Pondělí 18. ledna. Svátek má Vladislav.

Zájem o pronájmy roste. Trh začíná reagovat

Horší dostupnost a obecně menší zájem o hypoteční úvěry má za důsledek rostoucí zájem o pronájmy bytů. Podle realitních odborníků vzrostla poptávka po nájemním bydlení za poslední rok o 15 až 30 procent.

"Zvýšila se poptávka především po středně drahých bytech – za 13 až 17 tisíc korun měsíčně," říká Kateřina Špiláčková z kanceláře Maxima Reality. Rostoucí poptávka se začíná také projevovat v růstu cen pronájmů, což na trh láká další majitelé bytů. A proto zájemci si mohou více vybírat, případně mají naopak šanci o ceně vyjednávat

"Když pronajímatel měsíc nevezme nájemce, přijde o deset až dvanáct tisíc korun. Často si to dobře rozmyslí a sleví pět až sedm procent, tedy zhruba šest tisíc za rok," vysvětluje Marcela Šnajdrová z realitní kanceláře Sting. Větší šance, že majitel sleví, je třeba v případě, kdy nájemník zaplatí za víc měsíců dopředu.

Zájemci o nájmy jsou náročnější než dřív. "U menších bytů chtějí slušné vybavení, větší byty upřednostňují prázdné a vybaví si je vlastním zařízením," popisuje Marcela Šnajdrová.

Zdroj: sReality.cz, iDnes.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

2 komentářů k článku “Zájem o pronájmy roste. Trh začíná reagovat”

 1. KD napsal:

  Hovadina
  Pracuji v RK a myslím si, že tento článek je nesmysl. Je to tlak větších realitních kanceláří uměle vyvinutý. Ceny nájmů šli dolů víc než kdykoliv dřív a ještě chvíli tam zůstanou.
  KD

  1. korektor napsal:

   RE: Hovadina
   Ceny šlY dolů… Tak sepisujete klientům smlouvy?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *