Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Prologis oznamuje výsledky za rok 2014 ve střední a východní Evropě

04.02.2015 17:21 | Kategorie: Realitní makléř | 0 komentářů
Tagy: výsledky prologis

Prologis, Inc., globální lídr v oblasti průmyslových nemovitostí, dnes oznámil obchodní výsledky za rok 2014 v regionu střední a východní Evropy (CEE). (Tisková zpráva: Prologis)

Regionální portfolio vzrostlo na více než 4,1 milionu metrů čtverečních 

Pronajato více než 1,8 milionu metrů čtverečních

Uskutečněné akvizice 390 000 metrů čtverečních

Zahájena výstavba 192 700 metrů čtverečních

Postaveno 135 000 metrů čtverečních

Akvizice a prodeje

V roce 2014 Prologis CEE uskutečnil akvizice 27 budov o celkové rozloze 390 000 metrů čtverečních za přibližně
225 milionů eur, částku s výraznou slevou zohledňující reprodukční pořizovací cenu.

Prologis CEE také koupil pozemek v blízkosti pražského letiště o rozloze 33 hektarů, kde jsou v současné době ve výstavbě dvě budovy o celkové rozloze 61 110 metrů čtverečních. Společnost prodala parcelu o rozloze 20 hektarů u polského města Gdaňsk.

Zahájená výstavba

Minulý rok zahájil Prologis CEE výstavbu devíti budov o celkové rozloze 192 700 metrů čtverečních. 

Dokončená výstavba

V roce 2014 Prologis CEE postavil sedm budov o celkové rozloze 135 000 metrů čtverečních. Mezi dokončenými projekty nechybí spekulativně postavená budova s malými obchodními jednotkami v Prologis Park Wrocław III, která nabízí kancelářské a distribuční prostory od 650 metrů čtverečních. Budova je v současné době plně pronajata.

„Budova s malými obchodními jednotkami ve Vratislavi je první stavbou tohoto typu v rámci portfolia Prologis v regionu CEE. Tuto budovu jsme se rozhodli postavit na základě vysoké poptávky ze strany malých podniků a naše rozhodnutí se ukázalo jako správné,“ řekl Ben Bannatyne, ředitel společnosti Prologis pro střední a východní Evropu, „úspěšný pronájem prostor a pokračující poptávka zákazníků po malých prostorách nás povzbudily a tento koncept bychom rádi představili i v jiných lokalitách.“ 

Nájemní aktivita

V roce 2014 Prologis CEE pronajal v rámci svého portfolia více než 1,8 milionu metrů čtverečních logistických prostor, včetně provozních nemovitostí, výstavby a nově získaného majetku s přidanou hodnotou, což je nejlepší výsledek od roku 1997, kdy společnost do regionu vstoupila. Společnost podepsala nové nájemní smlouvy na 570 000 metrů čtverečních a prodloužila nájemní smlouvy na 958 000 metrů čtverečních. Zbývající transakce tvořily krátkodobé nájemní smlouvy. Čtyřicet pět procent všech nájemních smluv bylo podepsáno v Polsku. 

Prologis CEE zakončil rok s 93,1 procentní obsazeností svého portfolia, nejsou-li brány v úvahu budovy ve výstavbě.

Udržitelnost

V souladu s globální strategií společnosti Prologis pro udržitelný rozvoj jsou všechny nově dokončené budovy podrobeny akreditačnímu procesu BREEAM. Celkem pět budov postavených společností Prologis získalo v roce 2014 certifikaci BREEAM „good“ nebo „very good“.

  • Budova 3 a 4: Prologis Park Wrocław V – “good”
  • Budova 8:  Prologis Park Bratislava – “very good”
  • Budova 7: Prologis Park Bratislava – “good”
  • Budova 4: Prologis Park Prague D1 West – “very good”

„S výsledky za loňský rok jsme velice spokojeni, jelikož se nám podařilo rozšířit naše regionální portfolio o 525 000 metrů čtverečních na celkem více než 4,1 milionu metrů čtverečních,“ řekl Bannatyne, „Česká republika, Slovensko a některé dílčí trhy v Polsku, jako je Vratislav, Katowice nebo Poznaň, se vyznačují vysokou mírou poptávky, přiměřenou úrovní tržního nájemného a zároveň limitovanou nabídku. Zlepšení pozorujeme také na maďarském trhu, kde míra obsazenosti našeho portfolia vzrostla na 98 procent.“

Bannatyne dodal: „Věříme, že tento trend bude pokračovat i v roce 2015 a předpokládáme, že na těchto trzích bude vhodné období i pro spekulativní výstavbu. Budeme se i nadále soustředit na zvyšování úrovně obsazenosti našeho stávajícího portfolia a monetizaci pozemků na klíčových trzích, jako jsou Polsko, Česká republika, Slovensko, Maďarsko a Rumunsko.“

Společnost je aktivní na trzích v pěti zemích střední a východní Evropy a s portfoliem sestávajícím z více než 4,1 milionu metrů čtverečních je Prologis vedoucím vlastníkem a správcem distribučních budov ve střední a východní Evropě (k 31. prosinci 2014).

Prologis oznamuje výsledky za rok 2014 ve střední a východní Evropě >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Realitní makléř

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 18.10.2016 08:24

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.10.2016 00:00 Nabídka nových bytů nebezpečně klesá, ceny rostou

Prodeje nových bytů v letních měsících bývají tradičně slabší. Jinak tomu nebylo ani letos. Ve třetím čtvrtletí bylo prodáno o téměř třicet procent bytů méně než ve čtvrtletí předchozím. Přesto se nabídka developerů ztenčila na historická minima a ceny mírně vzrostly.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Realitní makléř

21.10.2016 15:43 Antimonopolní úřad prověřuje akvizici realitní skupiny CPI Radovana Vítka

Realitní skupina CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka převezme společnost CPI Hotels, která provozuje hotely vlastněné skupinou. Akvizici začal prošetřovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.10.2016 15:08 Paneláky jdou na dračku. Ceny vzrostly již o pětinu

Ceny bytů v panelových domech zdražily za poslední dva roky o 21 procent. Ceny nových bytů přitom vzrostly „pouze“ o 14,3 procenta. Byty v panelácích i přesto zůstávají stále levnější než v cihlových domech či novostavbách. Vyplývá to z údajů portálu Cenovamapa.org. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 14:57 Ceny bytů v Praze mají největší výkyvové rozdíly mezi ostatními srovnatelnými městy

Ceny nových bytů v centru Prahy jsou dvakrát i třikrát dražší než ceny bytů na okraji Prahy. Mezi ostatními srovnatelnými městy se tak v žebříčku umístila Praha na prvním místě. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 10:24 Letošní ročník staveb roku vyhrál tunelový komplex Blanka

Letošního vyhlášení 24. ročníku soutěže o stavbu roku, kterou pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelstvíse v druhém kole zúčastnilo 29 staveb. Porota vybrala za letošní stavbu roku tunelový komplex Blanka. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

12.10.2016 11:23 Inženýrská firma Centroprojekt má nového majitele

Novým majitelem inžnýrské společnosti Centroprojekt, která provádí projektovou dokumentací k novým stavbám se stal holding Andreje Babiše. Hodnota celé transakce nebyla zveřejněná. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (349)
 
Spíše ano. (49)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (56)
 Celkem hlasovalo 501 čtenářů

Nejčtenější články z Realitní makléř za posledních 14 dní

Zbyněk Drobiš | 06.10.2016 00:00 Sousedské právo: Přestavek v novém občanském zákoníku

Stavba je postavená tak, že přesahuje na malou část cizího sousedního pozemku? Jakým způsobem zákon řeší takovou situaci a jak se mají vypořádat vlastníci sousedních pozemků? Pomoci nám může právní úprava přestavku, kterou vymezuje nový občanský zákoník. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 05.10.2016 00:00 Dostupnost bydlení v Praze je horší než v Mnichově či Vídni

Dostupnost nového bydlení v Praze se zhoršuje. Rostoucí prodeje v kombinaci s klesající developerskou nabídkou bytů ženou ceny vzhůru. Deset průměrných ročních platů na koupi bytu v Praze již nestačí, v Mnichově, Vídni či Bratislavě stále ještě ano. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.10.2016 00:00 Nabídka nových bytů nebezpečně klesá, ceny rostou

Prodeje nových bytů v letních měsících bývají tradičně slabší. Jinak tomu nebylo ani letos. Ve třetím čtvrtletí bylo prodáno o téměř třicet procent bytů méně než ve čtvrtletí předchozím. Přesto se nabídka developerů ztenčila na historická minima a ceny mírně vzrostly.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 03.10.2016 00:00 Ceny bytů rostou. Blíží se další realitní krize?

Ceny bytů od finanční krize rostou. Pražské byty se již dostaly na dosah historických úrovní z roku 2008. Vyplatí se rychle kupovat, nebo spíš počkat na splasknutí bubliny? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Další články »