Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Jarní tipy: Jak oživit vzhled našeho bydlení? Dekory dřeva či živými ploty

13.05.2015 13:06 | Kategorie: Realitní makléř | 0 komentářů
Tagy: živé ploty dekory bydlení

Zatímco příroda se už naplno oděla do jarního hávu, vy stále váháte nad tím, co udělat pro zkrášlení vašeho bytu, domu či zahrady? Vylepšit vzhled našeho bydlení lze při současném výběru bytových doplňků a stavebních či zahradních produktů přitom velmi snadno a rychle. Interiér mohou oživit třeba nové designové tapety, pro exteriér se zase hodí elegantní fasádní omítka a zahradu může zkrášlit například živý plot z angreštových keřů. (Tisková zpráva: Lomax)

Dřevo je zkrátka trendy

Přestože celé odvětví stavebnictví již řadu let stagnuje, obor dřevostaveb si navzdory tomu zachovává svůj pozvolna rostoucí podíl na trhu. Již od roku 2012 platí, že každoročně je u nás zhruba každá desátá stavba postavená ze dřeva a podle odborníků se v nejbližších pěti letech můžeme dostat na 15 % podílu dřevostaveb na stavebním trhu. To vše pochopitelně nahrává tomu, že se se dřevem stále více setkáváme jako s dekorativním prvkem, a to i tam, kde to dříve vůbec nebývalo zvykem. Atraktivního vzhledu tak můžeme dosáhnout třeba u vstupních dveří či garážových vrat. Renomovaní výrobci dnes nabízejí tisíce odstínů pro lakování, široká je také nabídka fólií, které dveřím či garáži poskytnou přirozený vzhled dřeva. „Dekory imitující dřevo z naší základní nabídky jsou laminací nanášeny na vstupní materiál ještě před samotnou výrobou panelu, teprve poté se provádí válcování tvaru sekce a vypěnění panelu. V porovnání s pouhým nanášením folie na již hotové sekce vrat tak zůstává dekor velmi odolný a stálý, proto na něj dáváme záruku 10 let,“ vysvětluje Lubomír Valenta ze společnosti Lomax, která je v tuzemsku největším výrobcem sekčních garážových vrat.

Tento příklad jen dokazuje, jak široký a pestrý je dnes výběr dekorativních doplňků, který dokáže uspokojit i toho nejnáročnějšího zákazníka. O to se výrobci samozřejmě často snaží i jinými způsoby, a proto se zvláště se startem stavební sezóny vyplatí sledovat jejich nabídky, v rámci kterých se dají právě nejrůznější dekory a doplňky velmi výhodně pořídit. Právě na jejich designu je velmi dobře vidět, jak se zvýšily naše nároky na vzhled dříve zdánlivě podružných detailů. „Dá se říct, že třeba garážová vrata byla ještě docela nedávno vnímána jako ryze funkční prvek domu, který měl v prvé řadě přinést bezpečnost a určitý uživatelský komfort. Nyní je ale mnohem více bereme jako součást celkového pohledového dojmu, takže vyžadujeme i patřičné estetické vlastnosti,“ doplňuje Lubomír Valenta ze společnosti Lomax.

Fasáda zůstává vizitkou bydlení

Moderním trendům se přizpůsobuje skutečně všechno a platí to i pro vzhled fasád, které tak i nadále zůstávají hlavní vizitkou našeho bydlení. Dávno je pryč doba, kdy se při realizaci fasád používaly zvlášť omítky a fasádní barvy. Zaběhlou praxí je použití probarvených tenkovrstvých omítek, které se vyrábějí v nepřeberném množství odstínů. Co se jednotlivých druhů týče, nejběžnější jsou omítky akrylátové, silikonové, silikátové a minerální. Ve výčtu však nesmějí scházet ani dříve vyhledávané omítky vápenné a také hliněné, které jsou především pro alternativněji uvažující zákazníky velmi zajímavou variantou. Z hlediska kvality jsou za nejlepší fasádní omítky považovány ty na bázi silikonu, a to pro velmi dobrou prodyšnost, vodoodpudivost, vysokou odolnost vůči UV záření a povětrnostním vlivům. Tyto vlastnosti z nich činí stále vyhledávanější stavební artikl, a to přesto, že jsou obvykle dražší než ostatní typy omítek. Milovníky dřeva ve všech možných imitacích jistě zaujme, že i mezi omítkami si mohou vybrat takové, které dokonale napodobí jejich oblíbený přírodní materiál. U specializovaných prodejců jsou k dostání omítky vytvářející autentickou strukturu dřeva, kterou následně překryje nátěr v libovolném odstínu.

Zahrada jako zóna klidu a relaxace

Zřejmě každý majitel rodinného domu s přilehlým pozemkem si přeje, aby se z něj stala zahrada, krásné a jako stvořené místo pro odpočinek a relaxaci. Zvláště pro českou náturu je neustálá snaha o zkrášlování vzhledu zahrad přímo národním sportem, ve kterém se doslova předháníme v tom, kdo dá svému kousku zeleně originálnější vzhled. Jak říká moudrá rada, pravá krása je skryta většinou v jednoduchosti. Právě mezi taková řešení pro naši jarní zahradu patří výsadba nového živého plotu, který může plnit nejen roli zelené bariéry mezi námi a okolím. Řada zahradních architektů doporučuje realizovat živý plot z keřů s jedlými plody rybízu, angreštu či josty, které nám naši péči oplatí sladkým pochutnáním. Máme-li zahradu umístěnou v čistém prostředí a ne zrovna poblíž rušné silnice, může být ovocný živý plot ideálním oživením, a to hlavně pro naše děti.

Jarní tipy: Jak oživit vzhled našeho bydlení? Dekory dřeva či živými ploty >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Realitní makléř

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 18.10.2016 08:24

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.10.2016 00:00 Nabídka nových bytů nebezpečně klesá, ceny rostou

Prodeje nových bytů v letních měsících bývají tradičně slabší. Jinak tomu nebylo ani letos. Ve třetím čtvrtletí bylo prodáno o téměř třicet procent bytů méně než ve čtvrtletí předchozím. Přesto se nabídka developerů ztenčila na historická minima a ceny mírně vzrostly.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Realitní makléř

21.10.2016 15:43 Antimonopolní úřad prověřuje akvizici realitní skupiny CPI Radovana Vítka

Realitní skupina CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka převezme společnost CPI Hotels, která provozuje hotely vlastněné skupinou. Akvizici začal prošetřovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.10.2016 15:08 Paneláky jdou na dračku. Ceny vzrostly již o pětinu

Ceny bytů v panelových domech zdražily za poslední dva roky o 21 procent. Ceny nových bytů přitom vzrostly „pouze“ o 14,3 procenta. Byty v panelácích i přesto zůstávají stále levnější než v cihlových domech či novostavbách. Vyplývá to z údajů portálu Cenovamapa.org. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 14:57 Ceny bytů v Praze mají největší výkyvové rozdíly mezi ostatními srovnatelnými městy

Ceny nových bytů v centru Prahy jsou dvakrát i třikrát dražší než ceny bytů na okraji Prahy. Mezi ostatními srovnatelnými městy se tak v žebříčku umístila Praha na prvním místě. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 10:24 Letošní ročník staveb roku vyhrál tunelový komplex Blanka

Letošního vyhlášení 24. ročníku soutěže o stavbu roku, kterou pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelstvíse v druhém kole zúčastnilo 29 staveb. Porota vybrala za letošní stavbu roku tunelový komplex Blanka. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

12.10.2016 11:23 Inženýrská firma Centroprojekt má nového majitele

Novým majitelem inžnýrské společnosti Centroprojekt, která provádí projektovou dokumentací k novým stavbám se stal holding Andreje Babiše. Hodnota celé transakce nebyla zveřejněná. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (346)
 
Spíše ano. (49)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (56)
 Celkem hlasovalo 498 čtenářů

Nejčtenější články z Realitní makléř za posledních 14 dní

Zbyněk Drobiš | 06.10.2016 00:00 Sousedské právo: Přestavek v novém občanském zákoníku

Stavba je postavená tak, že přesahuje na malou část cizího sousedního pozemku? Jakým způsobem zákon řeší takovou situaci a jak se mají vypořádat vlastníci sousedních pozemků? Pomoci nám může právní úprava přestavku, kterou vymezuje nový občanský zákoník. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 05.10.2016 00:00 Dostupnost bydlení v Praze je horší než v Mnichově či Vídni

Dostupnost nového bydlení v Praze se zhoršuje. Rostoucí prodeje v kombinaci s klesající developerskou nabídkou bytů ženou ceny vzhůru. Deset průměrných ročních platů na koupi bytu v Praze již nestačí, v Mnichově, Vídni či Bratislavě stále ještě ano. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.10.2016 00:00 Nabídka nových bytů nebezpečně klesá, ceny rostou

Prodeje nových bytů v letních měsících bývají tradičně slabší. Jinak tomu nebylo ani letos. Ve třetím čtvrtletí bylo prodáno o téměř třicet procent bytů méně než ve čtvrtletí předchozím. Přesto se nabídka developerů ztenčila na historická minima a ceny mírně vzrostly.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 03.10.2016 00:00 Ceny bytů rostou. Blíží se další realitní krize?

Ceny bytů od finanční krize rostou. Pražské byty se již dostaly na dosah historických úrovní z roku 2008. Vyplatí se rychle kupovat, nebo spíš počkat na splasknutí bubliny? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Další články »