Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Stavební spořitelny lákají na úvěry bez zajištění

Stavební spořitelny lákají na úvěry bez zajištění

Klienti stavebních spořitelen letos uzavírají více smluv než v loňském roce, na druhou stranu ale zpomaluje tempo úvěrování. Stavební spořitelny proto hledají způsoby, jak klienty na úvěry nalákat, úvěry zlevňují. Neváhají ani hledat další způsoby, jak klientovi nabídnout ještě výhodnější podmínky. (Aktualizováno)

Za prvních sedm měsíců letošního roku uzavřely stavební spořitelny 319 489 nových smluv o stavebním spoření, tedy o devět procent více než ve stejném období loňského roku. Objem  nových úvěrů sice také roste, ale zpomaluje. Do konce července poskytly stavební spořitelny úvěry za 27 miliard korun, což představuje meziroční nárůst pouze o 3,4 procenta.

Rostoucímu zájmu o stavební spoření pomáhají nejen stále klesající úroky na spořících účtech, které ze stavebního spoření činí zajímavější produkt k bezpečnému uložení hotovosti, ale i zjednodušení ukončování smluv nezletilých dětí. Stavební spořitelny ovšem na poskytování úvěrů nezanevřely, klienty lákají na nižší úroky či možnost získat nezajištěný úvěr až do výše jednoho milionu korun.

Nezajištěně, ale omezeně

Výše překlenovacího úvěru bez zajištění nemovitostí se u jednotlivých stavebních spořitelen liší. Nejvyšší úvěr bez zajištění nemovitostí můžete získat u Českomoravské stavební spořitelny (ČMSS, Liška), která navýšila zcela nezajištěný úvěr z 500 tisíc korun až na 900 tisíc korun. „Průměrná sazba spotřebitelských úvěrů se pohybuje kolem 11 procent. Umíme tedy klienty zaujmout nejen výrazně nižší úrokovou sazbou, ale zároveň jim umíme nabídnout vysokou částku bez nutnosti zajištění,“ říká místopředseda představenstva ČMSS Manfred Koller.

Wüstenrot -  stavební spořitelny (WSTS) nabízí úvěr bez zajištění nemovitosti až do výše jednoho milionu korun, do 500 tisíc korun nevyžaduje ani ručitele. Pokud již máte nějaký produkt u WSTS, pak můžete získat úvěr bez zajištění a ručitele až do výše 750 tisíc korun. Modrá pyramida stavební spořitelna (MPSS) poskytuje úvěry zcela bez zajištění do 700 tisíc korun. Pokud máte dostatečné příjmy, tak vám půjčí Raiffeisen stavební spořitelna (RSTS) bez ručitele až 700 tisíc korun a Stavební spořitelna České spořitelny (SSČS, Buřinka) až 800 tisíc korun.

Tabulka 1: Výše překlenovacího bez zajištění nemovitostí

Stavební spořitelna

Výše překlenovacího úvěru bez zajištění nemovitostí

ČMSS

900 000 Kč

MPSS

700 000 Kč

RSTS

700 000 Kč

SSČS

800 000 Kč

WSTS

1 000 000 Kč

Zdroj: Stavební spořitelny

Bez zajištění poskytují stavební spořitelny i řádné úvěry ze stavebního spoření. Úrokové sazby jsou sice nižší, klient ovšem musí naspořit v závislosti na stavební spořitelně 35 až 50 procent cílové částky, získat potřebné hodnotící číslo a navíc může o úvěr zažádat až po dvou letech spoření.

O sazbě rozhoduje spořící výkon

Liška přišla v červenci s novou řadou překlenovacích úvěrů Kredit bez nutnosti zajištění zástavním právem k nemovitosti. Úroky se pohybují od 6,10 procenta u tarifu Kredit Start až po 4,40 procenta u tarifu Kredit Max, po započítání slev za doplňkové pojišťovací produkty lze dosáhnout na sazbu dokonce 3,6 procenta. Kredit Max je v současné době nejlevnějším překlenovacím úvěrem na trhu.

Tabulka 2: Minimální úrokové sazby úvěrů bez zajištění nemovitostí

Stavební spořitelna

Produkt

Minimální úroková sazba

ČMSS

Kredit Start

6,1%

Kredit Plus

5,1%

Kredit Max

4,40%

Úvěr ze stavebního spoření

3,5 %

MPSS

Rychloúvěr

4,99%

Úvěr ze stavebního spoření

3,49%

RSTS

REKOpůjčka

4,59%

Úvěr ze stavebního spoření

3,5%

SSČS

Úvěr od Buřinky

4,55%

Úvěr ze stavebního spoření

2,99%

WSTS

ProBydlení

4,99%

Úvěr ze stavebního spoření

1,99%1)

1) ProÚvěr OY-U
Zdroj: Stavební spořitelny

Získání prémiové úrokové sazby je ale podmíněno spořícím výkonem. Spořící výkon se počítá jako podíl součtu všech úroků a úrokové sazby. Na výhodnější úrokovou sazby tak dosáhnou klienti, kteří spoří u Lišky více a delší dobu.

Požadovaný spořící výkon překlenovacího úvěru Kredit Max začíná od 150 tisíc korun. Klient může spořit pravidelně, ale také například vložit prostředky naráz a výhodnější tarif získat rychleji. ČMSS také umožňuje sečíst výkony více smluv o stavebním spoření, smlouvy nezletilých dětí, ale i smlouvy, který byly ukončeny před třemi lety či dříve.

ČMSS se chce i nadále zaměřovat na hledání možností zvýhodnění úvěrů. „Velkým tématem jsou pro nás nyní např. předschválené úvěry,“ dodává Manfred Koller. U předschválených úvěrů vycházejí banky ze znalosti klienta. V případě, že znají například výši jeho příjmů a transakční či úvěrovou historii, jsou mu schopny nabídnout výhodnější podmínky.

Modrá pyramida láká na úvěry do 100 tisíc korun

Modrá pyramida láká do konce září na akční nabídku překlenovacího úvěru 100 tisíc korun za 840 korun bez zajištění. Akce běží již od začátku srpna. Akční nabídka Modré pyramidy na řádný úvěr ze stavebního spoření za 3,49 procenta poběží až od 15. září a potrvá do 30. září.

Stavební spořiteleny zlevňují většinu svých úvěrů, pozor ale na poplatky. Poplatek za sjednání úvěru ze stavebního spoření nezaplatíte u žádné stavební spořitelny, ale sjednání překlenovacích úvěrů se může někde pěkně prodražit. Například u WSTS zaplatíte dokonce až 30 tisíc korun. Vedení účtu zdarma žádnou samozřejmostí není. Nejvíce si účtuje RSTS, která požaduje 90 korun čtvrtletně. Zdarma vede účet pouze Modrá pyramida u Rychloúvěru.

Tabulka 3: Poplatky za zřízení a vedení překlenovacích úvěrů

Stavební spořitelna

Produkt bez zajištění nemovitostí

Poplatek za sjednání

Poplatek za vedení (ročně)

ČMSS

Kredit Start

1% z objemu meziúvěru

330 Kč

Kredit Plus

0,5% z objemu meziúvěru

330 Kč

Kredit Max

zdarma

330 Kč

Úvěr ze stavebního spoření

zdarma

330 Kč

MPSS

Rychloúvěr

zdarma

zdarma1)

Úvěr ze stavebního spoření

zdarma

300 Kč

RSTS

REKOpůjčka

1 %, min. 1 000 Kč, max. 10 000 Kč

360 Kč

Úvěr ze stavebního spoření

zdarma

360 Kč

SSČS

Úvěr od Buřinky

1 %, min. 1 000 Kč, max. 7 500 Kč

zdarma2)

Úvěr ze stavebního spoření

zdarma

zdarma3)

WSTS

ProBydlení

1 % z cílové částky (min. 900 Kč, max. 30 000 Kč)4)

324 Kč5)

Úvěr ze stavebního spoření

zdarma

324 Kč5)

1)Pro smlouvy o úvěru schválené od 1. 9. 2013, jinak 25 Kč měsíčně 
2) Úhrada 59 Kč měsíčně není uplatňována pro úvěry sjednané od 1. 3. 2013 do odvolání
3) Úhrada 310 Kč není uplatňována pro úvěry sjednané 1. 3. 2013 do odvolání
4) v PÚ-tarifu OF-P akčně zdarma do 31.8.2016
5) pro smlouvy uzavřené od 2.1.2015, jinak 25 Kč měsíčně, v PÚ-tarifu OF-P zdarma
Zdroj: Stavební spořitelny

Stavební spořitelny lákají na úvěry bez zajištění >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Poslední přidané komentáře (celkem 2 komentáře)

Jana Zámečníková | 25.08.2016 13:05
chybne udaje Jakub | 25.08.2016 10:56

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Stavební spoření

Jana Zámečníková | 24.10.2016 00:01 Stavební spořitelny se přetahují o klienty. Novou zbraní je refinancování

Úvěrům se stále nepřestává dařit a vědí to i stavební spořitelny. Proto vytahují nová esa z rukávů, aby získaly další úvěrové klienty. Potenciál vidí nyní v refinancování úvěrů od jiných stavebních spořitelen. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 17.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Změny se dotknou i stavebních spořitelen

S příchodem prosince začne platit nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Všechny úvěry poskytované stavebními spořitelnami budou nově v tomto zákoně sjednoceny. Stavební spořitelny čeká ale i celá řada dalších změn. Přípravy stavebních spořitelen jsou v plném proudu. Modrá pyramida je ale v předstihu a úvěry podle nových pravidel začne poskytovat dokonce dříve. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 13.09.2016 00:00 Zastaralý bytový fond nahrává stavebním spořitelnám

Bytový fond v České republice je poměrně zastaralý. Není proto divu, že investice směřují právě převážně do jeho obnovy. Téměř polovina poskytnutých úvěrů ze stavebního spoření byla vloni použita na modernizace a údržby bytů a domů. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.09.2016 00:00 Nové bydlení s půjčkou od stavební spořitelny

Potřebujete půjčit na nové bydlení nebo postavit dům? Se zástavou nemovitosti vám půjčí nejen banky, ale i stavební spořitelny. Jsou úvěry na nové bydlení výhodnější u stavebních spořitelen? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 19.08.2016 00:00 Rekonstrukce ze svého, nebo s půjčkou?

Většina Čechů nemá změny příliš v lásce, ani do rekonstrukce se nevrhají po hlavě. Zásadnější přestavbu řeší až ve chvíli, kdy je to opravdu nutné. Rozhodnutí o rekonstrukci je ale pouze prvním krokem, důležité je také vyřešit vhodné financování. Kde berou Češi peníze na vylepšení svého bydlení? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 19.08.2016 18:09

Další články »

Krátké zprávy z Stavební spoření

03.10.2016 13:32 Poradci Stavební spořitelny České spořitelny míří do terénu

Nová služba ČS Plus Stavební spořitelny České spořitelny (SSČS) chce nabídnout klientům finanční i nefinanční produkty spojené s bydlením v terénu. SSČS hodlá do konce roku 2018 spolupracovat s 250 poradci. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

27.06.2016 11:39 ČMSS nabízí zajištěné meziúvěry od 1,9 %

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) zlevnila meziúvěry zajištěné nemovitostí podle typu a výše meziúvěru až o 0,4 procentního bodu. Úrokové sazby zajištěných úvěrů lze tedy získat již od 1,9 %. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.05.2016 13:55 Stavební spořitelny sníží od léta úroky

Úroky na stavebním spoření mohou klesnout i o více než polovinu. Stavební spořitelny by ke změně mohly přistoupit již od léta. „Budeme to muset udělat. Předpokládáme, že to bude od července," potvrdil Vladimír Staňura, šéf Českomoravské stavební spořitelny. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 11.05.2016 19:21

12.04.2016 15:03 Stavební spoření odstraní diskriminaci registrovaných partnerů

Vláda se shodla na změně zákona o stavebním spoření, který dosud dikriminoval registrované páry. Zákon nově umožní čerpání úvěru ze stavebního spoření i na bytové potřeby registrovaného partnera. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.03.2016 12:43 Dojde ke zjednodušení výpovědi stavebního spoření nezletilých dětí

Senátoři rozhodli, že po ukončení zákonné šestileté vázací doby spoření nebude potřeba souhlas soudu pro výpověď stavebního spoření nezletilých dětí.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (386)
 
Spíše ano. (54)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (63)
 Celkem hlasovalo 550 čtenářů

Nejčtenější články z Stavební spoření za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 17.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Změny se dotknou i stavebních spořitelen

S příchodem prosince začne platit nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Všechny úvěry poskytované stavebními spořitelnami budou nově v tomto zákoně sjednoceny. Stavební spořitelny čeká ale i celá řada dalších změn. Přípravy stavebních spořitelen jsou v plném proudu. Modrá pyramida je ale v předstihu a úvěry podle nových pravidel začne poskytovat dokonce dříve. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »