Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Fincentrum Banka roku 2015: Vítězí Australská hypotéka od HB a Wüstenrot stavební spořitelna

Fincentrum Banka roku 2015: Vítězí Australská hypotéka od HB a Wüstenrot stavební spořitelna

Nejprestižnější české ocenění finančních institucí Fincentrum Banka roku vyhlašuje i kategorii Hypotéka roku a Stavební spořitelna roku. Mezi nominovanými hypotékami zvítězila Australská hypotéka a stavebnímu spoření vládne Wüstenrot.

V rámci ocenění Fincentrum Banka roku 2015 byly vyhlášeny nejúspěšnější finanční instituce a jejich produkty celkem v patnácti kategoriích. Mezi nimi byly i dvě z oblasti financování bydlení – Hypotéka roku a Stavební spořitelna roku.

Nízké úrokové sazby, které podle Fincentrum Hypoindexu v září 2015 dosáhly na 2,11 % a drží se na rekordně nízkých úrovních, svědčí hypotečním úvěrům. Zájem o ně překonává veškerá očekávání a letošní rok se pravděpodobně stane historicky nejúspěšnějším jak v objemech, tak v počtech nově poskytnutých hypoték. V oblasti hypotečních úvěrů tak panuje nemalá konkurence.

Mezi hypotečními bankami nejlépe v ocenění Fincentrum Banka roku 2015 obstála Hypoteční banka se svou Australskou hypotékou. Tu do své nabídky uvedla již v roce 2012 a její princip spočívá v tom, že klient získává slevu z úrokové sazby za vyšší objem hypotečního úvěru. Hypoteční banka se na výsluní dostala po roční pauze, když v loňském roce uspěla Hypotéka České spořitelny.

Hypotéka roku

1

Hypoteční banka, a.s. – Australská hypotéka

2

Komerční banka, a.s. – Hypotéka se zálohovým čerpáním

3

Česká spořitelna, a.s. – Hypotéka České spořitelny

V historii ocenění Hypoteční banka dorovnala náskok České spořitelny a obě banky již získaly nejvyšší příčku v kategorii Hypotéka roku každá šestkrát. Jejich nadvládu sesadila pouze v roce 2008 Komerční banka s Flexibilní hypotékou a v roce 2011 UniCredit Bank s Převratnou hypotékou

2015

Australská hypotéka

Hypoteční banka

2014

Hypotéka České spořitelny

Česká spořitelna

2013

Hypotéka s bonusem

Hypoteční banka

2012

Hypotéka České spořitelny

Česká spořitelna

2011

Převratná hypotéka

UniCredit Bank

2010

Hypotéka po webu

Hypoteční banka

2009

Hypotéka po webu

Hypoteční banka

2008

Flexibilní hypotéka

Komerční banka

2007

Hypotéka on-line

Hypoteční banka

2006

ČS Hypotéka

Česká spořitelna

2005

Hypoteční banka

2004

Hypotéka České spořitelny

Česká spořitelna

2003

Top bydlení

Česká spořitelna

2002

Program TOP Bydlení

Česká spořitelna

Stavební spoření na rozdíl od hypoték zažívá krušné časy. Stavební spořitelny tíží starší spořicí smlouvy, které postupně vypovídají, a nízké úrokové sazby, které snižují atraktivitu spoření pro nové klienty. V úvěrech zejména bez zajištění určených na rekonstrukci ovšem zůstává stavební spoření nepřekonatelným produktem.

Nejvyšší ocenění v kategorii Stavební spořitelna roku 2015 získala Wüstenrot – stavební spořitelna, která na přední příčce stanula již popáté v řadě.

Stavební spořitelna

1

Wüstenrot – stavební spořitelna a.s.

2

Českomoravská stavební spořitelna, a.s.

3

Stavební spořitelna České spořitelny, a.s.

Historicky se na stupních vítězů kategorie Stavební spořitelna roku vystřídaly pouze tři stavební spořitelny. Nejdelší období vlády zaznamenala Modrá pyramida v letech 2005 až 2010 a k dorovnání jejího počtu vítězství chybí Wüstenrot – stavební spořitelně jedno prvenství. Pouze v úvodních třech ročnících ocenění Banka roku kralovala největší Českomoravská stavební spořitelna.

2015 – 2011

Wüstenrot – stavební spořitelna

2010 – 2005

Modrá pyramida stavební spořitelna

2004 – 2002

Českomoravská stavební spořitelna

Vítězům a oceněným blahopřejeme a všem finančním institucím přejeme spokojené klienty a hodně štěstí v příštím ročníku ocenění Fincentrum Banka roku.

Anketa

Odpovídají výsledky ocenění Fincentrum Banka roku 2015 vašim představám?

Ano. (3)
 
Převážně ano. (1)
 
Převážně ne. (0)
 
Ne. (9)
 Celkem hlasovalo 13 čtenářů

Fincentrum Banka roku 2015: Vítězí Australská hypotéka od HB a Wüstenrot stavební spořitelna >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Související subjekty

Fincentrum

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Hypotéky

Jana Zámečníková | 24.10.2016 00:01 Stavební spořitelny se přetahují o klienty. Novou zbraní je refinancování

Úvěrům se stále nepřestává dařit a vědí to i stavební spořitelny. Proto vytahují nová esa z rukávů, aby získaly další úvěrové klienty. Potenciál vidí nyní v refinancování úvěrů od jiných stavebních spořitelen. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

PR článek | 24.10.2016 00:00 Úrokové sazby aktuálně trhají rekordy. Je třeba se v blízké době bát radikálního navýšení?

V nízkých úrocích si libují všichni, kteří žádají o hypotéku či půjčku, ale pro banky, pojišťovny a penzijní fondy nejsou následky zas tolik příznivé. Mnozí finanční analytici proto varují, že je jen otázkou času, kdy začnou úrokové sazby opět stoupat nahoru a spolu s nimi i hypoteční splátky. Díky tomu se mnoho lidí dostane do problémů, dojde k vynuceným výprodejům a nastane krach cen na poli realit. Ale co když se úrokové sazby v následujících letech významněji nezvednou? Vyplatí se vzít si hypotéku nyní, nebo počkat? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Monika Hrušová | 19.10.2016 00:00 Fincentrum Hypoindex září 2016: Objemy za tři čtvrtletí skoro 160 mld. Kč

Objemy i počty uzavřených hypotečních úvěrů v září znovu rostly. Úrokové sazby naopak poklesly, a jak už je letos tradicí, atakovaly dosavadní rekord. Průměrná úroková sazba v září poklesla na 1,82 procenta. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 17.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Změny se dotknou i stavebních spořitelen

S příchodem prosince začne platit nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Všechny úvěry poskytované stavebními spořitelnami budou nově v tomto zákoně sjednoceny. Stavební spořitelny čeká ale i celá řada dalších změn. Přípravy stavebních spořitelen jsou v plném proudu. Modrá pyramida je ale v předstihu a úvěry podle nových pravidel začne poskytovat dokonce dříve. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

redakce | 14.10.2016 00:00 Luboš Smrčka: Insolvenční praxe soudů se značně liší

„Zabývali jsme se vědeckým zkoumáním věci a na jeho základě jsme dali řadu doporučení, jak by se věc dala řešit lépe, než je řešena nyní,“ říká v rozhovoru Luboš Smrčka, spoluautor knihy Insolvenční řízení. Výsledky vědeckého zkoumání se ale nebudou líbit všem… Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Hypotéky

20.10.2016 16:23 Novela zákona o úvěru nebudí u lidí důvěru

Polovina Čechů nedůvěřuje novele zákona o spotřebitelském úvěru. Považují ji za příliš mírnou a nevidí ji jako efektivní. Vyplývá to i z průzkumu vypracovaného pro společnost Fair Credit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

18.10.2016 13:07 Češi mají nejvýhodnější podmínky pro financování nemovitostních obchodů

Levnější úvěry a zároveň delší doba splácení, takové jsou podmínky pro investory do nemovitostí. Podle dvou třetin českých bankéřů by se v příštím roce až roce a půl měl zvyšovat objem realitních úvěrů v jejich portfoliu.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

13.10.2016 13:17 Srbský soud zrušil hypotéku ve švýcarských francích

Srbský vyšší soud v Novém Sadu rozhodl, že hypoteční smlouva uzavřená mezi bankou a klientem ve švýcarských francích je neplatná. Dlužníka zbavil povinnosti zaplatit hypotéku v plné výši 13 milionů srbských dinárů (2,9 milionu korun), doplatit bude muset pouze tři miliony dinárů. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

03.10.2016 13:32 Poradci Stavební spořitelny České spořitelny míří do terénu

Nová služba ČS Plus Stavební spořitelny České spořitelny (SSČS) chce nabídnout klientům finanční i nefinanční produkty spojené s bydlením v terénu. SSČS hodlá do konce roku 2018 spolupracovat s 250 poradci. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

27.09.2016 15:20 ČNB plánuje legislativně omezit poskytování hypoték

Díky legislativnímu omezení hypoték by získala možnost, určovat bankám nejen částku, kterou budou moci půjčovat klientům ve vztahu k jejich příjmům. Zároveň ale také stanovit maximální výši zástavy.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (366)
 
Spíše ano. (52)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (59)
 Celkem hlasovalo 524 čtenářů

Nejčtenější články z Hypotéky za posledních 14 dní

redakce | 14.10.2016 00:00 Luboš Smrčka: Insolvenční praxe soudů se značně liší

„Zabývali jsme se vědeckým zkoumáním věci a na jeho základě jsme dali řadu doporučení, jak by se věc dala řešit lépe, než je řešena nyní,“ říká v rozhovoru Luboš Smrčka, spoluautor knihy Insolvenční řízení. Výsledky vědeckého zkoumání se ale nebudou líbit všem… Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 12.10.2016 00:00 Pojištění vkladů: O peníze z prodeje nemovitosti nepřijdete

Potíže ruské ERB Bank vedou až k výplatě náhrad vkladů. Nabízí se tak otázka: Co když mi na účet přijde vyšší částka a má banka bude mít obdobné problémy? Pojištění vkladů řeší i to. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Monika Hrušová | 19.10.2016 00:00 Fincentrum Hypoindex září 2016: Objemy za tři čtvrtletí skoro 160 mld. Kč

Objemy i počty uzavřených hypotečních úvěrů v září znovu rostly. Úrokové sazby naopak poklesly, a jak už je letos tradicí, atakovaly dosavadní rekord. Průměrná úroková sazba v září poklesla na 1,82 procenta. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 17.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Změny se dotknou i stavebních spořitelen

S příchodem prosince začne platit nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Všechny úvěry poskytované stavebními spořitelnami budou nově v tomto zákoně sjednoceny. Stavební spořitelny čeká ale i celá řada dalších změn. Přípravy stavebních spořitelen jsou v plném proudu. Modrá pyramida je ale v předstihu a úvěry podle nových pravidel začne poskytovat dokonce dříve. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 11.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Dobrá rada nad doporučení

Od prosince začne platit nový zákon o spotřebitelském úvěru. Spotřebitelé se musí připravit na přísun nových informací. Kromě jiných mohou klienti dostávat i radu a doporučení. Jaký je mezi nimi rozdíl? Jaké informace klient obdrží a jak s nimi může naložit? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Další články »