Pondělí 17. prosince. Svátek má Daniel.

Pronájem bytů v Praze se vyplácí– CENTRAL GROUP bude ve velkém pronajímat a stavět nájemní byty

30.10.2012 02:10 Tisková zpráva: CENTRAL GROUP

A nejen pro ně. Řada lidí se v dnešní složité ekonomické situaci začíná obávat o své úspory, přestává věřit bankám a přemýšlí, jak své peníze bezpečně investovat. „V poslední době si stále více klientů kupuje novou nemovitost ne pro vlastní bydlení, ale jako bezpečnou investici svých úspor. A je to logická úvaha. V historii téměř vždy platilo, že v době velkých krizí bylo nejbezpečnější uložit své úspory do nemovitostí, případně do drahých kovů,“ hodnotí současnou situaci na trhu šéf společnosti CENTRAL GROUP Dušan Kunovský.

Výnos z pronájmu je samozřejmě vždy závislý kromě pořizovací hodnoty bytu zejména také na lokalitě, kvalitě provedení a praktičnosti dispozičního řešení bytu. V této době platí, že nejvyšší výnos je možné dosáhnout při pronájmu hlavně menších bytů a ateliérů. Ekonomická situace a tvrdé konkurenční prostředí na rezidenčním trhu stlačilo ceny nových bytů na samé dno. Developeři a stavební firmy pracují už nyní téměř bez marží nebo jen se zcela minimálním ziskem. Za nižší ceny se jim už nevyplácí rozvíjet další projekty a prodávat nové byty. Na to většina hráčů na nemovitostním trhu reaguje zmrazením připravovaných projektů a čekáním na výrazné oživení trhu a růst cen.

CENTRAL GROUP, který je největším rezidenčním developerem na českém trhu, však přichází s novou strategií. Ceny svých bytů již snižovat nemůže a nebude. Firma již naopak ohlásila plánované zvýšení svých současných akčních cen průměrně o pět procent od ledna příštího roku. Nově však CENTRAL GROUP připravuje výrazný vstup na trh nájemního bydlení. Postupně má v plánu vytvořit portfolio zhruba 1000 nových nájemních bytů v mnoha lokalitách v Praze.

Již od ledna nebo února příštího roku začne firma v rámci testování této její nové strategie nabízet 100 – 200 nových nájemních bytů. A to ve většině jejích lokalit, kde bude mít k dispozici neprodané dokončené byty. „Nyní prodáváme za akční ceny platné jen do Vánoc. Velkou část z dokončených bytů, které se neprodají do tohoto termínu, si ponecháme v našem vlastnictví a budeme je nabízet k pronájmu. Ekonomicky nám to vychází výrazně lépe než případné další snižování cen, kdy bychom se už někde dostávali pod náklady. A zároveň jsou nájemní byty výhodné a bezpečné uložení našich volných finančních prostředků,“ potvrzuje Kunovský.

V příštích letech CENTRAL GROUP připravuje výstavbu nových nájemních bytů ve velkém. Největším připravovaným projektem bude Rezidence Central Plaza v Praze 3 na Žižkově. Zde má CENTRAL GROUP již vydáno pravomocné územní rozhodnutí pro více než 600 nových bytů a komerční prostory. Objekt bude mít pro své rezidenty k dispozici non-stop recepci s bezpečnostní službou a také bezplatné fitness. Zhruba polovina bytů bude určena k prodeji a polovina k pronájmu. Jedná se o největší připravený bytový komplex v širším centru Prahy. Objekt je architektonicky unikátně řešen a skládá se z pěti 18 patrových věží propojených pětipodlažním podstavcem se střešními zahradami. Z většiny bytů bude hezký výhled na panorama staré Prahy nebo do městské zeleně.

Stejně jako při prodeji bytů chce CENTRAL GROUP i při pronájmu pracovat ve velkém a za velmi dostupné ceny. Například zcela nové byty 1+kk plánuje pronajímat v průměru kolem 8 tisíc korun měsíčně a 2+kk průměrně za zhruba 11 tisíc. Všechny byty budou vybaveny zcela novými kuchyňskými linkami, vestavěnými skříněmi, světly a koupelnovými doplňky. Na přání si bude možné pronajmout i kompletní zařízení bytu. Součástí nájemného bude i nadstandardní správcovský servis.

Některé projekty nových nájemních bytů již v Praze existují. Jedná se však většinou o drahé nájemní bydlení zaměřené zejména na velmi movitou klientelu, často ze zahraničí. Například největší ze současných komplexů nových nájemních bytů, Albertov Rental Apartments v Praze 2, má v aktuální nabídce jako nejlevnější byt 1+kk se zařízením za nájemné převyšující 17 tisíc korun měsíčně. To je cenová úroveň diametrálně odlišná od připravované nabídky CENTRAL GROUP. 

„Pro lidi, kteří budou hledat pronájem bytu v Praze, se chceme stát první volbou, kam se obrátí. Tedy stejně, jako je tomu doposud u zájemců o koupi nového bytu v Praze. Podle provedených průzkumů se velká část kupujících prvně seznámí s nabídkou CENTRAL GROUP a následně ji porovnává s ostatními nabídkami na trhu. Věřím, že během příštího roku se nám podaří vybudovat podobnou pozici i v segmentu pronájmu bytů v Praze,“ dodává Kunovský.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.