Pátek 26. února. Svátek má Dorota.

Nekupujte dům, pořiďte si domov

Petr Zámečník

Symbolem domova je vlastní dům či byt. Je ale pouhým symbolem, třešničkou na hypotéce, smetanou v katastru nemovitostí. Můžete mít sebevětší a sebekrásnější dům, ale pokud zůstane prázdným, nestane se nikdy domovem. A domov? Ten osobní vlastnictví nezná.

Již roky (skoro tři) píšeme na serveru Hypoindex.cz o tom, jak financovat bydlení, na co dát pozor při výběru realitní kanceláře a zda je lepší vlastní dům nebo nájemní byt. Jedna důležitá věc ovšem mezi informacemi dosud chybí: Není radno zaměňovat "dům" a "domov". Není to totéž.

V době Vánoc je rozdíl mezi domem a domovem snad nejvíce patrný. K čemu je velký a prostorný dům, když je prázdný? Nepomůže ani splacená hypotéka a bazén bez úvěru. Domov nejsou chladné zdi, domov je život.

Zapomeňte na pár dní na shon, nákupní horečku, ponákupní horečku, stres. Zapomeňte i na hypotéky (pokud tedy máte již zaplacenou poslední splátku), na stavební spoření i se všemi změnami, které jsou v konečném důsledku jen zrnkem písku a natolik nevýznamné, že nemá smysl si s nimi kazit radost z rodinného krbu, na realitní trh a ceny nemovitostí, které mohou růst i klesat. Podívejte se kolem sebe, na své blízké, se kterými je vám dobře. A buďte s nimi.

Nezáleží na tom, zda vás navštěvuje Ježíšek, Santa Klaus, děda Mráz nebo skřítkové. Je konečně jedno, jestli slavíte Vánoce, slunovrat, Chanuku nebo jen dny volna, protože ramadán již byl a další bude až v srpnu. Důležité je prožít sváteční dny s lidmi, na kterých vám záleží a kterým záleží na vás. Bez ohledu na to, zda v nájmu, nebo ve vlastním.

Za redakci Hypoindex.cz i za tým lidí v pozadí serveru vám přeji především klidné prožití Vánoc a hodně upřímných úsměvů.

Anketa: Na Vánoce vás navštěvuje...

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Předchozí článek: «
Následující článek: »

1 komentář k článku “Nekupujte dům, pořiďte si domov”

 1. Kníže Kalousek, arcilotr a zlodějů korunovaný král, nejlepsi investici je vstoupit do politiky a lhat od rana do vecera az se prasi za kocarem, slibit muzu co chci a kdyz vypnou kamery a mikrofony nat napsal:

  já jsem Kalousek a kdo je víc, he he
  nejlepsi moji investici byl vstup do politiky a lhat od rana do vecera az se prasi za kocarem, slibit muzu co chci a kdyz vypnou kamery a mikrofony natahnu ruku pro uplatky……

  já se mám dobře, pod stromeček mi nadělili bohatýho ježíška, a slepici co snáší zlatý vejce…

  já jsem se napakoval dost, stihnul jsem si nakrást dva byty, vilku, prachy v bance taky dobrý, uplatku nepocitane, co na tom, ze treba kvuli tem podvodnejm padakum se zabili dva vojaci, kdyz jsem jeste namestkoval na ministerstvu obrany, ja to prezil ve zdravi a dnes uz mi nikdo nic nedokaze, vy lide jste uplne tupi, provolavate mi slavu a pritom nevite, kdo ja jsem, takže vy jste mi už uplne ukradeni…

  platy se musi snizit, ale mne jaksi neee to by neslo, mne se zvysi, jelikoz ja jsem Kníže Kalousek, arcilotr a zlodějů korunovaný král

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *