EUR 25.425

USD 23.314

REPO sazba ČNB 4.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.425

USD 23.314

Text: Luboš Svačina

03. 09. 2009

12 komentářů

Nenechte se napálit při výběru vhodné stavební firmy

 


 

Hlavní vizí projektu iStavitel.cz je snaha o vybudování kvalitní informační databáze pro všechny uživatele internetu, kteří hledají nebo nabízí informace o firmách či jednotlivcích působících ve stavebnictví v dané lokalitě, přičemž součástí webových stránek je množství praktických rad a informací týkajících se výstavby, rekonstrukcí a bydlení obecně. 

Lidé se často potýkají s problémem najít vhodného dodavatele materiálu nebo stavebních prací. Proto využívají doporučení od svých známých. Mnohdy se však stane, že požadované doporučení zkrátka nelze získat (neseriozních firem je na trhu bohužel stále dost), a pokud na kvalitní firmu narazí, může se naopak stát, že firma není v dostatečném termínu dostupná a oni jsou nuceni hledat jinou cestou.

Tvůrci portálu iStavitel.cz chtěli tuto "díru" v oblasti nedostatečných referencí zacelit. Prostřednictvím interaktivního hodnocení firem, on-line chatů s odborníky a diskusních fór má navštěvník příležitost pro sdílení vlastních zkušeností s ostatními návštěvníky či naopak příležitost k získání referencí o konkrétních firmách ve svém okolí.

 

Součástí webových stránek jsou také odborné články zabývající se různými oblastmi stavebnictví a bydlení a interaktivní mapové rozhraní Google.com, kde si uživatel nadefinuje typ stavebních prací a bydliště. Následně se mu vyfiltrují možné firmy působící v okolí. A podle potřeby si může mapu přibližovat či oddalovat. 

REKLAMA

iStavitel.cz funguje jako klasický katalog firem, kde však registrovaní uživatelé mohou hodnotit kvalitu odvedené práce. Hodnocení probíhá na škále od jedné do pěti a hodnotí se následující kritéria: kvalita odvedené práce, dodržení termínu a rozpočtu, ochota a rychlost při uplatňování reklamace na provedené práce a kvalita komunikace se zákazníkem.

 

Zajímavosti/klady projektu iStavitel.cz
 • Konkurenčním webům zatím stále chybí komplexnost informací (odkazy na tematické články, dokumenty ke stažení, vysvětlení pojmů) nebo mají neatraktivní grafický vzhled, nejasnou sémantiku. iStavitel.cz v tomto směru přináší řadu inovací.
 • Aplikace pro hodnocení stavebních firem. Předávání informací mezi zákazníky.
 • iStavitel.cz využívá mapových podkladů Google, kde si uživatel nadefinuje typ stavebních prací a bydliště. Následně se mu vyfiltrují možné firmy působící v okolí. Podle potřeby si může moci mapu přibližovat či oddalovat.
 • „3 kliknutí a dost“. Základem jsou výstižné názvy jednotlivých sekcí a technické provedení. Přehlednost, komplexnost informací, podrobné návody, odborné články.
 • Velké využití komunitních funkcí, jako jsou pravidelné chaty s odborníky, reference z řad jiných uživatelů a příspěvky v diskusi. Zakladatelé projektu doufají v aktivní spoluúčast firem na vytváření webu.

Záměr vybudovat internetový portál, který umožní sdílení referencí, vznikl v hlavách tvůrců již před více než rokem. Teprve před nedávnem byl však vpuštěn do ostrého provozu. Z tohoto důvodu tu zatím nenaleznete tolik hodnocených firem. Při přípravě článku jich bylo v katalogu necelých 120. Pokud se tvůrcům podaří celý záměr úspěšně realizovat, pomůže tato aktivita v lepší orientaci na trhu a umožní oddělit kvalitní firmy od těch méně kvalitních či nesolidních. Pokud máte relevantní zkušenosti s některými firmami, podělte se o ně.

Loading

Vstoupit do diskuze 12 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.49 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%

5.49%
Historie vývoje

 

 Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • vlastimil

  15 srpna, 2010

  Firma,která Vám poničí při zateplování stavebními materiály a pracemi okna a ani se neomluví.Firma Rebu-stav Praha

  Odpovědět

 • lafinka

  14 června, 2011

  Liberecká firma A-sap Liberec,nám začla dělat novou střechu a zimní zahradu,pracovali velmi nedbale a neprofesionálně,museli jsme si sehnat stavební dozor,aby práci dokončili alespon v bezpečné kvalite,na střechu použili plesnivé ddřevo,komín co opravovali,musejí podle dozoru přepracovat,zadělat díry v ochranné folii,díky tomu nám skrz félii zateklo do tří bytů,kde je nemalá škoda,félie jim kevšemu nevyzbyla na celou střechu,takže někde i chybí,půdní dřeva z druhé strany ochrané folie jsou některá polámaná,zimní zahradu…základy vykopali o 20cm užší a o čtvrt metru se spletli s hloubkou a ještě křivé a ještě odpady chtěli vést přímo pod zahradou a v nákresech bylo jesne..kolem zahrady,stavební plán od architekta měli…
  Díky stavebnímu dozoru se doufejme podaří dodělat této firmě střechu,aniž by nám spadla na hlavu,ale bude nás to stát peníze a čas navíc a střecha stejně nebude 100procentní,to by museli strhnou vše,co tam už dali a další náklady pro nás,které už nemáme.Je to firma s.r.o.,takže zákazníci máte smůlu.Je to nebezpečná firma,která by neměla existovat.

  Odpovědět

 • Radek

  14 června, 2011

  Další náklady pro vás? Proč? Vy jste si objednali stavební práce v nějaké kvalitě, kterou je dodavatel povinen dodat. Pokud způsobí škodu nebo nepracuje kvalitně, můžete práce reklamovat. A náprava jde na účet dodavatele.

  Odpovědět

 • Lubomír Kučera

  27 března, 2015

  Tato podnikatelka neplatí za provedenou práci

  Odpovědět

 • František Šrám

  27 března, 2015

  Také jsem pro tuto podnikatelku pracoval a výsledek odměna ve výši přes 70.000,–Kč ohodnotila na 13.500,–
  Chcete li pracovat zadarmo M Á T E možnost

  Odpovědět

 • Jindruška

  1 června, 2015

  Nedoporučuji firmu Střechy Vošalík z Českého Krumlova. Předmětem zakázky byla fasáda RD včetně obložení štítu šindelem, vydláždění balkonů a klepmpířských prací. Rok po vypršení pětileté záruky je stav zoufalý – parapety naspádované k fasádě firma ani přes upozornění neopravila, barva zmizela, na balkony se nedá vstoupit – spárovačka vydrolená, dlaždice volné, šindele ze štítu lítají jako perníčky…

  Odpovědět

 • Miroslav Holas

  28 června, 2016

  Stavebni firma Štěpán Písek.Po osmi letech po rekonstrukci chalupy musím dělat rozsáhlé opravy.Nekvalitni drahá práce a chování hulvátské.

  Odpovědět

 • Filip Jůza

  28 června, 2016

  Nekvalitní práce a ještě František Štěpán rád rozvrací rodiny.

  Odpovědět

 • Jan Praha

  19 července, 2016

  Bohužel i my máme barák stále vlhký a odsušení byla naše priorita.Predra­žená práce

  Odpovědět

 • Petr Horák

  23 srpna, 2017

  Tato firma vůbec nedodržuje plán etap. 1.etapa začala 25.7.2017 a měla být dokončena 8.8.2017. Jedná se o rekonstrukci balkonů v panelovém domě. Tedy izolace podlahy, dlažba a zábradlí. Vše zprvu vypadalo dobře. Pracovníci dělali slušně a rychle. Bohužel jednatel a zároveň majitel firmy nedokázal skloubit postup prací se svými subdodavateli a tak balkony jsou stále bez zábradlí. Jak může někdo takový udělat smlouvu aniž by si byl jistý, že vše klapne? Možné zdržení kvůli špatnému počasí je samozřejmě pádný důvod, ale nechat stát práci kvůli jeho špatné komunikaci s dodavateli je nepřípustné. Celou akci přesně sleduji a výmluvy, že zaměření je možné až bude lešení je mazání medu kolem úst. Lešení stálo 26.82017. Za další, musí být nákres opět výmluva. Balkony jsou stejné, nákres stačí jeden a ten přece netrvá dlouho. Za 3 dny má být konec 2. etapy a tam je to snad ještě horší. Ve slušném počasí našich 14 balkonů čeká stále na svoje dokončení. Z toho vyplývá jedno, firmu tohoto typu již nikdy, hlavně ne REBOS.

  Odpovědět

 • Jan

  4 února, 2021

  Této firmě se vyhněte obloukem! Ve fotogalerii jsou ukázky jejich práce obkladů, omítek, názorná ukázka velikosti vydlazdene plochy u bazénu – bohužel p. Kořínek jaksi zapomněl celou plochu odvodnit takže všechna dešťová voda teče do bazénu. Mohl bych zde nedostatky vypisovat do rána, ale vyjádřím se k fotogalerii: 13.000 Kč za silikonování všech oken a dveří, to že předchozí živnostníci to už dělali za 3.000 Kč a ani jedni to neudělali všude! viz foto je vidět jak si p. Kořínek nárokuje práci někoho jiného nejen o 10.000 dráž, ale ani to nezapatlal třeba na oko.
  Dále byla dohodnuta oprava křivého štuku po předchozí firmě a výsledek vidí asi každý, stěny i strop stále křivé a se stejnými vadami které oni měli předělat. Cenu této prasarny si p. Kořínek cenil na krásných 101.594 Kč což je celkem dost když šlo jenom o opravy již nastukovanych zdí,ale pojďme dál.
  Dlažby – to myslim nepotřebuje komentář a opět mělo stavitelství Kh opravit právě takové nedostatky po předchozí firmě a opět je vše s vadami! Asi 2 fotky jsou tam z ukotvení celé venkovní terasy stylem 2ks svorník ve zdi domu, uřízlý železný íčko do tvaru L a mezi panely stropu terasy a Lka je vložená cihla ze zámkové dlažby na které spočívá všechna váha. Podotýkám že celá terasa se stavěla nová a od projektu k realizaci to prováděl p. Kořínek, co mu na tohle řekl statik nevíme.
  Dále si všimněte fotky se zataženými závěsy a umístění lustru jaksi mimo střed stropu, za 136.723 Kč za zapojení vypínačů, zásuvek a rozvodné skříně mi přijde taky hodně přehnané. Částka je pouze za práci bez materiálu a bez montáže světel v 1 a 2Np. Komplet se vším si to Kořínek cení na nějakých 170.000 Kč.
  Dále máme vyfakturovano 261.874 Kč za věci které zde fizicky nejsou a za práci která byla naúčtována navíc, nebo neoprávněně jako např 6x naúčtováno zhotovení schodiště, blbý je že na pozemku jsou schodiště pouze 3! Takže jenom zde nás p. Kořínek okradl o 21.000 Kč. Dále namátkou co je navíc – stříška plotu 280mm za 13.464 Kč, betonáž schodiště bazénu 9.480 Kč, blbý je že bazén je z vnější strany tvaru obdélníku a schody jsou uvnitř navařeny do té obdélníkové vany!
  Až budu mít čas dodám další majstrštychový akce p. Kořínka ale teď už nemám čas to vyfotit a napsat, takže bude recenze 2.část.
  Na závěr jen ceny za jednu a tu samou práci dle kódu z položkového rozpočtu-rozpr. zeminy a ceny za 245m2, jednou 2600.- pak 26000.- a nakonec za 31000.- stejně i ceny za beton. základové pásy z betonu prostého B 20 a ceny 1.654.- a 2.775.- a 3.170. –
  Mazaninu máme za 3.260.- pak za 3.480.- a nakonec za 3.755.- bavíme se o jedné a te samé mazanině 5-8 a ceny jsou bez dopravy! Dalších 30.000.-Kč stála doprava 10ti auty á 10tun auto.
  Položka naložení a složení suti je taky zajímavá v rozsahu cen které začínají na 96.- za tunu, pak za 116.-,dále za 265.- až po 938.-Kč za tunu. O tom že dle vyúčtování p. Kořínka máme v normálním 2Np baráku 118ks vypínačů a 96ks zasuvek ani psát nebudu.
  Dle předběžných kontrolních výpočtů nás p. Kořínek okradl v zakázce za 3.000 000kč s dph o cca 2.000 000kč což je opravdu neskutečná nehoraznost a drzost. Vše má již v řešení právník a soudní znalci takže pokud máte nervy ze železa, pár mega navíc, dobrý právníky a nekoukate na detaily práce, pak je pro vás stavitelství KH ta pravá volba.

  Odpovědět

 • Miroslav

  3 března, 2023

  Mám osobní zkušenost s rádoby stavební firmou z Brna. N-kraft s.r.o. Jednání s Oračkem je katastrofa. Ze začátku slibuje, že nic není problém. Jakmile dostane zálohu, jednání se změní na hulvátské. Práce tak mizerná, že to pozná i laik. Při pokusu se domluvit na nápravě začne zuřit. Nakonec uteče ze stavby, práci nikdy nedodělá a zálohu nevrátí, telefon nebere.

  Odpovědět