EUR 24.345

USD 23.279

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 15.1 %

EUR 24.345

USD 23.279

Archiv - Krátké zprávy

Jaderná energetika je zpátky ve hře. Vrací se k ní Německo, její podpora roste i v Česku

Píšeme na Investujeme.cz: Energetická krize a soběstačnost mění pohled na „jádro“. V listopadu 2022 německý spolkový sněm podpořil rozhodnutí vlády kancléře Olafa Scholze odložit kvůli energetické krizi trvalé zastavení výroby elektřiny z jádra. Pozitivní nálada beroucí na milost jadernou energetiku je cítit v celé Evropě.

Text: Veronika Hejná

28. 11. 2022

Splátky hypoték už rostou pomaleji než nájmy. Důležitá zpráva pro všechny, kteří plánují bydlet ve vlastním

Tempo růstu splátek hypoték v letošním třetím čtvrtletí výrazně zpomalilo. Zatímco splátka hypotéky (s LTV 80) za nový pražský byt o výměře 60 m² vzrostla ještě ve druhém čtvrtletí o 17 %, ve třetím se už zvýšila o pouhé 1 %. Zato nájem u obdobného bytu rostl v předchozím čtvrtletí podle serveru RealityMIX zhruba o 7 %. Splátky hypoték už tedy rostou pomalejším tempem než nájmy, navíc […]

Text: Veronika Hejná

24. 11. 2022

Vysoké příjmy a důchod, co je dobré vědět v 7 bodech

Píšeme na Investujeme.cz: Nejvíce klesá životní úroveň při odchodu do důchodu lidem s nadprůměrnými příjmy. Při výpočtu starobního důchodu platí, že čím vyšší příjmy, tím je v procentech částka důchodu v porovnání s předchozím příjmem nižší.

Text: Veronika Hejná

24. 11. 2022

Analýza Fidelity International: Oslava šedé hmoty. Technologie měnící emisní budoucnost nemovitostí

Stavební sektor je neudržitelný kvůli velké uhlíkové stopě při výrobě betonu, jednoho z nejpoužívanějších materiálů na světě. Nové technologie však působí revolučně a společně s obnovenou pozorností věnovanou betonářskému a cementářskému průmyslu na konferenci COP7 bychom mohli být svědky přeměny tohoto viníka uhlíkových emisí v něco, co může skutečně přispět ke zlepšení životního prostředí a pomoci s přechodem k uhlíkové […]

Text: Veronika Hejná

23. 11. 2022

Fond-show: Fio globální akciový fond

Píšeme na Investujeme.cz: Portfolio 30-40 akcií s převahou růstových technologických firem. Neúčtuje žádné vstupní poplatky. Je vedený v korunách s měnovým zajištěním.

Text: Veronika Hejná

23. 11. 2022

Objem investic do komerčních nemovitostí za první tři čtvrtletí v CEE regionu vzrostl o 3 %

Objem investic do komerčních nemovitostí dosáhl v regionu CEE za první tři kvartály roku 2022 celkem 7,5 miliardy eur. Za tímto výsledkem stojí jak zesílená investiční aktivita, tak i přesah některých loňských investic do letošního roku. Dle zprávy společnosti Colliers by objem investic mohl do konce roku dosáhnout až na 10 miliard euro.

Text: redakce hypoindex.cz

22. 11. 2022

123465