Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Pronájem bytů v Praze se vyplácí– CENTRAL GROUP bude ve velkém pronajímat a stavět nájemní byty

Autor: CENTRAL GROUP | 30.10.2012 14:35 | Kategorie: Realitní makléř | 0 komentářů
Tagy: pronájem byty nájem nemovitost

Od roku 2008 měly ceny nového bydlení v Praze sestupnou tendenci a od té doby se snížily v průměru o 20–30%. Ve srovnání s tím jsou tržní nájmy nových bytů dlouhodobě poměrně stabilní. Výnos z pronájmu se tak nyní díky výrazně nižším pořizovacím cenám nových bytů dostává v Praze na úroveň průměrně 5% ročně. To je zhruba trojnásobek toho, kolik činí výnosy termínových vkladů v bankách. Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi bezpečnou investici, stává se tak postupně vlastnictví a pronájem nových bytů velmi zajímavé i pro velké investory.

A nejen pro ně. Řada lidí se v dnešní složité ekonomické situaci začíná obávat o své úspory, přestává věřit bankám a přemýšlí, jak své peníze bezpečně investovat. „V poslední době si stále více klientů kupuje novou nemovitost ne pro vlastní bydlení, ale jako bezpečnou investici svých úspor. A je to logická úvaha. V historii téměř vždy platilo, že v době velkých krizí bylo nejbezpečnější uložit své úspory do nemovitostí, případně do drahých kovů,“ hodnotí současnou situaci na trhu šéf společnosti CENTRAL GROUP Dušan Kunovský.

Výnos z pronájmu je samozřejmě vždy závislý kromě pořizovací hodnoty bytu zejména také na lokalitě, kvalitě provedení a praktičnosti dispozičního řešení bytu. V této době platí, že nejvyšší výnos je možné dosáhnout při pronájmu hlavně menších bytů a ateliérů. Ekonomická situace a tvrdé konkurenční prostředí na rezidenčním trhu stlačilo ceny nových bytů na samé dno. Developeři a stavební firmy pracují už nyní téměř bez marží nebo jen se zcela minimálním ziskem. Za nižší ceny se jim už nevyplácí rozvíjet další projekty a prodávat nové byty. Na to většina hráčů na nemovitostním trhu reaguje zmrazením připravovaných projektů a čekáním na výrazné oživení trhu a růst cen.

CENTRAL GROUP, který je největším rezidenčním developerem na českém trhu, však přichází s novou strategií. Ceny svých bytů již snižovat nemůže a nebude. Firma již naopak ohlásila plánované zvýšení svých současných akčních cen průměrně o pět procent od ledna příštího roku. Nově však CENTRAL GROUP připravuje výrazný vstup na trh nájemního bydlení. Postupně má v plánu vytvořit portfolio zhruba 1000 nových nájemních bytů v mnoha lokalitách v Praze.

Již od ledna nebo února příštího roku začne firma v rámci testování této její nové strategie nabízet 100 – 200 nových nájemních bytů. A to ve většině jejích lokalit, kde bude mít k dispozici neprodané dokončené byty. „Nyní prodáváme za akční ceny platné jen do Vánoc. Velkou část z dokončených bytů, které se neprodají do tohoto termínu, si ponecháme v našem vlastnictví a budeme je nabízet k pronájmu. Ekonomicky nám to vychází výrazně lépe než případné další snižování cen, kdy bychom se už někde dostávali pod náklady. A zároveň jsou nájemní byty výhodné a bezpečné uložení našich volných finančních prostředků,“ potvrzuje Kunovský.

V příštích letech CENTRAL GROUP připravuje výstavbu nových nájemních bytů ve velkém. Největším připravovaným projektem bude Rezidence Central Plaza v Praze 3 na Žižkově. Zde má CENTRAL GROUP již vydáno pravomocné územní rozhodnutí pro více než 600 nových bytů a komerční prostory. Objekt bude mít pro své rezidenty k dispozici non-stop recepci s bezpečnostní službou a také bezplatné fitness. Zhruba polovina bytů bude určena k prodeji a polovina k pronájmu. Jedná se o největší připravený bytový komplex v širším centru Prahy. Objekt je architektonicky unikátně řešen a skládá se z pěti 18 patrových věží propojených pětipodlažním podstavcem se střešními zahradami. Z většiny bytů bude hezký výhled na panorama staré Prahy nebo do městské zeleně.

Stejně jako při prodeji bytů chce CENTRAL GROUP i při pronájmu pracovat ve velkém a za velmi dostupné ceny. Například zcela nové byty 1+kk plánuje pronajímat v průměru kolem 8 tisíc korun měsíčně a 2+kk průměrně za zhruba 11 tisíc. Všechny byty budou vybaveny zcela novými kuchyňskými linkami, vestavěnými skříněmi, světly a koupelnovými doplňky. Na přání si bude možné pronajmout i kompletní zařízení bytu. Součástí nájemného bude i nadstandardní správcovský servis.

Některé projekty nových nájemních bytů již v Praze existují. Jedná se však většinou o drahé nájemní bydlení zaměřené zejména na velmi movitou klientelu, často ze zahraničí. Například největší ze současných komplexů nových nájemních bytů, Albertov Rental Apartments v Praze 2, má v aktuální nabídce jako nejlevnější byt 1+kk se zařízením za nájemné převyšující 17 tisíc korun měsíčně. To je cenová úroveň diametrálně odlišná od připravované nabídky CENTRAL GROUP. 

„Pro lidi, kteří budou hledat pronájem bytu v Praze, se chceme stát první volbou, kam se obrátí. Tedy stejně, jako je tomu doposud u zájemců o koupi nového bytu v Praze. Podle provedených průzkumů se velká část kupujících prvně seznámí s nabídkou CENTRAL GROUP a následně ji porovnává s ostatními nabídkami na trhu. Věřím, že během příštího roku se nám podaří vybudovat podobnou pozici i v segmentu pronájmu bytů v Praze,“ dodává Kunovský.

 

Pronájem bytů v Praze se vyplácí– CENTRAL GROUP bude ve velkém pronajímat a stavět nájemní byty >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Realitní makléř

Jana Zámečníková | 27.10.2016 00:00 Zájem o nové byty ochabuje, ceny strmě stoupají. Blíží se zlom?

Zájem o nové bydlení v Praze ve třetím čtvrtletí 2016 polevil. Ceny však i nadále pokračují ve spanilé jízdě směrem vzhůru. Průměrná cena za metr čtvereční prodaného bytu se přiblížila hranici 70 tisíc korun. Dostává se trh s novými byty do zlomu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 26.10.2016 00:00 Budoucnost Čechů je ve vlastním bydlení

Příznivá ekonomická situace v kombinaci s nízkými úrokovými sazbami nahrává bydlení ve vlastním. Bydlení v pronájmu Češi navíc většinou nevnímají jako definitivní řešení. Svou budoucnost vidí pod vlastní střechou. Od nákupu bytů Čechy neodrazují ani rostoucí ceny nemovitostí. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 25.10.2016 00:00 Daň z nabytí se mění… pozor na smlouvy o prodeji nemovitosti

S účinností od 1. 11. 2016 dochází k významné změně. Daňovým poplatníkem bude nabyvatel. To s sebou ale může přinést komplikace ve smlouvách o prodeji nemovitostí. Jak se vyhnout problémům? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Realitní makléř

26.10.2016 14:45 Praha hledá kompromis s majiteli pozemků pro stavbu metra D

Hlavní město Praha hledá dohodu s majiteli pozemků, které je potřeba získat pro stavbu metra D. Zvažované vyvlastňování již není na pořadu dne. Místo toho chce město najít kompromis.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

21.10.2016 15:43 Antimonopolní úřad prověřuje akvizici realitní skupiny CPI Radovana Vítka

Realitní skupina CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka převezme společnost CPI Hotels, která provozuje hotely vlastněné skupinou. Akvizici začal prošetřovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.10.2016 15:08 Paneláky jdou na dračku. Ceny vzrostly již o pětinu

Ceny bytů v panelových domech zdražily za poslední dva roky o 21 procent. Ceny nových bytů přitom vzrostly „pouze“ o 14,3 procenta. Byty v panelácích i přesto zůstávají stále levnější než v cihlových domech či novostavbách. Vyplývá to z údajů portálu Cenovamapa.org. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 14:57 Ceny bytů v Praze mají největší výkyvové rozdíly mezi ostatními srovnatelnými městy

Ceny nových bytů v centru Prahy jsou dvakrát i třikrát dražší než ceny bytů na okraji Prahy. Mezi ostatními srovnatelnými městy se tak v žebříčku umístila Praha na prvním místě. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 10:24 Letošní ročník staveb roku vyhrál tunelový komplex Blanka

Letošního vyhlášení 24. ročníku soutěže o stavbu roku, kterou pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelstvíse v druhém kole zúčastnilo 29 staveb. Porota vybrala za letošní stavbu roku tunelový komplex Blanka. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (372)
 
Spíše ano. (53)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (60)
 Celkem hlasovalo 532 čtenářů

Nejčtenější články z Realitní makléř za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »