Úterý 21. listopadu. Svátek má Albert.

Česká spořitelna snižuje úrokové sazby u hypoték

Monika Lukešová

Některé banky své hypoteční nabídky upravily již koncem prázdnin, jiné vyčkaly až na začátek školního roku. Úrokové sazby od 5. září snížila Česká spořitelna a ČSOB. Hypoteční banka si připravila novou podzimní nabídku.

Česká spořitelna od pondělí 5. září snižuje úrokové sazby u hypotečních úvěrů o 0,3 procentního bodu. Minimální úroková sazba tak začíná na 3,29 %. Česká spořitelna má v České republice nejvíce klientů.
 
Za osm měsíců letošního roku sjednala 10 850 nových hypoték v celkovém objemu 16,7 mld. Kč. V meziročním srovnání tak počet hypoték vzrostl o 143 procent a objem o 141 procent.

Z výsledků za osm měsíců letošního roku je zřejmé, že zájem o hypotéky je opět velký. Nabízíme proto klientům další možnost pořídit si bydlení na hypotéku za výjimečně příznivých podmínek. Hypotéku mohou získat nyní s bezkonkurenční sazbou už od 3,29 %. Navíc hypotéky poskytujeme s pevnou úrokovou sazbou, kterou si klienti mohou zafixovat na delší časové období tří, čtyř a pěti let a zvyšování úrokových sazeb se jich v průběhu zvolené fixace, na rozdíl od variabilní sazby, nedotkne. Variabilní sazba může být lákavá, ale nese s sebou významné riziko, proto by měla být nabízena pouze klientům, kteří jsou schopni i do budoucna platit z rodinného rozpočtu výrazně vyšší splátku než dnešní sjednanou,“ uvedla Veronika Jančová, ředitelka odboru úvěry na bydlení a podnikání České spořitelny. 

Úrokové sazby podle jednotlivých fixací u České spořitelny od 5.září
Fixace na1 rok Fixace na 3 roky Fixace na 5 let
4,09% 3,29% 3,29%

Minimální úrokové sazby jsou úrokové sazby se slevou za splácení z aktivního Osobního účtu ČS, sjednaným pojištěním schopnosti splácet od PČS pro případ smrti, plné invalidity, pracovní neschopnosti a ztráty zaměstnání a v případě fixace na 3-5 let se slevou za úrokové zvýhodnění.

ČSOB také snižuje sazby

Úrokové sazby snižuje také ČSOB, respektive Hypoteční banka. U tříleté fixace jsou od 5. září nižší úrokově sazby o 0,2 %, u pětileté o 0,11 %, u desetileté o 0,1 % a 15leté a delších fixací budou úrokové sazby od 4,59 %. ČSOB také začátkem září zavedla novou akční nabídku pro 10leté fixace ve formě snížení úrokové sazby o 0,3 % s možností sjednat si mimořádnou splátku. Sazba tak u těchto úvěrů je 3,99 %.


Max. výše úvěru z ceny nemovitosti
Úroková sazba u ČSOB v % s fixací na:*
  1 rok 3 roky 5 let
70% 4,14 3,69 3,84
85% 4,34 3,89 4,04
100% 5,24 4,79 4,94
* Úroková sazba je platná za předpokladu sjednání úrokových bonusů za zasílání platu na účet v ČSOB 0,15 % a při uzavření 2 ze 3 pojištění, z nichž alespoň jedno je pojištění úvěru, 0,10 %. K pojištění úvěru máte možnost sjednání pojištění domácnosti nebo pojištění nemovitosti. Nyní navíc akční sleva za zasílání platu na účet ve výši dalších 0,15 % a při uzavření 2 ze 3 pojištění 0,10 %. Akce je platná pro nové hypotéky od 9. května 2011 do odvolání.


Ještě nižší sazby s akční nabídkou Hypoteční banky

Úrokové sazby u hypoték mohou být ještě nižší. Hypoteční banka představuje zvýhodnění úrokové sazby o 0,3 procentního bodu pro vybrané hypoteční úvěry určené na pořízení či výstavbu nového domu nebo bytu, dostupné nejen u Hypoteční banky, ale i v síti Poštovní spořitelny a Českomoravské stavební spořitelny. Do této podzimní akce budou zahrnuty nemovitosti s datem kolaudace objektu od 1. ledna 2009.

Během podzimu očekáváme reakci lidí na potvrzenou změnu sazby DPH v příštím roce, stejně jako chuť využít příznivé úrokové sazby na trhu hypoték,“ říká Jan Sadil, generální ředitel a předseda představenstva Hypoteční banky.

Další novinky:
Některé banky své novinky představily už na začátku září

Hypoteční dny u GE Money Bank

Když si u GE Money Bank požádáte od 12. do 23. září o hypotéku, získáte ji bez poplatku za zpracování a bez poplatku za odhad ceny nemovitosti. Úrokové sazby začínají na 2,99 procenta, ale jen za předpokladu, že si zvolíte hypotéku s variabilní sazbou. Jinak u jednoleté fixace do 85 procent zástavní hodnoty je úroková sazba 3,89 procenta.

Anketa: Kolik jste ochotni zaplatit za vlastní bydlení?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Předchozí článek: «
Následující článek: »

9 komentářů k článku “Česká spořitelna snižuje úrokové sazby u hypoték”

 1. Kalafuna napsal:

  já mám ještě na 13let klid
  Fixoval jsem na 15let v době, kdy úroky byly vysoko, ale nelituju. Můžu sice závidět současné nízké úroky, ale dalších 13let se namusím starat, mám „svý jistý“. Úrok 5,48%

  1. Radek napsal:

   RE: já mám ještě na 13let klid
   Hm… podle mě draze zaplacená jistota.

   1. Nox napsal:

    RE: RE: já mám ještě na 13let klid
    To jeste ukaze cas. Taky muze prijit doba, kdy budou uroky pres 10 procent…

    1. God of Mortgage napsal:

     RE: RE: RE: já mám ještě na 13let klid
     Pokud by přišla doba, kdy budou úroky 10% tak bychom byli za vodou 😀 To by znamenalo vysokou cenu peněz vysokou inflaci, vyšší mzdy… atd. zkrátka taková doba může přijít nejdříve za 10 let, jestli vůbec. Takže může mít klid s fixací na 15 let, každopádně je to dost drahá jistota.

     1. Kalafuna napsal:

      já mám ještě na 13let klid
      Tenkráte to byl skvělý úrok, když na 5let dávali 4,99%. Tak na 15 let to bylo s úrokem 5,48% skvělé. Tenkrát! A TO JSEM REFINANCOVAL!!! Co jsem měl dělat jiného, když mi původní banka nabídla 6,6% na 3 roky?

     2. Radek napsal:

      RE: já mám ještě na 13let klid
      Jaká banka vám nabídla 6,6%? Nebyla to ČS?

     3. Kalafuna napsal:

      RE: RE: já mám ještě na 13let klid
      Nebudu konkrétní, ale je to při konci fixace „nepořádek“, co si banky dovolí. Možná ne každá… Znáte nějakou banku, která při ukončení fixace „nenatahuje“ úrok???

     4. SoikaMan napsal:

      RE: RE: RE: já mám ještě na 13let klid
      Já tedy ne. Nám nabídla UCB letos v červnu sprostých 4,7%. Nakonec jsme se domluvili na refinancu u Wustu s úrokovou sazbou o 1% nižší.

      Nicméně fixovat sazbu na 15 let je podle mě naprostá bláznovina. 😮

     5. Kalafuna napsal:

      já mám ještě na 13let klid
      Podle mě, kdo nezafixuje na delší dobu, vystavuje se neskutečnému hazardu s vlastní střechou nad hlavou. Už teď jsou rodinné rozpočty napjaté! Někomu může za cca 10let stoupnout úroky tak, že může udělat svému domu PÁ PÁ LÁLA… a může jít na podnájem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *