Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


ČMSS dosáhla v roce 2012 nového rekordního tržního podílu v poskytnutých úvěrech

V roce 2012 Českomoravská stavební spořitelna znovu potvrdila své vedoucí postavení na trhu stavebního spoření a upevnila i svou pozici významného poskytovatele finančních služeb. Ve financování bydlení dosáhla nového historického rekordu, uvedla na trh nové tarify stavebního spoření s nejvýhodnějším úročením na trhu a v produktech z oblastí zajištění na stáří a pojištění dosáhla uzavření již milionté smlouvy. 

V roce 2012 vstoupila Liška do dvacátého roku své úspěšné existence

Ve financování bydlení je ČMSS dlouhodobě nejvýznamnějším hráčem na českém trhu. Od vstupu na český trh do konce roku 2012 si právě do ČMSS lidé přišli pro více než 920 tisíc překlenovacích úvěrů a úvěrů ze stavebního spoření v objemu, který se přibližuje magické třísetmiliardové hranici, tj. v objemu 295 miliard korun. „Největší díl z celkového počtu poskytnutých úvěrů, tedy více než 402 tisíc úvěrů, použili naši klienti na rekonstrukce a modernizace svých domovů. Na objemu poskytnutých úvěrů se naopak největší měrou podílely koupě bytů a rodinných domů. Na tento účel naši klienti vynaložili více než 109 miliard korun,“ konstatoval Manfred Koller

Trhu stavebního spoření opět dominovaly úvěry od Lišky

Podle kvalifikovaných odhadů tržní podíl ČMSS v objemu úvěrů poskytnutých za rok 2012 dosáhl 59 procent. „Vysoký, rekordní tržní podíl za předchozí rok tak dokázala ČMSS ještě zvýšit o 2,8 procentního bodu,“ doplnil místopředseda představenstva ČMSS Manfred Koller. Během dvanácti měsíců roku 2012 poskytla ČMSS svým klientům na bytové potřeby 37 146 překlenovacích úvěrů a úvěrů ze stavebního spoření v celkovém objemu 25 miliard korun.

Úvěrové saldo za uplynulých deset let vzrostlo z 16 miliard korun na 126 miliard korun, což představuje nárůst o 700 procent.

V nových smlouvách zaznamenala na trhu nejlepší výsledky ČMSS

Za dvanáct měsíců roku 2012 uzavřela ČMSS 184 501 nových smluv včetně zvýšení cílové částky u smluv stávajících. Celková cílová částka těchto smluv přitom činila 71,1 miliardy korun.

Podle kvalifikovaných odhadů dosáhla v roce 2012 ČMSS v počtu uzavřených smluv tržního podílu 31,8 procent a v celkové cílové částce uzavřených smluv tržního podílu  36,1 procent.

Na trh Liška úspěšně zavedla zcela nové tarify

V červnu 2012 uvedla ČMSS na trh nové tarify stavebního spoření Variant a Garant. Spořící klienti tak mohou dosáhnout i bez započítání státní podpory ročního zhodnocení až 3,15 %, naopak úvěroví klienti dosáhnou na úvěr ze stavebního spoření s roční úrokovou sazbou pouze 2,95 %.

Kvalitu nových tarifů stavebního spoření dokumentuje i nezávislý časopis dTest. Ve vydání z prosince 2012 porovnával nabídky stavebních spořitelen působících na českém trhu, přičemž srovnával efektivní úrokovou sazbu při měsíční spořicí částce 1700 Kč a době spoření 6 let. Nabídku stavebního spoření ČMSS vyhodnotil jako nejvýhodnější na trhu.

ČMSS je v České republice nejvýkonnější a nevyhledávanější stavební spořitelnou. Za deset let se zvýšil objem spravovaných klientských vkladů z 64 miliard korun na 154 miliard korun, což představuje nárůst o 240 procent.

V cross-sellingových produktech, které stavební spoření a úvěry na bydlení efektivně doplňují, si ČMSS připsala nejlepší, rekordní výsledky

První cross-sellingové produkty začlenila ČMSS do nabídky na sklonku roku 2004 a poté tuto nabídku v souladu s potřebami a záměry klientů plánovitě rozšiřovala. Celkový počet zprostředkovaných smluv cross-sellingových produktů dosáhl jednoho milionu.

V roce 2012 finanční poradci ČMSS v oblastech zhodnocování úspor, zajištění na stáří, pojištění, hypoték, spotřebitelských úvěrů a základních bankovních produktů zprostředkovali uzavření více než 171 tisíc smluv.

ČMSS specialista v oblasti zajištění na stáří

Nový program Liščí penze nabízí od ledna 2013 produkty vhodné pro vytváření finanční rezervy na stáří. Jedná se o stavební spoření s ročním výnosem až 3,15 %, o doplňkové penzijní spoření, investiční životní pojištění a o pravidelné investice do smíšených podílových fondů. Program samozřejmě počítá i s novinkou penzijního systému, tj. důchodovým spořením druhého pilíře.

Klientům a dalším zájemcům je k dispozici na nové webové stránce s adresou www.liscipenze.cz snadno ovladatelná kalkulačka tohoto programu. Stačí zadat výši měsíčně investované částky, pohlaví a věk a kalkulačka nabídne optimální rozložení investice do spořicích produktů k vytvoření potřebné finanční rezervy na penzi.

Už nyní je ČMSS jedním z největších specialistů na zajištění na stáří. Historicky je jedním z největších zprostředkovatelů penzijního připojištění (dnes doplňkové penzijní spoření). V oblasti spořicích produktů si klienti mohou s ČMSS výhodně spořit na budoucnost a navíc je Liška největším poskytovatelem úvěrů na pořízení vlastní nemovitosti. Právě vlastní nemovitost je podle odborníků jedním z nejlepších způsobů zajištění na stáří.

ČMSS dosáhla v roce 2012 nového rekordního tržního podílu v poskytnutých úvěrech >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Stavební spoření

Jana Zámečníková | 24.10.2016 00:01 Stavební spořitelny se přetahují o klienty. Novou zbraní je refinancování

Úvěrům se stále nepřestává dařit a vědí to i stavební spořitelny. Proto vytahují nová esa z rukávů, aby získaly další úvěrové klienty. Potenciál vidí nyní v refinancování úvěrů od jiných stavebních spořitelen. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 17.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Změny se dotknou i stavebních spořitelen

S příchodem prosince začne platit nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Všechny úvěry poskytované stavebními spořitelnami budou nově v tomto zákoně sjednoceny. Stavební spořitelny čeká ale i celá řada dalších změn. Přípravy stavebních spořitelen jsou v plném proudu. Modrá pyramida je ale v předstihu a úvěry podle nových pravidel začne poskytovat dokonce dříve. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 13.09.2016 00:00 Zastaralý bytový fond nahrává stavebním spořitelnám

Bytový fond v České republice je poměrně zastaralý. Není proto divu, že investice směřují právě převážně do jeho obnovy. Téměř polovina poskytnutých úvěrů ze stavebního spoření byla vloni použita na modernizace a údržby bytů a domů. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.09.2016 00:00 Nové bydlení s půjčkou od stavební spořitelny

Potřebujete půjčit na nové bydlení nebo postavit dům? Se zástavou nemovitosti vám půjčí nejen banky, ale i stavební spořitelny. Jsou úvěry na nové bydlení výhodnější u stavebních spořitelen? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 25.08.2016 00:00 Stavební spořitelny lákají na úvěry bez zajištění

Klienti stavebních spořitelen letos uzavírají více smluv než v loňském roce, na druhou stranu ale zpomaluje tempo úvěrování. Stavební spořitelny proto hledají způsoby, jak klienty na úvěry nalákat, úvěry zlevňují. Neváhají ani hledat další způsoby, jak klientovi nabídnout ještě výhodnější podmínky. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 2 / 2 Poslední komentář: 25.08.2016 13:05

Další články »

Krátké zprávy z Stavební spoření

03.10.2016 13:32 Poradci Stavební spořitelny České spořitelny míří do terénu

Nová služba ČS Plus Stavební spořitelny České spořitelny (SSČS) chce nabídnout klientům finanční i nefinanční produkty spojené s bydlením v terénu. SSČS hodlá do konce roku 2018 spolupracovat s 250 poradci. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

27.06.2016 11:39 ČMSS nabízí zajištěné meziúvěry od 1,9 %

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) zlevnila meziúvěry zajištěné nemovitostí podle typu a výše meziúvěru až o 0,4 procentního bodu. Úrokové sazby zajištěných úvěrů lze tedy získat již od 1,9 %. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.05.2016 13:55 Stavební spořitelny sníží od léta úroky

Úroky na stavebním spoření mohou klesnout i o více než polovinu. Stavební spořitelny by ke změně mohly přistoupit již od léta. „Budeme to muset udělat. Předpokládáme, že to bude od července," potvrdil Vladimír Staňura, šéf Českomoravské stavební spořitelny. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 11.05.2016 19:21

12.04.2016 15:03 Stavební spoření odstraní diskriminaci registrovaných partnerů

Vláda se shodla na změně zákona o stavebním spoření, který dosud dikriminoval registrované páry. Zákon nově umožní čerpání úvěru ze stavebního spoření i na bytové potřeby registrovaného partnera. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.03.2016 12:43 Dojde ke zjednodušení výpovědi stavebního spoření nezletilých dětí

Senátoři rozhodli, že po ukončení zákonné šestileté vázací doby spoření nebude potřeba souhlas soudu pro výpověď stavebního spoření nezletilých dětí.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (360)
 
Spíše ano. (51)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (58)
 Celkem hlasovalo 516 čtenářů

Nejčtenější články z Stavební spoření za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 17.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Změny se dotknou i stavebních spořitelen

S příchodem prosince začne platit nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Všechny úvěry poskytované stavebními spořitelnami budou nově v tomto zákoně sjednoceny. Stavební spořitelny čeká ale i celá řada dalších změn. Přípravy stavebních spořitelen jsou v plném proudu. Modrá pyramida je ale v předstihu a úvěry podle nových pravidel začne poskytovat dokonce dříve. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »