EUR 25.330

USD 23.428

REPO sazba ČNB 6.25 %

Inflace 2.3 %

EUR 25.330

USD 23.428

Text: Monika Lukešová

03. 02. 2012

4 komentáře

Equa bank jde do boje o klienty s hypotékou. Nabízí zajímavé úroky při refinancování

 


 

 

Equa bank láká nové klienty na úrokovou sazbu 3,49 procenta u tříleté fixace a 3,79 procenta u pětileté fixace. Nabídka Equa bank cílí především na ty, kterým končí v nejbližších měsících fixace úroků u stávající hypotéky. Při refinancování jsou úrokové sazby ještě o něco nižší.

Hypotéka Fixace 1 rok Fixace 3 roky Fixace 5 let
Na bydlení 4,79 % 3,49 % 3,79 %
Refinancování 3,39 % 3,59 %
Neúčelová 7,29 % 6,39 % 6,39 %

Zdroj: internetové stránky banky

Podle našich odhadů končí úroková fixace v Česku každý rok přibližně 180 tisícům klientů. Nejčastěji lidé fixují úroky na pět let a na druhém místě je pak tříletá fixace,“ vysvětluje Ondřej Hák, ředitel oddělení hypoték Equa bank. „Právě to jsou klienti, na které se zaměříme a kterým budeme nabízet výhodnější podmínky, než mají teď u svých bank. Stejně tak jsme to udělali u spořicích účtů. Nabídli jsme lidem výhodnější podmínky a lepší úroky, než mají tradiční banky.“

Banka tvrdí, že nízké úrokové sazby nejsou podmíněny dalšími výdaji, například poplatkem za vedení běžného účtu nebo za pojištění. Equa bank slibuje, že na nejnižší úrokové sazby dosáhne přibližně třetina klientů.

Bonus pět tisíc "pro každého"

Vždycky se lépe začíná, když je co nabídnout. Proto Equa bank podporuje prodej svých hypotečních úvěrů časově omezeným bonusem. Každý, kdo si zařídí hypotéku nebo si ji u této banky nechá refinancovat, dostane od banky na svůj účet pět tisíc korun. Nabídka však platí pro klienty, kteří se do konce března stihnou zaregistrovat na pobočce nebo přes internet a do konce září letošního roku uzavřou smlouvu o hypotečním úvěru. Pak při čerpání hypotéky klienti získají bonus pět tisíc korun.

„Klienti v Česku mají často pocit, že u banky, kde mají hypotéku, musejí zůstat navždy. Ale to není pravda. Přejít s hypotékou k jiné bance, která jim nabídne lepší podmínky, je vcelku jednoduché, a lidé tak mohou ušetřit i desítky tisíc, jen na to nejsme zatím zvyklí,“  doplňuje Ondřej Hák.

Při refinancování sazba půl roku dopředu

Banka slibuje, že pokud bude klient chtít refinancovat hypotéku, sdělí mu úrokovou sazbu, která bude platit půl roku dopředu.

Nabídka je cílená hlavně na lidi starší třiceti let. Ti už mají hypotéku u některé ze stávajících bank a bude jim končit fixace. „Tito klienti jsou velmi často nespokojení s tím, jak k nim jejich stávající poskytovatel hypotéky přistupuje. Máte-li hypotéku, zkuste se zeptat své hypoteční banky půl roku předem, jak vysokou úrokovou sazbu vám za půl roku nabídne. Zpravidla jsou banky ochotné snížit sazby až v okamžiku, kdy začne klient tvrdě vyjednávat nebo z banky odcházet. Tohle my dělat nebudeme. Každý klient bude vždy přesně vědět, co ho čeká a na jaké úroky dosáhne,“ dodává Hák.

U Equa bank si od února můžete sjednat i neúčelovou hypotéku, která má podobná pravidla, jako spotřebitelský úvěr. Platí pro ně však to samé, co banka slibuje u běžných hypotečních úvěrů. Tedy smluvní zajištění aktuální úrokové sazby až na půl roku dopředu a již zmíněný finanční bonus pět tisíc korun.

V Česku mají zatím neúčelové hypotéky proti západním ekonomikám jen minimální využití. U nás je lidé nejvíce používají na konsolidaci dražších spotřebitelských půjček, na vybavení domácnosti nebo nákup auta. V ekonomikách s delší tradicí hypotečního úvěrování se ale spíš používají na úhradu školného, výdaje spojené se zdravotní péčí nebo sociálními službami,“ upozorňuje Ondřej Hák.

Loading

Vstoupit do diskuze 4 komentáře

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.6 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%
Historie vývojeDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • Pavel

  3 února, 2012

  viz.stranky Equabank

  Odpovědět

 • J

  12 února, 2012

  Doporučuji se Equa bank vyhnout velkym obloukem. V roce 2007 jsem pobyval dva roky v Sudánu a Čadu, a i tamější tehdejší bankovní služby co se týče platebního styku nevykazovaly tak otřesné výsledky. Každou druhou platbu kartou musíte u EB reklamovat protože se vám strhne z účtu několikrát. Některé příkazy z internetového bankovnictví se neprovedou atd. Myslel jsem, že za dva tři měsíce, ty problémy vychytají, ale musím konstatovat, že se problémy opakují a zlepšení nevidím. Proto jsem minulý týden převedl peníze do jiné banky, a v Equa jsem běžný účet zavřel. Equa je tak možná dobrá jen na spořící účet, ale i tam je Air bank lepší.
  K hypotékám, pro zajímavost jsem si požádal o refinancování hypotéky u Equa bank. Výsledek byl naprosto tristní. Po 6! dnech od dodání všech dokladů jsem dostal odpověď, že ano a rádi. Další 5 dnů jsem čekal na smlouvy, které jsem ani zvlášť důkladně nečetl, protože když jsem si začal číst všeobecné obchodní podmínky, tak jsem tam našel taková kvanta chyb, že o kvalitě jejich hypotéky jsem si udělal představu velmi rychle. Tohle vše mě motivovalo k odchodu. Doporučuji to uděla i ostatním. Počkejme tak dva tři roky, a pak může být Equa zajímavá alternativa, nyní je to totalne srackovita banka.

  Odpovědět

 • Anna

  9 března, 2012

  Souhlasím s příspěvkem, pravidelně zdvojené platby kartou, omylem zaúčtované neoprávněné poplatky, omylem neodeslané platby, nefunkční autorizační sms, výpadky internetového bankovnictví, karta i přes dostatečný zůstatek hlásí nedostatek prostředků,na pobočky se nemáte šanci dovolat, a když jsem se pokusila o hypotéku, vše trvalo neskutečně dlouho, opakované výpadky systému,chyby ve smlouvách i podmínkách a to věcné i pravopisné, musela jsem přijít natřikrát, poté dlouhé čekání, po dodání všech materiálů opět dlouhé čekání.. Od kamarádky, která tam pracuje vím, že banku vede několik mladých kluků bez vzdělání a zkušeností z oboru, kteří jsou kámoši ředitele, takže i jejich zaměstnanci jsou silně demotivovaní díky chaotickému a nesystematickému vedení. Nemohu doporučit

  Odpovědět

 • Radek Zelinka

  11 března, 2012

  ani já nemůžu doporučit Equa bank. Zaujala mě tato informace, citovaná z webu banky, ohledně refinancování hypotéky „Převedení hypotéky k nám je jednoduché – máte-li hypotéku déle než 2 roky, stačí nám k jejímu vyřízení pouze 1 dokument. Tím je Vaše současná hypoteční smlouva.“ A realita – tato informace je lživá, musel jsem předložit spoustu dokumentů včetně daňových přiznání, přestože pátým rokem řádně splácím a nikdy jsem nebyl v prodlení, přestože můj příjem je podstatně vyšší, než když jsem vyřizoval původní hypotéku v roce 2007, banka se se mnou rozloučila s tím, že úvěr nelze poskytnout. Pokud očekáváte jednoduché refinancování, hledejte ho všude jinde, jen ne v Equa bank.

  Odpovědět