EUR 25.340

USD 23.267

REPO sazba ČNB 4.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.340

USD 23.267

Text: Monika Lukešová

06. 06. 2011

1 komentář

Nový příspěvek na podnikání: Pomůže i s hypotékou

 


 

Začátek podnikání není vůbec jednoduchý, zvlášť když vás k tomu donutí okolnosti. Letos se s podnikáním však začít vyplatí. Od ledna 2011 je možné si na úřadu práce zažádat o tzv. překlenovací příspěvek pro podnikatele, musíte ale splnit několik podmínek.

Příspěvek na podnikání je součástí vládního programu, který má snížit nezaměstnanost v České republice a ulehčit začátek podnikání.

První podmínkou je, že podnikáním musíte řešit svou kritickou situaci se zaměstnáním. Abyste příspěvek získali, musíte být hlášeni jako nezaměstnaní na úřadu práce minimálně pět měsíců. Právě v té době totiž končí pobírání podpory v nezaměstnanosti lidem do 50 let věku. Finanční příspěvek můžete za své podnikání získat jen jednou a lze ho pobírat maximálně pět měsíců.

Délka pobírání podpory v nezaměstnanosti:

Podporu v nezaměstnanosti je možné do 50 let pobírat pět měsíců, od 50 do55 let osm měsíců a nad 55 let 11 měsíců.

Pokud splňujete první podmínku, vydejte se na úřad práce. Nejprve vyplníte potřebné žádosti, které musí obsahovat i dobu, za kterou by měl být příspěvek poskytnut. To je ta jednodušší část.

S žádostí, respektive s její přílohou si musíte dát větší práci. Úřadu práce byste měli podle MPSV předložit rozbor předpokládaných provozních nákladů s uvedením druhů provozních nákladů, období poskytnutí příspěvku a předpokládané provozní náklady v období v korunách.

Příspěvek na podnikání musí podnikatel využít na provozní náklady, za ty se podle zákona považuje:

  1. nájemné a služby s ním spojené, s výjimkou nájemného za bytovou jednotku a služeb s ním spojených,
  2. náklady na dopravu materiálu a hotových výrobků,
  3. náklady na opravu a údržbu objektu, ve kterém je provozována samostatná výdělečná činnost, pokud je tento objekt ve vlastnictví osoby samostatně výdělečně činné a náklady souvisí s provozováním samostatné výdělečné činnosti.

Příspěvek na podnikání se vyplácí v pěti měsíčních splátkách. Maximálně můžete letos získat měsíčně 5 831 korun. Celkem vám tedy úřad práce vyplatí až 29 155 korun.

Další podmínkou je, že musíte podnikat minimálně dva roky. Pokud tak dlouho podnikat nevydržíte, nebo se vám nebude dařit, musíte příspěvek vrátit.

Příspěvek na začátek podnikání

Příspěvek na začátek podnikání není žádnou novinkou narozdíl od překlenovacího příspěvku. Maximální hranice tohoto příspěvku je čtyřnásobek nebo šestinásobek průměrné mzdy v národním hospodářství za minulý rok. Přiznaná částka také záleží na míře nezaměstnanosti v daném okrese.

Minulý rok byla průměrná mzda 23 324 korun. Maximální částka příspěvku na začátek podnikání je tedy 93 296 korun, případně 139 994 korun.

Nový překlenovací příspěvek mohou získat ti, kteří už získali příspěvek na začátek podnikání. Dohromady vám tedy stát na podnikání může přispět až 122 451 korun, nebo 169 149 korun. Čím bude větší nezaměstnanost, tím vyšší příspěvek dostanete.

Překážku nebo naopak zelenou vám může dát úřad práce. Záleží totiž také na tom, jak se úředníkům bude líbit váš podnikatelský záměr. Úřad práce může vaši žádost o příspěvek odmítnout bez udání pádných důvodů. Když se nesetkáte s kladným vyjádřením, můžete se s penězi rozloučit.

O příspěvek není valný zájem. Důvěra v podnikání totiž poslední dobou klesá. Navíc nezaměstnaní lidé vidí větší jistotu v novém zaměstnání než v podnikání. V tíživé životní situaci je přeci jen rizikové začít podnikat a vystavovat se tak dalším finančním nástrahám. Přitom příspěvek by mohl pomoci při problémech se splácení hypotéky. Sice se peníze nedají použít přímo na hypotéku, ale je možné pokrýt si výdaje za podnikání a tím ušetřit potřebné peníze.

Loading

Vstoupit do diskuze 1 komentář

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.49 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%

5.49%
Historie vývoje

 

 Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
  • Moncler On Sale

    24 října, 2011

    A present For each OccasionMen frequently don’t realize just how much ladies like to obtain gifts. It’s, within the eyes of many males, a illness. Ladies really like getting presents, particularly if you have taken time to listen to what they need and also have done a little bit of study. If you’re trying to get some thing for that special lady in your lifetime, take a moment to select something she’d really like, rather than to simply pick something from the shelves at the local mall. In many cases, checking out through wholesale Lv handbags is a fantastic way to locate something that the actual special lady in your life would not only love, but would absolutely adore.Moncler JacketHow Numerous Handbags Does She Require?Much such as the way that males do not understand why women need so many shoes, the need that ladies possess with regard to numerous various kinds of purses perplexes males.Moncler Jackets Store Women need to match everything with everything otherwise, especially if they work in the corporate world, if they’re going out for a night of enjoyable, or even when they merely love to look great. Getting the correct Lv handbag can help any kind of woman to offer the ideal look, whether she’s going to work, going out to supper, or going to a golf club.Business MindedIf you are searching for an ideal at wholesale prices Louis Vuitton handbags to buy for a woman who is business oriented, look at the Dark Mirage Briefcase. This particular bag is made from monogram fabric and it has an all natural cowhide leather trim. It is made to look great as well as to be functional.Moncler On Sale There is space inside of the purse with regard to anything your woman might need to carry around together with her to obtain through the day time.With the GirlsA lady never likes to showcase the woman’s bag a lot more than when she’s enjoying a good your meal out with the woman’s friends. For this event, the actual Griet Black. This fabulous Louis Vuitton handbag is ideal for a day out using the girls. It’s sufficiently small to hold on the equip all day long, and large sufficient to carry any necessities or mementos that they may come house with!A Night OutA woman heading out around town needs enough room to put the woman’s make-up, her identification, and her cash. The actual handbag can be a bit flashy simply because, in the end, that is what going out is all about! One perfect replica handbag with this work Monogrammed Vernis Bedford Bag in black. Moncler JacketsThis particular little purse is the perfect size to transport anything that your woman might need to have and, because it is the at wholesale prices Louis Vuitton handbag, it is effortlessly affordable.Wholesale Louis Vuitton handbags tend to be more affordable compared to most people recognize and are the perfect gift no matter whether you’re purchasing for a birthday celebration, Xmas, or just simply because!

    Odpovědět