EUR 24.700

USD 22.902

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.6 %

EUR 24.700

USD 22.902

Dlužníkem snadno a rychle. Zjistěte si, zda náhodou nejste v registru

 


 

Do negativního registru se můžete dostat nejen tím, že si půjčíte na rekonstrukci bytu nebo na nové auto, ale i pozdním splacením složenek a různých pohledávek. V registru také nejsou jen lidé, kteří dluží statisíce. Záznam můžete mít i v případě, že nezaplatíte účet za telefon.

Do pozitivního registru vás zapíší, i když o půjčku jen žádáte. Pokud vám úvěr bankovní nebo nebankovní společnost následně neschválí, z registru se vaše údaje vymažou až po půl roce. Pokud si nejste jisti, jestli jste dlužníkem, či nikoli, můžete požádat o výpis z registru dlužníku.

SOLUS je zájmové sdružení právnických osob na ochranu leasingu, úvěrů a dalších vybraných služeb poskytovaných spotřebitelům, podnikatelům a právnickým osobám. Členské společnosti si zde navzájem poskytují data o klientech, kteří neplnili své smluvní závazky.Členy sdružení SOLUS jsou bankovní i nebankovní společnosti. Momentálně má sdružení SOLUS má 38 členů, z toho 17 nebankovních finančních společností, 11 bank, 3 stavební spořitelny, 4 mobilní operátory, 2 energetické společnosti a 1 velkoobchodní řetězec.

Počet dlužníků po splatnosti rok od roku stoupá, nicméně vnímáme zpomalování tohoto trendu – registr se zcela nepochybně přiblížil hranici své naplněnosti u unikátních klientů,“ uvádí tajemník sdružení SOLUS Jan Stopka.

Zda dlužíte, zjistíte i během minuty

Výpis z registru SOLUS můžete získat i formou SMS. Nejprve musíte zažádat o tzv. SIN (Solus identification number).  Tento osmimístný kód slouží k identifikaci a umožňuje ověřit si aktuální stav závazků. Vygenerování trvá zhruba dva dny a cena je 90 korun (9 Kč za vygenerování kódu SIN, 66 Kč poštovné a poplatek za dobírku – výhradně jen do vlastních rukou adresáta a 15 Kč DPH v zákonné výši).

Samozřejmě si můžete zažádat o klasický výpis z registru. Ten vás přijde na 209 korun. Náklady na výpis jsou 100 korun, 74 korun je za poštovné (výhradně do vlastních rukou) a 35 korun činí DPH v zákonné výši.

Splacením dluhu se z registru nevymaníte

Ze spárů registru dlužníků se nedostanete tím, že splatíte své dluhy. Osobní údaje, včetně informace o úhradě dlužné částky o splatnosti, kvůli které jste byli do registru zařazeni, jsou uloženy po dobu tří let.  Po třech letech jsou veškeré údaje automaticky vymazány.

Kromě sdružení SOLUS ještě existují bankovní (CBCB) a nebankovní (LLBC) registry. Zda máte u nich záznam, se dozvíte tak, že si z jejich internetových stránek stáhnete žádost o výpis, vyplníte ho a opatříte úředně ověřeným podpisem. Na Vítěznou pláň na Prahu 4 pak formulář můžete zanést nebo poslat.

Výpis můžete získat na počkání, ale samozřejmě si připlatíte. Expresní vyhotovení stojí 200 korun – 100 Kč dáte za výpis a dalších 100 Kč za expres. Pokud si tyto informace necháte zaslat poštou, samozřejmě ještě zaplatíte poštovné.

Pokud na výpis zas tak nespěcháte, zaplatíte jen 100 korun při osobní vyzvednutí. Výpis vašich dluhů se vám dostane do rukou do 30 dnů.

SOLUS nově spouští i Pozitivní registr

Pozitivní registr má sloužit k tomu, aby klient mohl dokázat, že poctivě dodržuje stávající závazky. Tento registr by měl tak pomoci k lepšímu posouzení bonity například při žádosti o poskytnutí hypotéky

"Pozitivní registr přináší o klientovi kompletní informaci. Zjednodušeně řečeno, pokud záznam v Negativním registru ukazuje na aktuální nebo nedávnou neschopnost dostát smluvnímu závazku, pak pozitivní záznam v Pozitivním registru ukazuje, že se klient při plnění svých dosavadních závazků osvědčil,“ vysvětluje Luděk Čermák, předseda Rady sdružení SOLUS. Neplatí to ale stoprocentně, jak dodává: „Pozitivní registr může na klienta prozradit i to, že sice všechny své stávající závazky doposud plní řádně, ale má jich tolik, že je nepravděpodobné, aby s ohledem na svůj disponibilní příjem uvedený v žádosti zvládl další. Odpovědné úvěrování je jednou z hlavních priorit členů sdružení SOLUS.“

V pilotním provozu si Pozitivní registr mohli vyzkoušet klienti společností Home Credit a Cetelemu.

Statistika
K 30. 6. 2011 bylo v negativním registru SOLUS evidováno 975 tisíc osob – spotřebitelů a dlužná částka po splatnosti dosahovala téměř 35 mld. Kč (v registru IČ, kde jsou podnikatelé a právnické osoby, byl záznam o 65 tisících osob s celkovou dlužnou částkou kolem 4 mld. Kč).

Loading

Vstoupit do diskuze 29 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.51 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%
Historie vývoje

 

 Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • JAROMÍR FARKAŠ

  19 prosince, 2012

  mam něke dluhi

  Odpovědět

 • JAROMÍR FARKAŠ

  19 prosince, 2012

  mam nake dluhy

  Odpovědět

 • solar

  7 února, 2013

  Fakci to je jasne cikan ma dluh u sveta.

  Odpovědět

 • Kamil

  25 dubna, 2013

  Jestli jste v registru si můžete ověřit na webu http://www.dluzis.cz/re­gistr-dluzniku/

  Odpovědět

 • sipoš martin

  26 dubna, 2013

  jsem v dlužnikách

  Odpovědět

 • petr fuksa

  26 května, 2013

  vazena spolecnost,zadam vas o informaci proc a jak dlouho jsem ve vasem registru,zaroven bych chtel dotaz zda mne muzete tento zapis zrusit,,dost mne to blokuje v mem osobnim zivote,,dekuji s pozdravem petr fuksa stasov 190 policka 57201 c t, 736607282

  Odpovědět

 • Miroslava Hrušková

  29 července, 2013

  U koho jsem dlužníkem?

  Odpovědět

 • tomas

  5 srpna, 2013

  sem dluznik

  Odpovědět

 • Roman Lamser

  9 října, 2013

  Co je to muska jenom zlata ??? Vypadnout konecne s teto bananovky a usadit se ve Svycarsku nebo v USA a uz se tady nikdy do smtri nevratit…! Vsem vrele doporucuji ! AMEN SOLUS !

  Odpovědět

 • monika galiova

  12 října, 2013

  od roku 2011 uz nemam zadne dluch jsem jeste v regisrtu?

  Odpovědět

 • Martina

  5 listopadu, 2013

  jo jo taky dlužim

  Odpovědět

 • Gábor Bello

  7 listopadu, 2013

  Jak mě může někdo někam napsat že jsem dlužník,a nebo kolikrát jsem si žádal o půjčku.To nemá žádnou oporu v zákoně.Těmto­zakládajícím frajírkům asi někdo zatopí.Nebo se na tento,rejstřík nevstahuje zákon oochraně osobních dat?Nikdo ani zákonodárci nekonají ,až se někdo naštve,to dá k soudu a uvidíme na jaký straně je pravda.Aspon doufam.

  Odpovědět

 • roman kudrac

  19 ledna, 2014

  Dluh.

  Odpovědět

 • jan zubryckyj

  27 února, 2015

  komu dlužím ?

  Odpovědět

 • Petr

  30 července, 2015

  Jsem z toho zoufalém.Je mi skoro 50 a chtěl bych mít už od všeho klid, pomocí se člověka v dnešní době nedovolá a i když dnes máte dluhy které nejsou z vaší strany způsobené tak se s vámi nikdo nechce bavit.

  Odpovědět

 • Vladislava Dvořáková

  18 srpna, 2015

  exekuce na dům

  Odpovědět

 • Milan Leško

  4 ledna, 2016

  Chtěl bych zjistit zda jsem v bankovnim i nebankovnim registru SOLUS i jiné.Pokud ano mohli byste mě poslat zpravu o dluhu na email: milan.lesko@cen­trum.cz děkuji

  Odpovědět

 • Petra

  9 ledna, 2016

  http://www.kon­trolaexekuce.cz zkuste tady…

  Odpovědět

 • Petronela

  9 ledna, 2016

  Existuje i takoví registr http://jaknare­gistry.cz/exe­kucni-slovnik/nebankovni-registr-klientskych-informaci/ Nevím zda Vám to pomůže

  Odpovědět

 • Lev Radek

  29 ledna, 2016

  prosim o zjisteni jestli nejsem v solusu

  Odpovědět

 • lisak

  10 března, 2016

  Solus,exekuto­ři,soudy atd. To je jen jedna banda zlodějská. Tento svět, ve kterém žijem, je bohužel jen o okrádání pracujícíh lidí.Vše je propojeno, soudci schvalují (at oprávněné či neoprávněné)e­xekuce, tím dostanou provizi od exekutora dle výšše dlužné částky, to je veřejné tajemnství.Pokud se dovíte o exekuci,která není oprávněná, soud ani nikdo jiný s tím nic neudělá.Jak jsem se dozvěděl od soudu,ten je jen na schvalování exekucí,jakmile jí jednou máte,není možné ji zastavit, i když jsem dával důkaz,nikdo s tím nic neudělá. Stát jen k tomu přihlíží a nenasytní exekutoři bohatnou na náš úkor. Je to pěkná svinárna a celý stát je v čr, svině zlodějská,tak jako všichni co se na tom podílí.

  Odpovědět

 • Petr Tonkovič

  7 dubna, 2016

  Kolik dluzim?

  Odpovědět

 • Marek Somr

  12 prosince, 2016

  Jsem dluznik?

  Odpovědět

 • Roman

  3 dubna, 2017

  D

  Odpovědět

 • Robin

  28 října, 2017

  Existují ale i rychlé půjčky bez registru, sice se vyznačují vyšším úrokem, ale asi nemáte moc na výběr.

  Odpovědět

 • Iveta Fialova

  15 října, 2018

  Dobrý den chtěla bych poradit jak si vyřídit v které společnosti jsem dlužná a jak se dostat zteho budu ráda kdyby stě mi poradil jak zteho ven děkuji Fialová

  Odpovědět

 • Vojtech Horvat

  29 července, 2022

  rad bych jestli sem taky na tom seznamu..

  Odpovědět

 • Ivana

  30 dubna, 2023

  rada bych informace zda mám nějaké nezaplacené půjčky

  Odpovědět

 • Monika Lukasová

  29 ledna, 2024

  Jsem dlužníke?

  Odpovědět