Čtvrtek 25. dubna. Svátek má Marek.

Překlenovací úvěr: Byt ani dům nedám!

Petr Zámečník

Potřebujete na opravu či rekonstrukci bydlení? Pak můžete sáhnout k hypotéce… nebo překlenovacímu úvěru. U hypotéky ale musíte zastavit nemovitost. Meziúvěr lze získat i bez zajištění. Za jakých podmínek? A kdo vám bude ručit?

Stavební spoření by se nemělo chlubit štědrou státní podporou, ale především výhodnými úvěry. V paletě stavebního spoření jich lze nalézt nespočet: od řádných úvěrů vyžadujících splnění přísných podmínek daných zákonem, po škálu překlenovacích úvěrů pokrývajících „drobné“ opravy i pořízení rodinného domu.
 

Na otázku: „Mám si vzít hypotéku, nebo úvěr ze stavebního spoření?“ není jednoznačná odpověď. Vždy záleží především na konkrétní situaci. Máte-li již nárok na přidělení řádného úvěru, bývá zpravidla nejvýhodnější možností řádný úvěr přijmout. Pokud ale podmínky nesplňujete a rozhodujete se mezi hypotékou, překlenovacím úvěrem a jinými zdroji financování, odpověď tak jednoznačná není.

Překlenovací úvěr má oproti hypotéce jednu zásadní výhodu: Zdaleka ne vždy musíte zastavit nemovitost. Můžete tak čerpat statisícové částky a nezatížit váš byt či dům zástavním právem ve prospěch stavební spořitelny či banky.

Výše úvěru: Zásadní pro rozhodnutí o hypotéce či stavebním spoření

Zřejmě nejdůležitějším kritériem pro volbu mezi hypotékou a překlenovacím úvěrem ze stavebního spoření (v některých stavebních spořitelnách nazývaným též „meziúvěr“) je objem úvěru, který potřebujete. Při nižších objemech u stavebního spoření není třeba zajištění, což jednak snižuje náklady úvěru, jednak zjednodušuje celý úvěrový proces.

Objem úvěru bez zajištění nemovitostí se mezi jednotlivými stavebními spořitelnami liší. Zároveň je možné částku zvýšit přibráním ručitele. U hypotečního úvěru je zajištění nemovitostí nezbytné v každém případě.

Hypoteční úvěry mají navíc minimální částku úvěru pohybující se na úrovni kolem 300 tis. Kč. Potřebujete-li peněz méně, je stavební spoření vhodnou alternativou. Klasické spotřebitelské úvěry jsou téměř vždy dražší.

Tabulka 1: Výše překlenovacího úvěru (meziúvěru) bez zajištění nemovitostí

 

Bez ručitele

1 ručitel

2 ručitelé

ČMSS

500 000 Kč

700 000 Kč

900 000 Kč

SSČS

500 000 Kč

   

RSTR

nová smlouva

200 000 Kč

300 000 Kč

 

24 měs., 20% akontace

              400 000 Kč

              500 000 Kč

              600 000 Kč

36 měs., 30% akontace

              400 000 Kč

              500 000 Kč

              600 000 Kč

WSTS

nová smlouva

50 000 Kč

100 000 Kč

200 000 Kč

samostatný žadatel

200 000 Kč

400 000 Kč

600 000 Kč

manželský pár

400 000 Kč

600 000 Kč

 

MPSS

nová smlouva

 

300 000 Kč

              500 000 Kč

6 měs.

300 000 Kč

              500 000 Kč

 

Zdroj: Stavební spořitelny

Některé stavební spořitelny rozlišují mezi novými klienty a stávajícími. Novým nabízejí bez zajištění částky výrazně nižší než klientům s „tradicí“ placení stávajícího stavebního spoření. Zatímco nový klient získá bez zajištění jen 50 tis. Kč (u Wuestenrot – stavební spořitelny) či dokonce nic (u Modré pyramidy), při historii, která nemusí být příliš dlouhá (6 měsíců u Modré pyramidy) lze bez zajištění dosáhnout na čtyřnásobnou částku a v případě manželského páru i na osminásobnou.

Zajímavá je situace u Stavební spořitelny České spořitelny. Na internetových stránkách má uvedenou maximální částku úvěru bez zajištění zástavou nemovitosti ve výši 500 tis. Kč (viz Tabulka 1). Na informační lince se ale operátorka nejprve dotazovala na požadovanou výši úvěru. Poté nadhodila, že je možné získat až 700 tis. Kč podle bonity žadatele. A nakonec prohlásila, že maximální výše bez zajištění zástavou nemovitosti je až 800 tis. Kč pro libovolný účel, je to novinka, která dříve platila jen pro pořízení družstevního bytu. Banka navíc může v závislosti na bonitě klienta vyžadovat též jednoho až dva ručitele.

Wuestenrot – stavební spořitelna má další podmínku: Při úvěru od 200 tis. Kč vyžaduje životní pojištění. Stačí jí krytí rizika smrti a může být uzavřeno u jakékoli pojišťovny, musí být ale samozřejmě vinkulováno v její prospěch.

Vinkulace znamená, že z pojištění budou v prvé řadě kryty pohledávky subjektu, v jehož prospěch je pojištění vinkulováno. Pokud by klient zemřel, z pojistky se nejprve splatí úvěr u stavební spořitelny, a teprve zbývající peníze připadnou pozůstalým.

Chcete víc? Šance existuje

Potřebujete-li více peněz, než uvádějí limity stavebních spořitelen pro poskytnutí prostředků bez zajištění, šanci máte, pokud máte dostatečnou bonitu – tedy ocenění schopnosti splácet závazky ze strany banky.

Jednou z možností je uzavření více smluv u různých stavebních spořitelen. Těm žádosti o úvěr budete sice muset prozradit, že máte i další úvěry (když nesdělíte pravdu, stavební spořitelna to beztak zjistí z úvěrových registrů a navíc by to mohlo být kvalifikováno jako trestný čin úvěrového podvodu), nicméně pokud je váš příjem podle stavební spořitelny dostačující na splácení všech úvěrů, není důvod překlenovací úvěr nezískat.

I v případě manželského páru je pro získání větší částky bez zajištění nemovitostí využít produkty různých stavebních spořitelen. Stavební spořitelny posuzují manžele jako společnou domácnost a je de facto jedno, na čí jméno je smlouva uzavřena. Výjimkou mohou být manželé s rozděleným jměním (bez SJM).

Nesezdané páry mohou žádat o překlenovací úvěr bez zajištění i u stejné stavební spořitelny každý do samostatného limitu. Nesmí ale tvořit společnou domácnost. V takovém případě by byli oba posuzováni opět společně, podobně jako manželský pár. Tvořit společnou domácnost ale nemusí, ani pokud žijí ve společném bytě. „Domácnost tvoří fyzické osoby, které spolu trvale žijí a společně uhrazují náklady na své potřeby,“ uvádí Občanský zákoník v § 115. Kromě společného bydlení je tedy nezbytné zároveň společně a nerozdílně hradit některé životní náklady.

Anketa: Jaký způsob financování bydlení upřednostňujete?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Předchozí článek: «
Následující článek: »

15 komentářů k článku “Překlenovací úvěr: Byt ani dům nedám!”

 1. mr david smith napsal:

  davidsmithloancompany@gmail.com
  * Dobrý den všem, ať už budete potřebovat naléhavou půjčku? Pokud ano
  business nyní
  Nabízíme k zapůjčení help.We lidi se špatnou úvěrovou. Nabízíme špatnou
  úvěrovou osobní
  půjček, špatné úvěrové půjčky, úvěry špatné úvěrové studentů a celou řadu
  půjček
  za výhodné úrokové sazby. k vážným osoby, které potřebují stále loan.have
  byl zamítnut bankou nebo přátelé, když hledáte úvěr
  je? Jsme tady, aby nám úvěru, nabízíme krátkodobé i dlouhodobé půjčky
  jednotlivce a společnosti na dostatečně nízké sazby. Nabízíme dlouhodobé a
  Krátkodobé úvěry, dáme úvěru v eurech dolarů a liber na minimum
  $ 1,000 a nejvýše 100 milionů dolarů jsou naše půjčky a pojištění pro
  maximální bezpečnost za prioritu.
  * Jste finančně vymačkaný?

  * Myslíte si, hledat finanční prostředky na splacení úvěrů a dluhů?

  * Hledáte finanční prostředky na založení vlastní firmy?

  * Hledáte úvěry pro velké projekty?

  * Potřebujete úvěr na vysokou školu?

  * Hledáte mobilní auto úvěr?

  * Hledáte pro financování mnoha dalších procesů
  Doporučuji vám, aby zůstali odpočívat a žádné další starosti jako my
  nabízíme důvěryhodně
  Nabídněte vašim dveřím. je třeba vyplnit níže uvedený formulář
  informace:

  Jméno: …………………………

  Stát:. . ………………………

  Adresa :….. . ………………….

  Stav:. ………………………..

  Bydliště: .. ………………………..

  Poštovní směrovací číslo: … ……………………

  Částka potřebná jako úvěr: ………….

  Doba trvání: …………. ..

  Telefon: … ……………….

  Povolání: … ………………….

  Měsíční příjem: .. ……………….

  Účel půjčky …………………

  Mluvíte anglicky ?……………

  E-mail: .. ……………………….

  Napište nám e-mail (davidsmithloancompany@gmail.com)

  S pozdravem,

  David Smith.

  MD / CEO

  – (David Smith

 2. Mr Morgan napsal:

  morganloanfirm001@gmail.com
  Morgan úvěr Investiční úvěr je soukromá společnost poskytující úvěr, a spolupracujeme finančník nemovitostí a jakýkoli druh podnikání financování .*

  * Dále nabízíme půjčky pro jednotlivce, firmy a instituce spolupracují na nízkou úrokovou sazbou ve výši 3%, úvěrové podmínky stanovení výše úvěru mezi součtem 5000 liber (£ 5,000.00) na deset milionů (£ 10,000,000.00 velká britská libra), úvěr na rozvoj podnikání konkurenční výhodu / obchodní expanze, a všechny druhy úvěrů.

  * Nabízíme tyto druhy úvěrů

  ** Osobní půjčky (Secure a Nezajištěné)
  * Obchodní úvěry (Secure a Nezajištěné)
  * Konsolidace půjček
  * Mezinárodní půjčky.
  * Refinance
  * Domácí zlepšení
  * Investiční úvěr
  * Auto úvěry
  * Konsolidace dluhu
  * Úvěr *

  Pan Morgan Jerry
  E-mail: morganloanfirm001@gmail.com

 3. Pan James Harry napsal:

  Úvěr nabídka s nízkými úrokovými

  Dobrý den,
  Potřebujete půjčku bojovat s vaší finanční krizi? potřebujete úvěr začít svůj vlastní podnik, nebo investovat? potřebujete půjčku splatit své dluhy, a nemocniční účty? kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu: jamesharryloan­firm@yahoo.com pro bližší informace.
  Pan James Harry.

 4. Pan James Harry napsal:

  Úvěr nabídka s nízkými úrokovými

  Ahoj
  Já jsem pan James Harry soukromé půjčky půjčovatel a dáváme úvěr na 3% úrokovou sazbou, jsem nabízela úvěry fyzickým osobám a společnostem nebo skupinám lidí, kteří jsou finančně dolů.
  Je to finanční příležitost u vašich dveří krok dnes a získejte rychlý přehled úvěrů tam.
  Existuje mnoho možností financování a pomoci ve všech aspektech a stále se nemůžete vzít. Ale to je finanční příležitost na prahu, a období sucha, a může si ujít tuto jedinečnou příležitost.

  Potřebujete finanční pomoc? Potřebujete úvěr rozšířit své podnikání? Potřebujete úvěr začít rozsáhlou podnikání? Potřebujete úvěr, který může změnit váš život a vaše současné finanční stav?
  Potřebujete urgentní nebo nouzové půjčky dát věci na správném místě? Pak hledat žádné další, protože je váš sen půjčka je u vašich dveří krok dnes.
  Služba je poskytována na jednotlivce, firmy a obchodní mužů
  ženy. Výše úvěru k dispozici v rozmezí $ 1,000.00 na $ 500,000,000.00 nebo vašeho výběru

  Dávám z úvěrů na projekt, podnikání, daně, účty, a mnoha dalších důvodů, naše půjčky jsou snadno a * cenzurováno * Pro více informací nás kontaktujte e-mailem: jamesharryloan­firm@yahoo.com

  ÚVĚR PŘIHLÁŠKA
  =============­===================
  Jméno: ……………….
  Druhá Jméno: ………………
  Kontaktní adresa: ……………..
  Věk: ………….­………….
  Pohlaví: ………….­…….
  Telefon: …………..
  Rodinný stav: ……………..
  Povolání: ……………
  Pozice: ……………..
  měsíční příjem: …………..
  Výše úvěru: ……………..
  Účel, pro úvěr: ……………
  Doba trvání: ………….­…….
  Země: ………….­…….
  Už jste použili pro půjčku před: …………
  si rozumět anglicky: ……………..

  NĚKTERÉ ZODPOVĚZENY FAQS (Často kladené otázky)
  Máme 1 jednoduchý formulář pro vás vyplnit požádat o půjčku. vyplňte ji a pošlete mi ji. Aplikace zahrnuje níže témat.

  • Kreditní schválení * Dlužníka informací
  1. Jaká je úroková sazba? Úroková sazba závisí na projektu. Sazba je 3% úrok pouze roční úrokovou sazbou splatné měsíčně.
  2. Má můj kredit záležitost? Ne
  3. Kde vám půjčku? My úvěr ve světě
  4. Jak dlouho trvá, než se fond? Po odeslání žádosti o úvěr, můžete očekávat, že předběžné odpověď méně než 24 hodin a financování do 72 až 96 hodina po obdržení informace, které potřebujeme od vás.
  5. Kolik bude moje splátky? To bude vypočtena pro vás a poslal k vám do splátkového kalendáře po

  s úvěrových podmínek.
  Těšíme se na další silnější obchodní vztah s vámi,
  Pan James Harry.

 5. shekhar napsal:

  sshekhar.sengupta@gmail.com

  First Name: shekhar

  Last Name: sengupta

  Office / Residential Address: 119 nagendra nath road dum dum satgachi bottala

  State: westbengal

  City Zip Code: 700028

  Country: India

  Gender:male

  Date of Birth (YY-MM-DD): 1982/10/03

  LOAN INFORMATION
  Amount Needed AS Loan(IN US DOLLARS): 180000 usd

  Purpose For The Loan: growth business with print media & tv show mkt.

  Business OR Personal Loan Terms & Duration: 10years

  Telephone: 08981578556

  Fax:

  Name Of Company: reliance zero ads

  Great Regards,
  shekhar sengupta

 6. Bishop Berrry Smith napsal:

  nabídka půjčky
  Dobrý den přátelé. Jste stále hledá úvěr, a byly odmítnuty bankami nebo podvedeni. Mám realitní půjčku ve výši 900,000 kc od biskupa Berry. On je opravdu dobrý a seriózní věřitele. Kontaktujte biskup Berry Smith; bishopberrysmith@gmail.com

  1. Jiří Bezděk napsal:

   Varování před Bishop Berry Smith
   Bishop Berry Smith velký podvodník a lhář jen tahá z lidí peníze , nevěřte že někdy od něj něco dostanete . Připraví vás o všechny peníze.

 7. Romana Jana napsal:

  30.000.- Kč až 2.500.000.- Kč (Jedinečná bezkonkurenční nabídka v ČR ) Řešíme – směnky, půjčky, konsolidace, oddlužení, exekuce – finance na podnikání, bydlení, rekonstrukci, vyplacení pohledávek. Stojíte o rychlé a snadné řešení finanční situace od soukromé osoby s okamžitým vyřízením do 30 minut v kanceláři. VOLEJTE IHNED!!! Garantujeme diskrétnost, solidní jednání, 100% vyřízení s jasnými podmínkami pro klienty starší 18let : zaměstnance, důchodce, osvč, matky na md, dpp, úp. Přenechte nám vaše starosti my je za vás vyřešíme ihned

 8. Express Kredit napsal:

  Spolehlivé půjčky a bez předběžného poplatku
  Potřebujete půjčku? Dodáváme renomované úvěry jednotlivcům, společnostem a investorům. Poskytujeme půjčky na nákup automobilů, hypoteční úvěry, osobní půjčky, vánoční půjčky, podnikatelské úvěry, úvěry na vzdělávání, konsolidaci dluhů atd. Při 2% úrokových sazbách. Finance a poradenství. žádné ověření příjmů. Nepotřebujete kreditní skóre ani žádný poplatek předem. Kontaktní e-mailová adresa: expresskredit.cz@gmail.com

 9. ilona napsal:

  Nabídka půjček
  Nabídka půjček
  Dobrý den, drahá kamarádka, jsem obchodní žena, která pomáhá lidem, kteří potřebují půjčku. Máte-li zájem, kontaktujte mě prosím na e-mailu: polojkab@seznam.cz

 10. potřebujete půjčky? Pokud ano, e-mail: (dakany.endre@gmail.com) napsal:

  Chcete si půjčit peníze? pokud ano Kontaktujte nás dnes e-mailem: (dakany.endre(a)gmail.com)

  Nabídka půjčky.

 11. David Collins napsal:

  Jedinečná bezkonkurenční nabídka v ČR.
  30.000.- Kč až 2.500.000.- Kč (Jedinečná bezkonkurenční nabídka v ČR ) Řešíme – směnky, půjčky, konsolidace, oddlužení, exekuce – finance na podnikání, bydlení, rekonstrukci, vyplacení pohledávek. Stojíte o rychlé a snadné řešení finanční situace od soukromé osoby s okamžitým vyřízením do 30 minut v kanceláři. VOLEJTE IHNED!!! Garantujeme diskrétnost, solidní jednání, 100% vyřízení s jasnými podmínkami pro klienty starší 18let : zaměstnance, důchodce, osvč, matky na md, dpp, úp. Přenechte nám vaše starosti my je za vás vyřešíme ihned 19dc1964@gmail.com

 12. Mehmet Hakan napsal:

  Bezplatný kredit pro celou Českou republiku
  Získejte nejvýhodnější finanční půjčku za nízké úrokové sazby, která je neměnná po celou dobu splácení úvěru. Úroková sazba od 2%. Můžete požádat o půjčku až do výše 10 000 000 Kč. V případě schválení úvěru okamžitá platba finančních prostředků. Jsem zárukou spravedlivé a spolehlivé dohody. Můžete také použít úvěr ke sloučení Vašich současných závazků. Tato nabídka je platná pro celou Českou republiku. Email: mehmethakan117@gmail.com

 13. David Collins napsal:

  Získejte nejvýhodnější finanční půjčku za nízké úrokové sazby, která je neměnná po celou dobu splácení úvěru. Úroková sazba od 2%. Můžete požádat o půjčku až do výše 10 000 000 Kč. V případě schválení úvěru okamžitá platba finančních prostředků. Jsem zárukou spravedlivé a spolehlivé dohody. Můžete také použít úvěr ke sloučení Vašich současných závazků. Tato nabídka je platná pro celou Českou republiku. Email: 19dc1964@gmail.com

 14. Express kredit napsal:

  Půjčky, které jsou rychlé a pohodlné
  Dobrý den, hledáte legální a důvěryhodného finančníka? Potřebujete půjčku? Potřebujete naléhavou finanční pomoc? Potřebujete naléhavou půjčku na splacení dluhu nebo potřebujete kapitálový úvěr na zlepšení svého podnikání? Nabízíme všechny druhy úvěrů s 2% úrokovou sazbou pro jednotlivce i firmy za jasných a srozumitelných podmínek. Do jakékoliv destinace dodáme libovolné množství peněz, proto nás prosím kontaktujte dnes: expresskredit.cz@gmail.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *