Česká spořitelna rozšiřuje nabídku u hypoték o proměnnou sazbu, v prosinci se tato sazba pohybuje kolem 2,5 %

21.12.2011 02:12 Tisková zpráva: Česká spořitelna

Česká spořitelna rozšiřuje od prosince 2011 svou nabídku o možnost zvolit si u hypotéky proměnnou úrokovou sazbu, která je odvozena od jednoměsíční úrokové sazby na mezibankovním trhu 1M PRIBOR plus pevné odchylky banky. Úrokovou sazbu nemění banka, ale trh. Zároveň banka zavádí ojedinělou novinku – degresivní způsob splácení této hypotéky, kdy se splátka během splácení postupně snižuje. Předností hypotéky je možnost využití nízkých úrokových sazeb a v kombinaci s degresivním splácením úspora na úrocích.

Zavedením proměnné úrokové sazby u hypoték reagujeme na poptávku ze strany klientů, kteří umí dobře řídit své finance, mají určité rezervy v rodinném rozpočtu a počítají s tím, že splátka hypotéky může být každý měsíc jiná,“ uvedla Veronika Jančová, ředitelka odboru úvěry na bydlení a podnikání České spořitelny. „Velkou výhodou proměnné sazby je úspora na celkově zaplacených úrocích a díky degresivnímu splácení také postupné snižování splátky hypotéky v jejím průběhu. Navíc klienti mají možnost změnit typ splácení – mohou kdykoli přestoupit z proměnné sazby na fixní sazbu, a to jednou v průběhu splácení,“ vysvětlila Veronika Jančová.

Česká spořitelna poskytla občanům za 11 měsíců letošního roku 15 775 nových hypoték v celkovém objemu 24,7 mld. Kč. Oproti stejnému období minulého roku se počet i objem hypoték více než zdvojnásobil, počet vzrostl o 114 % a objem o 116 %.