Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Tíha sněhu a námrazy může na nemovitosti způsobit obrovské škody, pojištění stojí pár stovek

Autor: Slavia pojišťovna | 26.11.2012 15:18 | Kategorie: Pojištění | 0 komentářů
Tagy: námraza sníh

Ve spojitosti se škodami na nemovitostech jsou velmi často zmiňovány devastující účinky povodní či požárů. V zimě však přichází na řadu nebezpečí, o kterém se příliš nemluví, nicméně je velmi častým viníkem nákladných škod na majetku. Řeč je o sněhu a námraze. Zatímco sníh je značným rizikem pro budovy zejména v oblastech s vyšší nadmořskou výškou, tak v loňském roce dle statistik Slavia pojišťovny byla hlášena celá řada pojistných událostí způsobených námrazou i v nížinách. Minimalizovat finanční ztrátu způsobenou nenadálými rozmary počasí můžete pomocí pojištění domácnosti a nemovitosti. I pokud budete správně pojištěni, je třeba věnovat dostatečnou pozornost odklízení sněhu a vzniklé námrazy a minimalizovat tak případnou vzniklou škodu.

Tíha sněhu a námrazy podle údajů Slavia pojišťovny způsobuje až 32 % z celkového objemu škod. Tento typ pojistných událostí se v zimě objevuje ve větší míře také v Praze a v nížinách Středočeského kraje. Těžký sníh může například prolomit střechu, zničit střešní krytinu či narušit statiku objektu. Před rizikem poškození námrazou i sněhem je přitom možné se účinně chránit uzavřením vhodného pojištění domácnosti a nemovitosti. „Naše pojištění DOMOV+ je velmi variabilní pojistný produkt. Přestože škody způsobené tíhou sněhu a námrazy nejsou obsaženy v základním pojištění, určitě doporučujeme sjednat si doplňkový balíček kryjící právě tato rizika. Tíha sněhu a námrazy může mít na nemovitost fatální následky a uvedení nemovitosti do stavu před vzniklou škodou je velmi nákladné,“ říká Jan Bárta, obchodní a marketingový ředitel Slavia pojišťovny.

Pojištění pochopitelně nesnímá z majitele povinnost se o svůj dům, chatu či jinou nemovitost starat, udržovat jej v dobrém stavu, například v zimním období zajistit průběžné odstraňování sněhu a ledu ze střechy. Pojištění řeší zejména situace, kdy nelze přírodní či jiné nebezpečí předvídat a předejít následkům. Pokud při prošetřování pojistné události bude zjištěno, že majitel domu zanedbal své povinnosti, může tato skutečnost ovlivnit úhradu některé části škody. Pokud ke škodě dojde, postarejte se vždy o pečlivou fotodokumentaci. Pojišťovna při likvidaci škody bude prověřovat, zda za nepříjemnou událostí skutečně stojí tíha sněhu či námrazy a ne například nedostatečně odklizený sníh ze střechy nebo špatný stav střechy.

Pojištění DOMOV+

Základní pojištění domácnosti a nemovitosti

Krytá rizika: požár, výbuch, blesk přímý a nepřímý, přepětí v elektrické síti, vichřice, krupobití, zemětřesení, kouř, náraz vozidla, náraz letadla, nadzvuková vlna, pád stromu, sesuv půdy, odcizení

Doplňková pojištění

Balík č. 1

Krytá rizika: Tíha sněhu a námrazy, vodovodní a kanalizační škoda, únik vody z akvária (pouze u pojištění domácnosti)

Balík č. 2

Krytá rizika: Povodeň a záplava

Balík č. 3

Krytá rizika: Vandalismus, graffiti, all-risk skla, zkrat elektromotoru (pouze u pojištění domácnosti)

Příklad pojištění nemovitosti:

Rodinný dům starší po rekonstrukci, 190 m2, 3+1,okres Mladá Boleslav, Středočeský kraj, aktuální hodnota nemovitosti 3.000.000 Kč.

Roční cena základního pojištění: 2 289 Kč,

Roční cena včetně Balíku č.1: 3 531 Kč.

Tíha sněhu a námrazy může na nemovitosti způsobit obrovské škody, pojištění stojí pár stovek >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Pojištění

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 23.09.2016 00:00 Chalupářská sezóna končí. Na co si dát pozor

Češi jsou po Švédech v chataření a chalupaření světovými přeborníky. Majitelů letního bydlení je více než 400 tisíc a jejich počet neustále roste. Nejohroženější jsou letní příbytky během podzimního a zimního období, kdy se chataři a chalupáři vracejí do svých primárních rezidencí. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 23.09.2016 03:23

Petr Zámečník | 15.09.2016 00:00 Pojištění domácnosti: Nepodceňujte vloupání

Šetřit na pojištění domácnosti se nevyplácí. Minimální varianty sice pokryjí škody z požáru, vichřice či krupobití, na zloděje ale nestačí. Ve kterém kraji lidé bez pojištění pro případ vloupání riskují nejvíce a kde jsou naopak v relativním bezpečí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 26.07.2016 00:00 Škody v domácnosti Čechy netrápí

Češi jsou nepoučitelní, pojištěné bydlení stále nemá více než čtvrtina Čechů. Slováci jsou na tom o chlup lépe, bez pojištění jich je „jen“ pětina. Nic na tom nemění ani jejich osobní zkušenost s vloupáním či prasklým potrubím. Co nejčastěji Češi podceňují při pojištění bydlení? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 22.07.2016 00:00 Žně zlodějů jsou v plném proudu. Nepodceňujte zabezpečení ani pojištění

Lidé si užívají v letních měsících volna u moře či na chalupě, příbytky nechávají bez dozoru a často i nezabezpečené. Zloděje ale na dovolené v této době rozhodně nenajdete. Počet vloupání v létě každoročně přibývá. Jak se co nejvíce vyvarovat nezvané návštěvě? Na co si dát pozor, aby vám pojišťovna případné škody proplatila?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Pojištění

18.08.2015 14:35 Češi přicházejí ročně o tisíce korun

Téměř třetina Čechů má nějaký druh finančního produktu. Ať už se jedná o půjčku, úvěr, anebo hypotéku, tak zadlužení českých domácností každým rokem roste víc a víc. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

05.12.2014 15:06 Pojišťovny už se chystají na Vánoce. Počet požárů bývá dvojnásobný

Zvláště o Vánocích a na Silvestra dochází v domácnostech k mnha požárům. I pojišťovny v prosinci a lednu zaznamenávají velký nárůst požárů v domácnostech. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

02.09.2014 13:53 Životní pojistky nebude možné vybrat před šedesátým rokem

Podle chystané novely zákona o daních z příjmu nebude možné předčasně vybrat úspory z životního pojištění od příštího roku dříve než v šedesáti letech. Rozpočtový výbor sněmovny bude zítra novelu schvalovat. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.06.2014 14:02 Dovolené přicházejí, zloději se radují

V loňském roce bylo evidováno Policií ČR 4 446 případů krádeží bytů a 6 671 rodinných domů, z toho bylo v letních měsících vykradeno 1 225 bytů a 1 559 domů. Kromě dobrého zabezpečení bytu či domu a pojištění nemovitosti a domácnosti, je také nutné myslet na to, že zlodějům napomáhají sociální sítě, na kterých lidé sdílení informace o svých dovolených.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

19.02.2014 14:31 Češi dělají chyby při nastavení pojistné ochrany majetku

Podle aktuálního průzkumu České asociace pojišťoven se Češi se nejvíce obávají požáru a blesku, pojišťovny paradoxně nejčastěji řeší škody způsobené povodněmi a záplavami. Živelné pohromy ale v poslední době přestaly být pro Čechy neobvyklým jevem. Jenže lidé své pojistky většinou neaktualizují, a tak po pojistné události často přicházejí o peníze s pojistného plnění. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (343)
 
Spíše ano. (49)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (56)
 Celkem hlasovalo 495 čtenářů

Nejčtenější články z Pojištění za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »