EUR 24.725

USD 22.775

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.9 %

EUR 24.725

USD 22.775

Swiss Life Hypoindex – vývoj

 

Podmínky užívání Swiss Life Hypoindexu: Swiss Life Hypoindex je možné volně šířit pouze s označením „Swiss Life Hypoindex“ a uvedením zdroje „Hypoindex.cz“ (v případě internetových médií s aktivním proklikem na https://www.hypoindex.cz/).


Najděte pomoc s hypotékou

Je dobré nechat si poradit od odborníka. Pomůže vám s celkovým posouzením záměru, pomůže se zhodnocením finančních kritérií, zajistí nejvýhodnější nabídky od několika bank, které budou vyhovovat Vašim požadavkům. Vyhledejte zkušeného konzultanta Swiss Life Select.

Zároveň je dobré ověřit si, že nikde nemáte žádné závazky po splatnosti a nic nebrání tomu, abyste o hypotéku požádali. Je dobré ověřit svou úvěrovou historii předem – to Vám dá možnost případně vše včas napravit.

Ověřte si svou kreditní historii

Portál Hypoindex.cz doporučuje službu NejsemDlužník.cz. O výpis můžete požádat na těchto odkazech:

Výpis pro fyzické osoby

Výpis pro fyzické osoby – podnikatele

Výpis pro právnické osoby

S výpisem, který získáte rychle online, budete mít jistotu, že máte bezproblémovou úvěrovou historii a čerpání hypotéky či jiného úvěru nic nebrání. Výpis obsahuje informace:Související články

Swiss Life Hypoindex květen 2024: Úrokové sazby hypoték (ne)překvapivě stagnují, banky vytvářejí „polštář“

Průměrná nabídková sazba hypoték podle Swiss Life Hypoindexu v květnu zanedbatelně klesla z dubnových 5,57 % p. a. na aktuálních 5,52 %. Zatímco Česká národní banka letos snížila dvoutýdenní repo sazbu už o 1,5 procentního bodu, banky úrokovou sazbu hypotečních úvěrů pouze o půl procentního bodu (podle Swiss Life Hypoindexu). Cesta k levnějším hypotékám, a […]

Text: Milan Vodička

Foto: Swiss Life Select

08. 05. 2024

Swiss Life Hypoindex duben 2024: ČNB dynamicky snižuje úrokové sazby, banky zatím jen kosmeticky

Očekávání se zcela nenaplnilo. Průměrná nabídková sazba hypoték podle Swiss Life Hypoindexu sice o něco klesla, ale… Zatímco Česká národní banka snížila 20. března 2024 dvoutýdenní repo sazbu o pět desetin procentního bodu na 5,75 % p. a., sazby u hypoték následně zdaleka tak výrazně neklesly – v průměru o pouhých pět setin procentního bodu.

Text: Milan Vodička

Foto: Swiss Life Select

05. 04. 2024

Swiss Life Hypoindex březen 2024: Hypoteční sazby stagnují. Další zlevnění hypoték přijde na jaře

Průměrná nabídková sazba hypoték podle Swiss Life Hypoindexu zůstala na začátku března prakticky beze změny. S příchodem astronomického jara by ale měly hypoteční úvěry opět začít zlevňovat. ČNB bude totiž jednat o nastavení základních úrokových sazeb v den jarní rovnodennosti 20. března.

Text: Jana Zámečníková

Foto: Swiss Life Hypoindex

07. 03. 2024