Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

logo fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Cizí neštěstí, naše radost aneb Silvestrovské střípky z pojištění

Cizí neštěstí, naše radost aneb Silvestrovské střípky z pojištění

Nic nepotěší víc než cizí neštěstí. Zvláště když je vtipně podané. Alespoň operátoři pojišťoven se nenudí, když jim klienti hlásí pojistné události. Pobavte se na nejvtipnějších hláškách za uplynulý rok… a nezapomeňte si svou domácnost pojistit, ať můžete příští rok přispět i svou pojistnou událostí do mlýna.

Ať život přináší cokoli, je vždy lepší to brát s humorem. A Češi to umí velmi dobře. Vždyť jsme si vysloužili i titul „smějící se bestie“. Umíme se zasmát i sami sobě, jak ukazují hlášky klientů pojišťoven, kteří hlásili pojistné události. Když vyhoří byt, zlomíte si ruku či nabouráte automobil, není to nic příjemného. Vyhořelý byt neodhoříte, zlomenou ruku neodzlomíte a nabourané auto neodbouráte. Pokud se ale dokážete přes neštěstí přenést a nalézt na něm alespoň střípek vtipného, bude se vám žít lépe.

Hlášení klientů pojišťoven mají zpravidla šťastný konec. Alespoň v rámci možností. Neštěstí se stala lidem, kteří byli pojištěni, a tak jim pojišťovna přinese alespoň nějakou finanční záplatu. Neštěstí se tak transformuje na pojistnou událost, jejíž finanční důsledky ponese na bedrech pojišťovna.

Požáry v domácnosti vznikají nejen z neopatrnosti. Za řadou z nich stojí dětská zvídavost, hravost a roztržitost. „Děti si hrály s balónkem u adventního věnce, který byl na stole u okna se záclonou. Věnec hořel jako první, ale jestli dříve chytla záclona nebo balón si nejsme jistí,“ uvádí příklad hlášení pojistné události server ePojištění.cz a přidává hned další: „Požár v kuchyni vznikl od elektrického vařiče, u kterého si děti hrály na bezdomovce a posléze toho nechaly.“

Některé události v domácnosti ovšem nekončí bezbolestně. „Když jsem přijala za dětma na chalupu k rodičům, přivezla jsem jim zákusky. Starší syn zákusky rychle uloupil a běžel s nimi přes zahradu do zahradního domku, kde se zamknul, v tom naběhla do dveří moje mladší dcera a začla se dožadovat zákusků bušením na skleněné dveře. V tom probouchla sklo a pořezala se na zápěstí,“ nahlásil klient pojišťovny Aegon, jehož dcerka získala cennou životní zkušenost.

Ovšem nejen děti jsou roztržité. Své vyprávěl klient České podnikatelské pojišťovny: „Zakoupil jsem kapry, dal je do vany a odjel do práce. Bohužel jsem před odchodem zapomněl zavřít přívod vody.“ Kapr byl nepochybně rád, že se mu rozšířil životní prostor o koupelnu a přilehlé místnosti. Sousedi ovšem nepochybně nadšení nebyli.

Vánoce dokáží být nejen svátky klidu a pohody, ale dokáží i zahřát. Někdy až příliš. „Od svíček nám vzplál vánoční stromek a ohořely všechny dárky, které ležely pod ním,“ popisoval pojistnou událost klient ČPP.

Domácnost dokáže být i nebezpečným místem, jak dokládá zkušenost klienta pojišťovny Aegon: „Při vylézání z vany jsem uklouznul po mokrém povrchu a narazil jsem rozkrokem na hranu vany, způsobil jsem si pohmoždění varlat a šourku.“ Nebo jak hlásila klientka téže pojišťovny: „Při předvánočním úklidu jsem sundávala květiny z parapetu, mezi fialkami a begoniemi mam i pár darovaných kaktusů i ty jsem položila na podlahu a začla umývat okna. Když jsem seskočila ze židle na zem, tak jsem přímo skočila na ty kaktusy.“ A občas může být viníkem nehody i postarší duch: „Při spánku klientce spadl obraz ze stěny na postel a poranil jí oko.“

Nebezpečí nečíhá pouze na lidi. Svého se mohou dočkat i mobilní telefony. „Na toaletě jsem rozesílala novoroční sms. Při spláchnutí mi upadl telefon do záchodu,“ popisovala klientka ČPP.

Staré české přísloví říká, že pýcha předchází pád. O tom se přesvědčil pojištěný klient Aegonu: „Když jsem odcházel do práce a upravoval se před zrcadlem, tak jsem se chtěl i náležitě ocenit a sám sobě jsem se uklonil. Hlavou jsem narazil prudce do zrcadla ústy a ulomil si kousek zubu a současně se o střepy pořezal na rtu.“

Stala se vám nějaká kuriózní příhoda či pojistná událost? Jak se k ní postavila vaše pojišťovna? Podělte se o své zkušenosti v diskusi či na Facebooku.

