Neděle 29. listopadu. Svátek má Zina.

Nenechte se napálit při výběru vhodné stavební firmy

Luboš Svačina

Výběrem správné stavební firmy můžete ušetřit nejen spoustu času, nervů, ale i peněz. Jak se však orientovat na trhu, kde působí stovky specializovaných firem a živnostníků? Jednou z cest může být kvalitní reference od spokojených zákazníků. Internetový server iStavitel.cz tyto reference zprostředkovává. Udělte nebo získejte referenci na některou ze solidních firem!

Hlavní vizí projektu iStavitel.cz je snaha o vybudování kvalitní informační databáze pro všechny uživatele internetu, kteří hledají nebo nabízí informace o firmách či jednotlivcích působících ve stavebnictví v dané lokalitě, přičemž součástí webových stránek je množství praktických rad a informací týkajících se výstavby, rekonstrukcí a bydlení obecně. 

Lidé se často potýkají s problémem najít vhodného dodavatele materiálu nebo stavebních prací. Proto využívají doporučení od svých známých. Mnohdy se však stane, že požadované doporučení zkrátka nelze získat (neseriozních firem je na trhu bohužel stále dost), a pokud na kvalitní firmu narazí, může se naopak stát, že firma není v dostatečném termínu dostupná a oni jsou nuceni hledat jinou cestou.

Tvůrci portálu iStavitel.cz chtěli tuto "díru" v oblasti nedostatečných referencí zacelit. Prostřednictvím interaktivního hodnocení firem, on-line chatů s odborníky a diskusních fór má navštěvník příležitost pro sdílení vlastních zkušeností s ostatními návštěvníky či naopak příležitost k získání referencí o konkrétních firmách ve svém okolí.

 

Součástí webových stránek jsou také odborné články zabývající se různými oblastmi stavebnictví a bydlení a interaktivní mapové rozhraní Google.com, kde si uživatel nadefinuje typ stavebních prací a bydliště. Následně se mu vyfiltrují možné firmy působící v okolí. A podle potřeby si může mapu přibližovat či oddalovat. 

iStavitel.cz funguje jako klasický katalog firem, kde však registrovaní uživatelé mohou hodnotit kvalitu odvedené práce. Hodnocení probíhá na škále od jedné do pěti a hodnotí se následující kritéria: kvalita odvedené práce, dodržení termínu a rozpočtu, ochota a rychlost při uplatňování reklamace na provedené práce a kvalita komunikace se zákazníkem.

 

Zajímavosti/klady projektu iStavitel.cz
 • Konkurenčním webům zatím stále chybí komplexnost informací (odkazy na tematické články, dokumenty ke stažení, vysvětlení pojmů) nebo mají neatraktivní grafický vzhled, nejasnou sémantiku. iStavitel.cz v tomto směru přináší řadu inovací.
 • Aplikace pro hodnocení stavebních firem. Předávání informací mezi zákazníky.
 • iStavitel.cz využívá mapových podkladů Google, kde si uživatel nadefinuje typ stavebních prací a bydliště. Následně se mu vyfiltrují možné firmy působící v okolí. Podle potřeby si může moci mapu přibližovat či oddalovat.
 • „3 kliknutí a dost“. Základem jsou výstižné názvy jednotlivých sekcí a technické provedení. Přehlednost, komplexnost informací, podrobné návody, odborné články.
 • Velké využití komunitních funkcí, jako jsou pravidelné chaty s odborníky, reference z řad jiných uživatelů a příspěvky v diskusi. Zakladatelé projektu doufají v aktivní spoluúčast firem na vytváření webu.

Záměr vybudovat internetový portál, který umožní sdílení referencí, vznikl v hlavách tvůrců již před více než rokem. Teprve před nedávnem byl však vpuštěn do ostrého provozu. Z tohoto důvodu tu zatím nenaleznete tolik hodnocených firem. Při přípravě článku jich bylo v katalogu necelých 120. Pokud se tvůrcům podaří celý záměr úspěšně realizovat, pomůže tato aktivita v lepší orientaci na trhu a umožní oddělit kvalitní firmy od těch méně kvalitních či nesolidních. Pokud máte relevantní zkušenosti s některými firmami, podělte se o ně.

Anketa: Jakou váhu dáváte pozitivním a negativním referencím?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Předchozí článek: «
Následující článek: »

10 komentářů k článku “Nenechte se napálit při výběru vhodné stavební firmy”

 1. vlastimil napsal:

  Rebu-stav
  Firma,která Vám poničí při zateplování stavebními materiály a pracemi okna a ani se neomluví.Firma Rebu-stav Praha

 2. lafinka napsal:

  ostuda stabeních firem A-sap Liberec
  Liberecká firma A-sap Liberec,nám začla dělat novou střechu a zimní zahradu,pracovali velmi nedbale a neprofesionálně,museli jsme si sehnat stavební dozor,aby práci dokončili alespon v bezpečné kvalite,na střechu použili plesnivé ddřevo,komín co opravovali,musejí podle dozoru přepracovat,zadělat díry v ochranné folii,díky tomu nám skrz félii zateklo do tří bytů,kde je nemalá škoda,félie jim kevšemu nevyzbyla na celou střechu,takže někde i chybí,půdní dřeva z druhé strany ochrané folie jsou některá polámaná,zimní zahradu…základy vykopali o 20cm užší a o čtvrt metru se spletli s hloubkou a ještě křivé a ještě odpady chtěli vést přímo pod zahradou a v nákresech bylo jesne..kolem zahrady,stavební plán od architekta měli…
  Díky stavebnímu dozoru se doufejme podaří dodělat této firmě střechu,aniž by nám spadla na hlavu,ale bude nás to stát peníze a čas navíc a střecha stejně nebude 100procentní,to by museli strhnou vše,co tam už dali a další náklady pro nás,které už nemáme.Je to firma s.r.o.,takže zákazníci máte smůlu.Je to nebezpečná firma,která by neměla existovat.

  1. Radek napsal:

   RE: ostuda stabeních firem A-sap Liberec
   Další náklady pro vás? Proč? Vy jste si objednali stavební práce v nějaké kvalitě, kterou je dodavatel povinen dodat. Pokud způsobí škodu nebo nepracuje kvalitně, můžete práce reklamovat. A náprava jde na účet dodavatele.

 3. Lubomír Kučera napsal:

  Zajíčková Zlín

  Tato podnikatelka neplatí za provedenou práci

 4. František Šrám napsal:

  souhlas

  Také jsem pro tuto podnikatelku pracoval a výsledek odměna ve výši přes 70.000,–Kč ohodnotila na 13.500,–
  Chcete li pracovat zadarmo M Á T E možnost

 5. Jindruška napsal:

  Tudy cesta nevede

  Nedoporučuji firmu Střechy Vošalík z Českého Krumlova. Předmětem zakázky byla fasáda RD včetně obložení štítu šindelem, vydláždění balkonů a klepmpířských prací. Rok po vypršení pětileté záruky je stav zoufalý – parapety naspádované k fasádě firma ani přes upozornění neopravila, barva zmizela, na balkony se nedá vstoupit – spárovačka vydrolená, dlaždice volné, šindele ze štítu lítají jako perníčky…

 6. Miroslav Holas napsal:

  Štěpán již.čechy už nikdy

  Stavebni firma Štěpán Písek.Po osmi letech po rekonstrukci chalupy musím dělat rozsáhlé opravy.Nekvalitni drahá práce a chování hulvátské.

 7. Filip Jůza napsal:

  Štěpán stavebni firma Pisek

  Nekvalitní práce a ještě František Štěpán rád rozvrací rodiny.

 8. Jan Praha napsal:

  Štěpán stavebni firma Pisek

  Bohužel i my máme barák stále vlhký a odsušení byla naše priorita.Predra­žená práce

 9. Petr Horák napsal:

  Rebos.sro
  Tato firma vůbec nedodržuje plán etap. 1.etapa začala 25.7.2017 a měla být dokončena 8.8.2017. Jedná se o rekonstrukci balkonů v panelovém domě. Tedy izolace podlahy, dlažba a zábradlí. Vše zprvu vypadalo dobře. Pracovníci dělali slušně a rychle. Bohužel jednatel a zároveň majitel firmy nedokázal skloubit postup prací se svými subdodavateli a tak balkony jsou stále bez zábradlí. Jak může někdo takový udělat smlouvu aniž by si byl jistý, že vše klapne? Možné zdržení kvůli špatnému počasí je samozřejmě pádný důvod, ale nechat stát práci kvůli jeho špatné komunikaci s dodavateli je nepřípustné. Celou akci přesně sleduji a výmluvy, že zaměření je možné až bude lešení je mazání medu kolem úst. Lešení stálo 26.82017. Za další, musí být nákres opět výmluva. Balkony jsou stejné, nákres stačí jeden a ten přece netrvá dlouho. Za 3 dny má být konec 2. etapy a tam je to snad ještě horší. Ve slušném počasí našich 14 balkonů čeká stále na svoje dokončení. Z toho vyplývá jedno, firmu tohoto typu již nikdy, hlavně ne REBOS.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *