EUR 25.425

USD 23.531

REPO sazba ČNB 6.25 %

Inflace 2.3 %

EUR 25.425

USD 23.531

Text: Petr Zámečník

24. 12. 2009

4 komentáře

Nešetřete na pasivním bydlení… připravíte se o Ježíška!

 


 

Pasivní domy se stávají hitem posledních let. Mezi jejich příznivce se řadí ekologicky i ekonomicky smýšlející lidé, kterým není lhostejný osud modré planety nebo jejich peněženky. Oblibu získávají i svými užitnými vlastnostmi. Důmyslná vzduchotechnika zajišťuje příjemný, čerstvý, svěží vzduch, rovnoměrně rozprostřený po celém bytě.

Pasivní domy díky sofistikované vzduchotechnice nepotřebují ani otvírací okna. Proč také. Je-li zima, je venku zima a v domě příjemně. Je-li horko, je venku horko a v domě – opět příjemně. Navíc otvírací okna se hůře izolují a úspory na energiích jsou tudíž nižší. A krom toho okno, které lze otvírat, je dražší!

Ale nic se nemá přehánět. Ani spoření. Jak byste vysvětlovali dětem, že Ježíšek nepřinesl dárky pod stromeček, ale mrzne před oknem, které nejde otevřít? Nabízí se představa Ježíška vážícího v ruce kámen a zvažujícího dilema, zda-li má hodit, jak kázal Mojžíš, nebo se držet vlastního příkladu z Olivetské hory…

Nepomohl by ani Santa Klaus. Nevyužívá sice k návštěvě příbytků oken, nicméně pasivní domy nebývají vybaveny komíny.

Naději by bylo možné klást snad jen v severské skřítky. Je-li pasivní dům vybaven zemním tepelným čerpadlem, má k nim dokonce blíž. Jen není radno zapomenout na misku mléka a sušenky – a odehnat kočku do bezpečné vzdálenosti.

REKLAMA

Na závěr, jak se říká: Šťastné a veselé

Loading

Vstoupit do diskuze 4 komentáře

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.6 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%
Historie vývojeDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • Jana Šiklová

  25 prosince, 2009

  Děkuji firmě Company Management za příjemně prožité vánoce.
  Dostala jsem se do obtížné situace, uvalili mi exekuci na dům a veškerý majetek. Naštěstí díky milým lidem z Company Management http://company-management.eu/nabidka/ jsem si krátkodobě půjčila 20 000 EUR, dluhy jsem splatila. Jen díky Company MAnagement jsem stihla napéct pečivo, koupit dárky pro moje děti a oslavit vánoční svátky v pohodě a bez dluhů.
  Je to velmi jednoduché, půjčíte si a zároveň investujete trochu peněz na vysoký úrok, investované peníze vám splátí splátky půjčky a vy nic splácet nemusíte.
  Je to naprostá novinka, v Irsku je to už běžné a brzo to bude běžné všude ve světě. Půjčíte si a splácet nemusíte. Buďte mezi prvními, kdo vyzkouší tuhle novinku na trhu. čím více si půjčíte, tím víc vyděláte, tak to prostě je. Z pohodlí domova vyplníte formulář na internetu a Silvestra už můžete slavit bez obav a dluhů s plnou kapsou peněz !! Krásné prožití vánočních svátků přeje Jana Šiklová

  Odpovědět

 • Company Management

  25 prosince, 2009

  Vážení přátelé,
  přejeme Vám příjemné prožití vánočních svátků a do nového roku 2010 hodně zdraví, štěstí a osobních i pracovních úspěchů.
  http://pf.company-management.eu/
  Zároveň děkujeme všem našim partnerům a klientům za skvělou spolupráci v roce 2009 a doufáme, že v novém roce bude neméně úspěšná a to jak na našich starých, tak nových projektech, které pro Vás připravujeme.
  Company Management

  Odpovědět

 • BIO

  28 prosince, 2009

  KOKOTI, ‚DĚTE S TÍM SPAMEM DO PERDELE!

  Odpovědět

 • BIO

  28 prosince, 2009

  KOKOTI, ‚DĚTE S TÍM SPAMEM DO PERDELE!

  Odpovědět