Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Budova ENTERPRISE OFFICE CENTER dosáhla svého nejvyššího bodu

-     Projekt ENTERPRISE OFFICE CENTER bude dokončen do konce roku 2015

-     Nájemcem poloviny kancelářských prostor se stane nejhodnotnější IT firma v ČR AVAST 

-     Městská část Praha 4 je nejvyhledávanější kancelářskou lokalitou v pražské metropoli

Stavba moderní kancelářské budovy ENTERPRISE OFFICE CENTER v Praze 4 na Pankráci dosáhla ve výšce 50 metrů nad zemí svého nejvyššího bodu, tzv. glajchy. S dokončením celého projektu o délce 120 metrů počítá developer, kterým je společnost Erste Group Immorent ČR, v posledním čtvrtletí letošního roku. ENTERPRISE nabídne 29 069 metrů čtverečních kancelářské plochy třídy A v 12 podlažích (plus 4 podzemních) a 2 622 metrů čtverečních ploch v přízemí určených pro služby nájemníkům v podobě kantýny, kavárny a obchodů a 400 parkovacích míst. Polovinu kancelářských prostor si už pronajala nejhodnotnější IT firma v ČR AVAST, jež se řadí k předním světovým poskytovatelům antivirového softwaru.

„Od vstupu na český trh v roce 1997 jsme v Praze realizovali více než 130 tisíc metrů čtverečních kancelářských ploch, které využívá přes 90 renomovaných tuzemských i zahraničních společností. Dalších 100 tisíc metrů čtverečních máme ve stadiu příprav,“ uvedl Tomáš Velemínský, jednatel společnosti Erste Group Immorent ČR. „Velmi nás těší, že v nejnovějším z našich projektů, budově ENTERPRISE, můžeme přivítat jako prvního nájemce tak významnou firmu z oblasti IT jako je AVAST, která získala množství mezinárodních ocenění. To dokládá potenciál střední a východní Evropy jako regionu s vysokou koncentrací inovativních a podnikavých lidí, stejně jako naši schopnost poskytovat kvalitní služby v oblasti realit pro naše zákazníky a jejich rozšiřující se podnikatelské aktivity,“ dodal Tomáš Velemínský. Podle provozního ředitele společnosti AVAST Ondřeje Vlčka rychle rostoucí firma (letos nabírá 200 nových zaměstnanců) chtěla jen to nejlepší a novou budovu dlouho vybírala, nakonec se rozhodla právě pro Enterprise.

ENTERPRISE má všechny předpoklady pro to, aby se stala svou velikostí a prominentní polohou novou dominantou obchodní čtvrti Prahy 4. Tato městská část je nejdynamičtější a nejvyhledávanější kancelářskou lokalitou v Praze. Zatímco míra neobsazenosti kancelářských ploch činila v letošním prvním čtvrtletí v celé metropoli 16,5 %, v Praze 4 to bylo pouhých 7,6 %. Právě v této městské části se loni uzavřela zhruba třetina z celkově realizované poptávky po pronájmu kancelářských ploch a dokonce polovina v prvním kvartále letošního roku.         

ENTERPRISE je pokračováním úspěšného developmentu obchodní čtvrti v Praze 4 – Pankráci. Nachází se mezi kancelářskou budovou GEMINI a magistrálou, od níž ji odděluje monumentální skleněná protihluková stěna. „Od počátku je zřejmé, že dům bude vnímán nejvíce z pražské magistrály, z auta a v pohybu. Vzniká tak nová dynamická, klouzající uliční čára – linie sledující táhlý oblouk silnice při výjezdu z centra Prahy,“ sdělil architekt Vladimír Krátký, který se na budově podepsal architektonicky a designově. 

Výhodnou lokalitu budovy potvrzuje fakt, že je situována 50 metrů od stanice metra C Pankrác. Odtud trvá cesta do centra přibližně osm minut. Za pět minut se lze autem dostat na Pražský okruh a za 30 minut na ruzyňské letiště. Pokud v budoucnu dojde k výstavbě trasy metra D, nová stanice se otevře poblíž přední části budovy. Kancelářská budova ETERPRISE, podobně jako ostatní stavby společnosti Immorent, byla koncipována s ohledem na udržitelnost, tvorbu příjemného pracovního prostředí, ohleduplnost k okolí a úsporu energií. Je pre-certifikována prestižním certifikátem BREEAM Excellent.

Až čtvrtinu nákladů na chlazení ušetří venkovní žaluzie osazené na všech oknech s možností individuální regulace stínění a pronikání slunečního záření, které zabraňují pronikání tepla do budovy. Velké prosklené plochy také snižují až o 15 % náklady na osvětlení. Tepelná čerpadla umístěná na střeše budovy vylepšují účinnost vytápění prostor a ušetří až pětinu těchto nákladů. Spotřeba energie je monitorována elektronickým systémem správy budovy, který umožňuje optimalizovat její provozní náklady. Celkové úspory nákladů na energie v porovnání s jinými budovami porovnatelné velikosti dosahují až 25 %. „Všude je spousta světla, střecha západního křídla nabízí stinnou zahradu a terasy, které poskytují další využití,“ doplnil V. Krátký.

Budova ENTERPRISE OFFICE CENTER dosáhla svého nejvyššího bodu >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Realitní makléř

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 18.10.2016 08:24

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.10.2016 00:00 Nabídka nových bytů nebezpečně klesá, ceny rostou

Prodeje nových bytů v letních měsících bývají tradičně slabší. Jinak tomu nebylo ani letos. Ve třetím čtvrtletí bylo prodáno o téměř třicet procent bytů méně než ve čtvrtletí předchozím. Přesto se nabídka developerů ztenčila na historická minima a ceny mírně vzrostly.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Realitní makléř

21.10.2016 15:43 Antimonopolní úřad prověřuje akvizici realitní skupiny CPI Radovana Vítka

Realitní skupina CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka převezme společnost CPI Hotels, která provozuje hotely vlastněné skupinou. Akvizici začal prošetřovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.10.2016 15:08 Paneláky jdou na dračku. Ceny vzrostly již o pětinu

Ceny bytů v panelových domech zdražily za poslední dva roky o 21 procent. Ceny nových bytů přitom vzrostly „pouze“ o 14,3 procenta. Byty v panelácích i přesto zůstávají stále levnější než v cihlových domech či novostavbách. Vyplývá to z údajů portálu Cenovamapa.org. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 14:57 Ceny bytů v Praze mají největší výkyvové rozdíly mezi ostatními srovnatelnými městy

Ceny nových bytů v centru Prahy jsou dvakrát i třikrát dražší než ceny bytů na okraji Prahy. Mezi ostatními srovnatelnými městy se tak v žebříčku umístila Praha na prvním místě. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 10:24 Letošní ročník staveb roku vyhrál tunelový komplex Blanka

Letošního vyhlášení 24. ročníku soutěže o stavbu roku, kterou pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelstvíse v druhém kole zúčastnilo 29 staveb. Porota vybrala za letošní stavbu roku tunelový komplex Blanka. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

12.10.2016 11:23 Inženýrská firma Centroprojekt má nového majitele

Novým majitelem inžnýrské společnosti Centroprojekt, která provádí projektovou dokumentací k novým stavbám se stal holding Andreje Babiše. Hodnota celé transakce nebyla zveřejněná. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (346)
 
Spíše ano. (49)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (56)
 Celkem hlasovalo 498 čtenářů

Nejčtenější články z Realitní makléř za posledních 14 dní

Zbyněk Drobiš | 06.10.2016 00:00 Sousedské právo: Přestavek v novém občanském zákoníku

Stavba je postavená tak, že přesahuje na malou část cizího sousedního pozemku? Jakým způsobem zákon řeší takovou situaci a jak se mají vypořádat vlastníci sousedních pozemků? Pomoci nám může právní úprava přestavku, kterou vymezuje nový občanský zákoník. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 05.10.2016 00:00 Dostupnost bydlení v Praze je horší než v Mnichově či Vídni

Dostupnost nového bydlení v Praze se zhoršuje. Rostoucí prodeje v kombinaci s klesající developerskou nabídkou bytů ženou ceny vzhůru. Deset průměrných ročních platů na koupi bytu v Praze již nestačí, v Mnichově, Vídni či Bratislavě stále ještě ano. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.10.2016 00:00 Nabídka nových bytů nebezpečně klesá, ceny rostou

Prodeje nových bytů v letních měsících bývají tradičně slabší. Jinak tomu nebylo ani letos. Ve třetím čtvrtletí bylo prodáno o téměř třicet procent bytů méně než ve čtvrtletí předchozím. Přesto se nabídka developerů ztenčila na historická minima a ceny mírně vzrostly.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 03.10.2016 00:00 Ceny bytů rostou. Blíží se další realitní krize?

Ceny bytů od finanční krize rostou. Pražské byty se již dostaly na dosah historických úrovní z roku 2008. Vyplatí se rychle kupovat, nebo spíš počkat na splasknutí bubliny? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Další články »