EUR 24.700

USD 23.056

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.6 %

EUR 24.700

USD 23.056

Text: Jiří Havelka

04. 02. 2011

1 komentář

5 tipů na zajímavé webové stránky

 


 

Online nahlížení do katastru nemovitostí

Jdete po ulici a vidíte zajímavý pozemek nebo stavbu, na které visí nápis "Na prodej", ale nic víc. Jak získat další informace o této nemovitosti, o jeho vlastníkovi? Nejjednodušší způsob je zadat do internetového vyhledávače spojení "nahlížení do katastru nemovitostí" a ten vás odkáže na webové stránky správce databáze nemovitostí v ČR, kterým je Český úřad zeměměřický a katastrální. 

Uživatelé mohou díky této aplikaci (http://nahlizenidokn.cuzk.cz) snadno získat informace o všech nemovitostech na území České republiky a jejich vlastnících, ale také informace o stavu řízení podaných na příslušných katastrálních pracovištích. Aplikace je přístupná zdarma a bez nutnosti registrace. Vyhledávat konkrétní nemovitost může návštěvním buď zadáním přesných údajů o nemovitosti (katastrální území, číslo popisné, list vlastnictví atp.) nebo pomocí mapového rozhraní. 

Tip: více informací o možnostech nahlížení naleznete v článku " Mrkněte se, kdo je vaším sousedem ". I přesto, že webové stránky prošly na podzim loňského roku rekostrukcí, vyhledávání a navigace funguje na obdobných principech, jak je uvedeno ve zmíněném článku.  

Porovnávač cen energií

Partnerský web serveru Nazeleno.cz nabízí objektivní online porovnání cenových nabídek dodávek tepla, plynu, elektrické energie a vody v konkrétní lokalitě. Součástí webu jsou zaroveň praktické rady, jak postupovat při změně dodavatele a nejrůznější rady, jak se vyznat v tarifech tarifech a sazbách účtovaných distributorem energií, ale nabízí také zajímavé tipy, jak snížit náklady na provoz domácnosti. 

Porovnávač cen rozlišuje nabídky jednotlivých dodavatelů podle tarifů odběru energií a do konečné kalkulace započítává také paušální náklady, které odběratel platí za provoz odběrného místa – "za hodiny".

REKLAMA

Tip: Porovnání cen vodného a stočného naleznete v článku " Kam se hrabe plyn a elektřina? Nejvíce zdraží voda ". Porovnání cenových nabídek u dodávek plynu jsme se věnovali v článku " ČEZ nabízí plyn o 5 % levněji. Schyluje se k cenové válce? ". 

Virtuální procházka Prahou a dalšími městy ČR

Společnost Google na svém serveru maps.google.com spustila v květnu 2007 službu Street View, díky které bylo původně možné prohlédnout si ulice světových velkoměst, mezi kterými se ocitla i Praha. V další fázi společnost Google měla v plánu nasnímat také ulice ostatních krajským měst ČR. Bohužel Úřadu pro ochranu osobních údajů shledal aktivitu Street View jako zásah do soukromí obyvatel ČR a společnosti Google odmítl vydat potřebnou licenci, bez které společnost nemůže pokračovat ve snímkování českých měst. Z tohoto důvodu si uživatelé v současnosti mohou problédnou pouze ulice Prahy, části Brna, Olomouce, Ostravy, Mělníka a Českého Krumlova. 

K čemu je to dobré? Služba Steet View se může hodit například lidem hledajícím nové bydlení. Při výběru nemovitosti vás bude určitě kromě ceny, kvality a vybavení nemovitosti bude zajímat také okolí domu a úroveň nabízených služeb v dané lokalitě. Díky této službě můžete okolí vyhlédnuté nemovitosti prozkoumat online z domova a ušetříte čas, který byste věnovali osobní prohlídce, při které byste zjistily, že na daném místě bydlet nechcete.

Tržiště hypoték

Tvůrci portálu www.HonzovaHypoteka.cz, kteří se nechali inspirovat úspěchem portálu bezrealitky.cz, usilují o přímé spojení nabídky a poptávky po úvěrech na bydlení a okamžitou možnost objektivního porovnání jednotlivých variant řešení financování bydlení. Zájemce o úvěr na tomto webu zadá svoji poptávku a odezvou mu budou konkrétní nabídky (registrovaných) poskytovatelů/zprostředkovatelů hypoték či úvěrů ze stavebního spoření.
 
Důležité je, že součástí každé nabídky musí být předem nadefinované parametry řešení jako je např. výše nabízené úrokové sazby, výše poplatků související s vyřízením úvěru apod. Žadatel o úvěr následně může ohodnotit kvalitu služeb poradce, čímž dává určité vodítko při výběru dalším uživatelům tohoto portálu.

REKLAMA

Kam až dosáhne povodeň?

Česká asociace pojišťoven na svých stránkách www.cap.cz bezplatně nabízí aplikaci pro identifikaci povodňových oblastí . Každý návštěvník si díky této službě může pro účely pojištění nemovitosti snadno vyhodnotit nebezpečí výskytu povodní v konkrétní lokalitě na celém území ČR, případně se může podle těchto map orientovat při koupi nemovitosti.

Aplikace vyhodnocuje čtyři rizikové zóny. Za předpokladu, že vlastní klient nemovitost ve vyšší rizikové zóně (2 a více), lze předpokládat navýšení pojistného o rizikový příplatek. Ve 4. zóně se nacházejí nemovitosti, které jsou z hlediska neúnosného rizika výskytu povodní nepojistitelné a nelze na jejich koupi tím pádem ani získat hypoteční úvěr.

Další zajímavé informace a nástroje související alespoň z části s bydlení, vybavením domácnosti apod. naleznete například na stránkách www.odhadonline.cz, což je nástroj pro výpočet ceny nemovitosti. Dříve byla tato služba zdarma, nyní je zpoplatněna 55 Kč. Za svoji originalitu si zaslouží pozornost nedávno spuštěný server www.nevyhazujto.cz. Předměty na tomto serveru jsou nabízeny zadamo, nebo jen za drobnou odměnu (čokoládu, víno atp.). Velmi populární jsou v současnosti také hromadné nákupy se slevou. Na internetu existuje hned několik webů, které tyto akce sledují – www.skrz.czwww.slevin.cz, www.1vstup.cz.

Loading

Vstoupit do diskuze 1 komentář

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.51 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%
Historie vývoje

 

 Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *