Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Warburg – Henderson startuje nový středoevropský fond zaměřený na maloobchodní nemovitosti

Warburg – Henderson, investiční společnost v oblasti nemovitostí sídlící v Hamburgu, spouští nový speciální nemovitostní fond. „Středoevropský maloobchodní fond“ (Central European Retail Fund) je zaměřený na institucionální investory a bude investovat do maloobchodních nemovitostí v Polsku a České republice. S cílovým objemem ve výši přibližně 250 milionů eur, včetně dluhu na úrovni 40 až 45 % cílové částky, plánuje fond roční výnos ve výši 8 %. Warburg – Henderson v roli investičního manažera bude mít na starosti koncepci fondu a také jeho strukturu, řízení a reportování. Palmer Capital Investments GmbH, jeden z předních správců komerčních nemovitostních fondů ve střední a východní Evropě, bude zodpovědný za správu majetku.

Eitel Coridaß, výkonný ředitel Warburg – Henderson odpovědný za řízení porfolia, řekl: „S uvedením Středoevropského maloobchodního fondu jsme rozšířili naši nabídku produktů o investice do zajímavých nových trhů.“ Fond investuje především do maloobchodních skladů, menších, dobře zavedených obchodních center a také do moderních „high-street“ budov. Zaměřuje se na lokality s velmi dobrou infrastrukturou v oblastech s vysokou hustotou obyvatelstva a také na dominantní středně velká města s rostoucí, nebo alespoň pevnou strukturou obyvatelstva.

Polsko je díky silným makroekonomickým číslům jednou z mála ekonomik, které nezažily recesi v letech 2008/2009. Do roku 2018 očekává Mezinárodní měnový fond roční růst polské ekonomiky o 3 %. Dynamický maloobchodní sektor je zajímavý jak pro domácí, tak i mezinárodní investory. Naproti tomu Česká republika je relativně malým trhem s nemovitostmi, ale zároveň nabízí nejsilnější kupní sílu v regionu. Kromě nákupních center pro každodenní potřeby, která se nachází v městských částech a na hlavních nákupních třídách, jsou jako atraktivní investiční cíl vnímány zejména maloobchodní sklady. Ve srovnání s velkými nákupními centry však maloobchodní sklady stále hrají poměrně malou roli. Vzhledem k jejich formátu, vhodnému i pro menší oblasti a díky rostoucí kupní síle střední třídy jim je pro nadcházející léta přisuzován výrazný růstový potenciál.

Eitel Coridaß ještě doplnil: „Polsko a Česká republika jsou v oblasti investic do nemovitostí zavedenými destinacemi s vysokou tržní transparentností, které ve srovnání s německým trhem stále nabízí výnosy s rozdílem ve výši nejméně 100 bazických bodů.“ Z jeho pohledu zde atraktivní příležitosti nabízí především maloobchodní sklady.

Guy Barker, generální ředitel Palmer Capital, řekl: „Značný počet investorů se v Polsku a České republice stále zaměřuje na větší nákupní centra. Potenciál, který poskytují maloobchodní sklady, dosud využívalo jen málo z nich. Každý, kdo teď vstupuje na trh, může profitovat z pokračujícího vývoje tohoto odvětví.“

Spolupráce s Palmer Capital Investment je prvním projektem, ve kterém Warburg – Henderson pracuje se společností zabývající se správou nemovitostí, která se nachází mimo skupinu vlastních akcionářů.

Eitel Coridaß k tomu řekl: „Silná lokální přítomnost a dlouholeté zkušenosti společnosti Palmer Capital nám zajistí velmi dobrý přístup na trhy.“

V budoucnu plánuje Warburg – Henderson spolupracovat i s dalšími partnery v oblasti správy nemovitostí, i když jen na trzích a v odvětvích, kde ani Henderson Global Investors, ani HIH Hamburgische Immobilien Handlung nemají své zastoupení nebo potřebné know-how. 

Eitel Coridaß dodal: „Jak Henderson, tak HIH zůstanou naší první volbou oblasti správy nemovitostí. Díky spolupráci s dalšími partnery ale budeme schopni nabídnout našim institucionálním investorům ještě širší sortiment produktů ve vztahu k regionu a odvětví. Tím našim klientům otevřeme nové trhy a prohloubíme náš profil investičního managera pro institucionální investory na evropském trhu s nemovitostmi.“

Warburg – Henderson startuje nový středoevropský fond zaměřený na maloobchodní nemovitosti >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Realitní makléř

Jana Zámečníková | 27.10.2016 00:00 Zájem o nové byty ochabuje, ceny strmě stoupají. Blíží se zlom?

Zájem o nové bydlení v Praze ve třetím čtvrtletí 2016 polevil. Ceny však i nadále pokračují ve spanilé jízdě směrem vzhůru. Průměrná cena za metr čtvereční prodaného bytu se přiblížila hranici 70 tisíc korun. Dostává se trh s novými byty do zlomu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 26.10.2016 00:00 Budoucnost Čechů je ve vlastním bydlení

Příznivá ekonomická situace v kombinaci s nízkými úrokovými sazbami nahrává bydlení ve vlastním. Bydlení v pronájmu Češi navíc většinou nevnímají jako definitivní řešení. Svou budoucnost vidí pod vlastní střechou. Od nákupu bytů Čechy neodrazují ani rostoucí ceny nemovitostí. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 25.10.2016 00:00 Daň z nabytí se mění… pozor na smlouvy o prodeji nemovitosti

S účinností od 1. 11. 2016 dochází k významné změně. Daňovým poplatníkem bude nabyvatel. To s sebou ale může přinést komplikace ve smlouvách o prodeji nemovitostí. Jak se vyhnout problémům? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Realitní makléř

26.10.2016 14:45 Praha hledá kompromis s majiteli pozemků pro stavbu metra D

Hlavní město Praha hledá dohodu s majiteli pozemků, které je potřeba získat pro stavbu metra D. Zvažované vyvlastňování již není na pořadu dne. Místo toho chce město najít kompromis.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

21.10.2016 15:43 Antimonopolní úřad prověřuje akvizici realitní skupiny CPI Radovana Vítka

Realitní skupina CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka převezme společnost CPI Hotels, která provozuje hotely vlastněné skupinou. Akvizici začal prošetřovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.10.2016 15:08 Paneláky jdou na dračku. Ceny vzrostly již o pětinu

Ceny bytů v panelových domech zdražily za poslední dva roky o 21 procent. Ceny nových bytů přitom vzrostly „pouze“ o 14,3 procenta. Byty v panelácích i přesto zůstávají stále levnější než v cihlových domech či novostavbách. Vyplývá to z údajů portálu Cenovamapa.org. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 14:57 Ceny bytů v Praze mají největší výkyvové rozdíly mezi ostatními srovnatelnými městy

Ceny nových bytů v centru Prahy jsou dvakrát i třikrát dražší než ceny bytů na okraji Prahy. Mezi ostatními srovnatelnými městy se tak v žebříčku umístila Praha na prvním místě. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 10:24 Letošní ročník staveb roku vyhrál tunelový komplex Blanka

Letošního vyhlášení 24. ročníku soutěže o stavbu roku, kterou pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelstvíse v druhém kole zúčastnilo 29 staveb. Porota vybrala za letošní stavbu roku tunelový komplex Blanka. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (372)
 
Spíše ano. (53)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (60)
 Celkem hlasovalo 532 čtenářů

Nejčtenější články z Realitní makléř za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »