EUR 24.610

USD 24.180

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 17.5 %

EUR 24.610

USD 24.180

Pravidelné spoření ČMSS vyhodnotil časopis dTest jako nejvýhodnější nabídku na trhu stavebního spoření

 


 

Časopis dTest hodnotil nabídky všech stavebních spořitelen působících na českém trhu, přičemž srovnával efektivní úrokovou sazbu při měsíční spořicí částce 1700 Kč a době spoření 6 let. Srovnání prokázalo, že nejvýhodnější nabídkou na trhu stavebního spoření je Pravidelné spoření v tarifu Variant ČMSS, a to s efektivním zhodnocením 4,19 % ročně, respektive 4,38 % ročně při využití akční nabídky.

V rámci programu Pravidelné spoření v tarifu Variant jsou definovány tři úrokové bonusy, které jsou závislé na době pravidelného měsíčního spoření.

– Při minimální době pravidelného spoření 4 roky činí bonus 1/3 připsaných úroků (tzn. se započtením bonusu roční výnos cca 2 %, a to i bez započítání státní podpory).

– Při 6 letech spoření činí bonus 2/3 připsaných úroků (tzn. se započtením bonusu roční výnos cca 2,5 %, a to i bez započítání státní podpory).

– Při 9 letech spoření činí bonus 110 % připsaných úroků (tzn. se započtením bonusu roční výnos cca 3,15 %, a to i bez započítání státní podpory).

REKLAMA

Státní podpora přitom může znamenat až 2000 Kč ročně na klientův vkladový účet stavebního spoření.

Článek časopisu dTest současně upozorňuje na skutečnost, že přestože státní podpora byla v průběhu času dvakrát snížena, stavební spoření zůstává výhodnou možností spoření v případě, že člověk může investovat relativně vyšší částky na 6 let. Časopis k tomu poznamenává, že při spoření delším než 6 let efektivní zhodnocení klesá. Přitom právě časopisem oceněné Pravidelné spoření v tarifu Variant při spoření trvající 9 let dokáže roční výnos i bez započítání státní podpory naopak ještě zvýšit, a to až na 3,15 %.

Článek časopisu dTest se krátce zastavuje u srovnání stavebního spoření s dalšími  spořicími produkty. I v této konkurenci vychází podle dTestu stavební spoření jako výhodná investice. V článku se píše: „Pokud si můžete dovolit spořit šest let, je stavební spoření výhodnější než obyčejný spořicí účet nebo fondy dluhových cenných papírů. Investiční životní pojištění je na takto krátkou dobu téměř zaručeně ztrátové.“

V návaznosti na to si článek všímá také faktu, že oproti jiným produktům mají účastníci stavebního spoření možnost získat výhodný úvěr, který do určité výše není nutné zajistit nemovitostí. Klienti ČMSS a další zájemci o její produkty mají úvěr až do 500 000 Kč zcela bez zajištění, do 700 000 Kč pouze s jedním ručitelem a do 900 000 Kč se dvěma ručiteli. Nemovitost k zajištění je třeba u úvěru nad 900 000 Kč a u překlenovacích úvěrů typu TOP.

REKLAMA

Tarif stavebního spoření Variant uvedla ČMSS jako novinku společně s dalším tarifem Garant na trh 1. června 2012. Spořící klienti mohou v tarifu Variant dosáhnout bez započítání státní podpory ročního výnosu až 3,15 %. Vedle toho úvěroví klienti se smlouvou v tarifu Garant dosáhnou na úvěr ze stavebního spoření s roční úrokovou sazbou pouze 2,95 %.

Nová nabídka tarifů stavebního spoření dokáže reagovat na různé potřeby klientů. Řešení má jak pro mladé klienty, tak pro ty v seniorském věku, pro klienty s různými finančními možnostmi i pro klienty s požadavkem na různé doby trvání smluvního vztahu. Poskytuje širokou škálu úvěrů, a to jak z hlediska ceny, tak z pohledu doby splatnosti a tím i výše měsíčního zatížení rodinného rozpočtu.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.28 Aktuální výše Hypoindexu

2.51%

2.61%

2.67%

2.84%

3.14%

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%
Historie vývoje


Související články

Lukáš Zelený: Usilujeme o smírné řešení spotřebitelských sporů

Vánoce přešly a s nimi spojené nakupování může vyústit ve složitý reklamační proces. Kam se obrátit, pokud obchodník odmítá zakoupenou věc řádně reklamovat a nechceme rovnou podávat podnět na Českou obchodní inspekci? Poradí Lukáš Zelený z projektu VašeStížnosti.cz časopisu dTest, který nabízí alternativní řešení spotřebitelských sporů.

Text: Jiří Havelka

30. 12. 2015

ČP Invest Fond nemovitostních akcií: Nedoporučuji

Chcete investovat do nemovitostí a máte málo peněz? Možností je nemovitostní fond. A jedním z nich je ČP Invest Fond nemovitostních akcií. Vyplatí se? Výkonost nenadchne, riziko velké. V případě realitního trhu platí více než kde jinde, že není investice jako investice.

Text: Jiří Havelka

31. 05. 2013


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.