Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Úvěr dva miliony korun... jde to i bez zajištění nemovitostí

Úvěr dva miliony korun... jde to i bez zajištění nemovitostí

Potřebujete vyřešit bytovou situaci nebo si jen postavit saunu? Nemůžete nebo nechcete ručit nemovitostí? Zažádejte si o překlenovací úvěr nebo řádný úvěr ze stavebního spoření bez zajištění nemovitostí. Získat můžete až dva miliony korun.

Překlenovací úvěr bez zajištění nemovitosti

Překlenovací úvěr je možností pro všechny, kteří potřebují peníze okamžitě. Týká se jak klientů, kteří dosud nemají nárok na řádný úvěr ze stavebního spoření, ale také všech ostatních k financování bytových potřeb. Podmínkou je uzavření smlouvy o stavebním spoření.

Překlenovací úvěr je vhodný zejména na rekonstrukci bytu či domu, ale také na nutné vybavení. Například Českomoravská stavební spořitelna (Liška, ČMSS) umožňuje využít 20 procent poskytnutého úvěru i na vybavení domácnosti, tedy na pračku, ledničku, myčku nádobí, ale také třeba na nábytek.

Milion korun na bydlení od Lišky

Českomoravská stavební spořitelna (Liška, ČMSS) přichází v parných srpnových dnech s Úvěrovými dny, které budou probíhat od 17. do 28. srpna. V rámci těchto dnů bude možné získat při sjednání úvěru na bydlení, tedy překlenovacího úvěru i úvěru ze stavebního spoření, až do výše 500 000 korun tablet jako dárek. Tablet Lenovo si Liška připravila pro prvních šest tisíc klientů, kteří podají žádost o úvěr ještě do konce srpna a vyčerpají úvěr do 30. září 2015.

Navíc můžete vyhrát ve slosování jeden milion korun na bydlení. Musíte ale zažádat o úvěr ve výši minimálně 150 000 korun, zaregistrovat se na webových stránkách Získejteulišky.cz a správně zodpovědět jednu otázku do 15. září 2015.

Úvěr bez zajištění nemovitostí až 2 miliony korun

Wüstenrot – stavební spořitelna (WSTS) nabízí Půjčku ProBydlení bez zajištění nemovitostí až do výše jednoho milionu korun. Zcela bez zajištění je úvěr omezen na 500 000 korun, do 700 000 korun budete potřebovat dva řučitele a do jednoho milionu korun je zapotřebí tří ručitelů.

Družstevní byt můžete financovat překlenovacím úvěrem od Wüstenrotu až do výše dvou milionů korun. Podmínkou získání Půjky ProBydlení na družstevní byt je záruka jednoho ručitele a sjednání životního pojištění.

U Lišky je také možné sjednat úvěr úplně bez zajištění do výše 500 000 korun, k úvěru do 700 000 korun je nutný jeden ručitel a k úvěru do 900 000 korun již potřebujete dva ručitele.

Tabulka 1: Výše překlenovacího bez zajištění nemovitostí

Stavební spořitelna

Výše překlenovacího úvěru bez zajištění nemovitostí

ČMSS

900 000 Kč

MPSS

700 000 Kč

RSTS

700 000 Kč

SSČS

800 000 Kč

WSTS

1 000 000 Kč

Poznámka: ČMSS, WSTS nabízí úvěr zcela bez zajištění do 500 tis. Kč, SSČS a Rychloúvěru od MPSS do 300 tis. Kč.

Zdroj: Stavební spořitelny

Bez podpisu manžela či manželky si u Stavební spořitelny České spořitelny (Buřinky) pořídíte úvěr do 300 000 korun. Musíte ale doložit doklady k prokázání účelu úvěru, jako je například výstavba vlastního bydlení, změna nebytového prostoru na bydlení atd. Svobodní mohou získat úvěr bez spoludlužníka nad 300 000 korun v případě, že mají dostatečné příjmy.

Bez zajištění nemovitostí lze i řádně

Řádný úvěr ze stavebního spoření bez zajištění nemovitostí poskytují stavební spořitelny do stejné výše jako překlenovací úvěry bez zajištění. Výhodou úvěru ze stavebního spoření je získání výhodnějších úroků. Na druhou stranu na tento úvěr je potřeba si počkat.

Pro získání úvěru ze stavebního spoření je nutné spořit alespoň dva roky, v závislosti na stavební spořitelně naspořit minimálně 35 až 50 procent cílové částky a dosáhnout potřebného hodnotícího čísla. Pokud nemůžete nebo nechcete čekat, můžete zažádat o překlenovací úvěr. Úrokové sazby úvěrů bez zajištění nemovitostí se liší u jednotlivých stavebních spořitelen.

Výhodnější úroky ještě do konce srpna

Liška půjčí za 6,9 procenta celou požadovanou částku s překlenovacím úvěrem Kredit 100, stačí vložit tisíc korun. Pokud již máte naspořeno nebo vložíte 10 procent z půjčované částky, dostanete úrok 5,9 procenta s překlenovacím úvěrem Kredit 90, musíte mít ale smlouvu o stavebním spoření alespoň 6 měsíců. Ještě výhodnější je úroková sazba (4,4 procenta) s úvěrem Kredit Standard, kde je ale nutné naspořit nebo vložit 35 nebo 45 procent půjčované částky a disponovat smlouvou o stavebním spoření alespoň 6 měsíců. Nabídka je platná do konce prázdnin, tedy do 31. srpna 2015.

Úvěr od Buřinky nabízí úrokovou sazbu 5,45 procenta s fixací na tři roky. Za fixaci na šest let zaplatíte 6,05 procenta a na deset let 6,5 procenta. Bez fixace úrokové sazby vzroste úroková sazba na 6,85 procenta.

Tabulka 2: Minimální úrokové sazby úvěrů bez zajištění nemovitostí

Stavební spořitelna

Produkt

Minimální úroková sazba

ČMSS

Kredit 100

6,90%1)

Kredit 90

5,90%1)

Kredit Standard

4,40%1)

Úvěr ze stavebního spoření

2,95%

MPSS

Rychloúvěr

5,89%

Úvěr ze stavebního spoření

3,49%

RSTS

REKOpůjčka

4,69%3)

REKOpůjčka Expres

4,69%3)

Úvěr ze stavebního spoření

2,99%

SSČS

Úvěr od Buřinky

5,45%2)

Úvěr ze stavebního spoření

2,99%

WSTS

ProBydlení

6,10%

ProBydlení Expres

5,40%

Úvěr ze stavebního spoření

1,99%

1) Nabídka platí do 31. 8. 2015.
2) Úvěr s fixací na tři roky.
3) REKOpůjčka Expres do 500 000 korun, REKOpůjčka do 700 000 korun bez zajištění a dokládání příjmů, úroková sazba následného úvěru ze stavebního spoření 3,5 % ročně

Zdroj: Stavební spořitelny

Prázdniny bez poplatků

Poplatky byly, jsou a budou. Některé stavební spořitelny mají poplatek za sjednání úvěru zdarma standardně ve svých sazebnících, jiné od některých poplatků upouštějí na časově omezené období.

Buřinka prodlužuje poplatkové prázdniny. Klienti neplatí poplatky za správu úvěru po celou dobu splatnosti při sjednání Úvěru od Buřinky, překlenovacího úvěru Trend, Hypoúvěru od Buřinky, nebo úvěru ze stavebního spoření do konce roku 2015. Poplatky za uzavření, správu a vedení úvěrového účtu zrušila do konce roku i Buřinka.

Wüstenrot osvobozuje své klienty od poplatků za zpracování, poskytnutí a vedení Půjčky ProBydlení od začátku prázdnin až do 30. září 2015. U PÚ-tarifu OF-P navíc klient neplatí poplatek za uzavření úvěru k nové smlouvě o stavebním spoření.

Sjednání řádného úvěru ze stavebního spoření nabízejí všechny stavební spořitelny bez poplatků. Liška a Raiffeisen stavební spořitelna (RSTS) si účtují poplatek za vedení úvěrového účtu 330 korun, resp. 360 korun ročně.

Tabulka 3: Poplatky za zřízení a vedení překlenovacích úvěrů

Stavební spořitelna

Produkt bez zajištění nemovitostí

Poplatek za sjednání

Poplatek za vedení (ročně)

ČMSS

Kredit 100

1%, min. 1 000 Kč

330 Kč

Kredit 90

1%, min. 1 000 Kč

330 Kč

Kredit Standard

0,50%, min. 1 000 Kč

330 Kč

Úvěr ze stavebního spoření

zdarma

330 Kč

MPSS

Rychloúvěr

zdarma

zdarma1)

Úvěr ze stavebního spoření

zdarma

300 Kč

RSTS

REKOpůjčka

1%, min. 1 000 Kč max. 10 000 Kč

360 Kč

REKOpůjčka Expres

1%, min. 1 000 Kč max. 10 000 Kč

360 Kč

Úvěr ze stavebního spoření

zdarma

360 Kč

SSČS

Úvěr od Buřinky

zdarma3)

zdarma3)

Úvěr ze stavebního spoření

zdarma

Zdarma3)

WSTS

ProBydlení

zdarma2)

zdarma

Úvěr ze stavebního spoření

zdarma

zdarma

1) Pro smlouvy o úvěru schválené od 1. 9. 2013, jinak 25 Kč měsíčně 
2) Pouze u PÚ-tarifu OF-P, jinak 1 % z cílové částky (min. 900 Kč, max. 30 000 Kč)
3) Úhrada není uplatňována pro úvěry sjednané do 31. 12. 2015

Zdroj: Stavební spořitelny

Může se zdát, že poplatků u stavebních spořitelen postupně ubývá. Některé stavební spořitelny mají rušení poplatků vykompenzováno jinými poplatky. Účtují si například poplatky v řádech desítek korun za papírový výpis z účtu, stovky korun můžete zaplatit za vystavení příslibu úvěru a až tisíce korun za změnu úvěrové smluvní dokumentace na žádost klienta.

Úvěr dva miliony korun... jde to i bez zajištění nemovitostí >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Hypotéky

Jana Zámečníková | 26.10.2016 00:00 Budoucnost Čechů je ve vlastním bydlení

Příznivá ekonomická situace v kombinaci s nízkými úrokovými sazbami nahrává bydlení ve vlastním. Bydlení v pronájmu Češi navíc většinou nevnímají jako definitivní řešení. Svou budoucnost vidí pod vlastní střechou. Od nákupu bytů Čechy neodrazují ani rostoucí ceny nemovitostí. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 24.10.2016 00:01 Stavební spořitelny se přetahují o klienty. Novou zbraní je refinancování

Úvěrům se stále nepřestává dařit a vědí to i stavební spořitelny. Proto vytahují nová esa z rukávů, aby získaly další úvěrové klienty. Potenciál vidí nyní v refinancování úvěrů od jiných stavebních spořitelen. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

PR článek | 24.10.2016 00:00 Úrokové sazby aktuálně trhají rekordy. Je třeba se v blízké době bát radikálního navýšení?

V nízkých úrocích si libují všichni, kteří žádají o hypotéku či půjčku, ale pro banky, pojišťovny a penzijní fondy nejsou následky zas tolik příznivé. Mnozí finanční analytici proto varují, že je jen otázkou času, kdy začnou úrokové sazby opět stoupat nahoru a spolu s nimi i hypoteční splátky. Díky tomu se mnoho lidí dostane do problémů, dojde k vynuceným výprodejům a nastane krach cen na poli realit. Ale co když se úrokové sazby v následujících letech významněji nezvednou? Vyplatí se vzít si hypotéku nyní, nebo počkat? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Monika Hrušová | 19.10.2016 00:00 Fincentrum Hypoindex září 2016: Objemy za tři čtvrtletí skoro 160 mld. Kč

Objemy i počty uzavřených hypotečních úvěrů v září znovu rostly. Úrokové sazby naopak poklesly, a jak už je letos tradicí, atakovaly dosavadní rekord. Průměrná úroková sazba v září poklesla na 1,82 procenta. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 17.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Změny se dotknou i stavebních spořitelen

S příchodem prosince začne platit nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Všechny úvěry poskytované stavebními spořitelnami budou nově v tomto zákoně sjednoceny. Stavební spořitelny čeká ale i celá řada dalších změn. Přípravy stavebních spořitelen jsou v plném proudu. Modrá pyramida je ale v předstihu a úvěry podle nových pravidel začne poskytovat dokonce dříve. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Hypotéky

27.10.2016 16:01 U Václavského náměstí vyroste nový developerský projekt

Pražský magistrát stanovil podmínky, podle kterých se budou muset řídit úřady v průběhu stavebního řízení. Mezi těmito podmínkami je i předpoklad šetrného začlenění projektu mezi okolní historické budovy. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

25.10.2016 13:05 Podíl hypoték na investiční byty roste

Poskytnutí hypotéky na investiční byt představuje pro banky větší riziko. Odráží se to i v úroku, který je vyšší než u hypotéky na vlastní bydlení.  Součástí posouzení hypotéky je i započtení budoucích příjmů z pronájmu, které musí majitel zpětně dokládat podepsanou smlouvou s nájemníkem. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

20.10.2016 16:23 Novela zákona o úvěru nebudí u lidí důvěru

Polovina Čechů nedůvěřuje novele zákona o spotřebitelském úvěru. Považují ji za příliš mírnou a nevidí ji jako efektivní. Vyplývá to i z průzkumu vypracovaného pro společnost Fair Credit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

18.10.2016 13:07 Češi mají nejvýhodnější podmínky pro financování nemovitostních obchodů

Levnější úvěry a zároveň delší doba splácení, takové jsou podmínky pro investory do nemovitostí. Podle dvou třetin českých bankéřů by se v příštím roce až roce a půl měl zvyšovat objem realitních úvěrů v jejich portfoliu.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

13.10.2016 13:17 Srbský soud zrušil hypotéku ve švýcarských francích

Srbský vyšší soud v Novém Sadu rozhodl, že hypoteční smlouva uzavřená mezi bankou a klientem ve švýcarských francích je neplatná. Dlužníka zbavil povinnosti zaplatit hypotéku v plné výši 13 milionů srbských dinárů (2,9 milionu korun), doplatit bude muset pouze tři miliony dinárů. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (378)
 
Spíše ano. (54)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (62)
 Celkem hlasovalo 541 čtenářů

Nejčtenější články z Hypotéky za posledních 14 dní

redakce | 14.10.2016 00:00 Luboš Smrčka: Insolvenční praxe soudů se značně liší

„Zabývali jsme se vědeckým zkoumáním věci a na jeho základě jsme dali řadu doporučení, jak by se věc dala řešit lépe, než je řešena nyní,“ říká v rozhovoru Luboš Smrčka, spoluautor knihy Insolvenční řízení. Výsledky vědeckého zkoumání se ale nebudou líbit všem… Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 12.10.2016 00:00 Pojištění vkladů: O peníze z prodeje nemovitosti nepřijdete

Potíže ruské ERB Bank vedou až k výplatě náhrad vkladů. Nabízí se tak otázka: Co když mi na účet přijde vyšší částka a má banka bude mít obdobné problémy? Pojištění vkladů řeší i to. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 17.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Změny se dotknou i stavebních spořitelen

S příchodem prosince začne platit nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Všechny úvěry poskytované stavebními spořitelnami budou nově v tomto zákoně sjednoceny. Stavební spořitelny čeká ale i celá řada dalších změn. Přípravy stavebních spořitelen jsou v plném proudu. Modrá pyramida je ale v předstihu a úvěry podle nových pravidel začne poskytovat dokonce dříve. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Monika Hrušová | 19.10.2016 00:00 Fincentrum Hypoindex září 2016: Objemy za tři čtvrtletí skoro 160 mld. Kč

Objemy i počty uzavřených hypotečních úvěrů v září znovu rostly. Úrokové sazby naopak poklesly, a jak už je letos tradicí, atakovaly dosavadní rekord. Průměrná úroková sazba v září poklesla na 1,82 procenta. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 11.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Dobrá rada nad doporučení

Od prosince začne platit nový zákon o spotřebitelském úvěru. Spotřebitelé se musí připravit na přísun nových informací. Kromě jiných mohou klienti dostávat i radu a doporučení. Jaký je mezi nimi rozdíl? Jaké informace klient obdrží a jak s nimi může naložit? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Další články »