Neděle 31. května. Svátek má Kamila.

Ježíškovo bydlení aneb Jak postavit betlém

Petr Zámečník

„I porodila svého prvorozeného syna, zavinula jej do plenek a položila do jeslí, protože se pro ně nenašlo místo pod střechou.“ (Luk 2,7) Očividně tehdy byla podceněna výstavba pohostinných zařízení. Doba se ale mění a plány na výstavbu přístřeší pro Ježíška lze najít i na internetu.

 

Biblický příběh vypráví, že Josef s Marií v požehnaném stavu přijeli do Betléma, města Davidova, za účelem sčítání lidu, ale v hostinci pro ně již nebylo místa. Na Marii přišla její hodina, a tak nalezli místo mezi kravkami a oslíky, kde uložila novorozeně do jeslí.

Výstavba jeslí je dnes stejně jako bytová výstavba v útlumu. A tak místo skutečného odpočinku Marie s Josefem a novorozeným Ježíškem zdobí české domácnosti produkt keramického, sklenářského, dřevozpracujícího, papírenského či perníkářského průmyslu. Přitom plány na výstavbu důstojného místa spočinutí novorozeněte, které ovlivňuje náboženství i kulturu po celém světě přes 2 000 let, lze stáhnout z internetu.

Obrázek 1: Plány na výstavbu betléma

Zdroj: Facebook

Pro letošní rok již skutečný betlém postavit raději nezkoušejte. Do půlnoci to již nestihnete. A zřejmě by se vám ani nevešel do obýváku. Pro rok příští plány vezměte jako inspiraci, jak si udělat příští Vánoce ještě větší – a nejen po stránce nákupního šílenství. Vždyť je pěkné mít místo, třeba betlém, kde najde útočiště celá rodina. Nejen ta svatá, opěvovaná křesťanskými církvemi, ale kterákoli, i ta vaše.

Za redakci Fincentrum Media v Česku i na Slovensku vám přeji poklidné svátky a bezpečné místo, kde se můžete sejít se svými blízkými,

Petr Zámečník
šéfredaktor

Anketa: Na Vánoce vás navštěvuje...

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *