Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

logo fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Pravidelné spoření ČMSS vyhodnotil časopis dTest jako nejvýhodnější nabídku na trhu stavebního spoření

Nezávislý časopis dTest, který se zabývá testováním zboží a služeb, vyhodnotil v čísle 12/2012 nabídku stavebního spoření Českomoravské stavební spořitelny jako nejvýhodnější na trhu.

Časopis dTest hodnotil nabídky všech stavebních spořitelen působících na českém trhu, přičemž srovnával efektivní úrokovou sazbu při měsíční spořicí částce 1700 Kč a době spoření 6 let. Srovnání prokázalo, že nejvýhodnější nabídkou na trhu stavebního spoření je Pravidelné spoření v tarifu Variant ČMSS, a to s efektivním zhodnocením 4,19 % ročně, respektive 4,38 % ročně při využití akční nabídky.

V rámci programu Pravidelné spoření v tarifu Variant jsou definovány tři úrokové bonusy, které jsou závislé na době pravidelného měsíčního spoření.

- Při minimální době pravidelného spoření 4 roky činí bonus 1/3 připsaných úroků (tzn. se započtením bonusu roční výnos cca 2 %, a to i bez započítání státní podpory).

- Při 6 letech spoření činí bonus 2/3 připsaných úroků (tzn. se započtením bonusu roční výnos cca 2,5 %, a to i bez započítání státní podpory).

- Při 9 letech spoření činí bonus 110 % připsaných úroků (tzn. se započtením bonusu roční výnos cca 3,15 %, a to i bez započítání státní podpory).

Státní podpora přitom může znamenat až 2000 Kč ročně na klientův vkladový účet stavebního spoření.

Článek časopisu dTest současně upozorňuje na skutečnost, že přestože státní podpora byla v průběhu času dvakrát snížena, stavební spoření zůstává výhodnou možností spoření v případě, že člověk může investovat relativně vyšší částky na 6 let. Časopis k tomu poznamenává, že při spoření delším než 6 let efektivní zhodnocení klesá. Přitom právě časopisem oceněné Pravidelné spoření v tarifu Variant při spoření trvající 9 let dokáže roční výnos i bez započítání státní podpory naopak ještě zvýšit, a to až na 3,15 %.

Článek časopisu dTest se krátce zastavuje u srovnání stavebního spoření s dalšími  spořicími produkty. I v této konkurenci vychází podle dTestu stavební spoření jako výhodná investice. V článku se píše: „Pokud si můžete dovolit spořit šest let, je stavební spoření výhodnější než obyčejný spořicí účet nebo fondy dluhových cenných papírů. Investiční životní pojištění je na takto krátkou dobu téměř zaručeně ztrátové.“

V návaznosti na to si článek všímá také faktu, že oproti jiným produktům mají účastníci stavebního spoření možnost získat výhodný úvěr, který do určité výše není nutné zajistit nemovitostí. Klienti ČMSS a další zájemci o její produkty mají úvěr až do 500 000 Kč zcela bez zajištění, do 700 000 Kč pouze s jedním ručitelem a do 900 000 Kč se dvěma ručiteli. Nemovitost k zajištění je třeba u úvěru nad 900 000 Kč a u překlenovacích úvěrů typu TOP.

Tarif stavebního spoření Variant uvedla ČMSS jako novinku společně s dalším tarifem Garant na trh 1. června 2012. Spořící klienti mohou v tarifu Variant dosáhnout bez započítání státní podpory ročního výnosu až 3,15 %. Vedle toho úvěroví klienti se smlouvou v tarifu Garant dosáhnou na úvěr ze stavebního spoření s roční úrokovou sazbou pouze 2,95 %.

Nová nabídka tarifů stavebního spoření dokáže reagovat na různé potřeby klientů. Řešení má jak pro mladé klienty, tak pro ty v seniorském věku, pro klienty s různými finančními možnostmi i pro klienty s požadavkem na různé doby trvání smluvního vztahu. Poskytuje širokou škálu úvěrů, a to jak z hlediska ceny, tak z pohledu doby splatnosti a tím i výše měsíčního zatížení rodinného rozpočtu.

Pravidelné spoření ČMSS vyhodnotil časopis dTest jako nejvýhodnější nabídku na trhu stavebního spoření >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Stavební spoření

Jana Zámečníková | 28.06.2016 00:00 Stavební spoření: Nová doba si žádá nové tarify

Úrokové sazby hypotečních úvěrů padají jako listí na podzim. V pozadí nezůstávají ani stavební spořitelny, které jsou vzhledem k současné situaci velmi nízkých úrokových sazeb nuceny snižovat úroky z vkladů, a tudíž i úroky z úvěrů ze stavebního spoření.  Celá zpráva »

Komentářů: 2 / 2 Poslední komentář: 01.07.2016 09:55
Reklama
hypostroj

PR článek | 22.06.2016 00:00 Letní Půjčka ProBydlení je zdarma

Potřebujete opravit byt nebo se konečně pustit do plánované rekonstrukce? V takových situacích je klíčové, zda máte potřebné finanční prostředky. Když ne, nezbývá než si půjčit. Zajímavé podmínky nabízí Půjčka ProBydlení od Wüstenrotu. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jakub Mokroš | 14.06.2016 00:00 Vyplatí se spořit na stavebku? Raději ne

Stavební spoření je i po změnách a poklesech úroků nejpopulárnější spořící produkt. V Česku je uzavřeno přibližně 4 miliony smluv a domácnosti v nich mají uloženo zhruba 400 miliard korun. Ale dobrá historie produktu neznamená, že bychom zde měli spořit i nyní. Celá zpráva »

Komentářů: 3 / 3 Poslední komentář: 15.06.2016 07:31

Jana Zámečníková | 25.05.2016 00:00 Stavební spoření udrží nad vodou už jen státní příspěvek

Propad úrokových sazeb začíná pronikat už i na pole stavebního spoření. Některé stavební spořitelny hodlají od léta snížit úrokové sazby spořících produktů. Jiné vyčkávají na kroky svých konkurentů. Klientům mohou přinést nižší sazby i určité výhody. Proč zatím některé spořitelny nechtějí sazby měnit? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 25.05.2016 17:25

Jana Zámečníková | 10.05.2016 00:00 České stavební spoření stále slaví úspěchy

Česká republika se udržela na stupních vítězů v evropském stavebním spoření. S více než 3,5 miliony smluv se řadí za Německo a Rakousko. Německo sice co do počtu smluv v Evropě vede, nejrozšířenější je ale stavební spoření v Rakousku. Vedoucí postavení získalo Česko v nárůstu úvěrů ze stavebního spoření. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Stavební spoření

27.06.2016 11:39 ČMSS nabízí zajištěné meziúvěry od 1,9 %

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) zlevnila meziúvěry zajištěné nemovitostí podle typu a výše meziúvěru až o 0,4 procentního bodu. Úrokové sazby zajištěných úvěrů lze tedy získat již od 1,9 %. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.05.2016 13:55 Stavební spořitelny sníží od léta úroky

Úroky na stavebním spoření mohou klesnout i o více než polovinu. Stavební spořitelny by ke změně mohly přistoupit již od léta. „Budeme to muset udělat. Předpokládáme, že to bude od července," potvrdil Vladimír Staňura, šéf Českomoravské stavební spořitelny. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 11.05.2016 19:21

12.04.2016 15:03 Stavební spoření odstraní diskriminaci registrovaných partnerů

Vláda se shodla na změně zákona o stavebním spoření, který dosud dikriminoval registrované páry. Zákon nově umožní čerpání úvěru ze stavebního spoření i na bytové potřeby registrovaného partnera. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.03.2016 12:43 Dojde ke zjednodušení výpovědi stavebního spoření nezletilých dětí

Senátoři rozhodli, že po ukončení zákonné šestileté vázací doby spoření nebude potřeba souhlas soudu pro výpověď stavebního spoření nezletilých dětí.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.03.2016 13:21 Klienti si nenechávají líbit rušení stavebních spoření

Nízké úrokové sazby nejsou výhodné pro stavební spořitelny, jelikož prodražují služby, které jsou výhodné především pro klienty. Proto smlouvy jednostranně ruší. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Ubytovali byste u sebe doma uprchlíky?

Ano. (1208)
 
Ne. (1493)
 
Nevím. (52)
 Celkem hlasovalo 2753 čtenářů