EUR 24.725

USD 22.775

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.9 %

EUR 24.725

USD 22.775

Text: Luboš Svačina

30. 07. 2010

6 komentářů

Kam na dovolenou? Třeba na ostrov…svůj ostrov!

 


 

Zoufalý stav veřejných financí podle některých nepříliš důvěryhodných zdrojů přivedl řeckou vládu k rozprodeji svého nemovitého majetku. Ať už se jedná o skutečnost, nebo jen novinářskou "kačenu", Akropolis – tak jak to Řekům navrhovaly hlasy z Německa – se v dražbě zatím neobjevila. Nicméně řeckých ostrovů za "bezkonkurenční ceny" se na speciálních realitních serverech nachází hned několik. Kde je najdete? 

Specialistou na zprostředkování prodeje či pronájmu ostrovů je například server www.privateisladsonline.com nebo http://islands.glo-con.com. Prostřednictvím těchto portálů si můžete pořídit neobydlený ostrůvek o rozloze několika desítek čtverečních metrů, ale i ostrovy s plně fungující infrastrukturou a rozlohou v řádu kilometrů čtverečních, roztroušených po všech koutech světa. 

Provozovatelem serveru je kanadská společnost Private Island Inc., která má v současnosti v nabídce více než 450 ostrovů k prodeji a zhruba 200 privátních ostrovů k pronájmu. Webové stránky umožňují návštěvníkům stránek či potencionálním kupujícím vybírat z nabídky prostřednictvím přednastavených filtrů jako je například prodejní cena, vybavenost, typ ostrova, jeho umístění atp., přičemž součástí každého inzerátu jsou informace o samotném ostrově, jeho okolí a naleznete tu jeho rozlohu a prodejní cenu. 

Nejdražší ostrov z nabídky leží kousek od Lisabonu 

Nejlevnějším ostrovem v nabídce privateislandonline.com je panamský ostrov Gatun na stejnojmené – Gatunské -přehradě, která byla svého času největším uměle vytvořeným jezerem na světě. Majitel tento kousek země o rozloze 3000 m2 nabízí za 35 000 amerických dolarů, což je v přepočtu necelých 700 000 Kč. 

REKLAMA

Naopak nejdražší položkou z veřejně přístupné nabídky je ostrov Muchao da Poava o rozloze 3000 akrů (= 12 km2), který se nachází v těsné blízkosti portugalského hlavního města – Lisabonu. Pokud se vám ostrůvek zalíbil, na jeho koupi vám postačí pouhých 240 000 000 USD. 

Najděte si svůj ostrov na mapě

Součástí stránek www.privateislandsonline.com je také mapové rozhraní, díky kterému si mohou návštěvníci vybírat ostrovy k konkrétních oblastech a mohou si zde i prostřednictvím aplikace GoogleMaps prohlédnout okolí vybraného kousku země. V nabídce Private Islands převládají ostrovy z Evropy, Karibiku, ale i ti nejnáročnější si zde najdou opravdové lahůdky. Tou může být například ostrov Malo Island ze souostroví Vanuatu v Oceánii.

 
Z výše uvedeného řeckého "výprodeje" se na serveru www.privateislandsonline.com objevily například ostrovy Kardiotissa, St. Thomas, ale například i celkem známý Nafsika Island. Řecko má v současnosti zhruba 6000 ostrovů, z nichž některé zatím ani nemají jméno a pouze něco málo přes 200 je obydlených.

A pokud snad nemáte v peněžence odpovídající sumu dolarů, můžete se alespoň na zmíněných stránkách pokochat obrázky úžasných míst a zasnít se "co kdyby"… Šťastnou cestu a hezký letní víkend:)

Loading

Vstoupit do diskuze 6 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.52 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%
Historie vývoje

 

 Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • Michal K

  30 července, 2010

  Narazil jsem na jeden clanek, ktery ukazuje domy a byty na prodej v ruznych castech sveta v hodnote cca $150K. Nevim jak ostatni, ale Bali by byla moje prvni volba, panelak na Proseku by asi byl volbou posledni.
  Cely clanek zde:
  http://matadorlife.com/what-can-150k-buy-in-real-estate-around-the-world/

  Odpovědět

 • NEJVYŠŠÍ ŽALÁŘNÍK

  30 července, 2010

  NO NA GLÓBUS DO VESMÍRU PŘECE!

  Odpovědět

 • luboš

  8 srpna, 2010

  potrebuju poradit, kde si koupit levne chleba a maslo vy prachaci, nejsem miliardar.

  Odpovědět

 • Radek

  8 srpna, 2010

  Zkus Lídl ;-).

  Odpovědět

 • Kruton

  9 srpna, 2010

  Kup si to v Lídlu ty socko !!

  Odpovědět

 • kldsdjoůjnojingshoiifod

  22 června, 2011

  oogopúfopkhkogh

  Odpovědět