EUR 25.235

USD 23.713

REPO sazba ČNB 5.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.235

USD 23.713

Text: Luboš Svačina

23. 05. 2008

40 komentářů

Novomanželská půjčka. Splňujete nároky na poskytnutí?

 


 

Různých dotačních a podpůrných programů na povzbuzení výstavby a rozvoje bydlení, zejména v devadesátých letech minulého století, existovalo hned několik. S dospíváním českého realitního trhu, vzrůstající ekonomickou úrovní  obyvatel a především klesajícími sazbami hypotečních úvěrů došlo k ukončení drtivé většiny těchto programů.

Jedním z mála programů, který se dožil dnešních dnů je tzv. Úvěr 300, spíše známý pod pojmem Novomanželská půjčka. Jedná se o nízkoúročený úvěr do výše 300 000 Kč pro mladé rodiny, kde alespoň jednomu z členů rodiny ještě nebylo 36 let. Poskytovatelem úvěru je Státní fond rozvoje bydlení (SFRB), který při poskytování úvěru postupuje v souladu s Nařízením vlády č.616/2004 Sb. Tento typ úvěru je oprávněn SFRB poskytovat od 1. 12. 2004.

Komu je úvěr určen?

Podle zmíněného nařízení na úvěr mají nárok pouze:

 • osoby žijící v manželství, jestliže alespoň jeden z manželů nedosahuje v roce podání žádosti 36 let věku, přičemž žádost může podat kterýkoliv z manželů
 • samostatná osoba, která opět v roce podání žádosti nedosáhne věku 36 let, která trvale pečuje nejméně o jedno nezletilé dítě, přičemž může jít i o dítě osvojené

Žadatel musí být zároveň občanem České republiky, nebo občanem jiného státu Evropské unie s povolením k pobytu v ČR. V případě žadatelů mimo EU je podmínkou trvalé občanství v ČR.

Co lze úvěrem financovat?

 • výstavby bytu podle zákona o vlastnictví
 • výstavby bytu v rodinném domě
 • výstavby bytu formou změny stavby, kterou vznikne byt z prostorů původně kolaudovaných k jiným účelům než k bydlení
 • koupě bytu
 • koupě rodinného domu s jedním bytem
 • úhrady za převod členských práv a povinností v bytovém družstvu, stane-li se příjemce úvěru nájemcem družstevního bytu
 • úhrada členského vkladu do bytového družstva, stane-li se příjemce úvěru nájemcem družstevního bytu

Úvěr lze použít v podstatě na téměř všechny běžné způsoby pořízení vlastního bytu (výstavba, koupě, převod členských práv v bytovém družstvu apod.) Problém nastává u rodinných domů. Úvěr nelze poskytnout na výstavbu, ale pouze na koupi a dům musí mít ke všemu pouze jednu bytovou jednotku. Z účelů financování jsou vyloučeny rovněž modernizace stávajících bytů. Na druhou stranu velikost domu (pouze kupovaného)  nebo bytu není limitována. 

REKLAMA

Nutnou podmínkou pro přidělení úvěru je však zajištění. Nejčastěji je využíváno zájištění ručitelským závazkem třetí osoby (rodičů, přátel apod.) Ručení zástavou nemovitosti nařízení také připouští, avšak v případě, že žadatel má v úmyslu žádat ještě o další komerční úvěr, tato varianta se neuplatňuje, aby nemovitost mohla dále posloužit jako "čistá" zástava bance popř. stavební spořitelně.

Na co nebo komu není možné úvěr poskytnout?

 • úvěr nelze použít na výstavbu rodinného domu a modernizace stávajícího bydlení 
 • na úvěr nemají osoby které jsou vlastníkem bytu, bytového domu, rodinného domu nebo jsou nájemníky v v družstevním bytu; v případě manželů nesmí být ani jeden vlastníkem (převod bytu/domu není řešením, protože z převodu nemovitosti máte povinnost zaplatit daň)
 • úvěr nelze poskytnout vícekrát jedné osobě
 • úvěru nelze použít na financování koupě nebo výstavby domu/bytu, na který již byl úvěr v minulosti Státním fondem rozvoje bydlení úvěr poskytnu

Výše a podmínky splatnosti úvěru


Státní fond rozvoje bydlení z tohoto titulu poskytuje úvěry do maximální výše 300 000 Kč s maximální dobou splatnosti 20 let.
Roční úroková sazba úvěru je nyní stanovena fixně pro celou dobu splatnosti, a to ve výši 2 % p.a.

Úlevy, odklad a přerušení splácení


Zákonná úprava také umožnuje odložení splácení úvěru, a to až na dobu 10 let od prvního dne čerpání. Po tuto dobu je však dlužník povinen hradit úroky z dlužné částky. I s tímto odkladem však nesmí doba splatnosti úvěru překročit maximální dobu splatnosti, tedy 20 let. 

REKLAMA

Přerušení splácení je umožněno dlužníkovi pouze ve vyjímečných případech (rodinné, sociální apod.) Vždy je potřeba k přerušení získat souhlas SFRB. O dobu přerušení se vždy prodlužuje doba splatnosti úvěru. 

Dlužník má také možnost za každé narozené nebo osvojené dítě si nesplacenou část jistiny úvěru snížit o 30 000 Kč. Tento odpočet se vztahuje na úvěry sloužící ke koupi nebo výstavbě bytu. Dítě se musí narodit nebo být osvojeno až po uzavření úvěrové smlouvy.

Podání žádosti o úvěr

Žádost o úvěr včetně podkladů musí žadatel podat, ale lépe poslat poštou na adresu Státního fondu rozvoje bydlení (Dolní náměstí 9, 771 00 Olomouc, Dlouhá 13, 110 00 Praha). Žádost musí obsahovat kromě osobních údajů klienta i výši požadovaného úvěru, účel použití úvěru a dokumenty potvrzující výši příjmu žadatele, popř. manžela/ky. SFRB si může podle potřeby vyžádat další doklady, které slouží k posouzení účelu úvěru a schopnosti žadatele úvěr splácet.

Budoucnost

Poskytování dalších nových půjček není nařízením nijak garantováno a počet poskytnutých úvěrů se vždy odvíjí od částky, kterou Státní fond rozvoje bydlení pro tento titul získá ze státního rozpočtu. Několikrát již také bylo diskutováno úplné zrušení programu "novomanželských půjček", ale zatím k tomu nedošlo. Zvýhodněný úvěr na pořízení bytu dostalo loni 4226 mladých rodin, a to v celkovém objemu 1,254 miliardy korun.

Loading

Vstoupit do diskuze 40 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.57 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%
Historie vývojeDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • a

  25 května, 2008

  a

  Odpovědět

 • jeny

  1 listopadu, 2008

  je,že dnes byt za 300000kč nekoupíte možná v Chánově.Tak jak se mladým pomáhá,pokud nemaj rodiče milonáře tak musí žít jak sociální případy ato chcete děti-za co?

  Odpovědět

 • Christer Wegmann

  23 dubna, 2022

  Dobrý den, jsem pan Christer Wegmann a v současné době bydlím v Naverland 2, DÁNSKO. E-mailové adresy: (christerwegmann51@gmail.com) Momentálně jsme se čtyřmi dětmi a já byli v květnu 2021 ve finanční situaci a potřeboval jsem refinancovat a zaplatit své účty. Zkoušel jsem hledat půjčky od různých úvěrových firem, soukromých i firemních, ale nikdy se mi to nepodařilo a většina bank můj úvěr odmítla. Ale jak by to Bůh chtěl, byl jsem představen Man of God, poskytovatel soukromé půjčky, který mi dal půjčku ve výši 520 000,00 eur a dnes jsem majitelem firmy a mé děti se momentálně mají dobře, pokud musíte kontaktovat jakoukoli firmu s odkazem na zajištění půjčky bez zajištění, bez kontroly kreditu, bez spolupodepisovatele s pouhou 2% úrokovou sazbou a lepšími splátkovými plány a harmonogramem, kontaktujte prosím pana Johna Donalda s podrobnostmi níže, on neví, že to dělám, ale jsem Jsem teď tak šťastný a rozhodl jsem se, že o něm dám vědět více a také chci, aby mu Bůh více žehnal.

  Pane Johne Donalde
  E-mail: (marcil.tcompany@gmail.com)

  Odpovědět

 • Jiří Havelka

  3 listopadu, 2008

  Za 300 tis. Kč byt opravdu asi neseženete. Ale přibližně za 600 až 700 tis. Kč už to nereálné není. Alespoň podle statistik IRI v některých lokalitách, viz
  https://www.hypoindex.cz/clanky/ceny-bytu-rostou-za-pul-roku-i-o-40/
  Cílem „novomanželské půjčky“ pochopitelně není financovat bydlení, ale pomoci s tím. Např. dnes téměř žádná hypoteční banka nepůjčí peníze na celou nemovitost a s touto půjčkou lze financovat zbytek.

