Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Stavební spoření v akci. Spěchejte, nebo nechte být

Stavební spoření v akci. Spěchejte, nebo nechte být

Akce stavebních spořitelen připomínají akční nabídky v supermarketu: Jakmile jedna skončí, je nahrazena novou. Kdo chce využít ty aktuální, musí si pospíšit. Ale vyplatí se to?

Stavební spořitelny lákají na nejrůznější akce. Většina končí se závěrem měsíce. Ke konci měsíce března uzavírají „zimní“ akční nabídky většiny stavebních spořitelen. Lákají přitom na vyšší úroky z vkladů i nižší úroky z úvěrů.

Liška

Největší česká stavební spořitelna má zároveň nejširší paletu akčních nabídek. ČMSS nabízí Bonusový vklad, prémii pro děti i levné sjednání vybraných překlenovacích úvěrů. Všechny akce ale trvají pouze do 31. 3. 2014.

Bonusový vklad od Lišky

Bonusový vklad od Lišky je určen jako kratší spoření než 6leté, které tvoří vázací doba stavebního spoření pro přiznání státního příspěvku. Optimální doba uložení prostředků na Bonusovém vkladu je 2 roky, po které není účtován poplatek za vedení účtu. Poplatku ve výši 1 % z cílové částky za uzavření smlouvy se klient ale nevyhne. Ten tak téměř odčerpá bonus, od něhož je odvozen název vkladu.

Klient získá bonus ve výši 1,5 % z vkladu, pokud uloží na účet 50 tis. Kč až 99 999 Kč plus poplatek za uzavření smlouvy, a 1,6 % z vkladu vyššího než 100 tis. Kč (po odečtení vstupního poplatku). Smlouvu může klient po dvou letech vypovědět kdykoli bez poplatku – ovšem pokud tak učiní do 6 let od uzavření smlouvy, ztrácí nárok na státní příspěvek.

Při úročení 1,5 % se efektivní úrok blíží právě této částce. Smlouvu je třeba uzavřít na částku vyšší než vklad (jinak není „kam“ připisovat úroky), tedy více než 1 procentní bod z připsaného bonusu „padne“ na jeho úhradu. Zbývá necelých 0,5 % či 0,6 % z vkladu na dva roky, efektivní úročení tak nedosahuje ani 1,746 %, resp. 1,796 % ročně.

Otázka na čtenáře: Vyplatí se vám získat o necelých 0,15 či 0,16 % ročně více oproti nejlépe úročeným spořicím účtům za omezení možnosti nakládání s vkladem na 2 roky? Pro představu: V peněžním vyjádření se jedná o 150 Kč, resp. 160 Kč za dva roky.

Spoření pro děti do 18 let

Dětem do 17 let včetně nabízí Liška možnost uzavření smlouvy s „bonusem“ ve výši poloviny poplatku za sjednání smlouvy, maximálně 1000 Kč. Klient (jeho rodič) musí uzavřít smlouvu do konce března a uhradit poplatek do konce dubna. Pak mu bude bonus připsán na účet.

Dítě může mít i vedení účtu zdarma po dobu 7 let. V takovém případě ale musí rodič uzavřít smlouvu o stavebním spoření zároveň s ním. Úspora v tomto případě dosahuje 330 Kč ročně. Ovšem rodič veškeré poplatky zaplatí – a je otázka, zda se při úrokové sazbě 1,5 % ročně vyplatí smlouvy vůbec uzavírat. Nebýt státního příspěvku, byl by to jistý propadák.

Překlenovací úvěry za 1000 Kč

Sjednání překlenovacího úvěru stojí ve stavebních spořitelnách nejčastěji 1 % z cílové částky. (Samozřejmě se klient nevyhne poplatku za uzavření smlouvy o stavebním spoření ve výši 1 % z cílové částky. Poplatek za překlenovací úvěr je jakýsi „bonus“ pro stavební spořitelnu.) U ČMSS mohou klienti do 31. 3. 2014 zaplatit u vybraných tarifů méně.

Poplatek ve výši 1000 Kč za uzavření překlenovacího úvěru účtuje Liška u tarifů Topkredit a Tophypo.

Úroky?

Liška i u dalších svých produktů uvádí platnost nabídky do 31. 3. 2014. Jedná se např. o Pravidelné spoření, kde při pravidelném dlouhodobém spoření nabízí vyšší než „standardní“ úrokovou sazbu. Je velmi pravděpodobné, že po tomto datu bude reagovat na aktuální situaci na úrokovém trhu.

Buřinka

Stavební spořitelna České spořitelny nabízí akcí poskrovnu. V rámci jedné se (již tradičně) věnuje rozdávání batohů a v rámci druhé nabízí možnost vyhrát víkend na zámku.

To je Husky

Do konce března mohou získat noví klienti SSČS batoh Husky. Podmínkou je uzavření smlouvy o stavebním spoření s cílovou částkou alespoň 150 tis. Kč. Nesmí přitom využít žádnou ze slev, např. za uzavření smlouvy přes internet. A spořitelně také nesmí dojít zásoby ruksaků.

Takový batoh se ale pěkně prodraží. Nejenže klient zaplatí minimálně 1 500 Kč za uzavření smlouvy, ale dále bude platit 310 Kč ročně za vedení účtu. A to všechno pro to, aby získal „báječnou“ úrokovou sazbu 1 % ročně – a mohl si užívat batohu a státního příspěvku, pokud peníze nebude potřebovat dříve než za 6 let.