Rok se blíží ke svému závěru. Ať byl jakýkoli, přejeme vám, aby ten příští byl lepší – a pokud možno bez pojistných událostí i nepojištěných nehod.

Anketa

Máte pojištěnu vlastní domácnost?

Ano (49)
 
Ne (9)
 Celkem hlasovalo 58 čtenářů

Cizí neštěstí, naše radost aneb Silvestrovské střípky z pojištění >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Pojištění

Jana Zámečníková | 27.04.2016 00:00 Nájemníci podceňují pojištění. Často jim zbydou jen oči pro pláč

Pojištění domácnosti se netýká pouze majitelů či pronajímatelů nemovitostí. Pokud je vlastníkem vybavení nájemník,  je v jeho zájmu si majetek pojistit. Spoléhat se na to, že domácnost pojistí pronajímatel, se nemusí vyplatit. Zapomínat by neměl ani na pojištění odpovědnosti. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Reklama
banner-investujeme-ceskych100

Zbyněk Prim | 09.03.2016 00:00 Proč neuzavírat pojištění s hypotečním úvěrem

Banky se všelijak snaží zvýšit svou ziskovost tzv. cross-sellingem, tedy přidáváním dalších a dalších produktů ze „své či partnerské stáje“, aby z klienta vytěžily maximum. Rozumějme maximum jeho peněz. Zmiňme například nutnost běžného účtu, oblíbené vnucení kreditních karet či „pojištění schopnosti splácet“. Celá zpráva »

Komentářů: 2 / 2 Poslední komentář: 10.03.2016 06:47

Jakub Mokroš | 08.02.2016 00:00 Chraňte svou nemovitost správně

Vlastní dům nebo byt spolu s vybavením domácnosti je většinou to nejhodnotnější, co vlastníme. Z toho důvodu je určitě namístě tento majetek chránit. Jedna z cest je určitě aktivní ochrana a prevence před nepříznivými událostmi, jako instalace požárních hlásičů, bezpečnostních zámků a podobně. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Patrik Nacher | 04.01.2016 00:00 Pojištění schopnosti splácet… pouhé placebo?

Hra na slepou bábu – aneb hledáme jistoty tam, kde nejsou a kde je lze jen těžko najít – představme si placebo efekt ve světě pojištění. Názorný příklad – pojištění (ne)schopnosti splácet. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 09.12.2015 00:00 Chaty už se nevykrádají jako dříve, i tak je třeba se chránit

S příchodem zimy se chataři pomalu vracejí do svých trvalých domovů. Chaty zející prázdnotou byly vždy rájem zlodějů, v posledních letech ale počet vloupání do těchto objektů klesá. Zkušených a důmyslných zlodějů je však stále dostatek a ani sebelepší zabezpeční a bdělý soused jim nemusí plány překazit. Zapomenout na pojištění se proto nemusí vyplatit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Pojištění

18.08.2015 14:35 Češi přicházejí ročně o tisíce korun

Téměř třetina Čechů má nějaký druh finančního produktu. Ať už se jedná o půjčku, úvěr, anebo hypotéku, tak zadlužení českých domácností každým rokem roste víc a víc. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

05.12.2014 15:06 Pojišťovny už se chystají na Vánoce. Počet požárů bývá dvojnásobný

Zvláště o Vánocích a na Silvestra dochází v domácnostech k mnha požárům. I pojišťovny v prosinci a lednu zaznamenávají velký nárůst požárů v domácnostech. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

02.09.2014 13:53 Životní pojistky nebude možné vybrat před šedesátým rokem

Podle chystané novely zákona o daních z příjmu nebude možné předčasně vybrat úspory z životního pojištění od příštího roku dříve než v šedesáti letech. Rozpočtový výbor sněmovny bude zítra novelu schvalovat. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.06.2014 14:02 Dovolené přicházejí, zloději se radují

V loňském roce bylo evidováno Policií ČR 4 446 případů krádeží bytů a 6 671 rodinných domů, z toho bylo v letních měsících vykradeno 1 225 bytů a 1 559 domů. Kromě dobrého zabezpečení bytu či domu a pojištění nemovitosti a domácnosti, je také nutné myslet na to, že zlodějům napomáhají sociální sítě, na kterých lidé sdílení informace o svých dovolených.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

19.02.2014 14:31 Češi dělají chyby při nastavení pojistné ochrany majetku

Podle aktuálního průzkumu České asociace pojišťoven se Češi se nejvíce obávají požáru a blesku, pojišťovny paradoxně nejčastěji řeší škody způsobené povodněmi a záplavami. Živelné pohromy ale v poslední době přestaly být pro Čechy neobvyklým jevem. Jenže lidé své pojistky většinou neaktualizují, a tak po pojistné události často přicházejí o peníze s pojistného plnění. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Ubytovali byste u sebe doma uprchlíky?

Ano. (788)
 
Ne. (1311)
 
Nevím. (29)
 Celkem hlasovalo 2128 čtenářů