Pondělí 17. prosince. Svátek má Daniel.

CENTRAL GROUP zahajuje prodej nových bytů v Praze za bezkonkurenční cenu 950.000 Kč

12.09.2012 02:09 Tisková zpráva: CENTRAL GROUP

Tyto ceny jsou ALL INCLUSIVE včetně DPH a příslušenství. V naprosté většině případů se jedná  o standardní byty, nikoliv o ateliéry, kterých je v této etapě lokality jen kolem 10%. Všechny byty      i ateliéry jsou zde řešeny ve vysokém standardu provedení a platí pro ně i prodloužená záruka na kvalitu stejně jako v ostatních bytových lokalitách CENTRAL GROUP. A platí zde také stejné platební podmínky. Po podpisu smlouvy stačí uhradit jen 10% ceny a zbytek je možné zaplatit až za 12 měsíců od nastěhování, a to z vlastních zdrojů nebo prostřednictvím hypotéky. V lokalitě Javorová čtvrť se již intenzivně staví a dokončení bytů je garantováno do konce příštího roku.

Podle zveřejněných statistik ČIA NEWS a RealityMix.cz vycházejí průměrné ceny nabízených bytů na pražském trhu na 52.500 Kč za metr čtvereční vnitřní podlahové plochy. Průměrné ceny nových bytů CENTRAL GROUP se současnými zaváděcími slevami vycházejí nyní v Horních Měcholupech na 30.700 Kč/m2 včetně DPH.

Jak je možné dosáhnout takto příznivých cen? „V této pro všechny ekonomicky nelehké době uvádíme na trh zcela novou velkou lokalitu. A chceme ji uvést ve velkém stylu, aby o ní bylo slyšet. Proto jsme se zde rozhodli nasadit v první etapě zcela bezkonkurenční cenovou úroveň. A cenami od 950 tisíc jsme prolomili i psychologickou hranici milionu korun. V první etapě zde pracujeme se zcela minimální ziskovou marží, ale předpokládáme, že nám to vyváží velký objem a rychlost prodejů. Navíc, další etapy už zavedené lokality budou bezpochyby dražší. Do konce roku v Horních Měcholupech platí akční zaváděcí ceny a my počítáme s tím, že za tu dobu tady prodáme alespoň třetinu nabízených bytů,“ říká šéf CENTRAL GROUP Dušan Kunovský.  

Současné bezkonkurenční ceny nových bytů v Horních Měcholupech jsou dány také velmi dobrou výkupní cenou pozemku v této lokalitě a technicky efektivním řešením staveb. CENTRAL GROUP se také podařilo sjednat s vybranou stavební firmou velmi příznivou cenu realizace. A to zejména díky velkému objemu výstavby a výhledu na pokračování dodavatele při realizaci v navazujících etapách. Výhodné dohodě se stavební firmou pomohlo také urychlení postupných úhrad ceny za prováděné stavební práce z volných kapitálových zdrojů CENTRAL GROUP. Ceny stavebních dodávek se z důvodu velkého útlumu stavebnictví snížily za poslední čtyři roky někde až o 30%. To umožňuje developerům nabídnout nyní byty v nově zahajovaných lokalitách za výrazně nižší ceny, než tomu bylo dříve.

V příštích pěti letech plánuje CENTRAL GROUP zařadit do nabídky dalších více než 6100 nových bytů a rodinných domů

Od 12. září zařazuje CENTRAL GROUP do prodeje dalších téměř 500 nových bytů a rodinných domů v pěti lokalitách v Praze. Čerstvou novinkou a největší z nových lokalit je Javorová čtvrť v Horních Měcholupech v Praze 10, kde firma nyní do nabídky zařazuje 304 nových bytů a ateliérů. Dále se do prodeje dostávají další etapy bytů v Letňanech a na Zličíně a další etapy rodinných domů v Pitkovicích a Brandýse.

CENTRAL GROUP je největším prodejcem nového bydlení v České republice a také největším investorem, co se týká nákupů nových pozemků pro rezidenční výstavbu. Největší akvizicí CENTRAL GROUP v letošním roce je koupě pozemků pro výstavbu zhruba 450 nových luxusních bytů s již vydaným stavebním povolením na Kavčích Horách v Praze 4. Veškeré akvizice nových pozemků, jakož i vlastní realizaci a provoz, financuje společnost z vlastních zdrojů bez potřeby bankovních úvěrů. Další dva nákupy velkých pozemkových celků nyní společnost finalizuje s předpokládaným uzavřením smluv v průběhu podzimu.

V příštích pěti letech plánuje CENTRAL GROUP zařadit do prodeje dalších více než 6100 nových bytů a rodinných domů (zhruba 5600 bytů a kolem 500 domů) ve 22 lokalitách v Praze a okolí. Pro tuto výstavbu má již nakoupené pozemky, které jsou zahrnuté v aktuálním územním plánu a probíhají zde schvalovací procesy pro novou rezidenční výstavbu. Pro zhruba 3600 připravovaných bytů a domů má již firma vydaná pravomocná územní rozhodnutí nebo stavební povolení a mohou být tedy ihned zařazeny do prodejní nabídky. Kromě pokračujících etap ve stávajících lokalitách (Zličín, Horní Měcholupy, Pitkovice, Brandýs) jsou do nabídky připraveny lokality v Nuslích, na Žižkově, na Vinohradech, na Kamýku, v Košířích, na Smíchově a ve Vršovicích. A v mnoha dalších lokalitách CENTRAL GROUP nyní probíhají schvalovací procesy pro novou rezidenční výstavbu.

Největší nově připravenou bytovou lokalitou je Rezidence Central Plaza na Žižkově v Praze 3. Zde má CENTRAL GROUP již vydáno pravomocné územní rozhodnutí pro více než 600 nových bytů    a komerční prostory. Jedná se o největší připravený bytový komplex v širším centru Prahy. Objekt se skládá z pěti 18 patrových věží propojených pětipodlažním podstavcem se střešními zahradami. Z většiny bytů bude hezký výhled na panorama staré Prahy nebo do městské zeleně.   

Nejvyšší, exkluzivní segment je zastoupen v připravované nabídce lokalitou Rezidence U Muzea na Vinohradech v klidné zástavbě a přitom jen 150 metrů od Národního Muzea. Tento pozemek      i s projektem a vydaným stavebním povolením převzal CENTRAL GROUP letos a výstavbu zde zahájí na jaře příštího roku. V tomto exkluzivním projektu bude jen 42 bytů ve špičkovém provedení včetně klimatizace a unikátních koupelen. Dům bude obložen kamenem a architekti zde použili řadu velmi moderních designových prvků.

A kdy tyto připravené lokality budou zařazeny do nabídky CENTRAL GROUP? „Velmi záleží na celkovém oživení ekonomiky a tím také rezidenčního trhu. Klienti v dnešní době jednoznačně akcentují cenu. A nejnižších cen je možné dosáhnout jen u velkých bytových projektů mimo centrum. Proto se v rámci nové nabídky v nejbližším období chceme zaměřovat na pokračující etapy našich stávajících větších bytových lokalit. Pro luxusní projekty v širším centru Prahy nyní není ta správná doba. Ale předpokládám, že za dva tři roky se trh posune dál a jejich doba přijde,“ říká šéf CENTRAL GROUP Dušan Kunovský.  

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.