Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


CENTRAL GROUP zahajuje prodej nových bytů v Praze za bezkonkurenční cenu 950.000 Kč

Autor: CENTRAL GROUP | 12.09.2012 14:52 | Kategorie: Realitní makléř | 0 komentářů
Tagy: Měcholupy developeři

Lokalita Javorová čtvrť v Praze 10 – Horních Měcholupech je od 12. září čerstvou novinkou v nabídce CENTRAL GROUP. A pro uvedení této nové lokality na trh přichází firma se zcela bezkonkurenčními cenami, které jsou doslova cenovou revolucí na pražském bytovém trhu. Ceny desítek bytů 1+kk jsou zde jen za 950 tisíc korun. Také větší dispozice jsou zde nyní v nabídce za zcela bezkonkurenční ceny: 2+kk za 1,7 milionu, 3+kk za 2,8 milionu a 4+kk za 3,3 milionu Kč. V přepočtu na metr čtvereční vnitřní podlahové plochy se současné zaváděcí ceny pohybují od 22.700 Kč/m2.

Tyto ceny jsou ALL INCLUSIVE včetně DPH a příslušenství. V naprosté většině případů se jedná  o standardní byty, nikoliv o ateliéry, kterých je v této etapě lokality jen kolem 10%. Všechny byty      i ateliéry jsou zde řešeny ve vysokém standardu provedení a platí pro ně i prodloužená záruka na kvalitu stejně jako v ostatních bytových lokalitách CENTRAL GROUP. A platí zde také stejné platební podmínky. Po podpisu smlouvy stačí uhradit jen 10% ceny a zbytek je možné zaplatit až za 12 měsíců od nastěhování, a to z vlastních zdrojů nebo prostřednictvím hypotéky. V lokalitě Javorová čtvrť se již intenzivně staví a dokončení bytů je garantováno do konce příštího roku.

Podle zveřejněných statistik ČIA NEWS a RealityMix.cz vycházejí průměrné ceny nabízených bytů na pražském trhu na 52.500 Kč za metr čtvereční vnitřní podlahové plochy. Průměrné ceny nových bytů CENTRAL GROUP se současnými zaváděcími slevami vycházejí nyní v Horních Měcholupech na 30.700 Kč/m2 včetně DPH.

Jak je možné dosáhnout takto příznivých cen? „V této pro všechny ekonomicky nelehké době uvádíme na trh zcela novou velkou lokalitu. A chceme ji uvést ve velkém stylu, aby o ní bylo slyšet. Proto jsme se zde rozhodli nasadit v první etapě zcela bezkonkurenční cenovou úroveň. A cenami od 950 tisíc jsme prolomili i psychologickou hranici milionu korun. V první etapě zde pracujeme se zcela minimální ziskovou marží, ale předpokládáme, že nám to vyváží velký objem a rychlost prodejů. Navíc, další etapy už zavedené lokality budou bezpochyby dražší. Do konce roku v Horních Měcholupech platí akční zaváděcí ceny a my počítáme s tím, že za tu dobu tady prodáme alespoň třetinu nabízených bytů,“ říká šéf CENTRAL GROUP Dušan Kunovský.  

Současné bezkonkurenční ceny nových bytů v Horních Měcholupech jsou dány také velmi dobrou výkupní cenou pozemku v této lokalitě a technicky efektivním řešením staveb. CENTRAL GROUP se také podařilo sjednat s vybranou stavební firmou velmi příznivou cenu realizace. A to zejména díky velkému objemu výstavby a výhledu na pokračování dodavatele při realizaci v navazujících etapách. Výhodné dohodě se stavební firmou pomohlo také urychlení postupných úhrad ceny za prováděné stavební práce z volných kapitálových zdrojů CENTRAL GROUP. Ceny stavebních dodávek se z důvodu velkého útlumu stavebnictví snížily za poslední čtyři roky někde až o 30%. To umožňuje developerům nabídnout nyní byty v nově zahajovaných lokalitách za výrazně nižší ceny, než tomu bylo dříve.

V příštích pěti letech plánuje CENTRAL GROUP zařadit do nabídky dalších více než 6100 nových bytů a rodinných domů

Od 12. září zařazuje CENTRAL GROUP do prodeje dalších téměř 500 nových bytů a rodinných domů v pěti lokalitách v Praze. Čerstvou novinkou a největší z nových lokalit je Javorová čtvrť v Horních Měcholupech v Praze 10, kde firma nyní do nabídky zařazuje 304 nových bytů a ateliérů. Dále se do prodeje dostávají další etapy bytů v Letňanech a na Zličíně a další etapy rodinných domů v Pitkovicích a Brandýse.

CENTRAL GROUP je největším prodejcem nového bydlení v České republice a také největším investorem, co se týká nákupů nových pozemků pro rezidenční výstavbu. Největší akvizicí CENTRAL GROUP v letošním roce je koupě pozemků pro výstavbu zhruba 450 nových luxusních bytů s již vydaným stavebním povolením na Kavčích Horách v Praze 4. Veškeré akvizice nových pozemků, jakož i vlastní realizaci a provoz, financuje společnost z vlastních zdrojů bez potřeby bankovních úvěrů. Další dva nákupy velkých pozemkových celků nyní společnost finalizuje s předpokládaným uzavřením smluv v průběhu podzimu.

V příštích pěti letech plánuje CENTRAL GROUP zařadit do prodeje dalších více než 6100 nových bytů a rodinných domů (zhruba 5600 bytů a kolem 500 domů) ve 22 lokalitách v Praze a okolí. Pro tuto výstavbu má již nakoupené pozemky, které jsou zahrnuté v aktuálním územním plánu a probíhají zde schvalovací procesy pro novou rezidenční výstavbu. Pro zhruba 3600 připravovaných bytů a domů má již firma vydaná pravomocná územní rozhodnutí nebo stavební povolení a mohou být tedy ihned zařazeny do prodejní nabídky. Kromě pokračujících etap ve stávajících lokalitách (Zličín, Horní Měcholupy, Pitkovice, Brandýs) jsou do nabídky připraveny lokality v Nuslích, na Žižkově, na Vinohradech, na Kamýku, v Košířích, na Smíchově a ve Vršovicích. A v mnoha dalších lokalitách CENTRAL GROUP nyní probíhají schvalovací procesy pro novou rezidenční výstavbu.

Největší nově připravenou bytovou lokalitou je Rezidence Central Plaza na Žižkově v Praze 3. Zde má CENTRAL GROUP již vydáno pravomocné územní rozhodnutí pro více než 600 nových bytů    a komerční prostory. Jedná se o největší připravený bytový komplex v širším centru Prahy. Objekt se skládá z pěti 18 patrových věží propojených pětipodlažním podstavcem se střešními zahradami. Z většiny bytů bude hezký výhled na panorama staré Prahy nebo do městské zeleně.   

Nejvyšší, exkluzivní segment je zastoupen v připravované nabídce lokalitou Rezidence U Muzea na Vinohradech v klidné zástavbě a přitom jen 150 metrů od Národního Muzea. Tento pozemek      i s projektem a vydaným stavebním povolením převzal CENTRAL GROUP letos a výstavbu zde zahájí na jaře příštího roku. V tomto exkluzivním projektu bude jen 42 bytů ve špičkovém provedení včetně klimatizace a unikátních koupelen. Dům bude obložen kamenem a architekti zde použili řadu velmi moderních designových prvků.

A kdy tyto připravené lokality budou zařazeny do nabídky CENTRAL GROUP? „Velmi záleží na celkovém oživení ekonomiky a tím také rezidenčního trhu. Klienti v dnešní době jednoznačně akcentují cenu. A nejnižších cen je možné dosáhnout jen u velkých bytových projektů mimo centrum. Proto se v rámci nové nabídky v nejbližším období chceme zaměřovat na pokračující etapy našich stávajících větších bytových lokalit. Pro luxusní projekty v širším centru Prahy nyní není ta správná doba. Ale předpokládám, že za dva tři roky se trh posune dál a jejich doba přijde,“ říká šéf CENTRAL GROUP Dušan Kunovský.  

CENTRAL GROUP zahajuje prodej nových bytů v Praze za bezkonkurenční cenu 950.000 Kč >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Realitní makléř

Jana Zámečníková | 26.10.2016 00:00 Budoucnost Čechů je ve vlastním bydlení

Příznivá ekonomická situace v kombinaci s nízkými úrokovými sazbami nahrává bydlení ve vlastním. Bydlení v pronájmu Češi navíc většinou nevnímají jako definitivní řešení. Svou budoucnost vidí pod vlastní střechou. Od nákupu bytů Čechy neodrazují ani rostoucí ceny nemovitostí. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Petr Zámečník | 25.10.2016 00:00 Daň z nabytí se mění… pozor na smlouvy o prodeji nemovitosti

S účinností od 1. 11. 2016 dochází k významné změně. Daňovým poplatníkem bude nabyvatel. To s sebou ale může přinést komplikace ve smlouvách o prodeji nemovitostí. Jak se vyhnout problémům? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 18.10.2016 08:24

Další články »

Krátké zprávy z Realitní makléř

26.10.2016 14:45 Praha hledá kompromis s majiteli pozemků pro stavbu metra D

Hlavní město Praha hledá dohodu s majiteli pozemků, které je potřeba získat pro stavbu metra D. Zvažované vyvlastňování již není na pořadu dne. Místo toho chce město najít kompromis.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

21.10.2016 15:43 Antimonopolní úřad prověřuje akvizici realitní skupiny CPI Radovana Vítka

Realitní skupina CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka převezme společnost CPI Hotels, která provozuje hotely vlastněné skupinou. Akvizici začal prošetřovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.10.2016 15:08 Paneláky jdou na dračku. Ceny vzrostly již o pětinu

Ceny bytů v panelových domech zdražily za poslední dva roky o 21 procent. Ceny nových bytů přitom vzrostly „pouze“ o 14,3 procenta. Byty v panelácích i přesto zůstávají stále levnější než v cihlových domech či novostavbách. Vyplývá to z údajů portálu Cenovamapa.org. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 14:57 Ceny bytů v Praze mají největší výkyvové rozdíly mezi ostatními srovnatelnými městy

Ceny nových bytů v centru Prahy jsou dvakrát i třikrát dražší než ceny bytů na okraji Prahy. Mezi ostatními srovnatelnými městy se tak v žebříčku umístila Praha na prvním místě. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 10:24 Letošní ročník staveb roku vyhrál tunelový komplex Blanka

Letošního vyhlášení 24. ročníku soutěže o stavbu roku, kterou pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelstvíse v druhém kole zúčastnilo 29 staveb. Porota vybrala za letošní stavbu roku tunelový komplex Blanka. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (371)
 
Spíše ano. (53)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (60)
 Celkem hlasovalo 531 čtenářů

Nejčtenější články z Realitní makléř za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »