Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Stavební spořitelny: Pro velký úspěch prodlužujeme akce

Stavební spořitelny: Pro velký úspěch prodlužujeme akce

„Pro velký úspěch prodlužujeme.“ Tímto heslem se v poslední době zřejmě řídí většina stavebních spořitelen. Novinky byste v jejich nabídkách jen těžko hledali. Prodlužování akčních nabídek do konce října je v módě. Zájem o úvěry je vidět na všech frontách. Stavební spořitelny proto cílí své akce právě na výhodnější půjčky. Trendem je i odpouštění poplatků. (Aktualizováno)

Stále nízké úrokové sazby v kombinaci se zlepšující se ekonomickou situací nahrávají úvěrům. Zvýšeného všeobecného zájmu o půjčky si všimly i stavební spořitelny, které své podzimní akce zaměřují právě na úvěry. Většina stavebních spořitelen své akční nabídky protáhla až do 31. října. Do konce října se tedy žádného většího překvapení zřejmě nedočkáme.

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS, Liška)

ČMSS naplánovala podzimní akci „Úvěrové dny s Liškou“ od poloviny srpna do poloviny září. V rámci podzimní akce nabízí Liška tablet Lenovo jako dárek k úvěru bez zajištění od 150 tisíc korun a možnost vyhrát jeden milion korun na lepší bydlení při správném zodpovězení soutěžní otázky. Překlenovací úvěry bez zajištění jsou navíc zpracovány zdarma.

Výhodnější úrokové sazby překlenovacích úvěrů zajištěných nemovitostí Topkredit a Tophypo získáte u Lišky od 1,99 procenta, resp. 2 procent až do konce září. Za zpracování žádosti zajištěných úvěrů zaplatíte do 30. září tisíc korun.

Liška si oblíbila soutěže. Vítěz soutěže „Milión snů“, která probíhala do 6. září, by měl být znám již za několik týdnů. Sotva skončila jedna soutěž, Liška již ale rozjíždí další. „V tuto chvíli spouštíme online „Soutěž DOMEČEK“ v rámci věrnostního programu www.ziskejteulisky.cz, kde klienti mohou získat ceny v hodnotě 500 tisíc korun,“ uvedl Tomáš Kofroň z ČMSS.

Modrá pyramida stavební spořitelna (MPSS)

Rychloúvěru od Modré pyramidy se daří, od svého představení v roce 2008 si již našel své místo na trhu. V prvním pololetí letošního roku objem poskytnutých Rychloúvěrů dokonce meziročně vzrostl o 93 procent, když MPSS poskytla 3 300 Rychloúvěrů v celkovém objemu 845 milionů korun. Zájem ale podle průzkumu MPSS není u konce, téměř 70 procent dotázaných má v plánu rekonstruovat v příštích dvanácti měsících. Akční nabídku Rychloúvěru nabízí MPSS bez zajištění až do 700 tisíc korun s úrokovou sazbou 4,99 procenta ještě do konce října.

MPSS odpouští také poplatky za zpracování úvěru a ocenění nemovitosti při sjednání Hypoúvěru, ale pouze do konce září. „K mimořádně nízkým úrokovým sazbám přidáváme nyní zpracování úvěru a ocenění hodnoty nemovitosti zdarma. Teď je ten nejlepší okamžik k pořízení vlastního bydlení,“ uvádí Martin Sikora z marketingu Modré pyramidy. Hypoúvěr poskytuje MPSS od 200 tisíc korun až do 100 procent hodnoty nemovitosti s možností rozložení splátek až na 30 let.

Raiffeisen stavební spořitelna (RSTS)

Prodlouženou akci dopřála svým klientům i RSTS, která prodloužila do konce října nejen zvýhodněný úvěr na rekonstrukce REKOpůjčku s úrokovou sazbou od 4,69 procenta, ale také HYPOsplátku s výhodnějším úrokem od 1,95 procenta.

REKOpůjčka financuje nejrůznější modernizace bez zajištění až do výše 700 tisíc korun. Vlastní bydlení zajištěné nemovitostí si u RSTS můžete pořídit s HYPOsplátkou se sníženou úrokovou sazbou, do konce října navíc nemusíte platit poplatek za sjednání úvěru. Pro získání úvěru nejsou podmínkou vlastní úspory a žadatel nemusí být do té doby klientem stavební spořitelny.

RSTS se snaží vábit klienty všemi možnými prostředky. Od září si dokonce připravila nové webové stránky. „Nový web je zpracován v modernější grafice, celkově vzdušnější a více interaktivní. Zároveň jsme se snažili zpřehlednit a vyzdvihnout produktovou nabídku a návštěvníkům stránek usnadnit celkovou orientaci na webu,“ uvedl Lukáš Kopecký, marketingový ředitel Raiffeisen stavební spořitelny.

Stavební spořitelna České spořitelny (SSČS, Buřinka)

Reklamní kampaň Buřinky Palečkovi láká od konce prázdnin na „Úvěr od Buřinky“ bez zajištění za 4,95 procent ročně. Půjčit si ale musíte minimálně 400 tisíc korun a úrokovou sazbu zafixovat na tři roky. Pro velký úspěch akce pokračuje až do konce října.  

Akce Hypoúvěr od Buřinky s úrokovou sazbou od 1,95 procenta běžela dva měsíce během léta. Úspěch Hypoúvěru se odrazil v červenci v historicky nejvyšších objemech zajištěných úvěrů. „Můžeme potvrdit, že v červenci 2015 jsme dosáhli nejvyšší celkové měsíční produkce v úvěrech za rok 2015, v meziročním srovnání se jedná o nárůst 38 %,“ uvedla Klára Pačesová z České spořitelny. Nabídka byla prodloužena o další dva měsíce až do konce října. Podmínkou zvýhodněné sazby je půjčka minimálně jeden milion korun s fixací na tři nebo šest let, výše úvěru nesmí překročit 70 procent hodnoty zastavované nemovitosti (LTV). Do 31. října zájemci získají navíc ještě odhad nemovitosti zdarma.

„Vybraným klientům s 4% a 5% vkladovou smlouvou jsme zvýhodnili podmínky pro získání řádného úvěru. Až do konce října 2015 mohou klienti s těmito smlouvami o stavebním spoření získat řádný úvěr ze stavebního spoření při naspoření alespoň 0,1 % cílové částky a dosažení minimálního bodového ohodnocení 0 bodů,“ uvedla Klára Pačesová. 

Wüstenrot – stavební spořitelna

Půjčku ProBydlení si klienti stavební spořitelny Wüstenrot oblíbili natolik, že jejich objem překročil ke konci srpna jednu miliardu korun, což představuje meziroční nárůst o 140 procent. Wüstenrotu se na poli úvěrů evidentně daří, svou akční nabídku půjček ProBydlení poskytuje zatím do konce září. 

Půjčka je poskytována až do výše jedno milionu korun bez nutnosti zástavy nemovitosti. V průměru si klienti půjčili 335 tisíc korun, v loňském roce to přitom bylo ještě 300 tisíc korun. „Z naší statistiky vyplývá, že v letošním roce investovali klienti 60 % z vyplacených úvěrových prostředků do vylepšení svého bytu nebo rodinného domku,“ říká Dagmar Náhlíková, vedoucí úseku vývoje produktů finanční skupiny Wüstenrot, a dodává: „Peníze vyplácíme klientům předem, což je pro ně výhodné jak s ohledem na nákup nového zařízení, tak úhrady řemeslnických prací. Na doložení faktur a účtenek mají klienti celých 6 měsíců. Další výhodou je, že úroky zaplacené z Půjčky ProBydlení si klienti mohou odečíst z daňového základu.“

Stavební spořitelny: Pro velký úspěch prodlužujeme akce >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Hypotéky

Jana Zámečníková | 26.10.2016 00:00 Budoucnost Čechů je ve vlastním bydlení

Příznivá ekonomická situace v kombinaci s nízkými úrokovými sazbami nahrává bydlení ve vlastním. Bydlení v pronájmu Češi navíc většinou nevnímají jako definitivní řešení. Svou budoucnost vidí pod vlastní střechou. Od nákupu bytů Čechy neodrazují ani rostoucí ceny nemovitostí. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 24.10.2016 00:01 Stavební spořitelny se přetahují o klienty. Novou zbraní je refinancování

Úvěrům se stále nepřestává dařit a vědí to i stavební spořitelny. Proto vytahují nová esa z rukávů, aby získaly další úvěrové klienty. Potenciál vidí nyní v refinancování úvěrů od jiných stavebních spořitelen. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

PR článek | 24.10.2016 00:00 Úrokové sazby aktuálně trhají rekordy. Je třeba se v blízké době bát radikálního navýšení?

V nízkých úrocích si libují všichni, kteří žádají o hypotéku či půjčku, ale pro banky, pojišťovny a penzijní fondy nejsou následky zas tolik příznivé. Mnozí finanční analytici proto varují, že je jen otázkou času, kdy začnou úrokové sazby opět stoupat nahoru a spolu s nimi i hypoteční splátky. Díky tomu se mnoho lidí dostane do problémů, dojde k vynuceným výprodejům a nastane krach cen na poli realit. Ale co když se úrokové sazby v následujících letech významněji nezvednou? Vyplatí se vzít si hypotéku nyní, nebo počkat? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Monika Hrušová | 19.10.2016 00:00 Fincentrum Hypoindex září 2016: Objemy za tři čtvrtletí skoro 160 mld. Kč

Objemy i počty uzavřených hypotečních úvěrů v září znovu rostly. Úrokové sazby naopak poklesly, a jak už je letos tradicí, atakovaly dosavadní rekord. Průměrná úroková sazba v září poklesla na 1,82 procenta. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 17.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Změny se dotknou i stavebních spořitelen

S příchodem prosince začne platit nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Všechny úvěry poskytované stavebními spořitelnami budou nově v tomto zákoně sjednoceny. Stavební spořitelny čeká ale i celá řada dalších změn. Přípravy stavebních spořitelen jsou v plném proudu. Modrá pyramida je ale v předstihu a úvěry podle nových pravidel začne poskytovat dokonce dříve. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Hypotéky

27.10.2016 16:01 U Václavského náměstí vyroste nový developerský projekt

Pražský magistrát stanovil podmínky, podle kterých se budou muset řídit úřady v průběhu stavebního řízení. Mezi těmito podmínkami je i předpoklad šetrného začlenění projektu mezi okolní historické budovy. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

25.10.2016 13:05 Podíl hypoték na investiční byty roste

Poskytnutí hypotéky na investiční byt představuje pro banky větší riziko. Odráží se to i v úroku, který je vyšší než u hypotéky na vlastní bydlení.  Součástí posouzení hypotéky je i započtení budoucích příjmů z pronájmu, které musí majitel zpětně dokládat podepsanou smlouvou s nájemníkem. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

20.10.2016 16:23 Novela zákona o úvěru nebudí u lidí důvěru

Polovina Čechů nedůvěřuje novele zákona o spotřebitelském úvěru. Považují ji za příliš mírnou a nevidí ji jako efektivní. Vyplývá to i z průzkumu vypracovaného pro společnost Fair Credit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

18.10.2016 13:07 Češi mají nejvýhodnější podmínky pro financování nemovitostních obchodů

Levnější úvěry a zároveň delší doba splácení, takové jsou podmínky pro investory do nemovitostí. Podle dvou třetin českých bankéřů by se v příštím roce až roce a půl měl zvyšovat objem realitních úvěrů v jejich portfoliu.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

13.10.2016 13:17 Srbský soud zrušil hypotéku ve švýcarských francích

Srbský vyšší soud v Novém Sadu rozhodl, že hypoteční smlouva uzavřená mezi bankou a klientem ve švýcarských francích je neplatná. Dlužníka zbavil povinnosti zaplatit hypotéku v plné výši 13 milionů srbských dinárů (2,9 milionu korun), doplatit bude muset pouze tři miliony dinárů. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (378)
 
Spíše ano. (54)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (62)
 Celkem hlasovalo 541 čtenářů

Nejčtenější články z Hypotéky za posledních 14 dní

redakce | 14.10.2016 00:00 Luboš Smrčka: Insolvenční praxe soudů se značně liší

„Zabývali jsme se vědeckým zkoumáním věci a na jeho základě jsme dali řadu doporučení, jak by se věc dala řešit lépe, než je řešena nyní,“ říká v rozhovoru Luboš Smrčka, spoluautor knihy Insolvenční řízení. Výsledky vědeckého zkoumání se ale nebudou líbit všem… Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 12.10.2016 00:00 Pojištění vkladů: O peníze z prodeje nemovitosti nepřijdete

Potíže ruské ERB Bank vedou až k výplatě náhrad vkladů. Nabízí se tak otázka: Co když mi na účet přijde vyšší částka a má banka bude mít obdobné problémy? Pojištění vkladů řeší i to. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 17.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Změny se dotknou i stavebních spořitelen

S příchodem prosince začne platit nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Všechny úvěry poskytované stavebními spořitelnami budou nově v tomto zákoně sjednoceny. Stavební spořitelny čeká ale i celá řada dalších změn. Přípravy stavebních spořitelen jsou v plném proudu. Modrá pyramida je ale v předstihu a úvěry podle nových pravidel začne poskytovat dokonce dříve. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Monika Hrušová | 19.10.2016 00:00 Fincentrum Hypoindex září 2016: Objemy za tři čtvrtletí skoro 160 mld. Kč

Objemy i počty uzavřených hypotečních úvěrů v září znovu rostly. Úrokové sazby naopak poklesly, a jak už je letos tradicí, atakovaly dosavadní rekord. Průměrná úroková sazba v září poklesla na 1,82 procenta. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 11.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Dobrá rada nad doporučení

Od prosince začne platit nový zákon o spotřebitelském úvěru. Spotřebitelé se musí připravit na přísun nových informací. Kromě jiných mohou klienti dostávat i radu a doporučení. Jaký je mezi nimi rozdíl? Jaké informace klient obdrží a jak s nimi může naložit? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Další články »