Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Je vám chladno? Pořiďte si nemovitost ve Španělsku

Je vám chladno? Pořiďte si nemovitost ve Španělsku

Španělskému realitnímu trhu se nedaří. Luis de Miguel se rozhodl, že začne prodávat španělské nemovitosti Čechům. Luis de Miguel nabízí unikátní formu investice, poněvadž spojuje vysokou pravděpodobnost výnosu a možnost rekreace. 


Proč jste se rozhodli v Praze prodávat španělské nemovitosti?

Situace na španělském realitním trhu není veselá, což ovšem ve výsledku hraje do karet investorům. Ceny jsou dle našich analytiků na historickém minimu, ovšem měly by nyní začít růst. Našim hlavním produktem je prémiový resort Oliva Nova, kde apartmány nebo vily kupují bohatí lidé z celého světa. Česká ekonomika v posledních letech významně vzrostla. Španělsko pro své podnebí, bezpečnost, ceny, stejně tak pro své zdravotní systémy a služby je vhodnou destinací.

Zároveň použijeme část naší infrastruktury v České republice. V rámci realitních aktivit v Česku, kdy se věnujeme hlavně koupi pozemků, budeme vyřizovat a asistovat českým investorům, kteří se rozhodnou investovat ve Španělsku. 

Jakou roli v prodejích hrají španělské banky?

Španělské banky vykazovaly v minulosti podobnou funkci jako české banky při koupi nemovitostí, avšak momentálně je situace jiná. Přímo či nepřímo jsou banky vlastníky většiny nemovitostí ve Španělsku, a to především z důvodu masivního krachu developerů.

Důležitá role bank ovšem přichází ve vztahu k cizincům. Pakliže cizinec kupuje nemovitost ve vlastnictví banky, je ochotna poskytnout půjčku či hypotéku ve výši 50 % z ceny nemovitosti.

S jakými společnostmi spolupracujete?

Našim nejdůležitějším partnerem je právě Oliva Nova. Tento areál se začal stavě před více než 40 lety a je takovou španělskou Floridou. V areálu je golfové hřiště, hotel a deset kilometrů chráněné písečné pláže. Dalšími partnery jsou pro nás již zmíněné španělské banky.

Co si od takového kroku slibujete? Bude podle vás velký zájem o nabízené nemovitosti?

Nabízíme unikátní formu investice, poněvadž spojuje vysokou pravděpodobnost výnosu a možnost rekreace. Španělsko je, ač se to možná nezdá, velmi blízko a letenky nejsou drahé. Nečekáme, že nám lidi s nabídkou utrhnou ruce, ovšem zájemce již máme. Slibujeme atraktivní produkt, který mnoho kanceláří nenabízí. Kromě prodeje nemovitostí zajišťujeme také pronájem místních vil a apartmánů, což může být pro mnoho lidí zajímavá forma dovolené. Dokážeme zařídit letenky, transport atd.

Máte nebo plánujete zastoupení i v jiných zemích?

Dceřinné společnosti Darma v současné době působí již ve Španělsku a Rusku – v Kazani a Vologdě. Další expanzi samozřejmě zvažujeme, protože ve Španělských nemovitostech vidíme velký potenciál. Očekáváme zájem například od investorů z jižní Ameriky.

Jak je na tom momentálně realitní trh ve Španělsku?

Španělský realitní trh dosáhl svého maxima v roce 2007 a od té doby ceny klesaly – klesly až o 40 %. Dle našich odhadů je cena nemovitostí na svém minimu a dále klesat nebude. Vzhledem k současném vývoji lze očekávat, že ceny porostou. Tento trend se týká ovšem pouze přímořských nemovitostí, které mají své kupce i mimo Španělsko. Vnitrozemské nemovitosti zůstanou i nadále jen velmi špatně prodejné. O přímořské nemovitosti projevují zájem tradiční kupci (Angličané, Němci, Skandinávci), ale díky cenám také Rusové nebo Jihoameričané. Španělské nemovitosti vyhledávají také Belgičané a Francouzi, kteří dříve dávali přednost Maroku a Turecku.

V čem jsou Češi při kupování nemovitostí jiní než Španělé? 

Španělé realizovali masivní nákupy nemovitostí mezi lety 1998 a 2007, ovšem nyní je jejich kupní síla v oblasti nemovitostí srovnatelná s rokem 1970. Naopak Češi mají oproti Španělům dostatek kupní síly, což vytváří podmínky k nabídce investičních příležitostí například ve Španělsku. Místní realitní trh sice prochází zásadní krizí, ale nemovitosti na pobřeží si dle odborníků nadále zachovají vysokou hodnotu.

Neplánujete byznys i obrátit? Že by vaše firma nabízela nemovitosti v Česku Španělům. 

Španělští investoři v současné době hledají investiční příležitosti v zahraničí, stejně tak v České republice. Investory jsou často stavební a logistické společnosti, které hledají možnosti rozšíření své infrastruktury. V této rovině se španělskými investory v České republice kooperujeme. Co se týče investice Španělů do rezidenčních nemovitostí, tak tam je poptávka takřka nulová.

Luis De Miguel, jednatel realitní kanceláře Darma
 

Luis de Miguel se narodil v roce 1955 ve Valencii. Vystudoval práva, ale v profesním životě se věnuje financím a realitám. V roce 1996 založil společnost BMB GESTION DOCUMENTAL S.L., která v ročně spolu se španělskými bankami vyřídila 120 tisíc hypoték. V roce 2011 prodal svůj podíl nadnárodní společnosti INDRA, v době prodeje jeho společnost dělal roční obrat 134 milionů Euro. Od roku 2005 působí mimo jiné i na českém realitním trhu. Věnuje se nákupům a prodejům pozemků a výstavbě budov. V letošním roce rozšířil svou působnost o nabídku španělských nemovitostí prostřednictvím realitní kanceláře Darma. Ta působí kromě České republiky také ve Španělsku, Rusku a nyní expanduje do Jižní Ameriky a Asie. Hlavním produktem kanceláře je exkluzivní zastupování luxusního resortu Oliva Nova.

 


 

Je vám chladno? Pořiďte si nemovitost ve Španělsku >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Realitní makléř

Jana Zámečníková | 26.10.2016 00:00 Budoucnost Čechů je ve vlastním bydlení

Příznivá ekonomická situace v kombinaci s nízkými úrokovými sazbami nahrává bydlení ve vlastním. Bydlení v pronájmu Češi navíc většinou nevnímají jako definitivní řešení. Svou budoucnost vidí pod vlastní střechou. Od nákupu bytů Čechy neodrazují ani rostoucí ceny nemovitostí. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Petr Zámečník | 25.10.2016 00:00 Daň z nabytí se mění… pozor na smlouvy o prodeji nemovitosti

S účinností od 1. 11. 2016 dochází k významné změně. Daňovým poplatníkem bude nabyvatel. To s sebou ale může přinést komplikace ve smlouvách o prodeji nemovitostí. Jak se vyhnout problémům? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 18.10.2016 08:24

Další články »

Krátké zprávy z Realitní makléř

21.10.2016 15:43 Antimonopolní úřad prověřuje akvizici realitní skupiny CPI Radovana Vítka

Realitní skupina CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka převezme společnost CPI Hotels, která provozuje hotely vlastněné skupinou. Akvizici začal prošetřovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.10.2016 15:08 Paneláky jdou na dračku. Ceny vzrostly již o pětinu

Ceny bytů v panelových domech zdražily za poslední dva roky o 21 procent. Ceny nových bytů přitom vzrostly „pouze“ o 14,3 procenta. Byty v panelácích i přesto zůstávají stále levnější než v cihlových domech či novostavbách. Vyplývá to z údajů portálu Cenovamapa.org. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 14:57 Ceny bytů v Praze mají největší výkyvové rozdíly mezi ostatními srovnatelnými městy

Ceny nových bytů v centru Prahy jsou dvakrát i třikrát dražší než ceny bytů na okraji Prahy. Mezi ostatními srovnatelnými městy se tak v žebříčku umístila Praha na prvním místě. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 10:24 Letošní ročník staveb roku vyhrál tunelový komplex Blanka

Letošního vyhlášení 24. ročníku soutěže o stavbu roku, kterou pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelstvíse v druhém kole zúčastnilo 29 staveb. Porota vybrala za letošní stavbu roku tunelový komplex Blanka. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

12.10.2016 11:23 Inženýrská firma Centroprojekt má nového majitele

Novým majitelem inžnýrské společnosti Centroprojekt, která provádí projektovou dokumentací k novým stavbám se stal holding Andreje Babiše. Hodnota celé transakce nebyla zveřejněná. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (368)
 
Spíše ano. (52)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (60)
 Celkem hlasovalo 527 čtenářů

Nejčtenější články z Realitní makléř za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »