EUR 24.460

USD 23.227

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 8.5 %

EUR 24.460

USD 23.227

07. 12. 2010

0 komentářů

Subjekty:
EKOSPOL

EKOSPOL ohlašuje smělé plány pro příští rok. Zahájí výstavbu 700 nových bytů

 


 

EKOSPOL a.s. prodal za 11 měsíců letošního roku celkem 362 nových bytů, z nichž pouze 73 tvořilo doprodej dokončených bytových projektů. Zbylých 289 nových bytů se prodalo v nově připravovaných projektech ve fázi prodeje či probíhající výstavby. Všechny dokončené byty má EKOSPOL – jako jediný velký developer – prodány.

Výstavba výhradně z vlastních zdrojů a předprodanost atakující hranici 80 %

Již v únoru 2011 bude zahájena výstavba bytového areálu Panorama Kyje II. K dnešnímu dni je z původní nabídky 90 bytů prodáno již 70, což představuje předprodanost téměř 78 % před zahájením výstavby. Na léto je pak naplánováno zahájení výstavby celkem 136 bytů v projektu Nové Měcholupy II. Dva sedmipodlažní bytové domy A a B registrují více než půl roku před zahájením výstavby předprodanost 51,5 %. Není divu – ceny bytů zde začínají na 38 000 Kč/m2 včetně DPH a například byt 3+1 zde zájemci koupí za neuvěřitelných 2,7 mil. Kč.

REKLAMA

Na jaře 2011 pak EKOSPOL zahájí výstavbu druhé etapy projektu Viladomy Uhříněves. Posledních 58 bytů ve třech dvou až třípodlažních viladomech se začne prodávat rovněž od února 2011.

Výstavba všech bytových projektů, kterou EKOSPOL v příštím roce plánuje, bude financována výhradně z vlastních finančních zdrojů. „Právě to, že stavíme z vlastních finančních prostředků a máme za sebou již 36 úspěšně realizovaných projektů, nám v dnešní době přivádí nové zákazníky. Lidé si dnes každého developera pečlivě prověřují, než mu svěří své peníze. A to je dobře,“ říká Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva EKOSPOL a.s.

REKLAMA

Nové bytové projekty půjdou do prodeje ještě v prvním čtvrtletí 2011, stavět by se mělo na podzim

Z důvodu vysokého zájmu o byty v Kyjích a Měcholupech spustí EKOSPOL již v lednu 2011 prodej dalších etap. V projektu Panorama Kyje III nabídne dalších 90 bytů ve dvou čtyřpodlažních viladomech a v Nových Měcholupech III v příštím roce doplní nabídku o nový bytový dům C s celkem 103 byty. Třetí úspěšný projekt s vynikající prodejností, Nový Park Písnice, se také dočká doplnění nabídky. V únoru 2011 půjde do prodeje dalších 108 bytů v druhé etapě projektu. Nové etapy všech tří bytových projektů by se měly začít stavět již na podzim příštího roku.

Díky vynikajícím prodejním výsledkům urychlil EKOSPOL přípravu zbrusu nových bytových projektů, které rovněž začne nabízet počátkem příštího roku a již na podzim plánuje zahájit jejich výstavbu. Půjde o 153 bytů v první etapě bytového areálu Výhledy Barrandov, které nabídnou překrásný výhled na Prokopské a Dalejské údolí z jedné strany a na panorama Prahy z druhé. Druhým novým projektem bude 80 bytů v první etapě bytového areálu Viladomy Dubeč, který nabídne komorní bydlení ve viladomech v oblíbené vilové čtvrti.

Snížená poptávka po stavebních pracích umožňuje u nových projektů nastavit ceny hluboko pod magickou hranicí 50 000 Kč/m2 vč. DPH. A kvalitní byty za tuto cenu jdou na odbyt stejně výborně, jako v době boomu. Ceny ve všech výše jmenovaných projektech proto nepřekročí tuto hranici,“ garantuje Evžen Korec.

REKLAMA

Příští rok poroste poptávka ještě rychleji než letos

Není náhodou, že EKOSPOL plánuje rozšíření nabídky o více než 500 nových bytů právě na začátek příštího roku. „Naše prodejní výsledky dlouhodobě ukazují, že nejvyšší poptávka je mezi kupujícími vždy od začátku roku a trvá až do léta. Naopak nejslabšími obdobími jsou letní prázdniny a Vánoce, kdy mají lidé jiné starosti,“ zdůvodňuje Korec.

Právě v příštím roce by se také naplno měly projevit nové poptávkové stimuly, které prozatím zůstávaly skryty. „Jednak jde o hrozbu sjednocení obou sazeb DPH od roku 2012, která by zvedla ceny bytů skokově až o 10 %. Pražané se také budou připravovat na deregulaci nájemného od roku 2013. Každý si pak rozmyslí, jestli je pro něj výhodnější platit 10 a více tisíc na nájemném, nebo za stejné či menší peníze splácet hypotéku. A konečně – díky utlumené stavební aktivitě v loňském a letošním roce bude na trhu reálný nedostatek malých cenově dostupných bytů. Na trhu zůstanou jen předražené „ležáky“ z období boomu,“ uzavírá Evžen Korec.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%6.1 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%
Historie vývojeDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.