  Odpovědět

 • Informace

  18 února, 2009

  Právě jsem volal do SFRB ohledně úvěr 300. Bylo mi řečeno, že tento úvěr lze použít i na VÝSTAVBU RD s jedním bytem, tzn. pokud si někdo chce stavět „obyčejný“ domeček, může si o tuto půjčku zažádat!!

  Odpovědět

 • pavlaspost@centrum.cz

  20 dubna, 2009

  Opravdu je možné získat půjču na výstavu RD s jednou bytovou jednotkou ? Mohla bych požádat o bližší info, co Vám řekli ?

  Odpovědět

 • k.frejova@seznam.cz

  9 června, 2009

  Chtěla jsem se zeptat, jestli je možná půjčka na rekonstrukci jednogeneračního domu na dvou generační a jaké podmínky musí žadatel splňovat. Může být vlastníkem tohoto domu? Děkujeme

  Odpovědět

 • Anaj

  14 srpna, 2009

  Dobrý den,
  tuto půjčku nelze asi použít na rekonstrukci státního bytu, že?:(:(
  Máme rposím nějakou jinou možnost?(mslím nějakou jinou dotovanou půjčku)
  Dekuji moc, Jana

  Odpovědět

 • ŠŠŠ

  29 srpna, 2009

  Je možné zažádat si o půjčku, ikdyž na mne prarodiče přepsali RD, s věcným břemenem pro ně i pro mé rodiče? Polovina RD je napsaná na mého bratra.děkuji za odpověď

  Odpovědět

 • Radek

  30 srpna, 2009

  V takovém případě, obávám se, máte smůlu.

  Odpovědět

 • KK

  4 listopadu, 2009

  Je možné financovat NPujčkou koupi 1/2 podílu bytu? Děkuji

  Odpovědět

 • hannysek

  18 listopadu, 2009

  Mam úvěr ve výši 200tis. Můžu zažádat tedy o novomanželskou půjčku a splatit tento úvěr a platit dál jen novomanželskou půjčku?Nyní platím 4000,-měsíčně a pak by to bylo 1500,- což by jsme velmi uvítali!

  Odpovědět

 • Frank

  27 listopadu, 2009

  lze dodatečně žádát o novomanželskou půjčku na financování privatizace bytu, kterou jsem již financoval hypotečním úvěrem a tedy tyto peníze použil na předčasné splacení hypotéky?

  Odpovědět

 • pmaria

  2 prosince, 2009

  Aco kdyz by bylo oboum novomanzelum kolem 40,tak to nemaji narok na slusne bydleni…?

  Odpovědět

 • lolicekr

  11 února, 2010

  Je opravdu třeba ručitele při poskytnutí dané půjčky ?

  Odpovědět

 • Veronika

  1 března, 2010

  chtěla jsem se zeptat, jestli by bylo možno NP použít na splacení stávající půjčky a se zbytkem disponovat tak,že bychom si dodělali zbytek bytu v dvougeneračním RD? dekuji

  Odpovědět

 • Jana

  29 března, 2011

  Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jestli máme s manželem nárok na novomanželskou půjčku, když bydlíme v městském bytě se spoluúčastí(máme smlouvu na dobu neurčitou) a chceme si byt zrekonstruovat. Jestli ano, kde najdu nějaký vzor žádosti o tuto půjčku? Děkuji předem za odpověď..

  Odpovědět

 • Jiří Havelka

  30 března, 2011

  Dobrý den, vzhledem k tomu, že příjem žádostí o Úvěr 300 byly pozastaveny, nemáte v žádném případě šanci úvěr letos získat.
  https://www.hypoindex.cz/kratke-zpravy/statni-fond-rozvoje-bydleni-neprijima-zadosti-mladych-o-uver-300/

  Odpovědět

 • Martin

  22 srpna, 2011

  Dobrý den.
  Potřebujete úvěr? Pokud ano, zpátky k nám se tyto informace , takže můžeme pokračovat.
  OSOBNÍ ÚDAJE
  Jména :__________________
  Váš Sex :____________________
  Vaše země :_________________
  Vaše adresa :_________________
  Své povolání :_______________
  Váš rodinný stav :_____________
  Aktuální stav na pracovišti :_____
  Číslo mobilního telefonu :________________
  Mobilní Number_____________
  Měsíční příjem :_______________
  Výše úvěru potřebné :____________
  Doba trvání úvěru :_________________
  Poštovní směrovací číslo :________________
  Účel půjčky :_______________
  Urychlenou odpověď na tuto zprávu je vysoce ceněn.
  Naši zákazníci štěstí je naše hrdost.
  Druhy z vás.
  Pan Kelvin Martin

  Odpovědět

 • BROOKS FORUM LIMITED

  12 ledna, 2012

  Potřebujete úvěr pro vaše podnikání investice, majetek a osobní acquintance chce atd., je Brooks fórum omezené vzhledem k tomu z úvěru ve výši 4% úroková sazba platí v závislosti na délce dohodli.
  Máte-li zájem, laskavě odpovědět nám na mail.Certainly děláme sny realitou.
  My zřetelem
  Paní Stefany Brooks
  stefanybrooksloanfirm@gmail.com
  Telefon N0 :—-+ 447045700502

  Odpovědět

 • Gold Smith

  22 ledna, 2013

  Zdravíme vás.

  Vítejte na Goldsmith loan company INC jako soucást sociálního balícku nabízí plovoucí úver ve výši 3% úrokovou sazbou bez zajištení security.This je pomoci jednotlivcum a spolecnostem dosáhnout svých financních cílu.

  Všechny odpovedi by mely být predány spolecnosti e-mailu: Goldsmithloan­company24@gma­il.com

  Formulár žádosti o úver

  Krestní jméno :______________
  Príjmení :______________
  pohlaví :________________
  Rodinný stav :___________
  Kontaktní adresa :________
  zeme :_________________
  State__________­___________
  Datum narození :____________
  Vek :____________­__________
  Cástka potrebná jako úver :_______
  Doba trvání úveru :_______
  Mesícní Income_____________
  Povolání :____________­__________
  Úcel pujcky :____________­________
  Hlavní Number_________­__________
  telefon :____________­_______
  mobilní Number_________­______
  Myslíte si požádat o pujcku before_______?
  Kontaktujte nás na e-mail: Goldsmithloan­company24@gma­il.com

  CESTA k financní nezávislosti.

  pan Gold smith
  M / D

  Odpovědět

 • Pavel Dvořák

  12 června, 2013

  Zajímavý článek s velice podrobným vysvětlením, těch možností je samozřejmě více novomanželé si mohou vypůjčit v bance nebo také u nebankovní instituce viz: http://manzel­skepujcky.cz/

  Odpovědět

 • Mehmet Hakan

  29 prosince, 2017

  Dobrý den, pane / paní. Jsme společnost soukromého investora a nabízíme 2% úrokové půjčky a nabízíme různé úvěry, jako jsou osobní půjčky, podnikatelské úvěry, konsolidační úvěry, zajištěné a nezajištěné úvěry, vánoční půjčky, Děkujeme, že jste si přečetli tuto reklamu a požádali o její půjčku. Další informace a dotazy nám můžete zaslat na adrese mehmethakan117@gmail.com

  Odpovědět

 • Vladimir

  2 března, 2018

  Děkujeme za Vaši práci! http://www.rychlapujcka-is.cz/

  Odpovědět

 • david liska

  4 března, 2022

  Přímý poskytovatel vám nabízí skvělou možnost získat výhodnou půjčku od 30 000 Kč až do 3 000 000 Kč bez nesmyslných poplatků. Ke každé žádosti přistupuji individuálně, takže půjčku může získat téměř každý. Výši měsíčních splátek a dobu splatnosti lze přizpůsobit Vašim finančním možnostem. e-mailem: davidliska67@gmail.com

  Odpovědět

 • Beata MICHALEC

  20 března, 2022

  Dobrý den, jsem paní Beata MICHALEC, předkládám Vám nabídku půjčky mezi jednotlivci, abych Vám umožnila realizovat své sny bez starostí. Svůj text píšu na tuto stránku, abych vám pomohl získat rychlé a seriózní financování. Pokud tedy naléhavě potřebujete peníze, odpovězte mi, abych vám mohl nabídnout svou nabídku. Moje úroková sazba je 2-5% a pokrývá celou půjčku. Moje finanční kapacita je 250 000 eur. Moje e-mailová adresa: m.beataelzbieta@gmail.com
  Viber: +40 768 543 734
  WhatsApp: +40 768 543 734
  Dobrý den vám přeji

  Odpovědět

 • Beata MICHALEC

  20 března, 2022

  Witam,
  Jesteśmy strukturą finansową mieszkającą w Rumunii. Udzielamy kredytu wszystkim, którzy są w potrzebie. Ze względu na problemy finansowe na tym świecie postanowiliśmy przyjrzeć się finansom, aby móc pomagać ludziom z problemami finansowymi w realizacji ich marzeń. Postanowiliśmy być bliżej naszych klientów na portalach społecznościowych, ponieważ pozwala nam to na szybką komunikację i bycie zawsze z naszymi klientami. Prosimy o kontakt z nami na naszej stronie internetowej.
  e-mail: m.beataelzbieta@gmail.com
  Viber: +40 768 543 734
  Whatsapps: +40 768 543 734
  Twój sukces jest naszym zmartwieniemViber: +40 768 543 734
  WhatsApp: +40 768 543 734
  Dobrý den vám přeji

  Odpovědět

 • Beata MICHALEC

  20 března, 2022

  Dobry wieczór, panie/pani
  Aby pomóc ludziom w kryzysie gospodarczym, a w szczególności w kryzysie COVID19 w dzisiejszym świecie, nasza instytucja oferuje kredyty, które wzmacniają bazę finansową wszystkich osób prawnych i fizycznych zaangażowanych w działalność zarobkową poprzez kredyty i mikrofinansowanie. Obniżamy stopy procentowe, aby pomóc ludziom. Jeśli potrzebujesz pożyczki, skontaktuj się z nami.
  e-mail: m.beataelzbieta@gmail.com
  Viber: +40 768 543 734
  Whatsapps: +40 768 543 734
  Dziękuję i życzę miłego dnia.

  Odpovědět

 • obermajer

  21 března, 2022

  Nebankovní živnostníci a podnikatelé.
  Hledáte půjčku na zahájení podnikání, ať už se jedná o dokončení projektu nebo potřebujete peníze z jiných důvodů nebo z jakéhokoli důvodu. Jsme připraveni půjčit každému, kdo má nárok na odškodnění. Sdělte mi prosím výši vaší žádosti o půjčku a její termín. Kontaktujte mě prosím: obermajerjosef701@gmail.com whatsapp +420723117429

  Odpovědět

 • LenkaBolkova

  7 dubna, 2022

  Nebankovní živnostníci a podnikatelé.
  Hledáte půjčku na zahájení podnikání, ať už se jedná o dokončení projektu nebo potřebujete peníze z jiných důvodů nebo z jakéhokoli důvodu. Jsme připraveni půjčit každému, kdo má nárok na odškodnění. Sdělte mi prosím výši vaší žádosti o půjčku a její termín. Kontaktujte mě prosím: leni.bolkova01@gmail.com

  Odpovědět

 • LenkaBolkova

  7 dubna, 2022

  Dobrý den, pane / paní. Jsme společnost soukromého investora a nabízíme 3% úrokové půjčky a nabízíme různé úvěry, jako jsou osobní půjčky, podnikatelské úvěry, konsolidační úvěry, zajištěné a nezajištěné úvěry, vánoční půjčky, Děkujeme, že jste si přečetli tuto reklamu a požádali o její půjčku. Další informace a dotazy nám můžete zaslat na adrese: leni.bolkova01@gmail.com

  Odpovědět

 • Anna Jana

  11 dubna, 2022

  Dobrý den, máte zájem o půjčku? nabízíme podnikatelský úvěr, osobní půjčku, úvěr na auto, půjčku, studentský úvěr, podnikatelský zájem, lian pro obchodní expanzi v rozmezí od jakékoli částky. Naše nabídka je jednoduchá a rychlá. nabízíme půjčku jak investorům, tak společnostem. e-mail: kdfin11@gmail.com

  Odpovědět

 • Miroslav Gurovic

  22 dubna, 2022

  Dobrý den, hledáte finanční pomoc za rozumných podmínek a potřebujete mít prostředky na svém bankovním účtu do 24 hodin? Jste zaměstnáni nebo podnikáte, ale vaše banka vaši žádost zamítla? Máte nepříjemný záznam v registru dluhů, kterého se jen tak nezbavíte? V každém případě vám mohu s vaším příjmem půjčit, kolik budete chtít. Požádejte o skvělé nebankovní finance s výhodnými podmínkami. Napište mi e-mail: Miroslavgurovic10@gmail.com nebo Whatsapp +420775022702

  Odpovědět

 • DAVID IISKA

  24 dubna, 2022

  Budete moci zaručit, že pro všechny zájemce je připravena řada dobrodružství, navíc s cenami v rozmezí 30 000 až 30 000 000 Kč. Ukončení projektu je možné pouze na 360 měsíců s možností předčasného propuštění kdykoliv. Tato nabídka je destinací pro všechny Čechy a občany. Celé pojistné je vyplaceno rychle do 24 hodin. Kombajny a všechny podmínky, které musíte nabídnout, můžete zaregistrovat na e-mailu: Pro více informací kontaktujte: davidliska00@gmail.com

  Odpovědět

 • DAVID LISKA

  24 dubna, 2022

  Budete moci zaručit, že pro všechny zájemce je připravena řada dobrodružství, navíc s cenami v rozmezí 30 000 až 30 000 000 Kč. Ukončení projektu je možné pouze na 360 měsíců s možností předčasného propuštění kdykoliv. Tato nabídka je destinací pro všechny Čechy a občany. Celé pojistné je vyplaceno rychle do 24 hodin. Kombajny a všechny podmínky, které musíte nabídnout, můžete zaregistrovat na e-mailu: Pro více informací kontaktujte: davidliska00@gmail.com

  Odpovědět

 • nicole perdu

  17 června, 2022

  Nabídka půjčky se 100% jistotou
  Nabídka akční půjčky Dobrý den, abych Vám pomohl překonat různé finanční starosti a snadno čelil Vašim budoucím cílům a při všech Vašich nákupech a přípravách na dovolenou Vám předkládám nabídky půjček a půjček lidem v nesnázích nebo těm, kteří chtějí pomoci vyřešit nějakou svoji finanční situaci. problémy nebo začít podnikat. Nabízím půjčky od 50 000 do 20 000 000 Kč s dobou splácení 1 až 30 let s maximální úrokovou sazbou 2 % a pro více informací nás kontaktujte
  Email: perdunicole574@gmail.com

  Odpovědět

 • marie

  18 června, 2023

  offerta seria di prestito di denaro da 2000€ a 10 M€.
  si prega di contattarmi senza e-mail per ulteriori informazioni.
  E-mail: noelangelique9741@gmail.com

  Odpovědět

 • marie

  18 června, 2023

  Potrzebujesz finansowania? Szukasz finansowania? Szukasz finansowania na rozwój swojej firmy? Pomagamy osobom fizycznym i firmom w uzyskaniu finansowania na rozwój ich działalności oraz w rozpoczęciu nowej działalności na dowolną kwotę. Uzyskaj finansowanie po przystępnej stopie procentowej 2%. Czy potrzebujesz tego finansowania dla swojej firmy i opłacania rachunków? Więc napisz do nas teraz, aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami teraz przez: noelangelique9741@gmail.com

  Odpovědět

 • Častula Michal

  22 června, 2023

  Potrebujete pujcku k zahájení podnikání nebo placení úctu a firemního financování nemovitostí a jakéhokoli druhu financování podnikání. Nabízíme také pujcky jednotlivcum, firmám a právnickým osobám s úrokovou sazbou 3%. Dávám pujcku verným zájemcum, kterí mají zájem o pujcku, pokud máte zájem kontaktovat tento e-mail: michalcastula45@gmail.com

  Odpovědět

 • veronika cervinkova

  29 června, 2023

  Poskytuji výhodné finanční půjčky bez zbytečných škytavek. Nabízím finance od 50 000 do 100 000 000 Kč se splatností do 240 měsíců. Rychlý a efektivní schvalovací proces s vysokou propustností schválených aplikací. Ve vašem městě lze také uspořádat osobní schůzku k podpisu smlouvy o půjčce. Vypořádání celé půjčky do 24 hodin od podpisu smlouvy. Podrobnější informace získáte na e-mailu: vcervinkova25@gmail.com

  Odpovědět