Víkend na zámku

Víkendový relaxační pobyt na zámku Mcely mohou získat pro změnu úvěroví klienti. Jeden z dvaceti pobytů pro dva získá klient, který si sjedná Úvěr od Buřinky a bude mezi čtyřmi nejbližšími tipujícími na otázku, kolik úvěrových smluv uzavřela SSČS v roce 2003. Každý měsíc až do července 2014 je zveřejněna nová otázka a vybráni noví 4 výherci.

Raiffeisen stavební spořitelna

Raiffeisen stavební spořitelna dnes inzeruje jako akční nabídku to, co ještě před pár měsíci byl standard na trhu – spořicí tarif s úročením 2 % ročně. Tato akce je časově omezena po prodloužení do konce dubna 2014. Žádné „speciální“ výhody ke spoření nenabízí.

Obdobně na „úvěrové straně“ stavebního spoření „jen do 31. 3. 2014“ nabízí úvěr s úrokovou sazbou „od“ 4,9 %.

Modrá pyramida a Wüstenrot – stavební spořitelna

WSTS ani MPSS žádnou speciální akci v současnosti nenabízí.

Anketa

Je stavební spoření výhodné na spoření?

Ano. (39)
 
Ne. (32)
 Celkem hlasovalo 71 čtenářů

Stavební spoření v akci. Spěchejte, nebo nechte být >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Poslední přidané komentáře (celkem 2 komentáře)

Re: Radek | 26.03.2014 09:13
petr.p | 26.03.2014 01:22

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Stavební spoření

Jana Zámečníková | 24.10.2016 00:01 Stavební spořitelny se přetahují o klienty. Novou zbraní je refinancování

Úvěrům se stále nepřestává dařit a vědí to i stavební spořitelny. Proto vytahují nová esa z rukávů, aby získaly další úvěrové klienty. Potenciál vidí nyní v refinancování úvěrů od jiných stavebních spořitelen. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 17.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Změny se dotknou i stavebních spořitelen

S příchodem prosince začne platit nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Všechny úvěry poskytované stavebními spořitelnami budou nově v tomto zákoně sjednoceny. Stavební spořitelny čeká ale i celá řada dalších změn. Přípravy stavebních spořitelen jsou v plném proudu. Modrá pyramida je ale v předstihu a úvěry podle nových pravidel začne poskytovat dokonce dříve. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 13.09.2016 00:00 Zastaralý bytový fond nahrává stavebním spořitelnám

Bytový fond v České republice je poměrně zastaralý. Není proto divu, že investice směřují právě převážně do jeho obnovy. Téměř polovina poskytnutých úvěrů ze stavebního spoření byla vloni použita na modernizace a údržby bytů a domů. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.09.2016 00:00 Nové bydlení s půjčkou od stavební spořitelny

Potřebujete půjčit na nové bydlení nebo postavit dům? Se zástavou nemovitosti vám půjčí nejen banky, ale i stavební spořitelny. Jsou úvěry na nové bydlení výhodnější u stavebních spořitelen? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 25.08.2016 00:00 Stavební spořitelny lákají na úvěry bez zajištění

Klienti stavebních spořitelen letos uzavírají více smluv než v loňském roce, na druhou stranu ale zpomaluje tempo úvěrování. Stavební spořitelny proto hledají způsoby, jak klienty na úvěry nalákat, úvěry zlevňují. Neváhají ani hledat další způsoby, jak klientovi nabídnout ještě výhodnější podmínky. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 2 / 2 Poslední komentář: 25.08.2016 13:05

Další články »

Krátké zprávy z Stavební spoření

03.10.2016 13:32 Poradci Stavební spořitelny České spořitelny míří do terénu

Nová služba ČS Plus Stavební spořitelny České spořitelny (SSČS) chce nabídnout klientům finanční i nefinanční produkty spojené s bydlením v terénu. SSČS hodlá do konce roku 2018 spolupracovat s 250 poradci. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

27.06.2016 11:39 ČMSS nabízí zajištěné meziúvěry od 1,9 %

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) zlevnila meziúvěry zajištěné nemovitostí podle typu a výše meziúvěru až o 0,4 procentního bodu. Úrokové sazby zajištěných úvěrů lze tedy získat již od 1,9 %. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.05.2016 13:55 Stavební spořitelny sníží od léta úroky

Úroky na stavebním spoření mohou klesnout i o více než polovinu. Stavební spořitelny by ke změně mohly přistoupit již od léta. „Budeme to muset udělat. Předpokládáme, že to bude od července," potvrdil Vladimír Staňura, šéf Českomoravské stavební spořitelny. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 11.05.2016 19:21

12.04.2016 15:03 Stavební spoření odstraní diskriminaci registrovaných partnerů

Vláda se shodla na změně zákona o stavebním spoření, který dosud dikriminoval registrované páry. Zákon nově umožní čerpání úvěru ze stavebního spoření i na bytové potřeby registrovaného partnera. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.03.2016 12:43 Dojde ke zjednodušení výpovědi stavebního spoření nezletilých dětí

Senátoři rozhodli, že po ukončení zákonné šestileté vázací doby spoření nebude potřeba souhlas soudu pro výpověď stavebního spoření nezletilých dětí.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (372)
 
Spíše ano. (53)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (60)
 Celkem hlasovalo 532 čtenářů

Nejčtenější články z Stavební spoření za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 17.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Změny se dotknou i stavebních spořitelen

S příchodem prosince začne platit nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Všechny úvěry poskytované stavebními spořitelnami budou nově v tomto zákoně sjednoceny. Stavební spořitelny čeká ale i celá řada dalších změn. Přípravy stavebních spořitelen jsou v plném proudu. Modrá pyramida je ale v předstihu a úvěry podle nových pravidel začne poskytovat dokonce dříve. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »