EUR 24.740

USD 23.154

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.6 %

EUR 24.740

USD 23.154

Hypotéky bez úroků aneb Koupě domu podle Islámu

 


 

Úrok a náboženství

„Teologové a faráři upozorňují, že v Bibli je úrok zakázán, připouštějí ale, že dnes to ale křesťanský svět vidí liberálněji,“ uvádí článek Křesťané bojují s americkou hypoteční krizí ze dne 2. ledna 2008 na serveru Křesťan dnes. Nebýt Martina Luthera, v křesťanských zemích by na úrok mohli dodnes poskytovat půjčky na úrok jen Židé.

„Eastonský slovník Bible shrnul Mojžíšův zákon o úroku touto pasáží: …vyžaduje, aby Izraelité, potřebují-li si vypůjčit, bylo jim to poskytnuto volně, bez úroku, ačkoli lze úrok vzít od cizince (Exodus 22:25; Deuteronomium 23:19,20; Levitikus 25:35-38),“ píše Džamal al-Dín Zarabozo v pojednání Úrok a jeho role v ekonomii a v životě.

Ani Židé to ale s úrokem neměli příliš snadné. „Ti ve středověké společnosti nesměli vykonávat žádné řemeslo, jediné čím se mohli zabývat byl obchod a finančnictví. Zároveň byli jedinými, kteří mohli půjčovat na tehdy nekřesťanský, a tedy zakázaný, úrok (který se pohyboval mezi 27 a 550 %),“ uvádí Jiří Šimek v pojednání Česko-německé vztahy ve středověku a dodává: „Pokud se středověký panovník ocitl v dluzích, často řešil svou naléhavou situaci obligátní větou: "Vezměte si to na mých Židech."“

Islám se úroku vyhýbá dosud. „Při čtení islámských textů ohledně úroku je člověk ihned zaujat jak striktní jsou varování proti jakémukoli zacházení s úrokem. Islám zakazuje množství nemorálností jako smilstvo, cizoložství, homosexualita, konzumace alkoholu a vražda. Ale častost zmínek a rozsah varování proti těmto skutkům nedosahuje stejné úrovně s těmi, které se týkají úroku,“ uvádí Džamal al-Dín Zarabozo.

Přesto ve světě fungují a prosperují i islámské banky, které dodržují veškerá náboženská nařízení – a i u nich lze získat automobil na úvěr nebo hypotéku.

REKLAMA

Islámské hypotéky a jejich princip

Úrok je cenou peněz. Kdo peníze půjčuje se vzdává současné spotřeby (nemůže si za ně aktuálně nic koupit) ve prospěch dlužníka, který je ochoten za možnost využití peněz zaplatit – úrok. Jak ale postupují islámské banky půjčující bez úroku?

Princip je velmi jednoduchý. Chce-li zájemce o koupi domu nebo bytu financovat svůj záměr úvěrem, obrátí se na banku. Banka mu ale nepůjčí přímo peníze na koupi. Naopak – sama si nemovitost pořídí. Klient následně splácí kupní cenu bez jakéhokoli úroku. Splácet může i 20, 25 nebo 30 let, jak je běžné i u nás. Z čeho ale žije banka?

Činnost banky v tomto případě více připomíná činnost realitního podnikatele. Zakoupenou nemovitost svému klientovi – dlužníkovi pronajímá. Jakmile je celá kupní cena splacena, přechází vlastnické právo na klienta banky.

Klient platí kromě splátky úvěru a „nájemného“ i pojištění, která se k nemovitosti váží. Zároveň musí uhradit zpravidla 20 % kupní ceny předem. Kdykoli také může vložit mimořádnou splátku a zkrátit tak splatnost úvěru.

REKLAMA

Islámské hypotéky a hypoteční krize – jsou bezpečnější?

„Zastánci islámského přístupu k penězům jsou totiž přesvědčeni, že principy, jako je sdílení rizik a odmítání úroku, ochránily islámské banky před dopady globální finanční krize. Ta začala, jak známo, kolapsem nafouklého amerického trhu s hypotékami,“ uvádí v úvodu svého článku Islámské hypotéky by krizi předešly, uspějí na Západě? Karel Toman. O islámský způsob poskytování hypoték se v souvislosti s krizí zajímají i západní ekonomové. Je ale rozdíl opravdu tak velký?

Hypotéky odpovídající islámskému náboženství se od „klasických“ hypoték v mnohém liší. Většina odlišností je ale spíše formálních než ekonomicky „efektivních“. Důvod, proč jsou islámské banky i v období krize zdravější, není ve způsobu, jakým jsou poskytovány hypotéky, ale v jejich větší konzervativnosti.

V čem mohou být hypotéky islámských bank bezpečnější? Pořizovaná nemovitost přechází vlastnicky na banku. V případě, že klient neplatí své závazky, může odstoupit od smlouvy a prodat ji. To je ale mimo islámský svět řešeno zástavním právem – banka tak má stejné možnosti, jen jim předchází uplatnění zástavního práva.

Klient musí složit nejčastěji 20 % kupní ceny předem. To je ale ekvivalentní s hypotékou v poměru k zástavní hodnotě nemovitosti ve výši 80 %. Pokud by se banky držely tohoto poměru, byly by jejich půjčky srovnatelně zabezpečené s půjčkami islámských bank. Pravidlo jednoduché, ale klienti a snaha o vyšší zisky chtějí něco jiného. A tak ještě nedávno banky inzerovaly půjčky na 100 % LTV i více. Dnes již neinzerují a klienty na takovéto úvěry si pečlivě vybírají.

Klasický úrok islámské banky nahrazují nájemným. Z pohledu dlužníka je to srovnatelné a závisí především na výši úroků či nájemného.

Islámské banky mají přibližně 30letou tradici. A oproti mnohem starším a „zkušenějším“ bankám euroamerického typu přečkaly hypoteční krizi výrazně lépe. Není to ale tím, že odmítají úrok. Je to především tím, že jsou mnohem konzervativnější. S tím souvisí i nevyužívání různých derivátových nástrojů, do kterých byly zabaleny nekvalitní sub-prime americké hypotéky a hojně prodávány po celém světě.

Loading

Vstoupit do diskuze 36 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.51 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%
Historie vývoje

 

 Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • Mr.John Barry

  10 února, 2010

  K rukám:
  Vítejte na John Barry, finanční služby LTD. Credit Řešení společnosti, jsme úvěr věřiteli, kteří se specializují na půjčování z různých typů úvěrů, jsme registrovaným ELA a IMFthat je zároveň, jsme nejlepší, nejrychlejší a spolehlivé.
  Jsme z úvěru na 3. Rate.Among% úroků, které jsou: ($ 1,000.00 USD K ($ 1,000.000.00,) (? 2,000.00) K (? 1,000,000.00,) (Euro1, 000,00 Euro 1,000,000.00.) Společnost úvěry (zabezpečené & nezabezpečených) Co-operativní úvěry, obchodní úvěry, půjčky společnosti, Dům automobil úvěry úvěry úvěry pro školy. a tak jsme se nabídnout ty nejlepší služby, kterou potřebujete od této společnosti OK.So jak začít s procesem budu rád, kdybyste vyplnit níže informace . Kontaktní e-mail: j.barryloansfirm@gmail.com
  Dlužníka přihláška:
  Jméno žadatele ——————-
  Address_______________________ ____
  State_________________________ ___
  Country_______________________ _____
  Telefon Number_______________________
  Sex ______________________________
  manželský status________________________ __
  měsíční income________________________ _
  Půjčka Amount________________________ __
  Trvání úvěru _______________________
  Nejteplejší Regards
  Mr.John Barry
  Společnost E-mail: j.barryloansfirm@gmail.com

  Odpovědět

 • stella walta

  4 března, 2010

  Ahoj
  Jsem Rev Stella Walta ověřené peněz věřitelem, který nabízí všechny druhy úvěrů v těchto kategoriích: Business Loan Investiční úvěr úvěr splatit účty Půjčka na splacení dluhů nezajištěný úvěr jištěný úvěr Osobní půjčka Etc Laskavě kontaktujte nás nyní za své finanční půjčky služby Nyní, proč tento úvěr nabízíme poslední, protože jste Garantovaná Pro získání tohoto úvěru zde. E-mail: stellafunding@gmail.com
  Borrowers INFORMACE
  Vaše jméno …………………………..
  Vaše země …………………………..
  Vaše adresa …………………………
  Vaše povolání ……………………..
  Váš rodinný stav ………………….
  Aktuální stav na pracovišti ………
  Telefonní číslo …………………………
  Měsíční příjem ………………………….
  Délka úvěru ……………………
  Výše úvěru …………………….
  Warm Regards
  Rev Stella Walta

  Odpovědět

 • burn

  18 března, 2010

  Jste v dluzích, nebo potřebujete úvěr naléhavou finanční pomoc, Here Comes dostupnou nabídku půjčky, úvěry ve výši 5% úrok, přišel čas, abyste se bez finanční dluh, se teď přes b.burns06@hotmail.com

  Odpovědět

 • Dobrý den

  2 dubna, 2010

  Dobrý den,
  To je informovat verejnost, že CARADON poskytování pujcek INC je v soucasné dobe nabízí všechny druhy úveru jednotlivcum nabízejí plovoucí úver na 3% úrok rate.This je pomoci jednotlivcum a spolecnostem dosáhnout svých financních cílu.
  * Osobní úver (nezajištené)
  * Obchodní úver (nezajištené)
  * Dluh Konsolidacní úver
  * Zlepšení vašeho domova
  Žádost o úver FORMULÁR
  Celé jméno …….
  Adresa domu ….
  Telefon :……….
  Mobilní ……….
  Stát ………..
  Zamestnání :……..
  Sex :……………
  Vek :…………..
  Cástka potrebná ……
  Doba trvání úveru :………..
  Need For žádosti o úver …..
  Už jste požádali o pujcku do ………
  mesícní príjem ………….
  hnízdo z kin ……..
  Zúcastnená osoba mela kontaktujte me pres mou e-mailovou adresu
  email: info.caradonfund@gmail.com

  Odpovědět

 • SMITH

  11 dubna, 2010

  Jsem rád, pane Smith, seriózní, legitimní, certifikace, spolehlivé a akreditované věřitele. I úvěr peníze pro fyzické osoby a subjekty, které potřebují finanční pomoc, 祷 le. Máte špatnou kreditní nebo potřebujete peníze, platit účty? Chci, aby tento prostředek používat Vás informovat, že jsem se poskytují spolehlivé příjemce pomoci, budu rád, aby vám úvěr ve výši 3% úrokovou sazbou fixní úrokovou sazbou. Co jste to říkal o bankovní půjčku od nich? Nebuďte zklamaní, pokud odmítnou poskytnutí úvěru. Nenávidím to, co banky dělat, když zákazníci / spotřebitelé jsou ochotni půjčit si peníze, dokonce se zajištění a platné doklady. Těším se vám sloužit. Pošlete mi E-mail mi v reakci na můj e-mail andersonlimsloanfirm@gmail.com a já budu dělat moje nejlepší, které vám pomohou ve vaší špatné finanční situaci 祷 le.

  Odpovědět

 • dr anderson

  17 května, 2010

  Získejte pret à faible Taux s’applique aujourd’hui Prets sont désormais à un Taux consentis 3% s’applique maintenant cela peut accroître votre podnikání à povýšeností spojuje velké plus. Offrons Nous des Prets aux Entreprises et aux personnes personnelle, vous avez Besoin pokud pret pour d’podnikání ou DeMarr připojí pret pour plátce ne rozum contacter factures jim zenithplc.190@live.com Via obtenez pret et maintenant auprès de Notre société … JE Rends meilleurs služby de pret nich.

  Odpovědět

 • dr anderson

  17 května, 2010

  Nous offrons jste FINANCOVÁNÍ des Projets 3% des Prets et bez ZÁRUKA ZÁRUKA k dispozici. Nous sommes záruky v donnant à des služby finančníků z nás nombreux klientů partout dans le monde. Grace plus pret nás souples předává je peuvent être Prets Fonds et les traités à l’transfer emprunteur BREF dans les plus Delhaie.; zenithplc.190@live.com

  Odpovědět

 • dr anderson

  17 května, 2010

  Nous selon des termes fonctionnons clairs et srozumitelné, et nous accorder des Prets z toutes sortes pour les zájem klientů. Pokud vous avez Besoin d’aide de Notre části A nous contacter par e-mail: zenithplc.190@live.com

  Odpovědět

 • dr anderson

  17 května, 2010

  Nous selon des termes fonctionnons clairs et srozumitelné, et nous accorder des Prets z toutes sortes pour les zájem klientů. Pokud vous avez Besoin d’aide de Notre části A nous contacter par e-mail: zenithplc.190@live.com

  Odpovědět

 • Mr John Morgan

  9 června, 2010

  Dobrý den,
  Jsem Mr John Morgan generální ředitel Abdul Rahman Finance, Jemen. Jsme certifikováni půjčku věřiteli, které nabízejí půjčky firmám půjčky, osobní půjčky, dobré a špatné úvěry úvěr online zajištěných úvěrů pro obyvatele na celém světě s zlé i dobré úvěrové nebo úpadku osob na cenu velmi nízké úrokové sazby ve výši 5%. Tyto úvěry jsou nabízeny z řady 5,000.00 USD na 10.000.000,00 USD. Nabízíme půjčky pro všechny zemích Asie a na celém světě .. Nabízíme úvěry na závažné fyzické osoby pouze. Takže pokud máte zájem o získání úvěru od naší společnosti bez ohledu na zemi kontaktu s námi prostřednictvím e-mail:johnmorganloan@live.com
  Zde jsou žádosti o úvěr:
  * Jméno žadatele:
  * Žadatel Kontaktní adresa:
  * Telefonní číslo:
  * Země:
  * Sex:
  * Věk:
  * Rodinný stav:
  * Výše úvěru požadováno:
  * Navrhované podmínky / Doba trvání úvěru:
  * Roční příjmy:
  * Povolání: Email:
  Níže jsou uvedeny dvě možnosti
  ************************************
  Platba:
  * Platba bankovním převodem na bankovní
  * Platba bankovním ověřeného šeku (kurýrem)
  ************************************
  Hezký den.
  S pozdravem,
  Mr John Morgan
  johnmorganloan@live.com

  Odpovědět

 • Monalisa Chinda

  9 června, 2010

  Dobrý den,
  Jsem Monalisa Chinda generální ředitel Abdul Rahman Finance, Jemen. Jsme certifikováni půjčku věřiteli, které nabízejí půjčky firmám půjčky, osobní půjčky, dobré a špatné úvěry úvěr online zajištěných úvěrů pro obyvatele na celém světě s zlé i dobré úvěrové nebo úpadku osob na cenu velmi nízké úrokové sazby ve výši 5%. Tyto úvěry jsou nabízeny z řady 5,000.00 USD na 10.000.000,00 USD. Nabízíme půjčky pro všechny zemích Asie a na celém světě .. Nabízíme úvěry na závažné fyzické osoby pouze. Takže pokud máte zájem o získání úvěru od naší společnosti bez ohledu na zemi kontaktu s námi prostřednictvím e-mail:monalisafunds1@gmail.com
  Zde jsou žádosti o úvěr:
  * Jméno žadatele:
  * Žadatel Kontaktní adresa:
  * Telefonní číslo:
  * Země:
  * Sex:
  * Věk:
  * Rodinný stav:
  * Výše úvěru požadováno:
  * Navrhované podmínky / Doba trvání úvěru:
  * Roční příjmy:
  * Povolání: Email:
  Níže jsou uvedeny dvě možnosti
  ************************************
  Platba:
  * Platba bankovním převodem na bankovní
  * Platba bankovním ověřeného šeku (kurýrem)
  ************************************
  Hezký den.
  S pozdravem,
  Monalisa Chinda
  monalisafunds1@gmail.com

  Odpovědět

 • Mr Mario

  16 června, 2010

  oceán finanční společnost nabízí půjčky na osobní a investiční úvěr ve výši 3% úrokovou sazbu pro krátkodobé a dlouhodobé investment.interested Žadatel by měl kontaktovat prostřednictvím oceanfinancialhome@gmail.com

  Odpovědět

 • půjčky nabídka

  25 července, 2010

  Jsem rád, pane Smith, seriózní, legitimní, certifikace, spolehlivé a akreditované věřitele. I úvěr peníze na fyzických a právnických osob, které potřebují finanční pomoc. Máte špatnou kreditní nebo potřebujete peníze, platit účty? Chci, aby tento prostředek používat Vás informovat, že jsem se poskytují spolehlivé příjemce pomoci, budu rád, aby vám úvěr ve výši 3% úrokovou sazbou fixní úrokovou sazbou. Co jste to říkal o bankovní půjčku od nich? Nebuďte zklamaní, pokud odmítnou poskytnutí úvěru. Nenávidím to, co banky dělat, když zákazníci / spotřebitelé jsou ochotni půjčit si peníze, dokonce se zajištění a platné doklady. Těším se vám sloužit. Pošlete mi E-mail mi v reakci na můj e-mail micheallimsloancompany@gmail.com a já budu dělat moje nejlepší, které vám pomohou ve vaší špatné finanční situaci.

  Odpovědět

 • Marlyn Hern

  6 srpna, 2010

  Dobrý den,
  Jsem certifikovaný věřitele, stejně jako anděl investor certifikovány podle univerzální zákony, které dávají úvěry pro osobní rozvoj a zakládání soukromých podnikání. Mé obchodní jméno je Black Country Finance Ltd s firmou Registrační číslo 02932902. Byl jsem v této činnosti ve formě anděl půjčování a mám dobrou mysl vůči potřebným, aby krást od nich. Přísahal jsem, že ve jménu Nejvyššího, aby tento kurz se všemi
  upřímnost. Měli byste věřit této půjčky, a po ní s plným nasazením.
  Tento úvěr je dosažení vás z Black Country Finance Ltd (Common bohatství Začleněny), které mají prodejny po celé Velké Británii a v Nigérii, můžete ověřit naše existence online přes: http://www.creditgate.com/companysearch/BLACK+COUNTRY+FINANCE+LIMITED.aspx
  Ve své půjčky program, úrokové sazby jsou nízké, ale v krátkém časovém horizontu splátky. Zájem potřebné k úvěru je 5% na dobu ne delší než 60 měsíců ale to může být méně.
  Minimální doba trvání této půjčky je 12 měsíců, která je 1 rok. Z těchto 12 měsíců, je dlužník očekává, že splátky úvěru, který je nyní ještě snadnější ve splácení.
  Laskavě dostat zpět ke mně s následujícími údaji:
  Plná jména:
  Věk:
  Sex:
  Bydliště:
  Telefonní číslo:
  Město:
  Stát:
  Země:
  Povolání:
  Rodinný stav:
  Státní příslušnost:
  Částka potřebná:
  Účel půjčky:
  I čekají na Vaši odpověď co nejdříve. Pro jakékoliv dotazy, neváhejte zeptejte se mě.
  Srdečným pozdravem

  Odpovědět

 • EDDY HOOK Financial Services Limited

  14 srpna, 2010

  *** Hurá ***…!!! Jste překvapeni? Toto je skutečný, a nemůžete si dovolit, aby ujít tuto skvělou příležitost. EDDY HOOK Financial Services Limited nabízí
  všechny typy úvěrů na velmi nízké úrokové sazby. Nabízíme všechny druhy úvěrů, jako např.: Osobní úvěr … Obchodní úvěr … Auto úvěr … House úvěr … Mezinárodní Úvěr … Hypoteční úvěry … Studentské půjčky … Pojištění Loan.For jakýchkoli úvěru, který potřebujete, do e-mailu nám co nejdříve s následujícími údaji uvádějící částku, kterou požadují jako loan.The Eddy hák firma úvěr mámstala jedním z největších nezávislých úvěr společnosti na světě. Mámemvýbornou pověst pro poskytování prvotřídních finančních úvěrových produktů s výjimečnou Zákaznický servis ..
  Vyplňte a vrátit tuto podrobnosti níže ….
  Celé jméno:
  Částka potřebná:
  Země:
  Stát:
  Osobní telefonní číslo:
  Půjčka Doba trvání:
  Už jste někdy požádal o půjčku před: ..
  Sex:
  E-mail: eddyfastloanfirms@gmail.com
  Díky a Bůh ti žehnej, jak jsme čekat, svůj e-mail brzy …. Kontaktujte nás na ..
  eddyfastloanfirms@gmail.com

  Odpovědět

 • FOSO

  8 ledna, 2011

  K rukám:
  JSTE NA JAKÉKOLI finanční potíže? Potřebujete úvěr
  CLEAR vaše dluhy? Máte v úmyslu zvýšit svou financí? JSTE
  OBCHODNÍ MAN, jenž chce rozšířit jeho / její pevná. Jste zde seznámeni
  KONTAKTOVAT GENUINE, důvěryhodné a efektivní půjček PRO FIRMY
  VAŠE EFEKTIVNÍ půjčce. I AM uznávají obě jednotlivců a
  VLÁDA PRO NAŠE ohromné účinnosti. My Name Is MR FOSO Cole My rozdávat
  Půjčku ve výši 3% Pro více informací kontaktujte USA VIA
  EMAIL: fosoglobailoanfundlid@gmail.com

  Odpovědět

 • don phil

  20 července, 2011

  Jsem Mr.Don Phil, jsem soukromý věřitel, nabízím úvěr pro jednotlivce, firmy a instituce spolupracují na 3% sazbou, nyní je čas využít dnes a zítra, rychlé a podvod bezúročné půjčky nabídku pro všechny , kteří jsou finančně se na tomto místě v čase pronájmu vám z vašeho finančního nastavitelné život, požádat o nízké ceny nabídky a dostat se z vaší stávající nastavení život! Potřebujete-li konsolidovat své dluhy, snížit hypoteční splátky, rozvoj podnikání, nebo udělat nějaké domácí vylepšení, tady je nejlepší místo, aby si to, prosím, kontaktujte nás na úvěr nyní na e-mailu: donphilpo@gmail.com. Napište nám nyní a budete rádi, že jste.

  Odpovědět

 • don phil

  20 července, 2011

  Мы оказываем денежную помощь для малого / крупного бизнеса, студентов и частных лиц для них, чтобы заботиться об их различных потребностей, с доступным
  процентные ставки, чтобы платить по it.Are вас финансово вниз в поисках финансовой помощи для рефинансирования своей жизни, расширить свой бизнес, чтобы оплачивать свои счета или
  очистить долг?, сейчас самое время у вас длинные давно ждал, чтобы выйти из тех, проблема, которую вы нашли себя, Maximize это прекрасная возможность сейчас
  и улыбка все так, потому что сейчас самое время воспользоваться вашим сегодня и завтра. свяжитесь с нами для кредита, который действует в настоящее время на по
  электронная почта: donphilpo@gmail.com. Пишите нам сейчас и вы будете рады, что Вы сделали.

  Odpovědět

 • don phil

  9 srpna, 2011

  Potřebujete finance založit podnik. Potřebujete finance na rozšíření své firmě. Nebo budete potřebovat osobní půjčku. Podívejte se žádné další! My, vám zaručuje plně certifikován půjčky ve výši 4% úrokovou sazbou za roční. Pokud potřebujete úvěr, chcete být jisti, že jste našli nejlepší nabídku. Ať už chcete zajištěné půjčky, financování vozu, půjčky na špatnou kreditní nebo jakékoliv půjčky, Nabízíme nestranné rady, které vám pomohou učinit správné rozhodnutí. Kontaktujte nás ještě dnes prostřednictvím e-mailu: donphilpo@gmail.com

  Odpovědět

 • don phil

  9 srpna, 2011

  Už ste hľadal financie? Už ste hľadali skutočnú príležitosť bez problémov? Pozrite sa žiadne ďalšie! My, vám zaručuje plne certifikovaný pôžičky vo výške 4% úrokovou sadzbou za ročné. Ak potrebujete úver, chcete byť istí, že ste našli najlepšiu ponuku. Či už chcete zabezpečené pôžičky, financovanie vozidla, pôžičky na zlú kreditnou alebo akékoľvek pôžičky, kontaktujte nás ešte dnes prostredníctvom e-mailu: donphilpo@gmail.com

  Odpovědět

 • mohammed

  23 září, 2011

  Translate
  I your email which was quite understood for you to get a loan of euro2000 through westerner union it will cost you the sum of euro155,And most clients do prefer to get funds via western union because western union is fast, easy and reliable to operate. You will also be expected to send down details such as your name, address, country And you said you need the loan of euro10000 in our company and we have already make arrangement for the documemt of euro1000 and now you want a loan of euro2000 are you sure you can be abale to pay us back the loan, and now that we are at the point of transferring this loan we need to take strong security measures to ensure that we do not loose our money. You understand that euro2000 is a whole lot of money that could just be gambled with,Please you have to send us a scan copy of your identity card for us to know whom we are doing business with and you let us know if you are ready to pay the euro155 for the loan of euro2000 hope to here from soon Regards Mr Fredrick Black Bar
  Prosím, pokud máte rádi, a zájem o naše finanční nabídky, nepoužívejte
  Obraťte se na nás, pokud nutně potřebují naše služby, jak si bude
  nutné
  Vybavit nám následující údaje začít s procesem
  Váš úvěr částka odpovídajícím způsobem.
  Prosím, pokud máte zájem o získání úvěru naléhavé dnes
  Napište nám nyní s e-mailovou adresu:
  ecounitedloanlimitedoffer@gmail.com
  Dlužníka informace
  jméno a příjmení:
  země:
  0ccupation:
  mobilní telefonní číslo:
  Částka potřebná:
  Účel úvěru:
  Trvání půjčky:

  Odpovědět

 • Danny Evans

  14 ledna, 2012

  Zlepšení životní úvěr společnost nabízí rychlý úvěr na 3% a vážné smýšlejících zákazníků, kteří potřebují loan.Private firmy i jednotlivce jsou velmi vítány.
  Vyplnit formulář žádosti o úvěr dole a začít uplatňovat:
  Výše úvěru potřebné:
  Půjčka Doba trvání:
  Účel úvěru:
  Jména a příjmení:
  Země:
  Měsíční příjem:
  Pohlaví:
  Pro další informace kontaktujte ….
  Kontaktní osoba: Danny Evans
  E-mail: improvinglifes@gmail.com

  Odpovědět

 • John Fox

  23 ledna, 2012

  dobrý den
  Potřebujete: 100% financí? Jsme společností věřiteli, dáváme z úvěrů
  velmi upřímný a spolehlivý osobností.Rozsah nabídky od $ 10,000
  2.000.000 dolarů @ 3% úrokovou sazbou 1 – 25 rok v trvání půjčky.
  Máte-li zájem, kontaktujte nás emailem: johnfoxtrustfunds@gmail.com

  Odpovědět

 • carlos ramirez

  9 dubna, 2012

  Potřebujete naléhavě půjčku do začátků podnikání nebo platit za úvěry, atd., které nabízejí úvěry v 24 hours.contact nás na e-mail: continentallo­anlender@live­.com~~pobj

  Odpovědět

 • matous

  6 června, 2012

  kdokoliv, kdo by podporoval islamisti v Europe, je zradce!
  tenhle princip bankovnictvi je zalozen na muslimskem pravu: sharia, ktera byla EU soudem oznacena za nehumanni!

  Odpovědět

 • rein

  10 října, 2012

  TO koho se to týká,
  Potřebujete půjčku, koupit dům, obchod, zavést, zřídil továrnu nebo splatit své účty. Vítejte na Reinharda instituci finančního. Nabízíme úvěr za nižší sazbu 1,8% ve srovnání s jiným finančním institution.We nabídky půjčky na jak vládě tak pro soukromé osoby v jiných pro ně splňují jejich požadavky. Očekáváme stejnou legit a skutečné osoby, kteří jsou opravdu vážně a Bůh fearing.Interested žadatel by měl dostat zpátky k nám přes reinhardassis­tance@live.com.
  díky a Bůh vám žehnej,
  Rev Reinhard

  Odpovědět

 • Foxx leonard loan company

  11 července, 2013

  Dobrý deň,

     Ste v núdzi naliehavé finančnej pomoci a nemajú kam sa obrátiť? Potrebujete úver pre zvýšenie vášho podnikania a boli odmietnuté mnohých bánk, v dôsledku vysokých úrokových sadzieb a cenných papierov? Hľadáte spôsob, ako vyčistiť svoje financie, rozšíriť svoje podnikanie, splatiť dlhy, urobiť nejaké opravy alebo vymieňať svoje auto? Pozrite sa žiadne ďalšie, s garantovanou pôžičku od spoločnosti (FOXX LEONARD úver spoločnosti) na 2% úrokovou sadzbou môžete rýchlo dať svoje plány do praxe. Všetko, čo musíte urobiť, je vyplniť
  formulár žiadosti nižšie.
                            ­Formulár žiadosti o úver

  Meno: ………….­………….­…..

  Osobné telefónne číslo: ………….­………….­…

  Krajina: ………….­………….­………….­….

  Adresa: ………….­………….­…

  Vek: ………….­………….­……….

  Stav: ………….­………….­…….

  Výška úveru potrebné: ………….­………….­…

  Doba trvania úveru: ………….­………….

  Povolanie: ………….­………….­………

  Mesačný príjem: ………….­……..

       Takže, či už hľadáte pre malé, stredné alebo veľké pôžičky. Môžete nás kontaktovať prostredníctvom tohto e-mailovú adresu: foxxleonardlo­ancompany@gma­il.com

   Pán Foxx

  Information Officer

  Odpovědět

 • WOOD GATE CREDIT

  13 ledna, 2018

  Potřebujete půjčku. Jsme legitimní a garantujeme půjčku. Jsme společnost s finanční podporou. My půjčujeme finanční prostředky jednotlivcům, kteří potřebují finanční pomoc, kteří mají špatný úvěr nebo potřebují peníze na zaplacení účtů, investovat do podnikání. Chci použít toto médium, abych vás informoval o tom, že poskytneme spolehlivou podporu pro příjemce, protože Vám rádi poskytneme půjčku. Kontaktujte nás na adrese woodgatecredit@outlook.com

  Odpovědět

 • Chcete si půjčit peníze? pokud ano Kontaktujte nás dnes e-mailem: (dakany.endre@gmail.com)

  27 února, 2018

  Chcete si půjčit peníze? pokud ano Kontaktujte nás dnes e-mailem: (dakany.endre(a)gmail.com)
  Nabídka půjčky.

  Odpovědět

 • Dobson Franklin

  12 března, 2018

  Potřebujete krátkodobou půjčku nebo peníze s relativně nízkou úrokovou sazbou ve výši 2%? Nabízíme podnikatelský úvěr, osobní půjčku, půjčku na bydlení, půjčku na auto, úvěr na konsolidaci dluhů e.t.c. Nezáleží na vašem kreditní skóre. Jsme zárukou, že poskytneme našim finančním službám mnoha našim klientům po celém světě. Díky flexibilním úvěrovým balíčkům mohou být úvěry zpracovány a převedeny na dlužníka do 24 hodin. kontaktujte nás na adrese: dobsonquickloan@gmail.com nebo watsapp +15185049824

  Odpovědět

 • Jean Carlos

  10 dubna, 2018

  Potřebujete naléhavou půjčku na splacení účtů, spuštění podnikání nebo jakéhokoli druhu půjčky? Láskavě se obraťte na pana Jeana Carlose na Creditplusfinance11@gmail.com

  Odpovědět

 • Donald Moore

  5 června, 2018

  Potřebujete půjčku Fast and Guarantee, abyste zaplatili účty nebo založili firmu? Nabízím služby osobní a podnikatelské půjčky, které uspokojí vaše finanční potřeby s nízkou úrokovou sazbou ve výši 3%. Kontaktujte nás dnes prostřednictvím donaldmoore20888@gmail.com nebo Co nám nás napište +393512389977

  Odpovědět

 • Ben Murray Bruce

  29 září, 2018

  Máte problémy s tím, jak se dostáváte do bankovních nabídek a dalších finančních institucí?
  Pokud máte dluhy soudních vykonavatelů, máte strach z vymáhání dluhů, podnikněte kroky s námi.
  Naše společnost poskytuje pomoc přizpůsobenou vašim individuálním potřebám.
  Zjednodušené postupy, formality na minimum. Rychlá hotovost za důkaz a stejný certifikát s dobrou kreditní historií.
  Jsme s klientem od začátku spolupráce k uspokojivému finálu.(benmurrayb44@gmail.com)

  Odpovědět

 • Mr Curtis

  8 října, 2018

  Dobré zprávy;
  Hledáte finanční pomoc? Potřebujete naléhavou půjčku, abyste zaplatili své účty nebo dluhy? To je příležitost, kterou hledáte. Nabízíme všechny druhy úvěru, jako je podnikatelský úvěr, půjčka na auto, firemní půjčka, rizikový kapitál, domácí půjčka, studentský úvěr nebo jakýkoli úvěr dle vašeho výběru na 3% úrokové sazby. Zúčastněné osoby by nás měly kontaktovat s tímto e-mailem
  Adresa: curtismicheal008@gmail.com nebo WhatsApp číslo: + 393510182903

  Odpovědět

 • Helena George

  11 prosince, 2018

  Dobrý den a vítejte ve společnosti Standard Life Financial Company
  Potřebujete rychlou, dlouhou nebo krátkodobou půjčku? Je obtíž ekonomiky ovlivňovat vás v tomto roce? A je pro vás obtížné získat půjčku od místních bank a dalších finančních institucí? Nabízíme bezpečné a bezpečné půjčky.
  * Hledáte finanční prostředky na splacení úvěrů a dluhů?
  * Hledáte finance pro založení vlastního podnikání?
  * Potřebujete soukromé nebo obchodní půjčky pro různé účely?
  * Hledáte úvěry na realizaci velkých projektů?
  Pokud je vaše odpověď ano, mohu vám pomoci.
  * Mohu vám nabídnout až 10 milionů eur.
  * Můžete si vybrat splácení od 1 do 30 let.
  * Můžete si vybrat mezi měsíční a roční splátkou.
  * Flexibilní podmínky půjčky.
  * Žádné skryté poplatky
  Stejně jsme připraveni pracovat s makléři a finančními konzultanty / poradenskými firmami ve svých zemích.
  Naše postupy jsou nejrozumnější a nejbezpečnější, protože provozujeme 100% proces bez finančního rizika
  Doufáme, že s vámi vytvoříme dlouhodobý obchodní vztah i po tomto prvním pokusu
  Další informace nám napište prostřednictvím této e-mailové adresy:
  Email: (standardlifefinancialservices@gmail.com)
  E-mail: (standard_lifefinancialservices@outlook.com)
  Máte 100% záruku, že půjčku obdržíte na konci této půjčky.
  Vřelé pozdravy
  Helena George

  Odpovědět

 • vedast

  4 října, 2019

  získejte 2% okamžitou půjčku za méně než 30 minut kontaktujte nás e-mailem na standardloan.bk@outlook.com

  Odpovědět