Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Na první krok k dospělosti si mladí loni vypůjčili v průměru 765 000 korun

Mladí lidé do 35 let čerpali u ČMSS v roce 2012 půjčky v celkové hodnotě více než 12 mld. korun. Úvěr od stavební spořitelny patří mezi touto věkovou skupinou k nejoblíbenějším. Hlavními výhodami je nastavení délky splácení a výše pravidelné splátky.

Snem většiny mladých lidí je osamostatnit se od rodičů a najít si vlastní bydlení. Někteří mají to štěstí, že vytoužený byt zdědí nebo dostanou od prarodičů. Tím ale starosti v obou případech nekončí. Mnohé starší byty mají ještě umakartové jádro, zastaralou kuchyň a původní podlahy. Mladým lidem pak nezbývá nic jiného, než se vrhnout do rekonstrukce. 

„Když jsem po babičce před dvěma roky zdědil byt, tak jsme se s partnerkou zhrozili, kolik na nás čeká práce. Museli jsme vybourat celou koupelnu a nechat vytrhat staré dřevěné podlahy. Potřebovali jsme si vzít půjčku 250 tisíc. Díky nabídce ČMSS jsme si její splátku rozvrhli na 17 a půl roku a měsíčně teď platíme jen 2 433 Kč,“ popisuje své zkušenosti s rekonstrukcí bytu čerstvý absolvent VŠE Petr Šedivý.

Rekonstrukce či modernizace bytu stojí vždy nemalou sumu peněz, která často mnohonásobně převýší rodinné úspory. „Rodiče si tento fakt dobře uvědomují a už od narození potomka se snaží zajistit peníze na jeho budoucí bydlení. Dokládá to podíl dětských smluv ze stavebního spoření, který se stabilně drží na úrovni 17 % všech uzavřených smluv,“ upřesňuje Rostislav Trávníček z ČMSS.

Jednou z předností stavebního spoření je kromě dlouhodobého výhodného spoření také možnost čerpání úvěru. Ten lze použít k financování drobných oprav, větší modernizaci nebo rekonstrukci bydlení. „Skutečně více než polovinu těchto úvěrů lidé v posledních letech využili k rekonstrukci svých domovů. Mladí si dobře uvědomují, že bez jakéhokoliv zajištění mohou získat částku až 500 tisíc korun. Navíc mají možnost úvěr kdykoliv bez sankce předčasně splatit,“ doplňuje Rostislav Trávníček z ČMSS.

Na rozdíl od běžných bankovních půjček lidé znají výši úroku z úvěru ze stavebního spoření již v okamžiku podepsání smlouvy o stavebním spoření. Vyhnou se tak případně vyšší úrokové sazbě sjednané v době, kdy úvěr skutečně potřebují. „Lidé se mohou spolehnout na to, že výši sjednaného úvěru budou moci využít po celou dobu splácení. Tuto částku pak snadno zahrnou do svého měsíčního rozpočtu a dopředu si již dokážou spočítat, zda budou schopni tuto sumu dlouhodobě splácet,“ vysvětluje fungování stavebního spoření Trávníček. 

Aby člověk mohl zažádat o řádný úvěr, musí mít uzavřenou smlouvu o stavebním spoření alespoň dva roky a mít naspořeno 40 % z cílové částky a splnit další podmínky stavební spořitelny. Dobrou zprávou je, že pokud lidé některou z podmínek nestačí splnit, pak mají šanci čerpat překlenovací úvěr. „Úroková sazba překlenovacích úvěrů začíná již od 3,4 % ročně,“ uzavírá Rostislav Trávníček z ČMSS.

Na první krok k dospělosti si mladí loni vypůjčili v průměru 765 000 korun >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Stavební spoření

Jana Zámečníková | 24.10.2016 00:01 Stavební spořitelny se přetahují o klienty. Novou zbraní je refinancování

Úvěrům se stále nepřestává dařit a vědí to i stavební spořitelny. Proto vytahují nová esa z rukávů, aby získaly další úvěrové klienty. Potenciál vidí nyní v refinancování úvěrů od jiných stavebních spořitelen. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 17.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Změny se dotknou i stavebních spořitelen

S příchodem prosince začne platit nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Všechny úvěry poskytované stavebními spořitelnami budou nově v tomto zákoně sjednoceny. Stavební spořitelny čeká ale i celá řada dalších změn. Přípravy stavebních spořitelen jsou v plném proudu. Modrá pyramida je ale v předstihu a úvěry podle nových pravidel začne poskytovat dokonce dříve. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 13.09.2016 00:00 Zastaralý bytový fond nahrává stavebním spořitelnám

Bytový fond v České republice je poměrně zastaralý. Není proto divu, že investice směřují právě převážně do jeho obnovy. Téměř polovina poskytnutých úvěrů ze stavebního spoření byla vloni použita na modernizace a údržby bytů a domů. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.09.2016 00:00 Nové bydlení s půjčkou od stavební spořitelny

Potřebujete půjčit na nové bydlení nebo postavit dům? Se zástavou nemovitosti vám půjčí nejen banky, ale i stavební spořitelny. Jsou úvěry na nové bydlení výhodnější u stavebních spořitelen? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 25.08.2016 00:00 Stavební spořitelny lákají na úvěry bez zajištění

Klienti stavebních spořitelen letos uzavírají více smluv než v loňském roce, na druhou stranu ale zpomaluje tempo úvěrování. Stavební spořitelny proto hledají způsoby, jak klienty na úvěry nalákat, úvěry zlevňují. Neváhají ani hledat další způsoby, jak klientovi nabídnout ještě výhodnější podmínky. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 2 / 2 Poslední komentář: 25.08.2016 13:05

Další články »

Krátké zprávy z Stavební spoření

03.10.2016 13:32 Poradci Stavební spořitelny České spořitelny míří do terénu

Nová služba ČS Plus Stavební spořitelny České spořitelny (SSČS) chce nabídnout klientům finanční i nefinanční produkty spojené s bydlením v terénu. SSČS hodlá do konce roku 2018 spolupracovat s 250 poradci. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

27.06.2016 11:39 ČMSS nabízí zajištěné meziúvěry od 1,9 %

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) zlevnila meziúvěry zajištěné nemovitostí podle typu a výše meziúvěru až o 0,4 procentního bodu. Úrokové sazby zajištěných úvěrů lze tedy získat již od 1,9 %. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.05.2016 13:55 Stavební spořitelny sníží od léta úroky

Úroky na stavebním spoření mohou klesnout i o více než polovinu. Stavební spořitelny by ke změně mohly přistoupit již od léta. „Budeme to muset udělat. Předpokládáme, že to bude od července," potvrdil Vladimír Staňura, šéf Českomoravské stavební spořitelny. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 11.05.2016 19:21

12.04.2016 15:03 Stavební spoření odstraní diskriminaci registrovaných partnerů

Vláda se shodla na změně zákona o stavebním spoření, který dosud dikriminoval registrované páry. Zákon nově umožní čerpání úvěru ze stavebního spoření i na bytové potřeby registrovaného partnera. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.03.2016 12:43 Dojde ke zjednodušení výpovědi stavebního spoření nezletilých dětí

Senátoři rozhodli, že po ukončení zákonné šestileté vázací doby spoření nebude potřeba souhlas soudu pro výpověď stavebního spoření nezletilých dětí.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (378)
 
Spíše ano. (54)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (62)
 Celkem hlasovalo 541 čtenářů

Nejčtenější články z Stavební spoření za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 17.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Změny se dotknou i stavebních spořitelen

S příchodem prosince začne platit nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Všechny úvěry poskytované stavebními spořitelnami budou nově v tomto zákoně sjednoceny. Stavební spořitelny čeká ale i celá řada dalších změn. Přípravy stavebních spořitelen jsou v plném proudu. Modrá pyramida je ale v předstihu a úvěry podle nových pravidel začne poskytovat dokonce dříve. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »