz Jakub Havrlant. Na stránkách souvisejícího blogu uživatelé najdou informace z aktuálního dění na realitním trhu a také se mohou zapojit do diskusí. „Nově také připravujeme  interaktivní prvek blogu v podobě chatu na témata, která naše čtenáře a uživatele mohou nejvíce zajímat,“ uzavírá Havrlant.

Staňte se svým vlastním realitním makléřem

V červenci bezrealitky.cz rovněž nabídne inzerujícím majitelům nemovitostí několik osvědčených nástrojů, které pomohou nemovitost rychleji prodat nebo pronajmout: „Nabídneme jim například cedule před dům nebo plachty na okno inzerující prodej nemovitosti. Hlavní výhodou je, že kupující velmi často hledají bydlení podle lokality a pro majitele nemovitosti je proto velmi důležité, aby tam informaci o prodeji či pronájmu viděli,“ řekl Havrlant. Lidé tak budou mít možnost zaujmout kupce osvědčeným způsobem, který byl doposud nabízen pouze klasickými realitními kancelářemi.

Nově bezrealitky.cz míří do regionů – doplňkové služby v oblasti hypoték a právní asistence budou díky tomu ve spolupráci s regionálními partnery dostupné po celé České republice.

Do projektu bezrealitky.cz vstoupil nový investor

Server bezrealitky.cz je v provozu od roku 2007 – nápad obchodovat s nemovitostmi na úrovni majitelů nemovitostí, tedy s vyloučením realitních kanceláří, makléřů a jiných zprostředkovatelů, vyhrál soutěž podnikatelských nápadů Startup roku 2007. Zakladatel projektu Jakub Havrlant získal na rozjezd podnikání  milion korun. V současnosti patří bezrealitky.cz k předním internetovým portálům s nemovitostmi, navíc jej zaštítil vstup strategického partnera. Je jím investiční skupina Allegro Group, která získala 50procentní podíl ve firmě Pricetown , jež realitní tržiště bezrealitky.cz provozuje.

Roste zájem o spolubydlení, výměny bytů a pronájmy >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Realitní makléř

Jana Zámečníková | 26.10.2016 00:00 Budoucnost Čechů je ve vlastním bydlení

Příznivá ekonomická situace v kombinaci s nízkými úrokovými sazbami nahrává bydlení ve vlastním. Bydlení v pronájmu Češi navíc většinou nevnímají jako definitivní řešení. Svou budoucnost vidí pod vlastní střechou. Od nákupu bytů Čechy neodrazují ani rostoucí ceny nemovitostí. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Petr Zámečník | 25.10.2016 00:00 Daň z nabytí se mění… pozor na smlouvy o prodeji nemovitosti

S účinností od 1. 11. 2016 dochází k významné změně. Daňovým poplatníkem bude nabyvatel. To s sebou ale může přinést komplikace ve smlouvách o prodeji nemovitostí. Jak se vyhnout problémům? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 18.10.2016 08:24

Další články »

Krátké zprávy z Realitní makléř

26.10.2016 14:45 Praha hledá kompromis s majiteli pozemků pro stavbu metra D

Hlavní město Praha hledá dohodu s majiteli pozemků, které je potřeba získat pro stavbu metra D. Zvažované vyvlastňování již není na pořadu dne. Místo toho chce město najít kompromis.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

21.10.2016 15:43 Antimonopolní úřad prověřuje akvizici realitní skupiny CPI Radovana Vítka

Realitní skupina CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka převezme společnost CPI Hotels, která provozuje hotely vlastněné skupinou. Akvizici začal prošetřovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.10.2016 15:08 Paneláky jdou na dračku. Ceny vzrostly již o pětinu

Ceny bytů v panelových domech zdražily za poslední dva roky o 21 procent. Ceny nových bytů přitom vzrostly „pouze“ o 14,3 procenta. Byty v panelácích i přesto zůstávají stále levnější než v cihlových domech či novostavbách. Vyplývá to z údajů portálu Cenovamapa.org. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 14:57 Ceny bytů v Praze mají největší výkyvové rozdíly mezi ostatními srovnatelnými městy

Ceny nových bytů v centru Prahy jsou dvakrát i třikrát dražší než ceny bytů na okraji Prahy. Mezi ostatními srovnatelnými městy se tak v žebříčku umístila Praha na prvním místě. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 10:24 Letošní ročník staveb roku vyhrál tunelový komplex Blanka

Letošního vyhlášení 24. ročníku soutěže o stavbu roku, kterou pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelstvíse v druhém kole zúčastnilo 29 staveb. Porota vybrala za letošní stavbu roku tunelový komplex Blanka. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (372)
 
Spíše ano. (53)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (60)
 Celkem hlasovalo 532 čtenářů

Nejčtenější články z Realitní makléř za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »